Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Zikre başlayalı 1 yıl oldu Aralık ayında...

Hayatımda yaptığım en doğru şey bu zikir Rabbime Ona zikir etmemi nasip ettiği için böyle bir zikri bana nasip ettiği için binlerce şükür olsun...

Allah'ın selamı ve bereketi üzerinize olsun.Benim merak ettiğim bir iki sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.Hemen hemen 1 aydır bu zikri yapmaya çalışıyorum ama rüyalarımda yada yaşantımda bir şey değiştiğini söyleyemeyeceğim.

Değişmesede o kadar önemli değil Rabbim kabul etsin yeter.Merak ettiğim yanlış bir şeylermi yapıyorum.Mesela zikir için her hangi bir niyette bulunuyormuyuz başlamadan önce ? Yada estağfirullah el aziym derken 100.de el kerimellezi la ilahe huvel hayyum kayyum deniyormu?Salavatı şerifede hangisini okuyorsunuz ben Allahumme salli ala seyyidina Muhammed diyorum 132.ye geldiğimdede ve ala ali Muhammed diyerek bitiriyorum.Kelime i Tevhidde 100.de La ilahe İllahlah dedikten sonra Muhammedin Resullullah diye tamamlıyormuyuz?

Yanıtlarsanız çok memnun olurum Allah razı olsun....

Allah'ın selamı ve bereketi üzerinize olsun.Benim merak ettiğim bir iki sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.Hemen hemen 1 aydır bu zikri yapmaya çalışıyorum ama rüyalarımda yada yaşantımda bir şey değiştiğini söyleyemeyeceğim.

Değişmesede o kadar önemli değil Rabbim kabul etsin yeter.Merak ettiğim yanlış bir şeylermi yapıyorum.Mesela zikir için her hangi bir niyette bulunuyormuyuz başlamadan önce ? Yada estağfirullah el aziym derken 100.de el kerimellezi la ilahe huvel hayyum kayyum deniyormu?Salavatı şerifede hangisini okuyorsunuz ben Allahumme salli ala seyyidina Muhammed diyorum 132.ye geldiğimdede ve ala ali Muhammed diyerek bitiriyorum.Kelime i Tevhidde 100.de La ilahe İllahlah dedikten sonra Muhammedin Resullullah diye tamamlıyormuyuz?

Yanıtlarsanız çok memnun olurum Allah razı olsun....

Aleykümselam canım bir aydır okuduğunu yazmışsın ama zikri okunması gerektiği gibi değil kendin ilaveler yaparak okuyorsun yanlış okuyorsun özelden okunuşunu atıyorum

istediğiniz salavatı okuya bilirsiniz ben bunu okuyorum

Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun

Ya Rabbi! Kıldığımız namazları kabul eyle! Ahir ve akıbetimizi hayır eyle. Son nefesimiz de Kelime-i Tevhid söylememizi nasip eyle. Ölmüşlerimize af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri Rahmetinden mahrum bırakmasın.amin, ecmain..

Hayırlı cumalar

Ya Rabbi! Kıldığımız namazları kabul eyle! Ahir ve akıbetimizi hayır eyle. Son nefesimiz de Kelime-i Tevhid söylememizi nasip eyle. Ölmüşlerimize af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri Rahmetinden mahrum bırakmasın.amin, ecmain..

Hayırlı cumalar

Allah'ın ve Resulünün selamı bereketi üzerinize olsun
Rabia kardeşim bende zikire başlayalı 5 gün oldu Allah'ın izini ile devam edeceğim
Ağustos ayından itibaren namazımı eda etmeye çalışıyorum hep biseyleri eksik yapiyormuşum gibi geliyordu çeşitli esmalar dualar okuyordum bu zikir gerçekten beni çok rahatlatiyor
2 gün yatsı namazında koku almam ve ne anlama geldiğini öğrenmek için araştırma yaparken bu sayfayı gördüm gösteren Rabbime şükürler olsun dün muharrem hocanın kitabını okudum çok etkilendim veysel Karani hakkında bilgi edindim Abdülkadir Geyrani kitabını okudum müthiş eserler daha önce bilmediğim duymadigim bilgiler edindim şükürler olsun Allah herkesten razi olsun
Rabia kardeşim eğer bir grubunuz varsa dahil olmak sizden bişeyler öğrenmek isterim çünkü içimdeki öğrenme isteği hiç bitmiyor. Şimdiden çok teşekkür ederim. ALLAH'a Emanet Olun

