Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Günaydın kızlar herkese :KK54: nasılsınız bakalım keyifler nasıl :KK52: önceki msj ların tamamını okuyamadım ama fırsat buldukça geriye dönüp okumaya çalışicam :KK16:bu arada malum biz memurların bugün maas günü paramı çektim daģıtmaya başladim bile :KK48: nihayyet aylardır yolunu gözlediğim kredimin 1 tanesi bitti 750 tl kadar ayrıca kredi kartlarımdan da 200 tl kadar taksitim bitiyo bu ay çok şükür :KK68: eşimle anlaştık ama borçlar bitiyo diye gevşemek yok o paraları birikime atıcaz nasipse :dua: belki ilk 1-2 ay tamamını biriktiremeyiz ama niyetimiz yapabildiğimizin en iyisi yapmak asıl yılbaşından sonra görün siz beni kızlar :KK48::KK55:
gözün aydın canım çok sevindim senin adına kredinin birinden kurtulmuşsun bereketlenir inşallah paran da :dua: bizim de 2 kredimiz var ben maaşımı bugün göremedim bile o yüzden çekiveriyor insafsız zalım banka :63: kalmış bana 200 tl zaten akşama kadar da 130 tl bes kesintim olacak kaldı bana 70 tl :KK50: eşimin maaşından da kk ödemesi yapar gerisi evimize ve bize harçlık çok şükür :anne: hepimizin maaşları bereketli olsun inşallah :KK49:

doktorlar da aşı tarihini neye göre farklı veriyor anlamadım ben de bir sorayım bakalım. canım ya insan ilk çocuk olunca ne yapacağını bilmiyor haklısın o zaman yaptırmamakta ben de tam tersi şeyler duyunca koştur koştur yaptırdım gidip. ablama doğuda bahsetmemişler bile böyle bir aşıdan ben söyleyince o da sipariş ettirip yaptırdı. bakalım şu menenjiti de yaptıralım da..
günaydın bu arada herkese ben dün pazara çıktım 70 tl harcamışız domates filan ucuzdu da fasulye barbunya ve meyveler pahalıydı yine. kızım için 2 kilo daha barbunya koydum buzluğa mısırı da çok sevdi mısır da aldım biraz haşlayıp koydum buzluğa. yavaş yavaş dolduruyoruz dondurucuyu Allah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin.

Amin canım, afyet olsun :)

Aynen bazı şehirlerde pek ilgilenilmiyor bile. Benim ilk görev yerim Ağrı mesela. Orada bazı doktorlar çok daha fazla ilgiliyken, bazıları o kadar ilgisizdi ki. Bu aslında kişinin kendi özverisiyle alakalı. Bazıları doğu diyip önemsemiyor. Oradaki 400 gün zorunlusunu doldurup gitmeye bakıyor. Ama öyle olmuyor işte.

Allah vicdan versin insanlara.

Bende geçen cuma gittim pazara. Sadece misafirler için birşeyler alabildim. Çoğunluk meyve. 100 lira çıktı. Bir tek Asad a 4 kavanoz domates yapıp ve 1 kilo barbunya koyabildim şimdilik.

Günaydın Canım iyi eğlenceler sana bol bol yüz...
Bence değiştirme ama sen bilirsin tatlım..

Günaydın Canım maaşın bereketli olsun ohh ohh kredi bitmiş, KK azalmış ne güzel... Böyle devam cnm
Bende gün paramı verdim bugün...

canım gözünaydın sevindim güzel birikim haberlerini paylaşırsın inşallah:)

maaaşın hayırlı, bereketli olsun tatlımm, krediler de bitmiş, oohh maşallah, missss :KK66:

yok canım yanlış biliyormuşum , vazgeçtim yazıyı okuyunca :KK66:

kızım görmemişin altını olmuş!!! :olamaz::olamaz::KK48: üç kuruş altın aldım, aklım fikrim onlarda..mazur görün , ne yapayım heyecan yapıyorum, bi işe kalkıştım, zarar etmeyeyim derdindeyim :kızgın:o_Oo_Oo_Oo_O

