Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Konu diyetse ben de varım :)
Arkadaşlar 3 ayda 6.5 kilo verdim. Diyet dünyası için küçük benim için büyük bir adım :)
Hayatımda ilk defa diyet yaptım. Öncelikle telefonda bir program var ona yazdım yediklerimi, günlük 1300 kalori belirledim ama hırsımdan günde 1100 ü geçmedim. Her gün hızlı tempo 6.6 km hızla 8 km yürüdüm. Haftada 2 kez pilates bir gün yoga yaptım. Protein ağırlıklı beslendim. Hamur işi ilk 2 ay hiç yemedim nereyse. Acayip inceldim.
Şu an ideal kilomdayım, korumaya geçtim daha çok sıkılaşmaya.
O da zor ama bakalım kışın zor olabilir. Şu an çalışmadığım için çok zamanım var ve bunların hepsini yapabildim. Çalışırsam da spor salonuna gitmeyi düşünürüm. Çünkü spor ve bu dikkat etme planını bırakınca eskisinden daha fena olur biliyorum.
Kilo vermek çok zorrr

Konu diyetse ben de varım :)
Arkadaşlar 3 ayda 6.5 kilo verdim. Diyet dünyası için küçük benim için büyük bir adım :)
Hayatımda ilk defa diyet yaptım. Öncelikle telefonda bir program var ona yazdım yediklerimi, günlük 1300 kalori belirledim ama hırsımdan günde 1100 ü geçmedim. Her gün hızlı tempo 6.6 km hızla 8 km yürüdüm. Haftada 2 kez pilates bir gün yoga yaptım. Protein ağırlıklı beslendim. Hamur işi ilk 2 ay hiç yemedim nereyse. Acayip inceldim.
Şu an ideal kilomdayım, korumaya geçtim daha çok sıkılaşmaya.
O da zor ama bakalım kışın zor olabilir. Şu an çalışmadığım için çok zamanım var ve bunların hepsini yapabildim. Çalışırsam da spor salonuna gitmeyi düşünürüm. Çünkü spor ve bu dikkat etme planını bırakınca eskisinden daha fena olur biliyorum.
Kilo vermek çok zorrr
Diyet mi dedin
Ben de yapıyorum güya ama tartı da hiç bi eksiklik yok
Üstelik yaklaşık 10 kg fazlam var
Off offff

İşin profesyonelisin tatlım hemen verirsin, 3-5 kilo ne olacak..anne yanında almamak mümkün muuu

Erik suyu beni de benden aldı...

Meto hızlandırmak için ne yapmalı? Metacarnitin var evde, spor öncesi icsem ise yarar mı?
Sporu aç karna yapsam olur mu?
Kafamda deli sorular, bana bi el atsan canım hayrına :KK66:

Canım metacartin i ne için kullanmıştın daha önciçi

Ben çok ilaçcı bir dyt değilimdir. Eğer aşırı direnç varsa o zaman başvurulabilir.

Ama metacartin tıbbi bir ilaç, eğer kullanmak istersen L- carnitin kullanabilirsin.

Sporu aç karnına yapmanın bir zararı yok fakat seni daha fazla acıktırma gibi bir dezavantajı var. Spordan sonra çok acıkıp deli gibi yemek yemeyeceksen, yapabilirsin.

Sabahları 1 su bardağı maydanoz kaynatıp iç. Gün içinde de 1 lt suya, bamya çiçeği, mate yaprağı, tarçın, limon ve istediğin aroma verici herhangi bir bitki meyve katarak demleyip içebilirsin.

Günlük su tüketimin 3 - 3.5 lt yi bulsun.

Günlük ekmek tüketimin 2-3 ince dilimle sınırlansın.

Yemeklerindeki yağ, 1 yemek kaşığını geçmesin. ( 2 kişi olduğunuz için)

Bir de her akşam yatmadan 1-2 saat önce 4 kaşık yoğurda 1 yemek kaşığı öğütülmüş keten tohumu katarak yiyebilirsin. Son öğünün bu olsun.

Akşam yemeğini yatmadan 4-5 saat önce yemiş ol

Hergün mutlaka dere otu tüket sabah aç karnına

Sütün, yoğurdun peynirin yarım yağlı, lightKullanmak
Günlük 2-3 su bardağı süt ürünü tüket. ( süt,yoğurt, ayran, kefir)

Probiyotik takviyesi kullanabilirsin. Kefir ve keten tohumu tüketirsen, gerek kalmaz. Tüketmezsen kullanabilirsin. Kullanmak istersen özelden markasını yazarım

Çok doğru bi noktaya değindin canım
Kilosu kaç para bilmiyorum ama durduk yere bizim de canımızı çektirecek
Hep zarar

En Son 5 liraydı canım :)

niye sadece bahçesi olanlar mı meyve suyu yapıyor:)

Canım biz derin dondurucuya da koyuyoruz erik ve şeftaliyi. Kışın meyve suyu yapıyoruz çok güzel oluyor. Vişne de aynı şekilde. Ama vişneler bahçeden :))))

En Son 5 liraydı canım :)

