Allah rızası için yardımcı olun bana

Bir akam oturumdan kastım yemek dahi yiyemiyorum tuvalete gidemiyorum yani nıtakıp markete falan gitmekten bahsetmiyorum
Uymayınca sancıdan kıvranın ca mecbur kalıyo insan herşeyi deniyor

Bir akam oturumdan kastım yemek dahi yiyemiyorum tuvalete gidemiyorum yani nıtakıp markete falan gitmekten bahsetmiyorum

Uymayınca sancıdan kıvranın ca mecbur kalıyo insan herşeyi deniyor

Allah yardımcın olsun zamanla düzelir belki. Daha çok ufak.

Sallayınca uyusa razıyım ama uyumuyor yine aynı tam daldı diyorum tiksinerek uyanıyor

Kolik bebek olabilir
Nerde susuyorsa nasıl susuyorsa öyle davranın büyüdükçe düzeliyor merak etmeyin. Benim küçük oğlum sabaha kadar kucağımda uyurdu boynuma doğru dik vaziyette yatardı bende hafif dik vaziyette kendime bağlar uyurdum
Bu günler öyle böyle geçiyor ayaklarının altına sıcak su torbası da koymayı deneyin bende faydası olmuştu birde giydiğiniz kıyafeti burnuna yakın yere bırakın
Damlalar falan çok fayda etmiyor kucağa alışmış diyenlere de itibar etmeyin bebek kendini nerde huzurlu hissediyorsa orda uyuyacak
Yaptıgınız yanlış yok içiniz rahat olsun çocuğu acile falan götürüp mikroplu ortama sokmayın
Suda rahatlıyorsa bol bol banyo yaptırın, karnına masaj yapın önemli olan susturmak unutmayın
Güle güle büyütün

Haklısınız da onları da Bebek'le ya da uyurken yapacaksınız maalesef

Eşiniz çok mu geç geliyor

O oynatacak siz yemek yiyip duş alacaksınız vs

Benimki akşam 7,5 9,5 arası ağlardı doktor ne güzel demişti

Bende de ağlıyor eşimde de ağlıyordu

Ben oturur yemek yerdim eşim gezdirirdi kucağında sonra o yer ben gezdirirdim vs

Yalnızsam da kucakta gezdirir konuşur arada da ağzıma bir kaşık yemek atardım vs vs

Allah analı babalı buyutsun :)
Kızım da öyleydi. Gece 3 lerde arabada gezdjrdigumj bilirim. Tutacak kimse olmayınca ne yemek yiyebiljyorsun ne tuvalete gidebiliyorsun..
Ama geçecek bu günler 6 ayı bitince gaz falan kalmıyor.. böyle düşünüp kendinizi motive edin zira sinir krizi geçirip ağladığım çok günler oldu..
Bebekler için Hamaklar var çingene çadırı da derler onları tavsiye ediyorum. Çok işe yarıyor...

Sallamaya alistirmasaydiniz.. Kendi haline biraksaydiniz diyenler olmus.
O oyle kitaplarda yazildigi gibi olmuyor maalesef.
Daha bebeginiz kucuk dis dunyayi yadirgiyor siZe ihtiyaci var.
Buyuk ihtimal kolik de. Netten bunun icin muzikler dinletin masaj yapin. Benim oglum da asiri gazliydi.suan yazdiklarinizi okuyunca yasadiklarim geldi gozumun onune. Cok zor ve yipratici bir surec. Sakin olmaya calisin. Sizin negatifliginizi de hiasediyor. Keske birkac saat uyuyabilseniz destekci birileri olsa etrafinizda.
Gaz damlalari anlik ya da hic fayda saglamiyor. Bol masaj bol sabir cozumu.
Bir de kakasini gozlemleyin. Henuz kucuk ama iyi analiz edin. Benim bebegimde lakto intoleransi varmis mesela o daha da teriklemis yavrumu. Doktor doktor gezmistik... 4aylikken farkina varmistim mukuslu idi kakasi.

