Altın biriktirmeye başlıyoruzz

biliyorum kuzum çok yorgunsun, güzelce dinlendir kendini...
süper düşünmüşsün, 400 tl hiç az değil, inşallah uzun süre arızasız, sıkıntısız kullanırsın tatlımm

benim de aklım fikrim tasarruf,birikim ve altında... doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum

CumhUriyet kulplu olan... resat diger aadiyla ata. Osa kulpsuz para gibi.... ata cumhurlyetten daha iyi bozdurdugunuz zaman kulbun grqmini hesaplamqzlar ama aatarken hesaplarlsr
canım sen hepten karıştırdın..cumhuriyet ve ata altın aynı, o kulplu olan dediğin çeyreğin ye yarımın büyüğü yani tam altın(bu aynı zamanda ziynet altın diye de geçiyor) reşat altın bunlardan çok bağımsız sultan reşat döneminde basılmış, zaten artık almaya kalkınca piyasada bulunmayan bi altın...benim araştırmalarım bu yönde

ben de önceden tam ve cumhuriyet aynı, ata farklı sanıyordum değilmiş

CumhUriyet kulplu olan... resat diger aadiyla ata. Osa kulpsuz para gibi.... ata cumhurlyetten daha iyi bozdurdugunuz zaman kulbun grqmini hesaplamqzlar ama aatarken hesaplarlsr
ata altınla cumhuriyet aynı şey değil mi? reşat altın da kendi başına ayrı bi model değil mi? benim iyice kafam karışştı

ata altınla cumhuriyet aynı şey değil mi? reşat altın da kendi başına ayrı bi model değil mi? benim iyice kafam karışştı
aynen öyle...hatta tam ve ziynet altın aynı diye biliyorum ama atatek altın ne onu çözmeye çalışıyorum

Canım pastanın 1 dilimi mi 35.5 tl

no_name_ canım nasılsın? Gündüz o bahsettiğin kadına yorum yapamadım şimdi yapmak istiyorum :)

Kadının düşüncesini doğru bulsam da tarzını ve tutumunu çok yanlış buldum. Hiç bana göre bir davranış değil.
Üslûp çok önemli. O düşüncesini, kimseyi kırmadan da söyleyebilirdi.

Bence kadın bildiğin içerlemiş, bozulmuş ve böyle bodoslama bir tepki vermiş :)

Teşekkür ederiz teyzesi ama biz hak edilmemiş bir para almıyoruz, değil mi çocuklar. Geri iade etsem kusura bakmazsınız değil mi? Çocuklarıma bu eğitimi veriyorum, yanlış anlamayın lütfen vb birçok cümle kurulabilirdi.

Ya da ben çok safım

biz çok narin ve naif kadınlarız da ondan bence..ama şunu da belirteyim belki ses tonu ve mimiklerinin etkisiyle söylemi kaba ve kırıcı durmadı, sadece çok net ve güçlü bi duruş sergiledi, farklıydı yani..bir de dış görünüşüne bakarak böyle bi tepki ve duruşu asla tahmin edemeyeceğin biriydi..farklı bi an yaşadım ve etkisinde bıraktı kadın beni..

Estella-

Ata, cumhuriyetten santim olarak fazla ve kulüp yok. Cumhuriyetin kulpu var :)
Reşat altın da üstünde tuğra vardı yanlış bilmiyorsam. Reşat konusunda emin değilim :)
aaa ata ve cumhuriyet aynı değil mi? nasıl olur? tümm kuyumcular ve buradaki kızlar aynı olduğunu söylüyor canım? bu bilgiden emin misin?

aaa ata ve cumhuriyet aynı değil mi? nasıl olur? tümm kuyumcular ve buradaki kızlar aynı olduğunu söylüyor canım? bu bilgiden emin misin?
CUmhurlyetle ata ayni degil.. resati bende karistirdim disaridaydim o sira :) tam altinda diyoruz cumhuriyete yqnlis hatirlamiyorsam farkindaysan tam altin diye yqzmaz cumhuriyet diye yazar.. birinden biri kulpsuz.kulpsuz olanda tarihte yazmaz... tek yazdigi tarih 1923