Allah'ın ve resulünün selamı ve bereketi üzerinize olsun
Zikirimde birinci senem doldu
Hamdolsun bana bu yolu nasip eden rabbime
Verdiği lütuflara hamdolsun
Her soruma cevap veren ,her sıkıntımı dinleyen , hatalı da olsam beni yargılamayan IŞIĞIM RABİA 'M ,Rabbim senden razı olsun ,ilmini Nur'unu arttırsın
Zikirle yaşadığınız müthiş huzur , imtihanlarınızda rabbimin kolaylıkları , sizi üzen insanların şehir değiştirmeleri , kokular , yakaza halleri , rüyalar ...
Manevi tedavilerim ...
Rabbim herkese şifa ver Ağrı'larını hafiflet dediğimde istisnasız rahatladım ,bunun dışında 5kez manevi tedavi 2 kez manevi ameliyat edildim
Bu kadar az ibadete bu kadar lütuf
Seni sevmek ne kadar güzel Rabbim
Sana sonsuz kere hamdolsun verdiğin nimetlere lutüflara ..
Sen dilemezsen yaprak dahi kıpırdamaz
Sana sonsuz kere hamdolsun bu zikiri bize nasip ettin
Tüm sevdiklerimize de nasip et ,Amin

ccc.jpg
Eki Görüntüle 1929062

DUYURU

İletişim

Zikir okuyan kardeşlerimizin çoğuyla Whatsapp üzerinden görüşüyorum rüyalarını yorumluyorum.

Site üzerin den rüyalarını yorumladığım kardeşlerimizin Whatsapp kullananların rüyalarını Whatsap üzerinden yazmalarını istiyorum. Bende telefon numaraları olamayan kişilerin özelden telefon numaralarını yazmalarını rica ediyorum.

Whatsapp kullanmayan zikir okuyan kardeşlerimizin rüyalarını site üzerinden eskisi gibi yorumlamaya sorularınızı cevaplamaya devam edeceğim.

Evde bulunduğum saatlerde siteye girebiliyorum Whatsapp üzerinden olunca ulaşım daha kolay oluyor.

Zikri verirken Allahın bize zikirle verdiği huzuru,sevgiyi başka kardeşimizde yaşasın. Onlar da bizim yaşadığımız güzellikleri yaşasın istiyoruz.

Kim benim unutulmuş bir sünnetimi öğrenir, yapar ve öğretirse 100 şehit sevabı verilir diyor peygamber efendimiz.Bizler zikri öğrenip yapıyor aynı zamanda başkalarına da öğretiyoruz aldığımız sevap düşünemeyeceğiniz kadar çok.

Ölmeden evvel, ölünüz. Hadisini hayatımıza nasıl geçiririz. Her gün Bugün ben Rabbime kulluğumu yapabildim mi, yapamadım mı? bunu kendimize sormalıyız. Sonrada Rabbim ben sana bu gün yeteri kadar kulluk edemedim diyebilmeliyiz. Ne kadar çok ibadet ve taatte bulunursak bulunalım kendimizi hep eksik ve kusurlu görmeliyiz.

Rabbimizin bize olan sevgisini merhametini gördüğümüzde, Rabbimize olan korku yerini sevgiye bırakır.

Rabbimizin her halükarda ve her şekilde bizden istediği şey,kendisini sevmemiz ve zikretmemizdir.Yani sevgimizi göstermemizdir.

Hataya düştüğümüzde bize düşen şey, bilmeliyiz ki Rabbimiz bize karşı sevgi dolu ve çok merhametli, Onu sevmeye devam etmeliyiz. Bizden istediği budur.

Bizler salavatı Şerifeler ile Peygamberimize sevgimizi sunuyoruz.Tevhid ile Rabbimize sevgimizi sunuyoruz.Kısas olarak peygamberimiz sevgisini gösteriyor.Rabbimiz sevgisini gösteriyor.Korkularımız varsa alıyor,hastaysak şifamızı veriyor,sevdiklerimizi koruma altına alıyor.Hediyelerimizi gönderdiğimiz bütün peygamberler,evliyalar,şehitler de ahrette bize kısas ta bulunacaklar.

İnşirah suresi 7. Ayette bildirildiği gibi bizler her anımızda Rabbimizin zikriyle meşgul olmalıyız. Boş kaldığımız her an zikrimize sarılmalıyız.Nefsimize fırsat vermemeliyiz.

