Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Hayırlı bereketli olsun canım birikimlerin bayram tatilinizde gönlünüzce geçsin :KK68:
elecda elecda hayırlı olsun canım spor ayakkabın şimdiden haklısın çocuklarla cok zor oluyor çarşı pazar avm :KK43: bu arada bahsettiginiz kitaplar hangisiydi canım :KK16:
kızlar bu ayki birikimlerimizi bildirdik mi napıyoz bi deyiverin hele :KK52:
benden 1 çeyrek :)

Kaynanalarımızın hepsi ne kadar da şanslıymış.... Şimdi farkettim bunu kızlar hem güzel kalpli gelinleri var...
Biz de biraz safmıymışız sanki ne? Hiçbişey yapılmaz mı yaa çocuğunu evlendiriyorsun?
Benimkiler sadece bilezik aldı ev aile apartmanı ama boş ve hiçbişeyi yapılmamış bir daire verdiler sadece evin herşeyini biz aldık ödedik annem ve babam da maddi destek oldu sagolsunlar.
Çok safmışız şimdikiler öyle mi ev aldırmadan evlenmem diyor. Çok da iyi ediyorlar bence.
Herkes benim gibi değil tabi.
Millet uyanık.
Aşk evliliği yaparsan böyle olur.

ben de ailelerin bu kadar kenara çekilip yabancı gibi davranmasından hoşlanmıyorum canım...
size yine ev vermişler, inan şanslı azınlıktansın :KK66:

Valla biz eşimle sözde ailelere dedik ki "siz bizi okutup bugünlere getirdiniz. İkimiz de çalışıyoruz ve evimizi kendimiz kuracağız. Emekliliğinizde size yük olmak istemiyoruz" Bugün evlensem yine aynı şekilde davranırdım. Evlilik kararı veren yetişkin insanların ailelerinden beklentiye girmesini doğru bulmuyorum.

tabi ki haklısın zaten aslında hiç birimiz de beklentiye girmedik lakin o değeri ve zarafeti de görmek isterdik..sen bile karşıyım diyorsun ama kızın için biriktirip ister evliliğinde ister eğitiminde kullansın diyorsun,kıyamıyorsun, zarif ve düşünceli bir ebeveynsin çünkü..isterdik ki aynı zarafet kayınvalidemizde de olsaydı, yoksa tabi ki bi çöp bile istemem, çok şükür çalıştık kazandık aldık her şeyimizi...
lakin gelenek görenekleri de seviyorum, ailelerin bu anlamda evlatlarına ev yaparken çocukları olduğunda destek vermelerini de seviyorum, zira bi arkadaşımız bile düğün yapsa, bebek doğursa hemen altınımızı alıp koşuyoruz , az da olsa bütçelerine katkımız olsun diye..anne babadan da bekliyor insan...

no_name_ no_name_ şimdi okudum. pişti mi dolmalar nasıl oldu?
sonuçların temiz çıkmasına çok sevindim. bu gittiğin doktor farklı galiba, tutunacak bebeğe bişey yapamamışlar demiş ya. karışmak gibi olmasın, bana düşmez ama keşke bikez daha denesen..
canımsın, iyi olmana sevindim, korktum bi de daha da mı kötüledi diye...
dolmalar çok güzel olmuş, ben beğendim, ilk defa nar ekşili dolma yaptım..bakalım eşim beğenecek mi :KK66:

bu farklı doktordu kuzum, aynen boşa geçmiş 1,5 yıl ve 5 gebelik dedi..1,5 ay vaktimiz var, bi düşünüp değerlendireceğiz artık canım...

Benim babam doktordu. Yani durumu olan biriydi ancak çocuk eğitim anlayışı biraz değişikti. Kendi ayaklarının üzerinde durmayı öğrenmen için bu şekilde yapıyorum, biz bugün varız yarın yokuz. İstanbul'u kazanmayı biliyorsan İstanbul'da tek başına ayakta durmayı da öğren demişti. Öğrendim ama zordu. Kırgın değilim ancak üniversite hayatını daha keyifli geçirebilirdim. Erasmusla yurt dışına gidebilirdim. Mezun olunca iş konusunda daha seçici davranabilirdim.Kızıma bunun için birikim yapıyorum. Üniversite bitip de iş hayatına geçmeden önce neyi hayal ediyorsa gerçekleştirebilsin diye. Zaten 2014 de annemi, 2016 da da babamı kaybettim.
Allah rahmet eylesin vefat eden tüm sevdiklerimize, mekanları cennet olsun inşallah...

hanımlar merhaba:KK54:

hem birikim olsun hem de bir şeyler takmış olalım diye nişan için iki tane ata lira aldık. birini zincirli kolye yaptırdık. biri de yakaya takılacak işte nişanlım bey tarafından :KK51:

ama fiyatı bana pahalı geldi bir tane ataya 1030 verdik :skandal:
hakikaten çok.. en fazla 980-990 hadi bilemedin 1000 olmalıydı sanki.
hayırlı olsun

Siz gene şanslıymışsınız kızlar en azından öyle böyle universite yi okutmuşlar.
Yani çalışıp eve bakmak zorunda kalmamışsımız.
Ben orta 2 yani 7nci sınıfta okulu yarım bırakıp çalıştım. 8 sene anneme verdim maaşımı arada harçlık veriyor du.
Evlenirken bir çeyizim bile yoktu.
Patron vermiş anneme 900 tl de onla bir uyku seti ıvır zıvır almış işte bana

Bide 3 tane ince bilezik taktı düğünüme o dur.

