Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Kardeşimin telinden girdim bazı harfler yanlış oldu yarın duzeltirim inşallah PC den

Kardeşimin telinden girdim bazı harfler yanlış oldu yarın duzeltirim inşallah PC den..birde ilk zaman bende kokular alıyordum ama neden olduğunu bu topigi okumaya başlayınca anladim...

Nasil korkular bende de var korkular aynimi diye soruyorum zikir cekiyorum dua ediyorum senelerdir namazimi kiliyorum ama bana biseyler gosterilmesini icten ice istemiyorum sanki korkuyorum oyle bir ruh halini o maneviyati tasiyamam diye sanirim buyuzden hicbisey gormuyorum. Yazdiklarini duzeltme cnm ben anladim yazdiklarini

Korku değil canım koku alıyordum.ggüzel kokular..gerçek yanı yanılsama falan değil..çünkü sadece ben alıyordum kokuyu.. Ve normalde ben ım Burnum pek kökü almaz koku ..rüyalar göreyim diye de okumuyordum..Rabbime şükürlerolsun..bir sşekilde bazen rüyalarla bazen başka sebeplerle yüreğini ferahlatiyordu ferahlatiyor sanki Sabret diyor bana bendecsabrediyorum...ki normalde bende çok sabırsız bir insanın herseyde Rabbim sabrida öğretti çok şükür..

Veysel Karane Hz.

Peygamber efendimizin ölümünden, Ebubekir Hz de vefat ettikten sonra, Veysel karane Hz. İle birlikte Peygamberimizin Kabirlerini ziyarete gider. Hz Ömerin halifeliği sırasında diğer sahabelerde ordadır.

Veysel karane Hz’ni tarif üzerine tanırlar. Peygamber efendimiz onu anlatmıştır bütün sahabelere. Halifelerin hepsi sorularıyla Vaysel Karane Hz. Kıstırırlar annenmi kıymetliydi peygamber mi. 25 günde geldiğin yolu 25 dakika daha bekleyip de peygamberimizi neden görmedin diye.

Veysel Karane Hz ben onu başımdaki göz ile görmedim. Siz gördünüz bana anlatır mısınız dediğinde. Çocukları şöyle severi, yemeğini şöyle yerdi , her söylenene onu sormuyorum diye cevap veriyor. Sahabenin biri dayanamıyor peki sen onu nasıl bilirdin dediğinde.

O aşkın sembolü Veysel karane Hz. Kendine çeki düzen verdikten sonra. Resullulalah Allahın nurundan yaratıldı onun nurundan da 18000 Alem yaratıldı dediğin de 17 kişi düşüp bayıldı. Yazıklar olsun bize bu adam görmeden Resulululahı ne olduğunu biliyor biz bilemedik diye.

Peygamber efendimiz hırkasını vererek ikinci asr-ı saadetin Veysel karane soyundan devam edeceğini müjdelemiştir.

Veysel karane Hz o aşkın sevginin sembolüydü. Kalp gözü ile peygamber efendimizle birbirlerini görmüş. Hırkamı Alıp giysin, ümmetime dua etsin demiştir Peygamber efendimiz.Veysel karane Hz."Ya Rabbi küllüsünü bağışlamayınca giymem" demiştir.

Alamlerin sultanı peygamber efendimizin büyük bir sevgisine mashar olmuştur. Kuran da bizlere sevgiyi , merhameti ,hoş görüyü öğretiyor.

Günümüz de yaşayan ama ölü olan kalpler var tevhitle yeşertelim Allah sevgisi ile hayat bulmalarını sağlayalım. Allahı , Peygamberimizi , Kuranı anlatalım hayatlarının içinde yaşamalarına vesile olalım.

“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır; malın en hayırlısı, Allah yolunda harcanandır; Allah yolunda harcananın en hayırlısı da insanların en çok ihtiyaç duyduğu şeyleri karşılayandır

ÖMÜR SERMAYEN TÜKENİRKEN HERGÜN YAPRAK YAPRAK
DÜNDE SUYDUN, OLACAKSIN YARIN TOPRAK
YAŞADIKLARIN DAHA NE Kİ, GÖR BAK NELER OLACAK
ŞAŞMA OLANLARA ARADA Kİ TEK FARK SENDE Kİ İDRAK

Allah “Beni bir kere ananı ben bir kere, Habibim Muhammed Mustafa SAV ı bir kere ananı ben 10 kere anarım.” “Ey Muhammed! Sen olmasaydın, ben âlemleri yaratmazdım” Buyurmakta..

Peygamber efendimiz "İbadetlerin en faziletlisi,az da olsa devamlı olanıdır’’. Buyurmakta.

