Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Selam herkese...Çok daralıyorum yine bırkaç gündür...ne olur benım ıcın okur musunuz içinizden geldıgı gibi...

Kur'an-ı Kerim'de Allahu teala zikir konusunda şöyle buyuruyor:
Allah'ı çok zikreden erkekler ve kadınlar var ya Allah bunlara bir mağfiret ve büyük bir mükafat hazırlamıştır. (Ahzab 35)
Ey iman edenler, Allah'ı çok zikredin, O'nu sabah ve akşam tesbih edin, yüceltin. (Ahzab 41)
(O korkulu zamanda) Namazı kılıp bitirdikten sonra ayakta iken,otururken,yanlarınızın üstüne
yatarken hep Allah'ı zikredin.(Nisa l03).

Allah'ı zikretmenin mükafatını rabbim hem dünyada hem ahirette veriyor.Zikir yapan insanlara ilk verilen şey huzurdur.Kalp huzuru verilir.Stres,depresyon,korku gibi psikolojik durumlarınız sizden alınır.Ruhsal sıkıntıları olan pek çok insan La ilahe illallah zikirini okumaları sayesinde kullandıkları ilaçlardan kurtulmuşlardır.Bunlar yaşanmış gerçek olaylardır. Uyku ilacı,anti depresanlar falan yok hayatlarında. Allaha hamdolsun.
Rabbimiz Kuranda demiyor mu:
Bunlar, Allah'a iman edenler ve kalpleri Allah'ın zikriyle huzura kavuşanlardır.İyice bilin ki ancak Allah'ı zikretmekle kalpler yatışır ve huzur bulur. (Ra'd 27, 28)
doğum günümde yazılan bu güzel ayetler ve de açıklamalar çok güzel tek tek okuyacağım konunuzu

Peki sizlere bir soru: Bu forumdaki kardeşlerimizden,bu rahmani kokuları duyan var mı? Tevhid çeken kardeşlerimiz evinde,camide ya da türbelerde hiç bu kokuları duydunuz mu?
Bu garip Rabia kardeşinize Allah yaşattı.Rahmani kokuları hem evimde hem türbede aldım.Hemde burnumun direği kırılacak derecede gül kokularını,aldım Elhamdülillah. Rabbim sizlere de nasip etsin.İnşallah
inş hayırlısıyla bizler de duyarız ama çok yol katetmemiz lazım ALLAH'IN huzurunda

Allah'ın Resulünün selamı ve bereketi üzerinize olsun

Zikre başlayan ve okuyan kardeşlerimizden çok güzel yol alanlar var. Yaşamayan kardeşlerimiz var sada üzülmesinler her kes bir değil onlarda yaşayacaklar. Her şeyin bir zamanı vardır onu Rabbim biliyor bizler bilemeyiz.

Bu yola giren her gün bir adım daha Rabbine yaklaşıyor bazen hızlı yol alırız bazen yavaş ama bu yol almıyoruz anlamında değildir. Yeter ki bu yolda gayretli olalım zikirlerimizi düzenli aksatmadan okuyalım çünkü bu yol almada çok önemli.

Allah yolunda en büyük lütuf onu zikrediyor olmamız. Rabbim sevdiği kuluna verdiği lütuflar manevi hediyeler. Ne kadar şükretsek az Rabbim bizleri kendisini zikreden kullarından olmayı nasip etti. Rabbim dilemese biz onu zikredemeyiz.

Bu zikirle yol almaya başlayıp belli bir asamaya gelince cennetin de cehennemin de önemi pek kalmıyor. Cennete girmek için yada cehennemden kurtulmak için değil ibadetlerimiz Allah sevgisi aşkı ile onun cemalini görenlerden olmak için çarpıyor kalbimiz.

