Altın biriktirmeye başlıyoruzz

kızlar altın alırken pazarlık yapıyor musunuz?????
Ben pazarlık yapamıyorum maalesef sadece bazen ata alacağım zaman 5 tl falan eksik ise söylüyorum, kabul edip verirse alıyorum, çoğunlukla yapamıyorum cnm...
bir de ne soracağım google a altın fiyatları bugün yazdığımda açılan sayfalarda tam altın, cumhuriyet altın ve ata altın farklı farklı fiyat çıkıyor..cumhuriyet ile ata aynı ise neden fiyatları farklı gözüküyor?
Netten altın fiyatlarına bakıyorum ama kuyumcu ile uymuyor.. Cumhuriyet ile ata aynı diye biliyorum ben cnm
Canım bende cumhuriyetle ata altını aynı tam altın farklı diye biliyorum kafam karıstı senin söylediklerinden sonra :KK64:
Bu arada kızlar bende annemle babamın dügün hediyesi 4 çeyrek 1 de yarım altın var onlardan ceyrek olanları bozdurup üzerine de ekleyerek şu bilezikten almak istiyorum nasıl ne dersiniz :KK52:
Eki Görüntüle 2022027
Neden olmasın Canım eğer merakın varsa al kullanırsın hiç bozdurmazsın
Cnm hayırlı olsun topigin,çok sıcak ve samimi herkes 20.sayifadayim :)) ben su an ücretsiz izindeyim işe baslayinca her ay en az iki gr altın alacam ınş çocuklarim için böyle deyince eşim kızıyor hiç sevmiyor birikim yapmayı önce bir evimiz olsun sonra çocuklari düşün diyor ama hiç birsey den kısip birikim yapmaz özelikle yemek ve elbise konusunda çok çok savurgandir marka takıntısı var bide bakalım ne yapacaz hayırlısi olsun hepimiz için.
Hoşgeldin Canım eşlere bakarsak bize birikim lazım değil onlar öyle diyor al koy sen köşene... Teşekkür ederim ayrıca sizinle güzel oluyor burası...
Selamlar herkese..epeydir girmemiştim siteye. birikime yeniden başlamalıyım diye düşünürken aklıma geldi ve bu konuyu görünce sevindim. Şimdilik bir hedefim yok. Sadece biriktirmek istiyorum. 2 bilezik ve 5 küçük altın biriktirmiştim(burası sayesinde)eşime verdim onuda. Ödeyeceğini söylüyor,öderse ne ala,ödemezse canı sağolsun. Şimdi yeniden biriktirmek istiyorum. Çalışmıyorum ve sigara kullanıyorum:KK43: bu yüzden öyle çok birikim yapamam ama her ay bir küçük altın yapmayı planlıyorum. Bu ay gram tabi,malum ayın yarısı geçti..
Merhaba hoşgeldin cnm... Ödemese de yeniden başla sen cnm
Ben 5 gr aldım
Herzamanki tanıdık abi yoktu
Diğer satıcı vardı ve çok ukalaydı
Çıkardığı için aldım ama bidaha abi yoksa almıycam ordan.
Tavrı falan hiç hoşuma gitmedi çok ukalaydı tavırları.
Reşat soruyorum o da altın işte dedi.ata sordum gene aynı almayacaksan getirmiyor uz falan dedi.
İndirim de yapmadı
Diğer abi gram başına 1 tl indirdi geçen ay
Altınların hayırlı bereketli olsun cnm
Nasıl hadsiz bir tavır o hayret bişey....
Sen yine sabırlıymışsın Canım ben olsam kavga ederdim herhalde o densiz ile. .