Tevhitlerimiz günlük aksatmadan düzenli bir şekilde okumaya çalışalım. Allah bu kadar az ibadete bu kadar lutuf verirmi demeyin. Allah kendisini seven ve gece gündüz kendisini zikreden kulunu bizim onu sevdiğimizden daha çok seviyor. Bazı kardeşlerimiz çok güzel ilerliyor lutuf üstüne lutuflar yaşayanlar var. Rahatsızlıkları olup şifası bildirilenler var. Allah kendisini seven kulunun her sıkıntısını alıyor. Yeni başlayan kardeşlerimizde yaşayacaklar bu lutufları Allahın izni ile YAŞAYIN VE GÖRÜN.

Hayirli geceler canlar
Bugün ilk öğretmenim bildirildi.Veysel Karane Hz. ☺
Rabbime hamdolsun Rabbim en güzel lutuflarini O nu anan tüm kardeşlerime yasatsin insallah. Rabia Hocamin yukarida bahsettigi gibi bu kadar az ibadete bu kadar lutuf olur mu demeyin.
Yaşayın ve Görün..
☺☺
Ne Ne kadar güzel adına çok sevindim allahim bizede banada yasatsin nasip etsin inşallah

Ne Ne kadar güzel adına çok sevindim allahim bizede banada yasatsin nasip etsin inşallah
Amin kardesim amin.Rabbim seninle birlikte tüm kardeslerimize nasip eder insallah. Bu yol sabir yolu. Sadece Rabbimizin rizasini isteyip birsey beklemeden yola çıkmak gerek ne zaman ki beklemeyi birakiyorsun Rabbim lutuflarini gönderiyor hamdolsun.

Bir kardeşimizin Rüyası ve Tecellisi

Selamın aleyküm hocam bugün çoook mutluyum bu müjdeyi sizinle paylaşmak istedim halen kalbim çarpıyor bir feyz bir feyiz anlatamam dün size bahsetmiştim gülü koklayan bir sarıklı cübbeli genç ama arkası dönüktü. sizde hocanız insallah demiştiniz ve insallah yüzünü döner demiştiniz...

Dünden beri içimde bir merak bu sultan kimdir diye yüzünü niye dönmedi diye... bu sabah bana bu zikri veren kişi rüyasında beni görmüş ve ben ona demişim ki Muharrem hocaya umre çıktığı gibi bana da çıktı ve ardından eşimle benim düğünüm oluyormuş dedim.

Ya Rabbi bugün müjde günü bana da bu müjdeyi mi gönderdin. Ama şunları yaşadım sabah tesbihimi yaparken gözlerimi kapatmış selavatı çekerken o zati şahane o sultan o gönül aşığı yüzünü döndü. Nur ki nasıl bir nur nasıl bir güzellik anlatamam hafifçe eğilip o pembe çiçeği uzattı o anda gözlerim dile geldi utandım. O sultan benim önümde eğilerek o çiçeği bana uzattı kim diye gönlümden geçirdim. Veysel Karani dedi bir tebessüm içinde artık kalbimi dizginleyemiyordum.

Bana dedi ki bu gün bütün üveyslere benim kokum sinecek evleri nergis kokacak ve yeni üveysler hocaları ile tanışmaya başlayacaklar. Yaz ki senin huzur ve mutluluğun onlara da aksetsin dedi ve ben yıllar önce rüyamda Hacı Bayramı veli hazretleri bana tesbihini hediye etmişti. O nasıl sana tesbihini hediye etti ise sende onun dersinin sırlarını öğreneceksin dedi....

Enaniyetten Allaha sığınırım sonra dedim dün niye yüzünüzü dönmediniz o dedi ki çok gençsin korkutmamak için dönmedim. incelik zerafet güzellik Allah razı olsun ve Bülente selam söyle dedi. Hocam sanırsınız yürümüyorum uçuyorum .....Allah sizden Muharrem hocamdan bana bu zikri tanışmamda vesile olandan üveys kardeşlerim den tüm ümmeti Muhammed’den razı olsun .

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.
Ben her gün tevhid çekiyorum ama,sizin anlattığınız halleri yaşamıyorum,ya da ben de yaşamak istiyorum diyorsanız işte reçetesi burada.
Tarif edilen şekilde abdestli olarak bir kere gündüzün aydınlığında bir kere de gecenin karanlığında tehvidlerinizi okuyunuz.Salavatı şerifleri ve tevhidleri burada verilen asgari sayıların üstünde okursanız maneviyatta daha hızlı ilerlersiniz.
İstiğfar sayısını ve 11 ihlas 1 fatiha sayısını değiştirmeyiniz.Allah okuyan ve okutanlardan razı olsun.Dualarınız kabul olsun inşallah.

