Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Kızlar özellikle de anneler, size bir şey soracağım.
Benim şimdi bileziklerim var, bir de kızım doğunca takılan takılar.
Ben normalde kızımın altınlarını büyüyene kadar saklayım o naparsa yapsın diyordum, şimdi ev peşinatına katayım diyorum, nasılsa ev de kızlara kalacak, ne dersiniz?
Siz neler yaptınız?

Ben normalde kızımın altınlarını büyüyene kadar saklayım o naparsa yapsın diyordum, şimdi ev peşinatına katayım diyorum, nasılsa ev de kızlara kalacak, ne dersiniz?
Siz neler yaptınız?
Biz kızıma gelen altınları bozdurup vadesiz altın hesabına yatırmıştık. Ev alacağımız zaman peşinat yetmediği için tamamını kullandık. Gramını not etmiştim. Temmuz 2018 den itibaren tekrar vadesiz altın hesabı açıp önce borcum olan gram altın tutarını biriktireceğim. Sonra da her ay kızım için 2 gr alarak aynı hesapta biriktirmrye devam edeceğim. 137 gram borcum var kızıma.

Biz kızıma gelen altınları bozdurup vadesiz altın hesabına yatırmıştık. Ev alacağımız zaman peşinat yetmediği için tamamını kullandık. Gramını not etmiştim. Temmuz 2018 den itibaren tekrar vadesiz altın hesabı açıp önce borcum olan gram altın tutarını biriktireceğim. Sonra da her ay kızım için 2 gr alarak aynı hesapta biriktirmrye devam edeceğim. 137 gram borcum var kızıma.

O zaman ben de öyle yapayım

O zaman ben de öyle yapayım

Bende şu an aldığım altınları çocuklarım için alıyorum bir nevi onlara borcum.
Zamanında ihtiyaç anında bende onlara gelen altınları bozdurmuştum
Allah nasip ederse, üniversiteyi bitirdiğinde onun için biriktirdiğim altınları vereceğim kızıma. İstiyorsa dünyayı gezsin, yurtdışında yüksek lisans yapsın, iş kursun, evlensin. Ne istiyorsa onu yapsın.

tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea , sana faydalandığım ve ebeveynlerin okuması gerektiğini düşündüğüm kitapları listeleyecektim. Özellikle ilk iki kitap çok başarılı.

- Bütün Beyinli Çocuk-Dan Siegel
- Anne Baba ve Çocuk Arasında-Haim G. Ginott,
- Düş Kurma Kuralları-Gianni Rodari
- Çocuğumla Doğadayız-Nuran Kansu
- Harika Çocuk Nasıl Yetiştirilir-Tim Seldın
- İçimdeki Çocuk-Doğan Cüceloğlu
- Geliştiren Anne Baba-Doğan Cüceloğlu
- Beni Ödülle Cezalandırma-Özgür Bolat
- Var Olan Annenin Yokluğu-Jasmin Lee Cori
- Güvenli Bağlanma-Adem Güneş
- Doğal Ebeveynlik- Adem Güneş
Ayyyy çok sağol canım çok teşekkür ederim :KK52::KK74: benim aklımdaydı da senin yazmanı bekledim sıkıştırmıyım istedim müsait olduğunda yazıcanı biliyordum tekrar çok teşekkürler kuzum allah razı olsun Hoppa:KK28:

Selam kızlar kabus gibi bir gece geçirdim
Saat 8 gibi işyerinde dişim ağrımaya başladı.
Tuz sirke ile gargara yaptım ağrı kesici içtim ve dişime koydum
Arkadaşımı aradım.
12 yw kadar çok zorlandım.
Çıkışta acil doktora gittik arkadaşla
Antibiyotik ve ağrı kesici verdi.
Eve gelmemiz 1i buldu.
İlaçları içtim ama ağrım gene azıttı.
Tuz kolonya ilaç sirkeli gargara hiçbiri ağrımı dindirmedi.
En son yanağıma buz tuttum da saat 03,30 mu neydi uyumuşum.
Allahım nekadar zordu,beynim uyuştu resmen.

tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea hoşgeldin canım iyiyiz herşey yolunda çok şükür....
Tatile son 7 gün kaldı cnm izinlerimizi ayarlayamayınca bayram tatiline rezervasyon yaptırdık. Arife sabahı çıkmayı planlıyoruz inşşş....