İnanın ki Allah'ın bize verdiği karşılıksız o kadar çok lütufları, yardımları var ki, hamd etmeyi bırakın, düşünüp; "Allah bana bu lütufları verdi ."diyebilmekten bile aciziz ki, o eksiksiz hamdı nasıl yapalım? Kaldı ki Şanlı Resullullah Efendimiz (s.a.v) buyuruyor ki; "Allah'ım! Senin gazabından rızana, azabından affına ve Sen den yine Sana sığınırım! Sen i layık olduğun şekil de medh u senadan acizim! Sen kendini nasıl medh u sena etmişsen oylesin!" ( Muslim, Salât, 222)

Alemlere rahmet olarak gönderilmiş, nurundan 18 bin alem yaratılmış Resullullah bunu ifade edip, Rabbin lütuflarına hamd etmekten çaresiz olduğunu anlatıyorsa, biz nasıl layıkıyla hamd edelim. Ama bu demek degildir ki biz Allah a hamd etmeyecegiz, elbetteki edecegiz. Ama ne kadar hamd edersek edelim, Allah i verdiği lütuflar karşısında her zaman çaresiz, güçsüz ve aciz kalıp, O'nu layıkıyla hamd edemeyecegiz. Allah (c.c) bizden sadece gayret ve hamd etmemizi istiyor.

Rabbim bu yoldan ayırmasın onu her daim zikreden cennette cemalini görenlerden olmayı eylesin.

Son düzenleme:
Burak kardeşimin zikirde yaşadıkları,Panik atak ve kilo sorunu nasıl düzeldi? Kendi anlatımıyla

ben de panik atak hastasıyım ve şuan 100 kiloyum insanların küçümsemesi falan sanki dünyayı ben yiyorum sanıyorlar bebeğim de kilolarım yüzünden olmuyor belki de :KK43:

ben de panik atak hastasıyım ve şuan 100 kiloyum insanların küçümsemesi falan sanki dünyayı ben yiyorum sanıyorlar bebeğim de kilolarım yüzünden olmuyor belki de :KK43:
Selamun Aleykum bende panik atak ve anksiyete hastasıydım 1ay oldu zikre başlayalı Rabbime şükürler olsun simdi hiçbiri kalmadı ve çok huzurluyum.Allah şifa versin kardeşim.

Selamun Aleykum bende panik atak ve anksiyete hastasıydım 1ay oldu zikre başlayalı Rabbime şükürler olsun simdi hiçbiri kalmadı ve çok huzurluyum.Allah şifa versin kardeşim.
hayırlı geceler..
Ben de nasipse başlayacağım zikre inş..
bol bol zikirde bulunuyoruz aslında hep dileklerimiz için dualar ediyoruz tabii eksiğiz noksanız iç huzuru yakalayamadığımızdan dolayı bir de sadece isteklerimiz sıkıntılarımız olduğunda ALLAH'A el açmalarımız daha çok oluyor ben kendi adıma konuşuyorum bunları arkadaşlar yani ben öyleyim tam ibadetlerimi oturtamadım bir hüzün bir sıkıntı olduğunda sanki omuzlarımda ağırlıktan ibadetlerimden kendimi alıkoyuyorum herkesin sıkıntıları olduğu gibi ben de sıkıntılarımı buradaki dostlarımla çok paylaştım çok yazdım çok ağladım sabretmekteyim kendimi başarısız hissettim sanki rızık kapılarım kapalı dedim insanların olumsuz yorumları sürekli eleştiri küçümseyen tavırlar gördüm daha da üzüldüm..
Bu zikri yazdığınız o güzelliklerle karşılaşır mıyım bilemiyorum o kadar dolar mı kalbim imanla ve nefsimi biraz törpüleyebilir miyim bilemiyorum ben korkak bir kulum evde yalnız kalmaktan korkarım vesveselerimle kendimi yorar ve korkuturum bazen derdim ALLAH'IM neden beni bu kadar korkak bir kul yaptın bu korkularımdan çektiğim sıkıntı acaba bir yerde bana mükafat olarak ya da günahlarıma birkefaret olur mu ya da ben bir yerde yanlış yaptığımdan dolayı mı böyle korkuyorum derdim...