Selam kızlar
Aramıza yeni gelenler hoş gelmiş
Altın döviz alanların bereketli olsun
Bugün tuhaf bi gün geçirdim.. sabah servisimizin tekeri kırıldı tuhaf bişi oldu baya bi savrulduk.. sol teker değil de sağ teker kırılsaydı uçuruma yuvarlanacaktık.. şükür karşıdan gelen araba yoktu da sadece savrulduk biyere çarpmadık.. aralık ayında da kaza yapmıştık ben baya yaralanmıştım.. dönüşte aynı adam yine hızlı kullanıyor ani frenler yapıyordu.. memur servisi sözde sanki hayvan taşıyor.. bi gün o ilçe yolunda ölecez ya bakalım..
neyse gün içinde altın alacaktım ama sürekli koşturdum unuttum o arada.. 15 günlük maaş farkları da yapılamadı sistemler hata verdi hep.. artık yarın hem paramı yapıcam hem altını alıcam..
akşam çıkışta işyerimden çok sevdiğim bi abiye gömlek aldım 60 liraya.. kendime olsa almazdım ama başkasına olunca dayanamıyorum :) şu hediye alma işini azaltsam iyi olacak.. dönüşte 45 dk yürüdüm şimdi de bisiklete biniyorum azıcık zayıflarım belki :)
Offff ne çok konuştum hepinize iyi akşamlar akşam çayına çağırın beni :):)

Selam kızlar
Bugün tuhaf bi gün geçirdim.. sabah servisimizin tekeri kırıldı tuhaf bişi oldu baya bi savrulduk.. sol teker değil de sağ teker kırılsaydı uçuruma yuvarlanacaktık.. şükür karşıdan gelen araba yoktu da sadece savrulduk biyere çarpmadık.. aralık ayında da kaza yapmıştık ben baya yaralanmıştım.. dönüşte aynı adam yine hızlı kullanıyor ani frenler yapıyordu.. memur servisi sözde sanki hayvan taşıyor.. bi gün o ilçe yolunda ölecez ya bakalım..
neyse gün içinde altın alacaktım ama sürekli koşturdum unuttum o arada.. 15 günlük maaş farkları da yapılamadı sistemler hata verdi hep.. artık yarın hem paramı yapıcam hem altını alıcam..
akşam çıkışta işyerimden çok sevdiğim bi abiye gömlek aldım 60 liraya.. kendime olsa almazdım ama başkasına olunca dayanamıyorum :) şu hediye alma işini azaltsam iyi olacak.. dönüşte 45 dk yürüdüm şimdi de bisiklete biniyorum azıcık zayıflarım belki :)
Geçmis olsun cnm, Allah korumuş

Ben pazarlık yapamıyorum maalesef sadece bazen ata alacağım zaman 5 tl falan eksik ise söylüyorum, kabul edip verirse alıyorum, çoğunlukla yapamıyorum cnm...

Netten altın fiyatlarına bakıyorum ama kuyumcu ile uymuyor.. Cumhuriyet ile ata aynı diye biliyorum ben cnm

Hoşgeldin Canım eşlere bakarsak bize birikim lazım değil onlar öyle diyor al koy sen köşene... Teşekkür ederim ayrıca sizinle güzel oluyor burası...

Mizaç olarak uyumluyumdur canım.
Yoksa 150 farklı karakter de insan la çalışamam.

Peki gördün mü sen de gogilda farklı farklı fiyat olduğunu? Benim de kafam karışıyor..

Bilezik güzelmiş canım, bunu kullanmak için alacaksın sanırım di mi? Yatırım icin değil yani? Bilezikten de hiç anlamam ki

Görmedim canım açıkcası ben bir ziraatin mobil bankacılığından takip ediyorum birde nette altin.in diye bi site var tüm altın türlerini ve döviz kurlarını bu siteden takip ediyorum hızlı güncelleniyor tavsiye ederim :KK52:
Bileziğide evet canım kullanmak için düsünüyorum 22 ayar ve işçiliksiz mecbur kalmadıkça inşallah bozdurmuycam 2 tane almak var aklımda belki 3 de olur spor şık bir model cok kalında değil ama görüntüsunden ağır bir model fazla dikkat dikkat çekmez diye düşünüyorum ilerde de çocuğuma bırakabilirim annesinden hatıra diyorum :KK55::21:

karamelli_turta karamelli_turta teşekkür ederim canım aslında altın takı pek kullanmıyorum ama buna heves ettim birde dediğin gibi bozdurmak amacımda yok o yuzden aklımda 1 tane annemin babamın hediye altınlarının ustune ekleyerek alıyım diyorum 1 tane de ayrıyetten yılbaşına kadar 2 tane alabilirim bu sekilde belki daha sonra3. bi tane daha :halay:
:KK6: bu arada tatil dönüsü ilk iş günün nasıldı canım zor olmuş olmalı :KK43:

nora2010 nora2010 hakikaten iyi sabırlıymışsın canım hayırlı bereketli olsun inşallah
Yeni gelen arkadaşlarda yenidennn yenidennn ve B black_2014 hosgelmiş sefalar getirmissiniz arkadaşlar :KK54:
@mandaliina çok geçmiş olsun canım verilmiş sadakan varmış :dua:

Görmedim canım açıkcası ben bir ziraatin mobil bankacılığından takip ediyorum birde nette altin.in diye bi site var tüm altın türlerini ve döviz kurlarını bu siteden takip ediyorum hızlı güncelleniyor tavsiye ederim :KK52:
Bileziğide evet canım kullanmak için düsünüyorum 22 ayar ve işçiliksiz mecbur kalmadıkça inşallah bozdurmuycam 2 tane almak var aklımda belki 3 de olur spor şık bir model cok kalında değil ama görüntüsunden ağır bir model fazla dikkat dikkat çekmez diye düşünüyorum ilerde de çocuğuma bırakabilirim annesinden hatıra diyorum :KK55::21:

karamelli_turta karamelli_turta teşekkür ederim canım aslında altın takı pek kullanmıyorum ama buna heves ettim birde dediğin gibi bozdurmak amacımda yok o yuzden aklımda 1 tane annemin babamın hediye altınlarının ustune ekleyerek alıyım diyorum 1 tane de ayrıyetten yılbaşına kadar 2 tane alabilirim bu sekilde belki daha sonra3. bi tane daha :halay:

nora2010 nora2010 hakikaten iyi sabırlıymışsın canım hayırlı bereketli olsun inşallah
Yeni gelen arkadaşlarda yenidennn yenidennn ve B black_2014 hosgelmiş sefalar getirmissiniz arkadaşlar :KK54:
Çok sinir oldum ama ya sanki borç istesim gibi bi minnetsiz di
Daha o abi yoksa almam ordan

Canım kötü olmuş
Bizim de bi tanıdık kuyumcu var ben bakıyorum onun başka müşterisi varsa illa onu bekliyorum, yoksa gelir mi diye soruyorum ona göre tekrar gidiyorum falan..hem o gururlanıyor illa ondan alınca hem ben kar ediyorum..

Bencede alma canım bu da bi tecrübe oldu tabi aslında sürekli aynı yerden almak hem güvenilirlik hemde bikaç kuruşda olsa indirim açısından iyi oluyor ama sadece aynı yerden değil aynı kişiden de almak gerekiyomuş demek ki neyseki bi daha muhatap olmuycaksın hayırlı bereketli olsun canım inşallah :KK68:

Selam kızlar
Çok geçmiş olsun canım Allah bir daha yaşatmasın

Hosbukduk cnm ,çocuk olunca geleceklerini düşünmek zorundayiz Allahim hepimizin çocuklarini bağışlasin kötü gün göstermesin.

bereketli olsun canım..peki fark ödüyor musun? ben de bu ay biraz çeyrek var elimde tam altına çevireyim diyordum, bazı arkadaşlar fark ödersin dedi, bazıları ödemezsin..gidip sormadan bilemem tabi ama birbirine denk olduğunda fark alıyor mu kuyumcular acaba? bilgin var mı?

Canım bugün kuyumcudaydım. Şöyle bir örnek vereyim. Çeyreği 230 a bozarım dedi, yarımı da 450 ye. Ama normalde iki çeyrek bir yarım ediyor.