Bu arada bir tulum buldum ayırttım cumartesi gidip alacağım tatil için alırım diyordum
Hadi hayırlisı canım inşallah iyi bi tatil yaparsınız ailecek stresinizide atarsınız kuzum tulumunuda güle güle giy şimdiden :KK52::KK9:
geldim eve kızlar, kan ve idrar testleri de temiz çıktı çok şükür...şeker,tiroid tam kan sayımı her şey normal maşallah...sevindim..vitamin takviyesi verdi, bir ay korun rahim toparlansın ikinci adette gel dedi..bi düşüneceğiz ne yapacağımızı...

hayırlısı kuzum, bakalım neler olacak...

çok saol canım, çok şükür her şey yolundaymış..biraz dinlen 1,5 ay sonra gel dedi..bakalım neler olacak hakkımızda hayırlısı..

bu ayki birikimler henüz eklenmedi listeye buzmavileylak buzmavileylak gelince hatırlatalım ekleyelim ki motivasyon olsun bizlere...
özlüyoruz seni, çok yoğunsun biliyorum, Rabbim kolaylıklar versin tatlım...
Çok şükür canım senin sağlıgın yerinde olsunda :KK52: gerisi nasip kısmet hayırlısı :KK68: sorma hic kuzum bende sizi çok özlüyorum inanın bayrama kadar biraz daha yoğunluk devam eder canım bayramdan sonra inşallah daha rahat görüşucez :KK9::KK66:

Ayyyy çok sağol canım çok teşekkür ederim :KK52::KK74: benim aklımdaydı da senin yazmanı bekledim sıkıştırmıyım istedim müsait olduğunda yazıcanı biliyordum tekrar çok teşekkürler kuzum allah razı olsun Hoppa:KK28:
Rica ederim canım. 50 den fazla kitap okumuşum çocuk gelişimi ile ilgili:KK57:
Bu yazdıklarım benim en çok faydalandıklarım. Umarım senin de işine yarar.

Günaydın kızlarrrrr :KK54: nasılsınız bakalım herkes iyi mi keyifler yerinde mi birikim nasıl gidiyo :KK66: ben günlerdir pert sabahları her yerim ağrıyo :cry: arada da kışlık hazırlıklarıyla uğraşıyorum 2 poşet közlenmiş patlıcan hazırladım 4 kg bamya 4 kg barbunya aldım ayıkladım poşetledim barbunyaları bu akşamda bamyaları hazırlıycam 8 kg kadarda domates hazırlıycam kış için yine doğrayıp poşetleyip öyle kaldırmayı düşünüyorum bakalım :KK28: bu arada elektrik faturamda gelmiş 36 tl :KK52: sevgili @sempatik_kiz yazınca aklıma geldi son sayfa hariç okuyamadım kızlar kusura bakmayın 15 sayfa kadarını atladım önemli biseyler varsa özet geçer misiniz bana kızlar :KK48: buzmavileylak buzmavileylak canım var mı güzel haberlerin Hoppa @msf2407 canım hayırlı olsun şindiden arabnız inşallah gönlünüze göre bi marka model ödeme planı olur :KK36: no_name_ no_name_ canım hakkınızda hayırlısı olsun kuzum sağlıgın yerinde olsun eşinle ağzınız tatlı olsunda öncelikle gerisi nasip kısmet rabbim hayırlısını yazsın :dua: karamelli_turta karamelli_turta m kuzum naptınız tatile çıkabildiniz mi :KK25: bende sozde devlet memuruyum haftaya pazt salı ve perş arife yarım gün çalışıyorum :kızgın:

hheehe canım evet var hamileyim :))

Siz neler yaptınız?
Canım benim henüz anne değilim ama kızına ayırdiğın altınların peşinatta seni rahatlaticaksa ekle tabi sonra yine yerine koyarsın elecda elecda nın yaptiğı gibi ama çok farketmiycek biseyse dursun derim sen düsün karar ver tatlım :KK66:

ben telefon alıcam hiç açılmıyo, kıyamıyorum paraya bu cimriliğim neolcak :KK70:
ben tamire veriyorum..

eşim evde habire "sana telefon alacam" diye geziyor, güldür güldür şovda bi tip var ya, onun gibi aynen,...yok istemem diyorum...bir gün tamamen kapanıp açılmayana kadar telefon yok bana....

ben tamire veriyorum..

eşim evde habire "sana telefon alacam" diye geziyor, güldür güldür şovda bi tip var ya, onun gibi aynen,...yok istemem diyorum...bir gün tamamen kapanıp açılmayana kadar telefon yok bana....

benımkı tamırde olmuyor, 750 tl ıstıyo kac senelık telefon zaten yenısını almak daha mantklı :/

X