Allık ne işe yarar

rockergirlml

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2011
57
1
Allık kullanmıyorum. Yanaklarımı renk vermek çok saçma geliyor. Bu düşüncemde haklımıyım. Siz hangi sebeplerden dolayı allık kullanıyorsunuz????

Ben de hiç kullanmam allık
Düzgün kullanıldığında fena bir görüntü oluşturmuyor fakat
kullanmayı bilmeyenlerin elinde bir felakete dönüşebiliyor
Bir de yuvarlak yüzlü ve geniş yanaklı kadınlara yakıştıramıyorum hiç

çok abartı olunca gercekten hiç hoş durmuyo, ben siyah saçlı beyaz tenliyim şeker pembesi tonlarında hafifçe sürüyorm yakışıo dogalda duruyo

ben pudra yada fondeten kullanmayı sevmiyorum şeftali tonlarında bir allık kullanırım genelde yüzüme renk verir makyajımı tamamlayıcıdır

Son düzenleme:
Eger benim gibi renksiz, soluk bir yüze sahipsen allik renk veriyor yüzüne. Yanaklara abartmadan sürüldügüne dogal ve hos bir görüntü veriyor ama abartildiginda komik görüntüler ortaya cikabiliyor. En güzeli ten rengine uygun alligi elmacik kemiklerinin üzerine hafifce uygulamak. Soluk yüzlüyseniz allik ve hafif bir ruj günlük makyaj icin yeterlidir. Ben kullanmiyorum orasi ayri tabi.

allık saçma olur mu allahisen
kendiliğinden pembeliyse yüzün elbette sıkıntı yok kullanmazsın.. ama bugday tenliysen veya cok beyazsan soluk görünme gibi bir sıkıntın var ve ruj allık gerekli.. evinde eksikliğini hissetmesen de gün ışığında ve bakımlı kişilerin yanında pek iyi görünmez :) benım mesela kendiliğinden pembeliğim var.. ama sivilcem çıkarsa aybası dolayısıyla :$ fondoten sürmem gerekiyor. o pembeliği alıyor ve kullanmak zorunda kalıyorum.. bi kişide gördüm yanagında hafif sivilceler vardı. allık sürmüş. ama öyle bir abartmıskı kamufle edegım diye palyacoya donmus.. mantıken iyi fikir dedim. bende denedim. gerçekten iyi oluyor :) yanaklarında sivilce cıkanlar ve fondoten kullanmak ıstemeyenler icin birebir..

Renkli nemlendiriciyle yüzümdeki donuk ifadenin yerine daha canlı bir renk geliyor.
Ama allığın renk seçenekleri belli. Kırmızı pembe turuncu yanak çok saçma geliyor

makyajdan anlamadığın çok belli açtığın konulardan ve yorumlarından
allık taze ve dinç bi görünüm için makyajı tamamlayıcı bi unsur
bana da sadece fondeten ya da pudralı yüzler itici geliyo kaldı ki
yanlış bi makyaj şekli bu makyaj bile denemez
yüze vurgu yapmak gerekir ki silik bi görüntü oluşmasın
elmacık kemiklerini belirginleştirmek gerekir
doğru tonu ve ürünü bulduktan sonra sorun olmaz
ama makyajdan anlamayanlarda komik duruyo tabi

haklısın ama allık herkese yakışmıyor. Bir sürü ünlü star var %80 i kullanıyorsa %20si kullanmıyor. bu 20lik kısımada yakışmıyor gerçekten insanın yüz yapısına göre değişiyor. Bana yakışmıyor açıkçası çünkü elmacık kemiklerimde belli değil

zaten allık kullanmaktaki maksat elmacık kemiklerini belirgin hala getirmek
makyaj kusurları en aza indirmek için yapılır sonuçta
üstelik kullanmıyolar dedğin ünlülerin profosyenel fotolarında muhakkak allık vardır
sadece az belirgin ya da belli belirsiz olacak kadar
öyle hiç makyaj yokmuş gibi fotoğraflarda bile bi dünya makyaj var emin ol

eger uzman kısı uygulamıyosa cok itici geliyo bana. gercı benım toz makyaj malzamalerıne karsı hassasıyetımvar, sevmem farda sevemem gozumun ustunu nıe renklendırıyımkı:26: gece ıcın degılse asla surmem ikisinide. ama konu sahıbi bence cok da sacma bı ongoru atmamşı sortalıga. yuklenmeyelım. bu arada cok suslu bi tipim...

Evet katılıyorum bende :)
Arkadaşlar maybelline affinote mi köpük fondotenmi sizce? sebeplerini yazın. ona göre karar verdim bugün alıcam ikisinden birini :) -köpük fondoten gözenek tıkamıyomuş sanırım aklım kaldı onda

allık ve rimel benim vazgeçemediklerim makyaj ürünüdür.Elmacık kemiklerini belirginleştirmek yüzü şekillendirmek için süper işe yarar.ufak allık hileleriyle yüzünüzde beğendiğiniz bölgeyi öne çıkarabilirsiniz, kusurları giderebilirsiniz.

ah bi de düzgün sürmeyi başarabilsem , sanki boya küpüne düşmüş gibi oluyorum (

şeftali tonları bronz pudra yada fondoten süper makyajın olmazsa olmazı ben şeftalileri tercih ediyorum .

bana saçma değil gerekli geliyor çünkü yüzüm çok düz yüzüme şekil ve renk veriyor olmassa olmazım

Allık ne işe mi yarar? Gençleştirir, daha taze ve canlı görünmemizi sağlar, yüze renk verir, elmacık kemiklerini belirginleştirir, makyajı mükemmelleştirir.

22 yaşındayım bu seneye kadar allığı çok gereksiz bir şey sanardım,tabi ki yanlış renkler kullandığımdan yanlış şekillerde sürdüğümden.

Ama şimdi anlıyorum ki makyajı mükemmel yapan şey allık ve göz kalemidir.Benim çok solgun bir yüzüm var hortlak gibiyim.Allık sürdüğümden beri çevremdeki herkes sen çok güzelleştin demeye başladı.Canlı görünüyor artık cildim,sağlıklı bir görünüşüm var artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…