Sadece düzenli bir zikrim olacak düşüncesindeyim ilk başta şunu mu okusam bunu mu okusam demekten bir yana en azından ALLAH'I anıyorum bu düzenli zikir benim de kabul edilenlerden kılacaktır belki günahlarımın affı olacaktır işlerimi kolaylaştıracaktır ahiret ve dünyalık düğümlerim çözülecektir diye ümit ediyorum ...
ALLAH (C.C) YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN DOĞRU YOLDAN BİZLERİ AYIRMASIN BİZLERİ ŞAŞIRMASIN AKLIMIZI ALMASIN YOLLARIMIZI SAPTIRMASIN KÖTÜLERLE KARŞILAŞTIRMASIN HAYIRLI ÖMÜR HAYIRLI EVLATLAR HAYIRLI DOSTLAR İMANLI BİR YAŞAM VE İMANLI ÖLÜM EKSİK DUALARIMIZI SEN TAMAMLA YA RABBİM İNŞ AMİN..

hayırlı geceler..
bol bol zikirde bulunuyoruz aslında hep dileklerimiz için dualar ediyoruz tabii eksiğiz noksanız iç huzuru yakalayamadığımızdan dolayı bir de sadece isteklerimiz sıkıntılarımız olduğunda ALLAH'A el açmalarımız daha çok oluyor ben kendi adıma konuşuyorum bunları arkadaşlar yani ben öyleyim tam ibadetlerimi oturtamadım bir hüzün bir sıkıntı olduğunda sanki omuzlarımda ağırlıktan ibadetlerimden kendimi alıkoyuyorum herkesin sıkıntıları olduğu gibi ben de sıkıntılarımı buradaki dostlarımla çok paylaştım çok yazdım çok ağladım sabretmekteyim kendimi başarısız hissettim sanki rızık kapılarım kapalı dedim insanların olumsuz yorumları sürekli eleştiri küçümseyen tavırlar gördüm daha da üzüldüm..
Bu zikri yazdığınız o güzelliklerle karşılaşır mıyım bilemiyorum o kadar dolar mı kalbim imanla ve nefsimi biraz törpüleyebilir miyim bilemiyorum ben korkak bir kulum evde yalnız kalmaktan korkarım vesveselerimle kendimi yorar ve korkuturum bazen derdim ALLAH'IM neden beni bu kadar korkak bir kul yaptın bu korkularımdan çektiğim sıkıntı acaba bir yerde bana mükafat olarak ya da günahlarıma birkefaret olur mu ya da ben bir yerde yanlış yaptığımdan dolayı mı böyle korkuyorum derdim...

Sadece düzenli bir zikrim olacak düşüncesindeyim ilk başta şunu mu okusam bunu mu okusam demekten bir yana en azından ALLAH'I anıyorum bu düzenli zikir benim de kabul edilenlerden kılacaktır belki günahlarımın affı olacaktır işlerimi kolaylaştıracaktır ahiret ve dünyalık düğümlerim çözülecektir diye ümit ediyorum ...
ALLAH (C.C) YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN DOĞRU YOLDAN BİZLERİ AYIRMASIN BİZLERİ ŞAŞIRMASIN AKLIMIZI ALMASIN YOLLARIMIZI SAPTIRMASIN KÖTÜLERLE KARŞILAŞTIRMASIN HAYIRLI ÖMÜR HAYIRLI EVLATLAR HAYIRLI DOSTLAR İMANLI BİR YAŞAM VE İMANLI ÖLÜM EKSİK DUALARIMIZI SEN TAMAMLA YA RABBİM İNŞ AMİN..
Amin kardeşim...

hayırlı geceler..