geçen baya oldu, havuzdayım çocuklar var, amanın bi hareket bi heyecan havuzda bir şey var , altın galiba, yok yok para çığlıkları.... havuz da derin, dalıp bulamıyorlar bi türlü. geldiler bana, bende havuz gözlüğü vardı istediler, anam ben de bi meraklandım ne buldu bunlar diye, 5 kuruşmuş...sersemler boşuna heyecan yaptılar :p
Çok sağolun canlar hepimizinki bol bereketli olsun hayırlı ve güzel amaçlar için kullanalım :KK68: kızlar maaşımdan şimdilik 15 $ aldım hemen eşimden gelenlerle 1 gr altın daha almayı planliyorum nasipse yıl sonu hedefimiz 20 gr altın ve 500 $ şuana kadar 5 gr altın ve 200 $ biriktirdim bu yıl o kadar borç ödedik hedefimizi tutturursak kendimizi başarılı saýicam :KK9:
saolun kızlar, aynı dediğin gibiymiş msf2407 msf2407 canım, hatta şöyle bi yazı buldum, paylaşayım istedim:

ESKİ VE YENİ TARİHLİ ALTIN FARKI
Altın birikimi yapan bireysel yatırımcılar eski ve yeni tarihli altın bozdurma eylemi arasındaki farkları merak ediyor. Yazımda altının tarihleri ve bozdurma fiyatı arasındaki farklara ve detaylara değineceğim.

Öncelikle durumun daha net anlaşılabilmesi açısından birkaç tanımla anlatıma başlamak istiyorum.

Eski Tarihli Altın Nedir?

Şu anda bulunduğumuz yılı dahil etmemekle birlikte geçmiş yıllarda üretilen ve satışa çıkarılan altınlara eski tarihli altın adı veriliyor. Eski tarihli altınlar, yeni tarihli altınlara göre piyasalarda, güncel piyasa fiyatından yaklaşık olarak 4-5 Türk lirası daha ucuza satılmaktadır.

Yeni Tarihli Altın Nedir?

Bulunduğumuz yıl içerisinde üretilen ve satışa çıkan altınlara yeni tarihli altın diyoruz. Yeni tarihli altınlar piyasa fiyatına göre satılmaktadır.

Eski Tarihli ve Yeni Tarihli Altın Arasındaki Fark

Yeni tarihli altınların eski tarihli altından daha pahallı olmasının temel sebebi kuyumcuların veya diğer satıcıların, altını temin ederken darphaneye ödediği damga vergisinden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple yeni tarihli altınlar eski tarihli altınlara göre daha pahallı olmaktadır.

Eski altınlar, çoğu zaman müşterilerden temin edildiği için kuyumcular ve diğer satıcılar bu altını daha düşük tutardan mal ederler. Bu sebeple eski tarihli altınların fiyatları daha düşük olur.

Eski ve Yeni Tarihli Altının Bozdurma İşlemindeki Fiyat Farkı

Elinizde bulunan altınları bozdurmak istediğinizde eski ve yeni tarihli altın olması herhangi bir fiyat farkı yaratmamaktadır. Yani, tarihi eskide olsa yenide olsa altın, o anki fiyattan geri alınmaktadır.

Altınınızı bozdurmak istediğiniz zaman, altın hurda değeri üzerinden işlem görür ve fiyatı bu şekilde hesaplanır. Bazı kuyumcuların darphaneden yeni tarihli altın sipariş etmesindense müşteriden gelen yeni tarihli altına daha yüksek fiyat vermesi; toplumda yeni tarihli altının daha yüksekten geri alındığı algısını yaratmıştır fakat bu doğru değildir. Çoğu kuyumcu her zaman hem yeni hemde eski tarihli altını eşit hurda değeri üzerinden hesaplar ve aynı fiyatı verir.

Genelde altınlar müşteriler tarafından özellikle “hediye” olarak alındığından dolayı yeni tarihli almak tercihen uygun olabilir. Fakat, eğer uzun vadede alacağınız altını bozdurmayı düşünmüyorsanız ve yatırım amacıyla alıyorsanız eski tarihli altın almanız daha avantajlı olacaktır.
Kuzum çok faydalı bi yazı olmuş açıkcası ancak ben yinede de tam altınlarını ata yapmanı tavsiye ederim kuzum niyeyse bana ata altınları daha kazançlı geliyo :KK52:

Günaydın kızlar herkese :KK54: nasılsınız bakalım keyifler nasıl :KK52: önceki msj ların tamamını okuyamadım ama fırsat buldukça geriye dönüp okumaya çalışicam :KK16:bu arada malum biz memurların bugün maas günü paramı çektim daģıtmaya başladim bile :KK48: nihayyet aylardır yolunu gözlediğim kredimin 1 tanesi bitti 750 tl kadar ayrıca kredi kartlarımdan da 200 tl kadar taksitim bitiyo bu ay çok şükür :KK68: eşimle anlaştık ama borçlar bitiyo diye gevşemek yok o paraları birikime atıcaz nasipse :dua: belki ilk 1-2 ay tamamını biriktiremeyiz ama niyetimiz yapabildiğimizin en iyisi yapmak asıl yılbaşından sonra görün siz beni kızlar :KK48::KK55:

Gözün aydın canım. Kredi bitince, insanın üzerinden bir yük kalkıyor.

Ben de yılbaşını bekliyorum :)
Hadi bakalım birikimler bol olsun :) şimdilik az ama öz, daha sonra da çok çok olsun :)

ay canım benim ne mazur görmesi. ben aldığım ata'yı arada çıkarıp sevip geri yerine koyuyorum:)) eski-yeni farkını ben de bilmiyordum iyi oldu bilgilendik :KK15:
5 kuruş için miymiş o kadar heyecan:)) iyi atraksiyon olmuş
Ilahi jelibon çok güldüm atacıklarinla arandaki ilişkiye :KK48: bende 5 i 1 yerdelerimi biriktirip boynuma takarım evde onları diyodum ama seninki daha iyiymiş :KK66:

maaaşın hayırlı, bereketli olsun tatlımm, krediler de bitmiş, oohh maşallah, missss :KK66:

yok canım yanlış biliyormuşum , vazgeçtim yazıyı okuyunca :KK66:

kızım görmemişin altını olmuş!!! :olamaz::olamaz::KK48: üç kuruş altın aldım, aklım fikrim onlarda..mazur görün , ne yapayım heyecan yapıyorum, bi işe kalkıştım, zarar etmeyeyim derdindeyim :kızgın:o_Oo_Oo_Oo_O

geçen baya oldu, havuzdayım çocuklar var, amanın bi hareket bi heyecan havuzda bir şey var , altın galiba, yok yok para çığlıkları.... havuz da derin, dalıp bulamıyorlar bi türlü. geldiler bana, bende havuz gözlüğü vardı istediler, anam ben de bi meraklandım ne buldu bunlar diye, 5 kuruşmuş...sersemler boşuna heyecan yaptılar :p

Hahahaha çok güldüm :) 5 kuruş için yaygara kopmuş :)

Ama bak örnek al :) 5 kuruşta 5 kuruştur, gün gelir 1 lira olur :KK70: off kate e bağladım :KK70:

Amin canım, afyet olsun :)

Aynen bazı şehirlerde pek ilgilenilmiyor bile. Benim ilk görev yerim Ağrı mesela. Orada bazı doktorlar çok daha fazla ilgiliyken, bazıları o kadar ilgisizdi ki. Bu aslında kişinin kendi özverisiyle alakalı. Bazıları doğu diyip önemsemiyor. Oradaki 400 gün zorunlusunu doldurup gitmeye bakıyor. Ama öyle olmuyor işte.

Allah vicdan versin insanlara.

Bende geçen cuma gittim pazara. Sadece misafirler için birşeyler alabildim. Çoğunluk meyve. 100 lira çıktı. Bir tek Asad a 4 kavanoz domates yapıp ve 1 kilo barbunya koyabildim şimdilik.
haklısın canım benim yaşadığım yerde de çok var ilgisiz doktor büyük şehir dersin bir de. İnşallah hepsi insanlara faydalı olmak için vicdanını kullansın.
çok pahalıymış canım sizin pazar da. bebişlere hazırlamak şart ya istiyorlar bilmeden hele kızım geçen pazara gittiğimizde nerde mısır var uzanıyor canı çekti :olamaz: ben de hemen alıp yedirdim ama biraz da dondurucuya atmak lazım kışın da isterlerse diye..o_O