Olmak ile oldurulmak arasındaki fark şudur.Kişi enaniyete düşerse ben oldum der.Verilen lütufları kendinden bilir.Oldurulmak kişinin Rabbi tarafından terbiye edilip yetiştirilmesi anlamındadır.Kişi kendisinde gördüğü güzellikleri,kendinden değil, Rabbinden geldiğini bilir.Bunun idrakinde olur.

Yükümüz ağır sen kolaylaştır Allah'ım

Biz bilmiyoruz sen bize öğret Allah'ım

Biz unutkanız sen bize hatırlat Allah'ım

Biz noksanız sen bizi tamamla Allah'ım

Kullarım eğer isteseydiniz verirdim dediğin ne kadar Rahmet hazinene ait nimetler var ise sen bize lutfet Allah'ım

Kullarım eğer sığınsaydınız korurdum dediğin ne kadar şer var ise sen bizi muhafaza eyle Allah'ım

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Zikirdeki bir kardeşimizin yaşadıkları

Allahın Resulünün ve tüm sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun

Yaşattırılan bir lütfu sizlerle paylaşıcam inşAllah. Yaşatan Rabbimize hamdolsun. Bunu bu kadar detaylı anlatmamın nedeni ise hikmetin büyüklüğü içindir. Kızımın durumunu biliyorsunuz. Bacağı şuan alçıda ve bu kızımın ikinci kırığı. İlk kırığı geçen sene bu zamanlarda olmuştu ve kız annesinin kucağındayken birden kırılmıştı bacağı. Kırılan kemik femur denilen baldır kemiği ve darbe olmadan kırılması imkansızmış. Kemik hastalığında şüphelenildi. Testler yapıldı ama temiz çıktı hamdolsun fakat bir sene sonra aynı bacak tekrar kırıldı. Tabi eski tedirginlikler geri geldi. Rabbime hamdolsun o umudu içime koymuştu. Eşim sürekli ya bişiy olursa, ya hastalık varsa dedikçe üzme kendini vardır bir hikmet, yardım gelecek inşAllah diyordum hep ama dedirttiliyomuş aslında idrak ettirene hamdolsun ki Rabbim dularımız kabul etti ve hikmetini gösterdi.

Bir kardeşim rüyasında kendini bir dergahta görmüş. Elinde kepçeyle çorba kazanının başında çorba dağıtıyormuş. Bende o dergahtaymışım. Arkamda da bir zat varmış. Kucağımda kızım çorba içiriyormuşum. Bu rüyadan sonra başka bir rüyasında burçak çorbası denmiş ve burçakla ilgili bilgiler verilmiş. Mercimek kadardır, sapı olur, sapı ve zehirli kısımları atalır falan gibi bilgiler. Aradı beni ve burcağın ne olduğunu ve kendisine burçak çorbası dendiğini söyledi. Bende buğdaya benzer, başağı olur diye anlattım ne olduğunu ama çorbasını duymadım ben bir bakayım nete dedim ve baktım ki kemikleri güçlendiren, kırıkların kaynamasına yardımcı olan bir çorbaymış. Hacı Bayramı Veli Hazretlerinin dergahında yaz kış pişer insanlara ikram edilirmiş. Ben şok tabi. Çok şaşırdım ve kardeşime dedim ki bu bana bir işaret ben bu çorbadan yaptırayım hemen içireyim kızıma. Rüya sahibininde kemik sorunları varmış. Bir yandan da benle mi alakalı onunla mı alakalı diye kalbimden geçmişti. Sonra aynı kardeşim sabah tekrar aradı ki ilk gördüğü rüyayı bildirmişler. O dergah Hacı Bayramı Veli Hazretlerinin dergahıymış. Arkamda duran zat, Hacı Bayram Sultan, kazandaki çorba burçak çorbası ve ben kızımıza içiriyorum .Hamdolsun alemlerin Rabbi olan Allahımıza. O bildirmese idi ben cahil bunu nasıl bilebilirdim.

Kızım O'nun hikmetinin tecellisi olan Burçak Çorbası ile şifa bulacak inşAllah. Ben bunun hamdını nasıl yaparım bilmem. Rabbim bana bir kez daha idrak ettirdi ki, inancını kaybetmeden, Fatiha’nın 4. ayetine sımsıkı sarıldığın vakit ve kendini O’na bırakıp teslim olduğunda, O kulunu asla darda bırakmıyor ve her an yardımı üzerimizde. Beni bu yola sevkettiği ve sizleri bana kardeş eylediği için sonsuz kere hamdolsun alemlerin Rabbi olan Allahıma. Hepinizi çok seviyorum. Cumanız mübarek olsun inşAllah

X