Siz sallamaya alistirmissiniz, kuzenimin çocuğundan biliyorum ilk 1 yıl her çocuk böyle aglak oluyor sonra duzeliyorlar o hiç sallamazdi çocuğu teyzem falan sallayacak oldu mu kızardı

O kadar kısa sürede hiçbir bebek kucaga, sallamaya vs alismaz. Kucaginizdayken susmasinin sebebi anneye yakın olmak istemesi, bundan önce 9 ay boyunca olduğu gibi :). Bu gazlı dönem elbet bitecek. Siz yine de o uydukca yarim saatliğine de olsa uyuyun her fırsatı dinlenmek için kullanin

Evet öyle bebeğim çıkarıyor çıkarıyor yinede yetmiyor sanki içinde koca insan var çıkardığı sesleri tarif edemem
Su mesajınızı okuyunca hatırladım. Laktazm diye bir ilaç kullanmıştik. Gaz ilacı değil süteki laktoz la ilgili bi ilaç. Tamamen kesmemisti ama iyi gelmişti. Doktorunuza bi sorun bakalım belki faydasını görürsünüz.

Valla benim kuzen çok iyi beceriyordu o işi. Yanında duruyordu ama sallamiyordu hiç sallamadi çocuğunu öyle büyüttü, onda da bazı problemler olmuştu bebeklerde oluyor sanırım

Süt alerjisi olabilir mi yani sizin yediğiniz süt ve süt ürünleri de anne sütüne geçip bebeği rahatsız edebilir .çocuk doktoruna götürün test yapılıyor.. bir tane tanıdığım vardı o aklıma geldi

Pompayla sagmak cok dogru degil zaten. Bebek daha kuvvetli emebiliyor. Ve bildigim kadariyla dilinde ki salgi sut bezlerine uyari gonderiyor, sute ihtiyac olduguna dair. O yuzden bikmadan emzirmeye devam etmek lazim.

Goguste uyutmaktan kastim emzirerek degil. Kafasini omzuna koyup kucaginizda hafif sallayarak yada dolasarak uyutabilirsiniz. Uyudugunda gogsunuze indirirsiniz. Oda mis gibi uyur. Ben gunduz uykularinin cogunu boyle uyuttum 4 aya kadar. Rahatlatir belki. Kundakta ise yarayabilir.

benim oglumu tarif etmissiniz gazli cocullar buyuyunce se huysuz oluyorlar ben otomatik sallanan besik almistim o gunden beri uyuyabiliyorum

Canım öncelikle sakin olmaya çalış çünkü sendeki stres bebegini de etkiliyor. Ağladığı zaman kulagina ninni söyle gercekten cok ise yarıyor sakinlestiriyor. Benim sutum de gec indi benim oglumda surekli ağlıyordu herkes sutumun yetmediğini söylüyordu ama ben kimseyi dinlemedim emzirme ye devam ettim oğlum su an 23 aylik ve 1 hafta once bıraktı emmeyi hersey senin elinde oncelikle sakin ol ki bebeginde sakinlessin doktoruna danis bebekte kilo problemi yoksa Mamayi bırak ona iyi gelecek tek sey sensin canım sağlıkla büyüt bebeğini insaAllah

Aynı benim yegenim. 3 kişi 3 ay zor baktı. 3. Aydan sonra rahatlamisti ve 4. Aydan sonra koligini attı. Sabretmekten baska care yok. Allah kolaylik versin

Dünyaya alisamiyor annesi sabir

Tavsiyem kanguru al tak sırtına evde gezin işini yap vs

Hem gazı çıkar hem mışıl mışıl uyur kendini anne karnında hissettiği icin

Elektrikli salincak turu bir sey alin onda sallansin
Youtube dan elektrik supurgesi sesi.acin o da bazi bebeleri sakinlestiriyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…