Altın biriktirmeye başlıyoruzz

aynen öyle tatlım,, hele ki bunun haricinde maalesef sigaram var ki ayda 300-400 arası değişiyor, ah bi bırakabilsem, ya da azaltmaya bile razıyım da, beceremiyorum maalesef
istesen yaparsın ya neden olmuyor ki. sigara içmediğim için bilmiyorum ama başarabilirsin bence.
1 dilim ekmekle tıka basa doydum ben bu arada:) midem mi küçülmüş nedir.
işim yok demiştim ya, kışlık sebzelerin temizlenip buzluğa atılması gerek, unutmuşum
omdan önce de markete gidecem. şu indirimdeki çam. deterjanından alacam. umarım bitmemiştir.

Bu yazdıklarının hiçbiri bizim evde yok. Börek, kek vs. yapmıyorum. Gazlı içeceklerin hiçbirini almıyorum. Cips, çikolata zaten yok. İçki yok.
Yemekleri zeytinyağı ve tereyağı ile pişiriyoruz. Zeytinyağı pahalı. Bir de abant cam damacana su alıyorum. 3 gün de bir alınıyor neredeyse. Ona epey para veriyorum. Sen söyleyince fark ettim.

no_name_ bunları kısarsan cidden epey azalır mutfak masrafı,bizimde kola cips çerez bunlara çok gidiyor,evde sıkıntıdan yiyor insan
Kızlar bayramda eşimin memlekete görümcemlerin arabayla gidecektik ya şansımıza arabayı değiştirdiler ve arkada bir 3 lü bir 2 li koltuk var dönüştede beraber dönücez yol masrafı birtek eşim sonradan geleceği için otobüs bileti olacak çok şükür

o damacanaların sağlıksız olduğu söyleniyor hem de çok pahalıya geliyor. onun yerine tezgah altı arıtma alsanız? biz taktırdık. ne güzel çeşmenden taze arıtılmış su geliyor. sebzeni bile yıka. hem de daha ucuza geliyor.

gözünaydın güzel olmuş sizin için:)

Benim kullandığım da tezgah altı arıtıcı..
6 ayda bir filtreleri değişiyor ben memnunum ama sağlık açısından nasıldır bilemiyorum

Benim kullandığım da tezgah altı arıtıcı..
6 ayda bir filtreleri değişiyor ben memnunum ama sağlık açısından nasıldır bilemiyorum
damacanadan çok daha sağlıklı olduğu kesin.
o damacanalar (cam da olsa) nasıl yıkanıyor, ne şartlarda depolanıyor, içine doldurulan su ne kadar sağlıklı... netten bi araştırın isterseniz.

kolay gelsin tatlım sana şimdiden, ellerine sağlıkk

olmadığını tahmin ederim, bu masraflar saçma ve sağlıksız, hele ki dediğim gibi sadece ben evde yemek yiyorum (ihtiyaç olarak)aslında...akşam yediklerimiz hep oburluktan...
sabah kahvelerimizi içeriz eşim işe gider, ben bir haşlanmış yumurta, biraz peynir, kuruyemiş, domates,salatalık geçiştiririm(klasik karatay tarzı) akşam ipin ucunu kaçırmasak aslında neredeyse tek kişi için harcıyorum ben bu kadar parayı..kahvaltı sadece pazar günü yapılıyor, onda da çoğu zaman dışarıda oluyoruz...
ben de sadece z.yağı ve tereyağı kullanıyorum...en azından sağlıklı yaptığımız o var ...

düşününce, son 3-4 aydır saldık iyice, yoksa çok istikrarlı ve sağlıklı besleniyorduk..yaz gelince böyle olduk...şimdi hemen toparlanırız artık...bundan sonra erken akşam oluyor mantığı ile eşim iş yerinde yer çıkar ve akşam süt,ayran vs dışında bir şey yememeyi ve içmemeyi başarırsak ben mutfaktan tasarruf ederim...ki ikimizinde yaklaşık vermesi gereken 15 er kilomuz var...yaparız gibi geliyor...