Eşimin ailesi ise kaldır at çöpe.
Eşimin aldığı bilezikleri taktılar bana.
Salonu biz ödedik.
Düğün parama bile el koydu görümcem
Damatlık gelinlik almışız.
Hala yanarım o paraya yıllar oldu.
Şimdi olsa aslada vermezdim.
Evimizin eşyasını hep kendimiz dizdik.
3 cocuklari var hiçbirinin düğününe cebine atmadılar,sorumsuz ana baba.
zor geçmiş tatlım, neyse ki çok şükür şu an her şeyin var...sağlığın yerinde, çalışıyorsun..daha ne ister ki insan..Rabbim gönlümüzdekileri versin inşallah..bundan sonra sıkıntı olmasın yaşamlarımızda...

canımsın, iyi olmana sevindim, korktum bi de daha da mı kötüledi diye...
dolmalar çok güzel olmuş, ben beğendim, ilk defa nar ekşili dolma yaptım..bakalım eşim beğenecek mi :KK66:

bu farklı doktordu kuzum, aynen boşa geçmiş 1,5 yıl ve 5 gebelik dedi..1,5 ay vaktimiz var, bi düşünüp değerlendireceğiz artık canım...
nar ekşili muhteşem oluyor. afiyet olsun kuzum.
hadi hayırlısı inşallah

hakikaten çok.. en fazla 980-990 hadi bilemedin 1000 olmalıydı sanki.
hayırlı olsun
çok teşekkür ederim büyük bir şehirde değiliz şu an aldığımız yer küçük bi ilçe o yüzden fiyatların yüksek olduğunu düşündüm başka yerden alma seçeneğimiz de yoktu maalesef aldık artık hayırlısı olsun :KK51:

çok teşekkür ederim büyük bir şehirde değiliz şu an aldığımız yer küçük bi ilçe o yüzden fiyatların yüksek olduğunu düşündüm başka yerden alma seçeneğimiz de yoktu maalesef aldık artık hayırlısı olsun :KK51:
olsun zarar etmezsiniz nolcak sanki 20-30 liradan. bereketli olsun uğur getirsin allah tamamına erdirsin inşallah canım

1030 bana da çok geldi en son 2 hafta önce 980 den almıştım..ama olsun, sağlık olsun..belki kolye yapımı vs için aldı o aradaki farkı...her yerde de değişiyor aslında...

Allah tamamına erdirmeyi nasip etsin inşallah

ben de ailelerin bu kadar kenara çekilip yabancı gibi davranmasından hoşlanmıyorum canım...
size yine ev vermişler, inan şanslı azınlıktansın :KK66:

tabi ki haklısın zaten aslında hiç birimiz de beklentiye girmedik lakin o değeri ve zarafeti de görmek isterdik..sen bile karşıyım diyorsun ama kızın için biriktirip ister evliliğinde ister eğitiminde kullansın diyorsun,kıyamıyorsun, zarif ve düşünceli bir ebeveynsin çünkü..isterdik ki aynı zarafet kayınvalidemizde de olsaydı, yoksa tabi ki bi çöp bile istemem, çok şükür çalıştık kazandık aldık her şeyimizi...
lakin gelenek görenekleri de seviyorum, ailelerin bu anlamda evlatlarına ev yaparken çocukları olduğunda destek vermelerini de seviyorum, zira bi arkadaşımız bile düğün yapsa, bebek doğursa hemen altınımızı alıp koşuyoruz , az da olsa bütçelerine katkımız olsun diye..anne babadan da bekliyor insan...
Benim kast ettiğim evlenirken aileden beklentiye girmek ve yapılmayınca da üzülmek kısmı. Yoksa yapıldığı zaman kesinlikle hoş bir davranış olur ve çift mutlu olur ancak yapılmayınca bilenmemek lazım, zira bence mecbur değiller.

no_name_ no_name_
Şu yazdığın mesajın her cümlesine canı gönülden katılıyorum.
Ben onlardan kimbilir ne beklentiye girmedim ama düğün salonunu bari düğün takıma güvenmeseydi, evin e sinden n sine kadar hepsini borçla aldığımızı biliyorlar. Biz oğlan evlendirdik deyip böbürlenmeselrrdi. Bazı taksitlerimizi üstlenselerdi. İnşaat halindeki ev verip alın size ev deyip kenara kaymak anne babaya yakışmaz.
Bende iki oğlan annesiyim ben kv kp gibi yapmayı asla düşünmüyorum.
Anne babaysan bunlar sizin de sorumluluğunuz... Haliniz vaktiniz varsa...

X