Allah rızası için yardımcı olun bana

Diplonist

Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2016
30
7
31
Lütfen üşenmeden okuyun bebeğim bugün kırk iki günlük ne gecemiz var ne gündüzümüz sütüm yeterli olmadığı için mama takviyesi yapıyorum on günlüğünden bu yana sürekli ağlıyor uyumuyor doktora gittik acilde sıralarda sabahladık gaz diyip yolladılar denemediğim damla kalmadı özel gaz için üretilen mamaları bile denedim yok yok tek başımayım hiç bir destekçim yok onunla birlikte bende ağlama nöbetleri geçiriyorum bedenim düştü artık dayanamıyorum neyse dertlerimle çok boğdum farkındayım asıl soruma geliyim iki gündür şüpem var bebeğim gazdan ziyade huysuz bir çocuk mu ? Çünkü sallayınca ağlamıyor kucağa alınca ağlamıyor biraz yalnız bıraksam nefesi kesilinceye dek ağlıyor yani eğer gazdan dolayıysa bu alışkanlıkları uykusuzluğu gaz olayı bitince geçicek mi çok kötüyüm kızlar yardım edin dua edin bana lütfen şimdi bile dizlerimin üstünde sabahtan beri ağlamasın diye sallıyorum sallamayı kesince ev inliyor resmen tuvalete bile gidemiyorum

Sağlıkla büyüsün inşallah. Anlaşılan sallamaya alıştırmışsınız :) keşke hiç öyle birşey yapmasaydınız kendi haline bıraksaydınız uyumaya alışırdı. Muhtemelen o yüzden yapıyor ama artık vazgeçirmeniz çok zor sürekli sallanmak isteyecek.

Sağlıkla büyüsün bebeğin. Tebrik ederim.
Henüz çok çok küçük,anne sıcaklığı yanında olman huzur veriyor olmalı. Alışmışta olabilir tabii.
Belli bir süre böyle gidecek sanıyorum.
Sabırlar diliyorum :)

Bebeğiniz kolik. Zorluğu olacak bir müddet. Huyu böyle diye düşünmeyin. Benim kızım da kolikti. Şimdi güleryüzlü bir çocuk. Daha çok minik bebeğiniz. Kimliğin en büyük yardımcısı bol bol kucaklamak. Sıkı olmayan bir kundak yapıp şşşş sesi çıkarırsanız biraz rahatlar.

canim inanki gececek farkli farkli huysuzluklarla geri donecek donemsel sorunlar sendromlar ataklar olarak geri donsede gececek.oncelikle biraz sakin ol cunku emin ol senin stresin onada yansiyor.oncelikle acaba bebek ac kaliyor olabilirmi.basima geldigi icin soruyorum sakin.yanlis anlama kendi kizimida bebekken once gaz sonra kabizlik vs diye diye cok aglatmistim simdi 4.5 yasinda aklima geldikce uZulurum hala.sutum yetmiyor diye duSunme cesitli emzirme gruplari var sosyal medyada oralari takip et ordan Ogrendigim cok onemli 2 sey var 1. Bebek gakdese meM guk dese meme gercekten Bunu yaptigimda 2. Kizim hem inanilmaz guzel kilo aldi maasallah hemde cok huzurlu bir.bebek oldu.ilk kizimda surekli de 2 saatten once meme verme dedi yok sut biriksin yok sut yaglansin vs diye diye kizimi ac birakmisim tabisurekli emzirince sutumde inanilmaz artti.2. Side sut verirken gozlerini kapat yemyesil bir yerde selaleri dusun seninde gogsunden.selale gibi sut aktigİni hayalet belki.inanmiycaksin ama lutfen dene buna yogunlastigin anda gogusleRim sizlar hemen diger gogsumden bile sut akmaY baslardi.bunlari anlatan unLulere vs inanilmaz ucretler karsiliginda emzirme kOclugu yapan kisiler bu arada cok uzun oldu ama belki isine yara diye paylasmak istedim.