amin ne güzel dua ediyorsun bak rabbimin lütfu belkide bu sana sen çok insana dua etmede vesile oldun rabbimde seni en güzel şekilde lütulandırsın

amin ne güzel dua ediyorsun bak rabbimin lütfu belkide bu sana sen çok insana dua etmede vesile oldun rabbimde seni en güzel şekilde lütulandırsın
ALLAH RAZI OLSUN ABLAM...
ben o kadar dualar ettik seninle de diğer bir çok arkadaşla da acaba bu yeni bir başlangıç mı gerçekten de bu kadar güzellikler insana verilir mi?
tek tek okuyorum sayfaları şuan 69. sayfadayım her yazıyı okuyamasam da dikkatle okuduğum yazılar var belki de ALLAH beni de seçti kim bilir
önemli olan düzenli zikir çok çok önemli öyle güzellikler bana verilmese de belki düzenli zikirlerimim sevabı bana zorluklarımda kolaylık nasip edecektir ALLAH BİLİR..

Hosgeldin aramiza kardesim..Zikrin daim ardindan gelenler cok olur insallah.Simdiden hayirli yolculuklar hayirli bayramlar :)
ALLAH RAZI OLSUN canım..
inş o huzuru ben de tadar ve ALLAH'IN hidayetinden yararlanabilmek ve düğümlerin çözüldüğünü görebilmek hayırlısı olsun dediğiniz gibi yaşayıp göreceğiz

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.

NURUNDAN ALEMLER YARATILAN, ALEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERİLEN, SEN OLMASAYDIN BU ALEMLERİ YARATMAZDIM HABİBİM DİYE SEVDİĞİ KULUNU, EFENDİMİZ HZ. MUHAMMED MUSTAFA (SAV)'YA BİZİ ÜMMET EYLEDİ..

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

“Biz onu Kadir gecesi indirdik. Kadir gecesi nedir, bilir misin sen? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Meleklerle Ruh o gece Rabblerinin izniyle her iş için iner de iner. Tam bir esenliktir o gece, tâ tan yeri ağarıncaya kadar.” (Kadîr sûresi, 1-5)

“Biz Kur'an'ı kutlu bir gecede indirdik.” (Duhân sûresi, 3)

Peygamberimiz Kadir gecesinde nasıl dua edebileceğini soran Âişe vâlidemize şöyle demesini tavsiye etmiştir: Allahümme, inneke afüvvün tühibbü'l-afve fa'fü annî (Ey Allahım! Sen şüphesiz çok affedicisin, affetmeyi seversin, beni affet)

Bütün dualarımızın kabul olduğu bu güzel gecede Allah kalbimizde ve dilimizde olan tüm dualarımızı kabul etsin.

ZdjGyZ.jpg
ZdjGyZ.jpg
[/url][/IMG]

Merhaba

Bende bu zirki 1,5 yıldır yapıyorum... Rabıa hocama ruyamı anlatmak ıstıyorum... Evimizde de sıkıntılı bır durum var...
Ruyamda bizim evdeyım mutfaktayım bakıyorum muftagın orasına burasına annem fareler ıcın kagıt koymus yapışsınlar dıye..Bende duş musluguyla o kagıtların oldugu yere du dökuyorum.. Sonra kuzenımı goruyorum küçük erkek kuzenım işimi ne bırakacakmıs ne zaman dıyorum 01.08 dıyorum..Sonra eskı çalıştıgım yerdekı iş arkadaslarımı göruyorum. Eski mudurum bana 3 tane kahverengı bayan cantası verıyor...Bende ablama ve kızkardesıme verırım dıyorum içimden....

Rabia ablam ben de rüya gördüm ilk akşam yol yprgunluğu anlayamadım pek köpek mi gördüm kedi mi gördüm karmaşıktı ama dün gece koca at gördüm rüyamda simsiyah bir tane de kahverengi at arabasıyla eşimle bir yee gidiyoruz yularları elimde ama bir hırçın bir kişniyor bir bağırıyor ki sorma güçlü bir attı yani sanki lu arap atları olur ya onun gibiydi yorumu nedir bilmiyorum

X