Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Allah in ve Resulu nun ve sevdiklerinin selami ve bereketi hepimizin uzerine olsun kardeslerim..
Yeni baslayan kardeslerimiz; ruyalarinizi Rabia2015 e sadece ozelden yaziniz ve yorumunu almadan kimseye anlatmayiniz.
bir dahakine öyle yapacağım rabia abla söyledi ben de özelden yorumlamasını bekliyorum

Nefs nedir?

Allah-u Teâla nefsi yaratti ve ona sordu "Ey nefs! Sen kimsin, Ben kimim?"

Nefs: "Sen sensin, ben de benim" diye cevap verdi.

Rahman (c.c) bir rivayete gore nefse 3000 yıl azap edilmesini emretti.

3000 yıllık azaptan sonra Allah-u Teâla nefse tekrar sordu: " Ey nefs! sen kimsin , ben kimim?"

Nefs yine: "Sen sensin, ben benim" cevabini verir.

Bunun uzerine Allah-u Teâla "nefsin gıdasının kesilmesi" emrini verdi. Nefs bu hale 3 gün dayanamadı.

Allah-u Teâla nefse yine sordu: " Ey nefs! sen kimsin , ben kimim?"

Nefs: "Sen benim Rabbimsin, ben de senin aciz bir kulunum" cevabini verdi.

Zikre ilk başlayanların zorlanması nefislerindendir Güzel olan iyi olan hiçbir şeyi yapmanızı istemez. Namazını biraz geç kılsan da bir şey olmaz , zikrini okuma yorgunsun uykun var , bir gün yapmasan bir şey olmaz, bir sevap işleyeceksen verme dursun lazım olur vs. vesveseleri o kadar çok tur ki biz sustukça o konuşur .

Nefsin 3000 yıl cehennemde azap görup de o zülme rağmen yine de benlik davasından vazgeçmeyişi onun besininin ilk akla geldiği şekilde ekmek-su olmadığını düşündürüyor .öyle olsa cehennemde de bu nimetlerden uzak kalmış olmasına rağmen neden yola gelmemişti?

Nefsin gıdası sadece ekmek su değildir elbet. Gıdası günahlardır ve haramdır. Bunlar nefsi besler; beslendikçe nefs daha da güclenir, söz dinlemez olur. Bu gıdaları kesersek yani nefsin çirkin emirlerine karşı gelirsek nefsin gıdasını kesmiş ve onu beslememiş oluruz. Bu da onun zamanla zayıflamasına ve bize zarar veremeyecek hale düşmesine neden olur. Bu arada bir de zikir ve tevhid ile ruhumuzu besleyip yüceltirken nefse de sopayı indirmiş oluruz

zikirde de yol aldıkça nefsimiz küçülecek etkisi azalacaktır.

Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“ Allah Teâlâ kıyâmet gününde şöyle buyurur:

-“Ey âdemoğlu! Hastalandım, beni ziyaret etmedin”. Âdemoğlu:

- Sen âlemlerin Rabbi iken ben seni nasıl ziyaret edebilirdim? der. Allah Teâlâ:

- “Falan kulum hastalandı, ziyaretine gitmedin. Onu ziyaret etseydin, beni onun yanında bulurdun.

Bu kıssadan da anlaşılacağı üzere hasta ziyareti Allahı ziyaret etmekle eş tutulmuştur. Siz ki bir kişiye Kevser verdiniz hele ki bu kişi de hasta ise sila-i Rahimi direk Rabbe yapıyorsunuz demektir ve hakikat makamında bir ibadettir.

Hannaz ablam bu zikirden bahsediyorum sana sayfaları incele istersen ben bayramdan önce başladım bayramda düzenim bozuldu ama nasipse bugünden itibaren yeniden başlayacağım

Ben de başlıycaktım , burayı biliyorum , ama nasib olmadı , inşallah iyileşince nasib olur . Allah razı olsun kardeşim .

Ben de başlıycaktım , burayı biliyorum , ama nasib olmadı , inşallah iyileşince nasib olur . Allah razı olsun kardeşim .
bana da bir ablam önerdi beni etiketleyip benim bu zikirden haberim yoktu bana da dua et ablam birbirimize duacı olalım

ben de 2 ay aradan sonra az önce yeniden başladım. keşke hiç bırakmasaymışım. salih rüya nedir unuttum zikri bıraktığımdan beri.

evet 2 ay kadar çektim. sonra bıraktım. 2 ay içinde manevi ismim verildi ve bazı rüyalar gördüm. keşke devam etseydim
ben de başlayacağım yeniden bugün ama ben korkağım ya olacaklardan göreceklerimden korkarım diye endişeleniyorum belki üzerimdeki düğümler bu sayede gidecek ben de nefsimi gördüm güçlü siyah hırçın bir attı

Zikir - sıla ı Rahim ilişkisi

Sıla-ı Rahim zahirde akraba, eş-dost ile bağları koparmamak, ziyaretlerde bulunmak, iyi ve kötü zamanlarda onlarla olmaktır. Bunu hepimiz zaten biliyoruz.

Marifette ise Allah ve Resul aşkını yüreğinde hisseden, Rabbimizin yolunda Peygamber Efendimizin sünnetleri doğrultusunda giden kimseler ile bağ kurmaktır.