Bebeginiz kolik en erken 4aylıkken en geç 6 aylıkken biter ağlamaları.. benim kızımda öyleydi bide program var süpürge sesi falan çıkarıyor oda rahatlatıyor

Ben mi unuttum bebekleri acaba yıllar geçince

Yani kırklı Bebek zaten bırakılıp bir yere gidilmez ki

Benimki usluydu ama uyanıkken onu yalnız bırakmazdım bereye gidersem onu da götürürdüm

Tuvalete vs o uyurken giderdim ya da alır onu da götürürdüm

Evde arabasını kullandım mesela ana kucağı ve arabası ile gezdi o da benimle

Gazlı bebekler rahat ediyor Anakucağı şeklindeki oto koltuklarında benimki Oraya oturunca kaka yapardı

Onu karşıma oturtup sohbet eder çay vs içerdim hatta

Siz de koltuğu ve arabayı deneyin sallamak yerine arabada gezdirerek uyutabilirsiniz belki

Canım geçecek. Maflor damla var doktora danış istersen bağırsak düzenleyici bizim işimize yaramıştı. Bebeğin kolik de olabilir bi araştır. Bu arada kilo kaybı yoksa keşke mama vermeseydin bence mamayi kes ve emzirmeye devam et sağı solu emzir o alacağını alır zaten. Seni sütüm az diye düşündüren şey ne oldu ki ?

Youtube da kolik bebekler için müzikler var. Göğsünün üzerine yüzükoyun al bebişini, müziği aç, biraz iyi gelir belki.

Merak etme gecıyr :) komsnun kızı tam 3 te uyanıyrdu sabaha kadar aglıyrdu zamanla duzeldı

Allah analı babalı büyütsün.Hayırlı evlat olur inşallah 7 ay önce ben de aynı şeyleri yaşadım.Öncelikle sakin olun.(Bunu şu anda yapabilmeniz imkansız ama ben yine de söyleyeyim)İlk üç ay bebeklerde alışkanlık olmaz o yüzden kucağa ya da sallamaya alıştırmışsın diyenlere kulaklarınızı tıkayın.O daha küçücük masum bir yavru.Hiç bilmediği bir dünyada sığınacağı tek liman sizsiniz.Sizi özlüyor ,kendini yalnız hissediyor büyük ihtimalle.

Belki size abartı gelecek ama ben 3 ay boyunca neredeyse zorunlu haller dışında kanepenin üstünden kalkmadım çünkü bebeğim sürekli emmek istiyordu.Uykusuzluktan ve yorgunluktan ağlıyordum .Eşim yemeğimi yediriyordu.Kaç doktora gittiysek hepsi aynı şeyi söyledi.Gaz.Bir çözümü yok zamanla geçecek ı.Gaz damlaları hiçbir işe yaramadı .Her şeyi denedik.Fön makinesi,kiraz çekirdeği yastığı vs.Çok sonra öğrendik ki bebeğimde laktoz intorelansı ve inek sütü alerjisi var.Zamanla şikayetler azaldı ama tamamen geçmedi .7,5 aylık olduk ama doğru düzgün uyku yok Hale'n.Size tavsiyem mümkünse yakınlarınızdan yardım alın ve unutmayın bir gün geçecek .Ben kendimi böyle teselli ediyorum.Allah bütün bebekleri korusun

40 gunluk bebek sallanmaya yada kucaga alismaz. O 9 aydir bu sekilde yasiyor karninizda. Haliyle o sicakligi, o ritmi ariyor. Niye gogsunuzde uyutmuyorsunuz yuzustu? Gaza da care, yalniz kalmak istemeyen bebeklerede care. Sizde uyursunuz dikkatli bir sekilde.

Gazi olan bebekler emerkende aglar. Siz onu sutum gelmiyor, doymuyor gibi dusunmuste olabilirsiniz. Sabah aksam 1 cay bardagi ilik suya 1 cay kasiginin ucuyla kimyon atin. 10 dakika dinlendirin. Ve 1 cay kasigi verin. 3 bucuk aylik olana kadar vermistim ben. Cok sukur gaz sancisi kesildi vermeye basladiktan sonra. Umarim care olur. Bol bol kucaginizda tutun, sarilin. Daha sakin bir cocuk olacaktie.

Bir akam oturumdan kastım yemek dahi yiyemiyorum tuvalete gidemiyorum yani nıtakıp markete falan gitmekten bahsetmiyorum

Sezeryan doğumu yaptım ilk bir hafta sütüm zaten gelmedi bebeğimi beş gün küvezde yatırdılar sonrasında ponpalr neler neler denedim yeterince gelmiyor zaten mememi kabul etmiyor zorlanıyorum hala keşke dediğiniz gibi olsa göğsümde uyusa ama olmuyor, emerken sona doğru sancısı oluyor zaten mememde de biberonda da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…