Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Benim kast ettiğim evlenirken aileden beklentiye girmek ve yapılmayınca da üzülmek kısmı. Yoksa yapıldığı zaman kesinlikle hoş bir davranış olur ve çift mutlu olur ancak yapılmayınca bilenmemek lazım, zira bence mecbur değiller.

tabi ki hiç kimse hiç bir şeye mecbur değil...yapmıyorlar zaten mecbur değiliz diyerek de :KK66: bizimki bilenmeden daha çok, dost meclisinde serzeniş.... konu açılmış, "bu da olsaydı isterdim" dile getirişleri....

no_name_ no_name_
Şu yazdığın mesajın her cümlesine canı gönülden katılıyorum.
Ben onlardan kimbilir ne beklentiye girmedim ama düğün salonunu bari düğün takıma güvenmeseydi, evin e sinden n sine kadar hepsini borçla aldığımızı biliyorlar. Biz oğlan evlendirdik deyip böbürlenmeselrrdi. Bazı taksitlerimizi üstlenselerdi. İnşaat halindeki ev verip alın size ev deyip kenara kaymak anne babaya yakışmaz.
Bende iki oğlan annesiyim ben kv kp gibi yapmayı asla düşünmüyorum.
Anne babaysan bunlar sizin de sorumluluğunuz... Haliniz vaktiniz varsa...

boşver be tatlım geçmiş gün, bunları düşündükçe de üzülüyor insan..Çok şükür sağlığımız keyfimiz yerinde...
eksiğimiz yok, çabalıyoruz..her şeyden önemlisi umudumuz var..hayat bu mücadele ve umutlarla daha keyifli :KK66:
düşünsene her ulaştığımız hedefimiz ne kadar tatlı ne kadar huzur ve keyif verici..böylesi daha güzel...
bi de verip verip başa kakanları düşünmek lazım..en azından kimsenin ağzına laf vermemiş olduk :KK66:

Allah sağlık sıhhat,evlerimize huzur, evlat hasreti çekenlere evlat versin de geri kalan herşey halloluyor kızlar.
Rabbim eşlerimizle huzurumu zu bozmasın, evlatlarımız hayırlı olsun yeter.
Bizde bu ay birikim sıfır ama sağlık olsun.
Şu sağlık problemleri atlatayım da başka birşey istemiyorum.

buzluğa 9 poşet domates ve 3 poşet köz biber-patlıcan attım. şimdi taze fasulye barbunya temizlicem. buzluğum çok küçük dolacak bunlarla. keşke daha çok koyabilseydim.
bir de domates konservesi yapacam. reçel yaparım, bide süs biberi ve salatalık turşusu, tamamdır.
peh maşallahhhh, kışın gelip sizde yaşayabilir miyimmmmmmo_Oo_Oo_O
biz evlenirken iki aileye de dedik ki sizden hiçbirşey istemiyoruz. babam yine de sağolsun tv aldı bize.
herşeyi kendimiz yaptık. ilk zamanlar takılan altınlardan bozdurduk evet ama toparladık çok şükür. açığı da kapattık.

biz de geri dönüp baktığımızda eşimle, sık sık muhabbetini yaparız..ne borç vardı, ne çok borç ödedik, nasıl becerdik diye şaşarız..hele de bu müsrifliğimizle :)

Allah sağlık,sıhhat,ağız tadıyla geçim versin, her şey alınır, her şeye sahip olur insan...
Koskoca Sabancı bile(Allah rahmet eylesin) araba fabrikam var ama bir tanecik erkek evladıma araba yapamıyorum diye ağlardı..var mı sağlıktan öte varlıkk

Allah sağlık sıhhat,evlerimize huzur, evlat hasreti çekenlere evlat versin de geri kalan herşey halloluyor kızlar.
Rabbim eşlerimizle huzurumu zu bozmasın, evlatlarımız hayırlı olsun yeter.
Bizde bu ay birikim sıfır ama sağlık olsun.
Şu sağlık problemleri atlatayım da başka birşey istemiyorum.
şekerim nasıl birikim sıfır, sen daha geçen gün dolarları almadın mıydıııı :KK66:
amin kuzum amin, Rabbim sağlık, huzur, geçim versin evlerimize, sevdiklerimize, hepimize....

peh maşallahhhh, kışın gelip sizde yaşayabilir miyimmmmmmo_Oo_Oo_O

biz de geri dönüp baktığımızda eşimle, sık sık muhabbetini yaparız..ne borç vardı, ne çok borç ödedik, nasıl becerdik diye şaşarız..hele de bu müsrifliğimizle :)

Allah sağlık,sıhhat,ağız tadıyla geçim versin, her şey alınır, her şeye sahip olur insan...
Koskoca Sabancı bile(Allah rahmet eylesin) araba fabrikam var ama bir tanecik erkek evladıma araba yapamıyorum diye ağlardı..var mı sağlıktan öte varlıkk
kııız ne yaptım sanki herkesin yaptığı şeyler:) sadece kışın değil nüfusuma alayım seni olmamı :KK60:
çok güzel söyledin, çok haklısın. sağlıktan ötesi yok, allah bugünümüzü aratmasın. çok şükür halimize.
bi adam bana bişey demişti hiç unutmam:
"eskiden param yoktu, baklava yiyemezdim. şimdi param var ama şeker hastasıyım, yine yiyemiyorum." ...

kııız ne yaptım sanki herkesin yaptığı şeyler:) sadece kışın değil nüfusuma alayım seni olmamı :KK60:
çok güzel söyledin, çok haklısın. sağlıktan ötesi yok, allah bugünümüzü aratmasın. çok şükür halimize.
bi adam bana bişey demişti hiç unutmam: "eskiden param yoktu, baklava yiyemezdim. şimdi param var ama şeker hastasıyım, yine yiyemiyorum." ...
geliyorummmmmmmm :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Amin kuzummm....çok doğru demiş, hep böyle olmuyor mu zaten..bugünümüzün kıymetini bilip, şükredelim biz...Allah hayırlısını verecektir zaten..mücadeleye devam...

hahahahaha, bozmasana atmosferi, kaptırdım gidiyordum..
yakında kaptanımız karamelli_turta karamelli_turta ikimizi ayıracak, söylemedi deme..sınıfın yaramaz çocukları gibi bi araya gelince sürekli kaynaşıyoruz :KK66:
diyaloğun devamı buydu ondan şeyettim:)
ayırmaz ayırmaz kıyamaz bize:)

X