Zahirdeki akrabalarımız ile kan bağımız varken marifetteki dostlarımızla gönül bağımız vardır. Bundan ötürüdür ki hepimiz birbirimizi "kardeş" biliriz. Bizimizin sevinci hepimizi mutlu eder, içimizden birinin sıkıntılı hali hepimizi üzer. Gönül bağımızın bulunduğu dostlarımızla birbirimizi ziyaret edemesek de; şanlı Peygamberimiz Hz Muhammed (s.a.s)'in yüce ruhunu, alini, ashabını, sahabelerini ve ehl-i beytini, Hz. Musa (a.s) ve bizden önceki ümmetlere gönderilen tüm peygamber ve nebileri, Hızır (a.s), şehitleri, sıddıkları, evliyaları ve velî kulları, himmet eden sultanları ve tüm Üveys kardeşlerimizi dualarımıza ekleyip her gün iki kez selamlaşırız. Bu selamı duymasak da hissederiz.

Gerçeği itiraf etmek gerekirse zahirdeki birçok akrabamızla dahi bu kadar sık selamlaşmıyoruz.

Zikirle her gün sabah ve akşam olmak üzere kardeşlerimize hediye gönderip bununla kalmayıp zikir ehli olmayan dahi kardeşlerimize hediye göndererek gönül hanelerini ziyaret etmiş oluyoruz. mana -ı alemde

Merhaba hanımlar bende aranıza katılmak istiyorum.
Sayfa epey ilerlemiş en baştan takip edemedim.
Belli bir esmayı mı okuyorsunuz yoksa herkes ihtiyacına göre mi esma okuyor?
Aydınlatırsanız sevinirim. :)

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.Sayılı esma okumuyoruz
Tarif edilen şekilde abdestli olarak bir kere gündüzün aydınlığında bir kere de gecenin karanlığında tehvidlerinizi okuyunuz.Salavatı şerifleri ve tevhidleri burada verilen asgari sayıların üstünde okursanız maneviyatta daha hızlı ilerlersiniz.
İstiğfar sayısını ve 11 ihlas 1 fatiha sayısını değiştirmeyiniz.Allah okuyan ve okutanlardan razı olsun.Dualarınız kabul olsun inşallah.
TEVHİD OKUMA ŞEKLİ:
1- Bir kere Euzu Besmele söyledikten sonra 100 kere Tevbe Estağfurullah söylemek. (İsterseniz Estağfirullah el azim diyebilirsiniz)

2- (Besmele söylemeden) Peygamberimize en az 132 defa Salat-ı Şerife söylemek. (Kısa ya da uzun farketmez.Hangisi kolayınıza geliyorsa.Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)

Neden mi? 132 ebced hesabında Ahmed ismi çıkmaktadır. Ahmed ismi de Peygamber Efendimizin, Peygamberler ve melekler arasındaki ismidir.

3- Salat-ı Şerifeleri söyleyip bitirdikten sonra 11 İhlas ve 1 Fatiha(İhlas surelerinin başlarında mutlaka besmele okuyunuz.Fatiha da dahil) okuyup;
“Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) mübarek ruhuna, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara, Hızır (a.s) ve sevdiği Evliyalara, himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza, onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Âmin.” denilecek.

4- Bir Euzu besmele çekilip en az 100 kere “La İlahe İllallah” söylenecek.(Fazla sayıda okuyabilirsiniz)

Merhaba hanımlar bende aranıza katılmak istiyorum.
Sayfa epey ilerlemiş en baştan takip edemedim.
Belli bir esmayı mı okuyorsunuz yoksa herkes ihtiyacına göre mi esma okuyor?
Aydınlatırsanız sevinirim. :)
Tevhid Okumanın Kazandırdıkları:
Tevhitle sizin ne korkunuz varsa alınır ve yok edilir. İster
bedensel, ister manevi veya cin, ibliskorkusu olsun yok edilir.
Kur’an- ı Kerim’de Allah’ımız:“Korkacaksanız yalnız benden
korkun.” buyurmaktadır. Artık Kur’an- ı Kerim’i yaşamaya,
Kur’an sizin içinizde, siz de Kur’an- ı Kerim’ in içinde yaşamaya
başlamışsınız. Bu ayet sizde yaşatılmaya başlanınca Allah
dışında kimseden korkmamaya başlarsınız. Sizdeki bu
Allah korkusu, cehennem ve ceza korkusu değil Allah’ına layıkıyla
kulluk edememe korkusudur. En güzel korku budur işte.
Bu korkuyu içinizde duymaya başladığınızda her türlü
korkudan (zikrinizi bırakmadığınız sürece) diğer bir deyişle Allah
ile yaptığınız zikir ve kulluk anlaşmanızı siz bozmadığınız
sürece Allah sizinle yaptığı anlaşmayı asla bozmaz.
Tevhitle sizde nefsinizin emaresi olan hangi kötü huy,
alışkanlık ve hatta hastalık varsa alınır.
(Tevhid sayesinde pek çok kardeşimiz,bedenindeki rahatsızlıklarından ve ruhsal problemlerinden kurtuldular.Allah'a hamd olsun.)
Ben aralık ayında başladım zikire rabbime hamdolsun 4kez manevi tedavi oldum yaşatan rabbime hamdolsun

Açıklama için teşekkür ederim. Allah herkesin dualarını kabul etsin.

Açıklama için teşekkür ederim. Allah herkesin dualarını kabul etsin.[/QUOTE]Amin Can'ım inşaallah sende bir an önce aramıza katılırsın
Cenab-ı hak: ey Musa !Yerleri ve gökleri terazinin bir kefesine koysalar ,La ilahe İlallah yine de onlardan ağır gelir ,buyurdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…