Canım biz derin dondurucuya da koyuyoruz erik ve şeftaliyi. Kışın meyve suyu yapıyoruz çok güzel oluyor. Vişne de aynı şekilde. Ama vişneler bahçeden :))))
5 lira mı? sen mersinde değil misin ucuz olur orda? 2 liraya aldım ben şeftaliyi geçen cmtesi. buzluğa hiç meyve atmadım. ama vişne atabilirim bulursam. ooo bahçeden ne güzel:)

Diyet mi dedin
Ben de yapıyorum güya ama tartı da hiç bi eksiklik yok
Üstelik yaklaşık 10 kg fazlam var
Off offff
Eğer sağlık sorununuz yoksa ( hormonsal ya da şeker direnci gibi ) mutlaka diyet ve sporla kilolar gidiyor. Ama ilk başta yediklerinizi yazmanız gerek. Ben hiç bir şey yemiyorum diyordum meğerse günde almam gerekenden fazla kalori alıyormuşum, yazarak onu gördüm.
10 kilo nedir ki verilir ama kısa sürede değil max ayda 2 kilo olmalı.
Ama sabır ve irade gerek.

5 lira mı? sen mersinde değil misin ucuz olur orda? 2 liraya aldım ben şeftaliyi geçen cmtesi. buzluğa hiç meyve atmadım. ama vişne atabilirim bulursam. ooo bahçeden ne güzel:)

Bilmem, ben geçen cuma 5 liradan aldım o_O
Bundan önce de Kuşadası nda yaşıyorduk. Herkes incir istiyordu, orası yeri gönderir misin diye. Kilosunu 25 ten aldığımı duyunca istemediler artık :KK70: annem erzurum da da 25 ten alıyordu :KK70:

Bana mı denk gelmiyor bilmiyorum ama hiç yerinde ucuz birşeye denk gelmedim :)

Ha ama şimdi şöyle birşey var, fiyatı ayni olsa da kalitesi yüksek oluyor :)

Canım metacartin i ne için kullanmıştın daha önciçi

Ben çok ilaçcı bir dyt değilimdir. Eğer aşırı direnç varsa o zaman başvurulabilir.

Ama metacartin tıbbi bir ilaç, eğer kullanmak istersen L- carnitin kullanabilirsin.

Sporu aç karnına yapmanın bir zararı yok fakat seni daha fazla acıktırma gibi bir dezavantajı var. Spordan sonra çok acıkıp deli gibi yemek yemeyeceksen, yapabilirsin.

Sabahları 1 su bardağı maydanoz kaynatıp iç. Gün içinde de 1 lt suya, bamya çiçeği, mate yaprağı, tarçın, limon ve istediğin aroma verici herhangi bir bitki meyve katarak demleyip içebilirsin.

Günlük su tüketimin 3 - 3.5 lt yi bulsun.

Günlük ekmek tüketimin 2-3 ince dilimle sınırlansın.

Yemeklerindeki yağ, 1 yemek kaşığını geçmesin. ( 2 kişi olduğunuz için)

Bir de her akşam yatmadan 1-2 saat önce 4 kaşık yoğurda 1 yemek kaşığı öğütülmüş keten tohumu katarak yiyebilirsin. Son öğünün bu olsun.

Akşam yemeğini yatmadan 4-5 saat önce yemiş ol

Hergün mutlaka dere otu tüket sabah aç karnına

Sütün, yoğurdun peynirin yarım yağlı, lightKullanmak
Günlük 2-3 su bardağı süt ürünü tüket. ( süt,yoğurt, ayran, kefir)

Probiyotik takviyesi kullanabilirsin. Kefir ve keten tohumu tüketirsen, gerek kalmaz. Tüketmezsen kullanabilirsin. Kullanmak istersen özelden markasını yazarım
canımmm çok teşekkür ederim uzun uzun cevapladığın için, Allah razı olsun....

metacartin i 2 ay önce falan endokronoloji uzmanı yazmıştı..tüm testlerimi yaptırdım, insülin direnci ya da açlık tokluk şeker vs çıkmadı çok şükür, spor yapacağımı söyleyince öncesinde iç, yağ yakımını hızlandırır demişti, fakat kullanmadım o süreçte , yine konsantre olmadığım bi dönemdi..

spor beni tok tutuyor özellikle tempolu yürüyüş o halde aç karna yapabilirim, çünkü sabah erken saatte kahvaltı yapmayı sevmiyorum ama sporu erken yapmam gerekecek çünkü gündüz çok sıcak oluyor...

3-3.5 litre su mutlaka içiyorum zaten, susuz duramıyorum

keten tohumunu her gün 1 tatlı kaşığı çiğneyerek yiyorum öğütülmüş almıyorum, umarım faydası olur, ama gün içinde yiyordum... her gün 1 tablet omega 3 alıyorum...d vitamini ve b12 vitamin düzeylerimi üst sınıra yakın tutmaya çalışıyorum...

ürünleri light kullanıyorum, uzun zamandır pazar sabah kahvaltısı harici ekmek tüketmiyorum..makarna ve pirinci çıkarıyorum tabi hayatımdan bu süreçte...

dereotu ve maydanoz alacağım mutlaka... 18:00 den sonra hiç bir şey yemezdim bu ara düzenim bozuldu maalesef, hemen düzenime dönüyorum...

kefir ve süt ürününde sıkıntım var..her gün yoğurt ve peynir yerim ama kefir ve süt tüketmiyorum..diyetime ekleyeyim..

tekrar çoook teşekkür ederim:KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200:

X