Pazar dönücem inşaAllah
Amin , biz raydan çıktık , huzur ferahlık biraz zor bize .. Yine de hayırlısı

Derindondurucun hayırlı olsun
Özetle hangi modeli kaça aldın
Gerçi ben düşünmüyorum ama alacaklar için sormuş olayım

Ben kış hazırlığı hiç yapmıyorum
Sebzeleri mevsiminde yemeyi seviyorum

Anca kızılcık vişne barbunya ve bezelye koyuyorum , onların da hazırlığa ihtiyacı yok ..

Geçen yıl çilek reçeli yapmıştım oğlum çok seviyor diye ..
Bu yıl yazlığın peşinde koştururken yapamadım

Çevremde gösterecek biri olsa erişte , tarhana ve salça yapmak isterim ..

Aramıza hoşgeldin canım :) iltifatların için teşekkürler :)

Topikte sevgi Pıtırcıkları olduk :)))

karamelli_turta ye topiğinden ötürü teşekkürlerimizi iletiyoruz :))
Herkese iyi akşamlar ,çok sayıfa birikmiş okuyamadım ins herkes iyidir. Cnm diyetisyen olduğun için senden bir ricam olacak benim oğlum doğuştan çok istahsiz sürekli dr götürdük vitamin suruplarida işe yaramadı çocuk psikiyatirina götürdük 4 seans gittik hâlâ değişen bişey yok bir hafta yemek yemese asla istemez çevremde hiç böyle çocuk görmedim 4 yaşına girdi 12 kilo 92 cm boyu ne önerirsin cnm

Kızlaaarr

Cumhuriyet ve tam altın farklı şeyler
Cumhuriyet daha kalın ve daha pahalı
Tam altın çeyrek altın gibi incelik bakımından .

Ayrıca kulplu ve kulpsuz oluşları ismlerini değiştirmiyor
Ancak bozdururken kulpsuz daha değerli
Yani yatırımlık içinse cumhuriyeti kulpsuz alın .

Çeyrekte ise tam tersi kulplu olan bozdururken daha makbul ..

Tamla cumhuriyetin fotoğrafını da koyayım

no_name_ sen hangi fotoğraftakinden alıyorsun?

Tam altın = ziynet altın olabilir . Bundan emin değilim

İkisi arasında santim farkı var canım ama benim karıştırdığım şu; ata= cumhuriyet ve o da kulpsuz, atatürk olan.

Diğeri kulplu, tam altın. İkisi arasında santim farkı var.

Afyet olsun canım :)

Canım, burdan birşey söylemek afaki olur. Detaylı inceleme gerekir. Siz yaptırmışsınız tabi. Bana sonuçlarını özelden yollayabilir misin?

Yani kan değerlerini. Tiroidler, açlık tokluk şeker, kolesterol, b grubu vitaminler, demir, d vit, hemogram, çinko, sodyum, kalsiyum, magnezyum, potasyum gibi

Devamını özelden konuşalım istersen. Burada çok karışır.

Hmmm :) tabi yaşayan sensin :) kadın epey etkilemiş seni :)

Zor bulunur böyle kadınlar ama. Şahsen ben asla öyle olamam. Hani imrenmedim de desem yalan olur :) bazen öyle olmak da gerekir

Teşekkürler.
Külçe nasıl oluyor? Aklımda birşey canlandı ama hani şu tuğla gibi olan mı? Öyleyse hiçbir zaman alamam heralde
Bilezik alıp satarken işçilik düşünce zarar oluyor değil mi?
Bir de bilezikler 22 ayar mı?

Külçe 24 ayar, genelde bankalardan yapıyorsun o işi.

Bilezik 22 ayar. Daha doğrusu piyasadaki altınlar 22 den başlar zaten. 24 ayar sadece külçe.

İşçiliksiz bilezikler de var. Alırken kuyumcuna sorabilirsin. Veya minimum düzeyde.

Erzurum burmasında işçilik yok mesela. Veya şu dümdüz bileziklerde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…