doktorlar da aşı tarihini neye göre farklı veriyor anlamadım ben de bir sorayım bakalım. canım ya insan ilk çocuk olunca ne yapacağını bilmiyor haklısın o zaman yaptırmamakta ben de tam tersi şeyler duyunca koştur koştur yaptırdım gidip. ablama doğuda bahsetmemişler bile böyle bir aşıdan ben söyleyince o da sipariş ettirip yaptırdı. bakalım şu menenjiti de yaptıralım da..
günaydın bu arada herkese ben dün pazara çıktım 70 tl harcamışız domates filan ucuzdu da fasulye barbunya ve meyveler pahalıydı yine. kızım için 2 kilo daha barbunya koydum buzluğa mısırı da çok sevdi mısır da aldım biraz haşlayıp koydum buzluğa. yavaş yavaş dolduruyoruz dondurucuyu Allah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin.
günaydın canım güle güle afiyetle yiyin

haklısın canım benim yaşadığım yerde de çok var ilgisiz doktor büyük şehir dersin bir de. İnşallah hepsi insanlara faydalı olmak için vicdanını kullansın.
çok pahalıymış canım sizin pazar da. bebişlere hazırlamak şart ya istiyorlar bilmeden hele kızım geçen pazara gittiğimizde nerde mısır var uzanıyor canı çekti :olamaz: ben de hemen alıp yedirdim ama biraz da dondurucuya atmak lazım kışın da isterlerse diye..o_O

Ben pek mısır vermedim şimdiye kadar, GDO lu olduğu için. Ama çocuklar seviyor. Bende alıp koyayım bari. Bu gidişle buzdolabı yetmeyecek bana da :)

Kızlar,

Kurban alacak olan arkadaşlarım, ne kadar ayırdınız kurban için? Biz 1400 düşündük ama kararsızım. 1 hisse sanırım o civarda.
Bizde vekalet verip kestirip dağıttırıyoruz. Acaba büyükbaşa 1400 vermeyip 800 e falan küçükbaş mı yapsak diye düşündüm ama bilemedim

eşim bugün ilçede ve civar köylerde görevli, bana köy sebzelerinden getirecek, şimdilik 2 kilo patlıcan, 3 kilo domates, 1 kilo biber istedim. bu akşam bunları hazırlar dondurucuya atarım.. hafta içi kendimi yormadan az da olsa hazırlarım ama haftasonu boşum eşim de mesai yapacak ben de kış hazırlıklarına girişecem inşllah..

eşim bugün ilçede ve civar köylerde görevli, bana köy sebzelerinden getirecek, şimdilik 2 kilo patlıcan, 3 kilo domates, 1 kilo biber istedim. bu akşam bunları hazırlar dondurucuya atarım.. hafta içi kendimi yormadan az da olsa hazırlarım ama haftasonu boşum eşim de mesai yapacak ben de kış hazırlıklarına girişecem inşllah..

Harikaaa... Bayılırım dalından kopup gelenlere :)

Kızlar,

Kurban alacak olan arkadaşlarım, ne kadar ayırdınız kurban için? Biz 1400 düşündük ama kararsızım. 1 hisse sanırım o civarda.
Bizde vekalet verip kestirip dağıttırıyoruz. Acaba büyükbaşa 1400 vermeyip 800 e falan küçükbaş mı yapsak diye düşündüm ama bilemedim

biz 1000 ayrıdık cnm,,

Günaydınnn
bugün maaş alanlar bereketli olsun inşllah
ben kredi ve kkyı yatırdıktan sonra 1140 tl kaldı 1000tlsini kurban için ayırdım bu ayki harçlığım 140tl:skandal:

çok iyi olurdu kurban bayramında ikramiye verseydi devletimiz:işsiz:
Hayırlı olsun canım kurbanınız allah simdiden kabul etsin insallah :KK68: kurban bayramında ikramiye kesinlikle iyi fikir vi ara oyle bi söylenti vardı en azindan emekliler icin ama gerceklesmedi tabi :KK43:
bizim buralarda genelde insanlar kurbanlarını aylar önce yavru iken çok ucuza alıp bahçelerinde bakıp büyütüyorlar..dün eşim ve patronu konuşurken eşim henüz almadığını söylemiş, patronu da ben de almadım hatta şirkette kimin ihtiyacı varsa henüz almadıysa isim yazdırsınlar, toplu alalım, maaşlardan 2 taksit düşeriz, kimse sıkışmasın diye konuşup karar almışlar, pek mutlu oldum... bizde de şuan kurban parası yoktu, avans alacaktı eşim, sağolsun Allah razı olsun, seviyorum böyle patronları...
Ne güzel canım ne iyi çok ince düsünceliymiş eşinin patronu valla ne yalan söyliyim bende cok seviyorum boyle patronları :KK48:

X