aynen canım sıkıntıdan ve yazın geç yatıldığı için uzun saatler boş oturamamaktan yeniliyor bizde de...
şimdi eşimi yürüyüşe çıkarırsam akşamları en az 1-1,5 saat, dönünce bir iki bölüm dizi izler bir şey yemeden yatarız..aslında her şey kadında bitiyor..ben yapmasam o da aranmayacak muhtemelen..

araba işi süpper olmuş, sağ salim gidip dönmek nasip olsun inşallahhh...

damacanadan çok daha sağlıklı olduğu kesin.
o damacanalar (cam da olsa) nasıl yıkanıyor, ne şartlarda depolanıyor, içine doldurulan su ne kadar sağlıklı... netten bi araştırın isterseniz.
bilmem mi yaaa, dediklerin doğru, ama işte alışkanlık ya da takıntı mı ne...

Ben de yeşil mercimek yemeğini çok seviyorum. Biz de ya çorbası ya da yemeği sürekli pişer.
Haftasonundan beri kızımın eşyaları ile uğraşıyorum anca toparladım düşün.

bilmem mi yaaa, dediklerin doğru, ama işte alışkanlık ya da takıntı mı ne...
Bizde çok su tüketiliyordu ara getirsin yerleştir kapağını tak vs.. Bana işkence olmaya başlayınca arıtıcıya karar vermiştim.
Şehir suyumuzun temiz olduğunu hiç sanmıyorum çünkü su taşımak vs de eziyet geldi bize...

Arıtma ile de suyun içinde değerli olan minerallerin de arıtıldığını bu nedenle uzun süreli kullanımda vücutta mineral eksikliklerine bağlı sıkıntılar oluşabildiğini okumuştum.
Damacanalardaki bpa meselesinden kaynaklı cam damacanaya geçtim. Suyun değerleri gayet iyi. Ama pahalıya geliyor hakikaten.

kızlar gidip 2 saat yüzeyim de şu doktor stresini atayım..sonra gelip hazırlanıp doktora kaçarım..öptüm hepinizi, kendinize dikkat edinnn...

bu arada eşim ile de konuştuk, bugün kesin olarak başladık diyet işine..tasarruf konusunda da bana destek olmaya söz verdi, şu an amaç belli artık...hadi bakalım gazamız mübarek ola..

ayrıca düşündüm de, eşler hep çocuk olunca hediye alır hanımlarına, çocuk yapamadı diye hediye almaya niyet eden bi tek benim ki var galiba

Allah razı olsun ondan, Allah eşlerimizi kalbimizden,aklımızdan,yanımızdan eksik etmesin inşallah...

görüşürüz kızlarrrrr......

aynen öyle tatlım,, hele ki bunun haricinde maalesef sigaram var ki ayda 300-400 arası değişiyor, ah bi bırakabilsem, ya da azaltmaya bile razıyım da, beceremiyorum maalesef
Canım sen hala sigara içiyor musun:)
Bak hem maliyetine hem de sağlığına. Hele ki anne olmak istiyorsun belki de sigara her şeyi terse çevirmiştir. Yapabilirsin, neden yapamayasın ki. Ben sana inanıyorum :)

Canım benim çok şanslısın ne mutlu sana eşin en büyük destekçin Rabbim sizi ömür boyu böyle mutlu etsin ağzınızın tadı bozulmasın...
Sürpriz yapmayı hepsi beceremiyor mesela benim eşim gibi...
Sınırlı sayıda çiçek almışlığı var bana
Hele küçük oğlum doğup da bende hastane odasına alındığımdaki anımı ömür boyu unutmicam.
Bebeğimi aldığımda yanımda birtek kocamı göremedim nerde benimki diye sorunca hatta kızdım kaşla göz arasında yeni çıkmışım doğumdan nerde bu diye??

Adam karısını kanlı canlı görmeyi akıl edemiyor gitmiş koca bir çiçek yaptırıp gelmişti. O an gebertecektim onu bana şimdi çiçek mi lazım diye

soda içeriz minerali alırız bişolmaz:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…