TEVHİD OKUMA ŞEKLİ:
1- Bir kere Euzu Besmele söyledikten sonra 100 kere Tevbe Estağfurullah söylemek. (İsterseniz Estağfirullah el azim diyebilirsiniz)

2- (Besmele söylemeden) Peygamberimize en az 132 defa Salat-ı Şerife söylemek. (Kısa ya da uzun farketmez.Hangisi kolayınıza geliyorsa.Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)

Neden mi? 132 ebced hesabında Ahmed ismi çıkmaktadır. Ahmed ismi de Peygamber Efendimizin, Peygamberler ve melekler arasındaki ismidir.

3- Salat-ı Şerifeleri söyleyip bitirdikten sonra 11 İhlas ve 1 Fatiha(İhlas surelerinin başlarında mutlaka besmele okuyunuz.Fatiha da dahil) okuyup;
“Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) mübarek ruhuna, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara, Hızır (a.s) ve sevdiği Evliyalara, himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza, onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Âmin.” denilecek.

4- Bir Euzu besmele çekilip en az 100 kere “La İlahe İllallah” söylenecek.(Fazla sayıda okuyabilirsiniz)

Arkadaşlarım, ben buradan bir arkadaşımın tavsiyesi ile Veysel Karani zikri çekiyordum fakat bana biraz ağır geldi, salavatlar uzun sürüyordu çünkü. Amacım kısa olması değil ama bana ağır gelmeyecek şekilde başlayarak devamını gönülden getirebilmek.

Veysel Karani zikrini çekenler hangi salavatı çekiyor, bilgi verebilir misiniz arkadaşlar?

Arkadaşlarım, ben buradan bir arkadaşımın tavsiyesi ile Veysel Karani zikri çekiyordum fakat bana biraz ağır geldi, salavatlar uzun sürüyordu çünkü. Amacım kısa olması değil ama bana ağır gelmeyecek şekilde başlayarak devamını gönülden getirebilmek.

Veysel Karani zikrini çekenler hangi salavatı çekiyor, bilgi verebilir misiniz arkadaşlar?

En az 132 tane salavat cekerseniz ve hangisi kolayiniza gelirse onu okuyun önemli olan zaten az isede devamli okumak...
''Alahumme salli ala seyyidina muhammed" sanirim bu nefsinize agir gelmez
rabbim daim etsin kardesim:)
Evde cocuklarinizla ilgilenirken,mutfakda is yaparken yürürkende disarda her daim salavat tevhid okuyabilirsiniz...

Ali imran suresinde rabbimiz nw buyuruyor:
Onlar ayaktayken, otururken ve yanları üzerine yatarken Allah’ı anarlar. Göklerin ve yerin yaratılışı üzerinde düşünürler. “Rabbimiz! Bunu boş yere yaratmadın, seni eksikliklerden uzak tutarız. Bizi ateş azabından koru” derler.

HZ İSA ile İHTİYAR

Hz. İsa (a.s.) bir gün seyahat ederken, dağda bir ihtiyara tesadüf eder ki, ihtiyar güneşin sıcağında ibadet ve taat ediyor. Hz. İsa ( a.s.):

Ey ihtiyar, güneşten, kardan ve yağmurdan korunacak derecede bir şey yapıp da içinde ibadet etsen olmaz mı?

Ya Nebiyallah, peygamberlerden duydum ki, dünyada 700 yıldan fazla ömür sürülmezmiş. O sebeple o kadar ömrü dünya tamirine sarf etmeyi uygun görmediğim için bu hali seçtim.

Ey ihtiyar, sana bundan daha acı bir şey haber vereyim. Ahir zamanda bir kavim gelecek ve ekserisinin ömürleri 100 yıla varmayacak. Böyle olduğu halde 1000 yıllık ömür tedariki ederek, çok yüksek binalar, köşkler, bağ ve bahçeler ve nice mülkler bina edecekler.

"Ya İsa, eğer o zamana ulaşsaydım, Allahu Teala hakkı için o kadar ömrü bir secdede geçirirdim" der ve yanında bulunan bir mağaradaki acaib şeyleri göstermek üzere Hz. İsa ( a.s.) 'ı oraya davet eder. Beraberce mağaraya girerler ki, yüksek bir taht üzerinde bir meyyit ve başı ucunda bir mermer direk vardır. Direğin üzerinde ise şunlar yazılıdır:

Ben filan padişahım.(bir rivayette Şeddad imiş) 1000 yıl ömür sürdüm. 1000 şehir bina ettim ve 1000 tane bakire kız aldım. 1000 tane padişahla muharebe edip, askerlerini helak ederek memleketlerini ellerinden aldım. Fakat neticede bu hale geldim. Ey akıllı ve alim olanlar benden ibret alın.

Hz. İsa(a.s.), bunu görünce hayrette kalır ve yoluna devam eder

X