Allah rızası için yardımcı olun bana

4 ölçek koyuyorum 120cc bitiremiyor aslında 5500 kilo
Canım bitiremiyorsa doyuyordur aslında, benimki üç saatte bir dört ölçek bitiriyor mamaya alışma süreci de olabilir belki benimkide 4700 kg peki hangi mamayı daha işyahlı yiyodu belki başka nedenden ağlıyodur biliyosun gazlı bebekler bazen ara verip yine devam eder hem maşallah kilosu iyi sen bu kutunu bitir bak netice alamassan değişirsin sürekli mama değişmek bebeğin sistemini çok kötü etkiliyo kendimden biliyorum

Canım bitiremiyorsa doyuyordur aslında, benimki üç saatte bir dört ölçek bitiriyor mamaya alışma süreci de olabilir belki benimkide 4700 kg peki hangi mamayı daha işyahlı yiyodu belki başka nedenden ağlıyodur biliyosun gazlı bebekler bazen ara verip yine devam eder hem maşallah kilosu iyi sen bu kutunu bitir bak netice alamassan değişirsin sürekli mama değişmek bebeğin sistemini çok kötü etkiliyo kendimden biliyorum
Aptamil daha iştahlı içip bitiritordu aynen kabız olur gaz yapar VS diye değiştirmek de istemiyorum aslında bakalım kutu bitiyor az kaldı bir kutu daha alıp kullanıcam sonra bi tartışın bakalım inşallah yarar ilk 40 gün beni emdi kilosu çok güzeldi sonra bıraktı hanım efendi

Aptamil daha iştahlı içip bitiritordu aynen kabız olur gaz yapar VS diye değiştirmek de istemiyorum aslında bakalım kutu bitiyor az kaldı bir kutu daha alıp kullanıcam sonra bi tartışın bakalım inşallah yarar ilk 40 gün beni emdi kilosu çok güzeldi sonra bıraktı hanım efendi
Allah yardım olsun inşallah alır yeterli kiloyu aptamilin şekeroranı çok yüksek ya canım ondan daha çok sevmiştir çok zor annelik çok dünyanın en güzel ve en meşakakli işi ,bende sezeryan doğum yaptım sütüm gelmedi biberon almayınca da küveze koydular çok zordu ben eve gittim o orda kaldı inanılmaz bişeydi sonra hoşaflar ponpalar süt geldi ama bu seferde küvezde biborana alışınca kolay gelince mememi kabul etmedi eletironik ponpa aldım sağdım verdim ama çok zorlandım zaten sürekli ağlama krizleri geçiriyordum bir haftada doğum kilomu verdim oğlum desen ateş parçası mübarek sonra yine azaldı bebek emmeyince azalıyomuş öyle öyle derken kesildi işte şimdi sırf mamayla devam :KK43:

Allah yardım olsun inşallah alır yeterli kiloyu aptamilin şekeroranı çok yüksek ya canım ondan daha çok sevmiştir çok zor annelik çok dünyanın en güzel ve en meşakakli işi ,bende sezeryan doğum yaptım sütüm gelmedi biberon almayınca da küveze koydular çok zordu ben eve gittim o orda kaldı inanılmaz bişeydi sonra hoşaflar ponpalar süt geldi ama bu seferde küvezde biborana alışınca kolay gelince mememi kabul etmedi eletironik ponpa aldım sağdım verdim ama çok zorlandım zaten sürekli ağlama krizleri geçiriyordum bir haftada doğum kilomu verdim oğlum desen ateş parçası mübarek sonra yine azaldı bebek emmeyince azalıyomuş öyle öyle derken kesildi işte şimdi sırf mamayla devam :KK43:
Desene aynı şeyleri yaşamışız benim sütüm hamileliğimde bile akıyordu sezeryan oldum bende sütüm geldi ama ne yaptıysak kızım mememi kabul etmedi mama verdik hastanede hemşire şırıngayla verdi kustu kaşıkla verdik kustu mecbur biberonla verdik ona alışınca demen gibi beni tutmadı göğüs ucu VS ne denediysem olmadı bi ara bi betonun ucunu göğüs ucu gibi kullandım emzirdim ama o şekilde de 15 gün falan anca emdi sonra bıraktı 38.günde beni memeyi kesti o günden beri mama veriyorum bende bakalım inşallah annelik gerçekten çok zormuş uzun oldu biraz ama ilk çocuk mu

