Allık ne işe yarar

bence allık sürmeyi becerince gayet güzel bişey
insanın yüzüne canlılık veriyo ben o kadar beyazım ki bide üstüne çocuklar sayesinde uykusuz geceler eklenince solukbeniz dolanıyorum,kesin almam lazım artık bitane,tabi birde sürmeyi öğrenmeliyim

Elmacık kemiğinden kaşa doğru bir c şekli çizmek gerekiyor hafifçe. Ayrıca yanaklarınızı içeri çekip çukurlaştırarak üstte kalan yerlere allık sürebilirsiniz. Ben allık sürerken dudaklarım kapalı bir şekilde gülümser ve elmacık kemiklerimi ortaya çıkarır, o kısımdan kulağa doğru fırça ile gezinirim. Hafif sürmeyi unutmayın, dağlar kızı Heidi'ye dönüşmemek ya da Pikachu gibi kırmızı nokta yanaklarla gezinmemek lazım. Unutmayın, sadece hafif renk vereceğiz.

allıksız olur mu yahu ,allık candır can

dogru urunu rengı bulduktan sonra ve dogru

uygulandıktan sonra allık makyajın vazgecılmezıdır .

hatta hıc fondoten pudra surmesen bıle allık muhakkak

kullanılmalıdır .10 yasında kucuk cocuk degılız kı yanaklarımız

renklı olsun dımı ama .muhtemelen tenıne uygun dogru

rengı tutturamadıgın ıcın allıga karsı onyargılısın .

mesela pembe allık ama hangı alt tonlu pembe ?çesıt cesıt

alt tonu farklı olan pembeler var .

bu cok onemlıdır .cıldının alt tonuna uygun tonda

allık secmelısın .mesela herkes seftalı allıgı cok begenırken

bana seftalı allık kesınlıkle gıtmıyor .alt tonu erık rengı olan

gul kurusuna yakın pembeler gıdıyor .bide uygulama seklıde

cok onemlıdır .burnuna cok yakın mesafeden allık uygulandıgında

suratın oldugu gıbı yanak olur .yuzu genıs olan bayanların tebessum

ederek degılde, yanakları ıcerı cekıp dudakları hafıf buzdugunde

elmacık kemıgın ortaya zaten cıkacaktır .bu ıslemle allık surdugunde

allıgın hattı kulak hızana dogru dumduz bır hat seklınde degılde-

şakaklara dogru uygulanmıs olur ,genıs bır yuz tebessum ederek

allık uygularsa ,allıgın hattı kulakların yonune dogru gıttıgınden

yuzu ıyıce genısler

Son düzenleme:

aynen katılıyorum .ben de bu sekılde uyguluyorum .

benım yuzum genıstır .cok kucukken kulaktan duydugumuz

kadarıyla tebessum ederek allık uygulardım .sonuc ;

heidi'ye donerdım suratım yanaktan ibaret olurdu :)

ama sımdı ben de bu sekılde allık uyguluyorum .

kontur uygulayacagım zaman yanaklarımı ıcerı dogru cekıp dudaklarımı

hafif buzdugumde zaten elmacık kemıklerım ortaya cıkıyor ,boylelıkle

dogru hatta allıgı uygulamıs oluyorum .

allıksız olmaz diyorum ama ne yazık ki abartanlar da var ve hatta bunlar makyözüm falan diye geçiniyorlar.hatta Boynerlerde makyaj standlarının önünde duran asık suratlı bayanların suratında koca koca şerit allıkları görüp bu ne ya tepkisi verebilrisiniz.şeftali tonu sevmem bronzer olayına hiç girmem ki zaten acık tenliym.renklendrmek için benefit in benetintini kullanıyorum yeterli hatta bazen acelem varsa rujumdan tıp tıp süreririm aczık da yanağıma işte bu kadar :) hatta rujun verdiği rengi hiç bir allığa değişmem

yüzündeki kırmızılıkları fondotenle kapatmaya çalışıp,daha sonrada allıkla tekrar kırmızılaştırana kadın denir demişler benim yüzüm hep kırmızı beyazdır ama her yeri.bende önce kapatırım sonrada doğala yakın bir renkle renklendiririm :)

Yüzüme pudra fondoten sürmem ama allık sürmeden asla çıkmam. Ruj rengime, far rengime, hatta kıyafetime uygun pembe veya şeftali tonlarında sürerim.

Allık yüze güzellik kadar, tazelik verir, o soluk görüntüyü alır hatta sana birşey diyeyim mi göz makyajını bile tamamlar, göz makyajını daha güzel gösterirsin allıkla. Ama dediğim gibi cilt, saç rengine kıyafetine hatta göz makyajında kullnadığın farlara uyumlu allıklar seçmelisin.. Bu da zamanla tecrübe ederek öğreniliyor.

Evt allık sürmek ayrı bir maharet ister ama öyle düz şerit gibi, tupturuncu sürenlere bakıp allık gereksiz yakışmıyor diyemesiniz..Allık kullanmayanlar beni görüp de allık almaya başlamışlardı...

Pudra fondoten hatta ruj bile kullanmam ama rimel-göz kalemi, göz altı kapatıcısı ve allık olmazsa olmazlarımdır...

Haha şu kontur ve higligter işine yeni yeni başladım hatta geçen gün yanaklarıma ve burnuma kontur uyguladım sonra yanaklarıma kontürün üstünden simli pembe allığı sürdüm aaa kimse farketmedi kimse burnunu boyamışsın yanağında bir kahverengilik var demedi. Çok korkmuştum ilk denememdi ama becermişim. Kontürle böyle çıkık emacık kemikleri hep istediğim şeydir hatta kendindne çıkık elmacık kemikli bayanlara, baylara bayılırım. Yani güzel birşey kontur. Kontür yapan bir bayanı görünce yazayım dedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…