Kuyumcular biraz farklı hesaplıyor. Bu sanırım o günkü kur a göre değişiklik gösterir. Ama 1 tam altın yaparken çıkan fark sanırım senin lehine bir fark oluyor. Kuyumcuya gitmeden önce, tam ve çeyrek fiyatlarına mutlaka bakarak git.

kızlar, şimdi benim ziraat bankasında tl hesabım var oradan dediğim gibi 3-5 euro falan almak için döviz hesabı açacağım..
şimdi size sorarım bi el atın bana lütfen,
1.vadesiz mi açılacak? siz nasıl yapıyorsunuz?
2. hesap işletim ücreti alıyormuş bankalar, ne kadar alır ki..3-5 euro için boşuboşuna bi dünya işletim ücreti ödemeyeyim?
Her bankanin almış olduğu hesap işletim ücreti ayrıdır ama ortalama 6 ayda 70 tl kadardır ,vadesiz hesap açılır ilk etapta sen vadeli olarak tutarsan paranı kesinti olmaz ,ama sürekli alım olacağı için vadesiz hesap şart cnm başka sorun varsa yardımcı olayım bankaciyim.

Selam kızlar
k a h v e k a h v e çok geçmiş olsun Allah korumuş sizi hemen birine sadaka verebilirsin. Bir de dul bir kadına bir ekmek ve bir paket tuz verilir bizde cnm.
Sporunu da yapmışsın ohh.
Akşam çayı geldi hadi dön artık :KK66:

Hevesin varsa al Canım kullandıkça anımsarsın,bozdurmazsın. Benim de uzun zincir ile çerçevesiz tam altın merakım vardı aldım özel günlerde takacağım.

Bu arada ilk gün sandığım kadar kötü geçmedi çok teşekkür ederim Canım ne güzel uyumlu bir arkadaşlık ortamı oldu burası çok memnunum sizinle sohbet etmekten....

Hosbukduk cnm ,çocuk olunca geleceklerini düşünmek zorundayiz Allahim hepimizin çocuklarini bağışlasin kötü gün göstermesin.

Tekrar hoşgeldin cnm kaç çocuk var yaşları kaç acaba?

Bende sizlerin dışında hiç kimseye söylemiyorum
Belki isteyen olmaz ama gözü kalmasın kimsenin Canım nazara gelmesin
Hatta hedeflerimi bile kimse bilmiyor söylemem zaten ne olur ne olmaz

Bu söylediğiniz her konuda geçerli aslında. Direksiyon sınavına girdim,ki hocalar rahat geçersin diyolardı. önüme gelene sınavım var dua edin dedim. Face den ilan ettim falan:) ve kaldım. Sonra bir arkadaş kimseye söyleme diye uyardı ikincisini sıfır hatayla geçtim. Şimdi artık herşeyimi saklamaya karar verdim. Bakalım başarabilecekmiyim:)

1. Faize bulaşmamak adına ben vadesiz actirdim
2. Vadesiz döviz ve altın hesaplarinda hedap isletim ucreti yokmus. (Gecen sene ziraat ve is bankasindan actirdim. Ikisindende hedap isletim ucreti kesilmiyor.)

Ama ziraate gore is bankasindan daha cok memnunum. Normalde altin düşsede ziraatde ben pek düsmüyor ve o ani dalgalanmalardan yararlanamiyorum. Bu yuzden bu alimlari is bankasindan yapiyorum
Cnm şöyle anlatayım faize bulaşmak istemezsen vadeli açarken 6 aylık veya bir yıllık acarsin o zamana kadar azda olsa ekleyecegin için faiz bozulur ve almamis olursun. Vadesiz döviz hesaplarından da hesap işletim ücreti alınır yalnızca altın hesabından alınmaz.

@Diyet Canavari B black_2014

Aramızda bankacı olması da gayet güzel :))

Ben birşey eklemek istiyorum. Ziraat bankasında döviz hesabım var ve hesap işletim ücreti yok. Normal vadesiz hesabımda da yok. 3 tane ziraat hesabım var. Aktif kullanıyorum üçünü de. Ve hesap işletim ücreti yok.

Ha bir de halk bank hesabım var. Onda da hesap işletim ücreti yok. :))

X