Desene aynı şeyleri yaşamışız benim sütüm hamileliğimde bile akıyordu sezeryan oldum bende sütüm geldi ama ne yaptıysak kızım mememi kabul etmedi mama verdik hastanede hemşire şırıngayla verdi kustu kaşıkla verdik kustu mecbur biberonla verdik ona alışınca demen gibi beni tutmadı göğüs ucu VS ne denediysem olmadı bi ara bi betonun ucunu göğüs ucu gibi kullandım emzirdim ama o şekilde de 15 gün falan anca emdi sonra bıraktı 38.günde beni memeyi kesti o günden beri mama veriyorum bende bakalım inşallah annelik gerçekten çok zormuş uzun oldu biraz ama ilk çocuk mu
Evet canım ilk çocuk zaten tedaviyle oldu üçüncü aşılamamda tuttu sıpam hiç ümid kalmamışken Allah bana mucize verdi oğluşumu :KK49:seninki ilk mi

Lütfen üşenmeden okuyun bebeğim bugün kırk iki günlük ne gecemiz var ne gündüzümüz sütüm yeterli olmadığı için mama takviyesi yapıyorum on günlüğünden bu yana sürekli ağlıyor uyumuyor doktora gittik acilde sıralarda sabahladık gaz diyip yolladılar denemediğim damla kalmadı özel gaz için üretilen mamaları bile denedim yok yok tek başımayım hiç bir destekçim yok onunla birlikte bende ağlama nöbetleri geçiriyorum bedenim düştü artık dayanamıyorum neyse dertlerimle çok boğdum farkındayım asıl soruma geliyim iki gündür şüpem var bebeğim gazdan ziyade huysuz bir çocuk mu ? Çünkü sallayınca ağlamıyor kucağa alınca ağlamıyor biraz yalnız bıraksam nefesi kesilinceye dek ağlıyor yani eğer gazdan dolayıysa bu alışkanlıkları uykusuzluğu gaz olayı bitince geçicek mi çok kötüyüm kızlar yardım edin dua edin bana lütfen şimdi bile dizlerimin üstünde sabahtan beri ağlamasın diye sallıyorum sallamayı kesince ev inliyor resmen tuvalete bile gidemiyorum :KK43:
Merhabalar öncelikle siz sakin olmaya çalışın. Belli ki bayağı bunalmışsınız, tabii bu lohusalık ve sonrasında yaşanan normal bir duygu durumu. Ama elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalısınız. Sizin gerginliğiniz stresiniz bebeğinize geçiyor ve oda huzursuzlanıyor, unutmayın bebeğinize ne kdar gergin ve telaşla yaklaşırsanız oda size aynı şekilde tepki verir,; sakin yaklaşırsanız oda sakin tepki verebilir. Bunlar bende dahil çoğu annenin yaşadığı problemler, tek değilsiniz. Bebeğiniz daha doğduğunun bile farkında değil, anne kıcağına, anne kokusuna çok ihtiyacı var. Ancak sizin kucağınızdayken huzur bulup rahatlayabilir. Yalnızken korkuyor olabilir. O daha çok minik ve dünyaya uyum sağlamaya çalışıyor bunu da sizin aracılığınızla yapaacak. Tek güvendiği huzur buludu tem gerçeği sizsiniz. Mümkün oldugunca emzirin, sürekli memenizde olsun bebeğiniz ve mümkün olduğunca sarılın kucağınızda taşıyon sevgi dolu konuşun gülümseyin. Sevgi dolu yaklaştığınızda o daha da rahatlayacaktır. Ve ilk 3 ayını bitirip etraftaki besneler dikkatini çekmeye başladığında eskisi kadar kıcağınızda olmak istemeyecektir. Biraz sabırlı olun her şey daha iyiye gidecek. Gaz problemi de çoğu bebekte olan bir sorun, üşütmemeye çalışın ve gaz yapıcı yiyecekler tüketmeyin. Her emzirme aonrası bebeğinizin gazını çıkarmaya çalışın karnını ayak tabanlarını ovun göbeğine sıcak havlu koyun. Doktorunuzun tavsiyesi ile gazı giderici bitkisel gaz damlaları kullanabilirsiniz dilerseniz

X