Allah rızası için yardım edin?

teacherr23

Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2016
378
127
31
Arkadaşlar inanılmaz derecede psikolojim bozuldu. Artık gerçekten dayanamiyorum. Buna iç dökme mi diyelim çözüm arayışı mı bilmiyorum. Sorunum ailem... Çevrem... Yaratılıştan olsa gerek son derece merhametli bir insanım. Insanlara hayvanlara merhamet eder zor durumda gördüklerime yardım ederim elimden geldiğince. Sokak hayvanlarını besler sahiplendiririm. Sorunum şu ailemle anlasamiyoruz bu konuda ve bi cok konuda. Çok abartıyomuşum hayatim hayvanlarmıs kiz dediğin her yere atlamazmıs her şeyin bi sınırı olurmuş vs vs vs. Biz de seviyoruz hayvanlari ama dur artık diyolar vs... evde 2 kedimiz var ikisini de severler. 1 tavşanım da vardı onu vercekler yarin istemiyolar. 6 senedir bakıyorum.kum terbiyesi vardı ama Yaşlandı tuvaletini tutamiyo. Bi sey demedim. Haklılar dedm zorlasti iyice bakımı. Ama güzel bi yer olsun yeşillik olsun verdiginiz yer nereyse ben de gelip goreyim ya da resmini cekin içim rahat etsin dedim abim bir suru laf saydi. Abartıyomuşum. 6 senedir baktığım hayvanın kalan ömrü nerde geçecek bilmek hakkim bence dedim. Bi tek bu değil karismadiklari şey yok. Kiyafetimden tutun yediim yemege. 23 yasinda bir öğretmenim. Doguya atandim ve benimle gelecek annem. Ama sikayetleri bitmiyor benden yana. Hayvanlarla ilgilendiğim kadar kendime bakmiyomusum anneme bakmıyomuşum falan. Burda haklilar evet evle pek ilgilenmiyorum. Maddi anlamda değil ama. Maddi destek tabiiki saglarim. Abim baska sehirde ben annemle kalıyorum ama bu son derece yorucu oldu artık benim icin evden surekli uzak olmaya çalısiyorum. Zira agzindan olumlu cumle cikmayan dini kanal.acip saatlrce aglayan yetmeyip beni de yanina cagirip zorla izleten, giydiğim kiyafetten gezdigim arkadaşa kadar didikleyen bana cocuk muamelesi yapan bi annem var. Psikolojik rahatsızlığı var herkesten suphelenir surekli eve biri giriyo der esyalari atar. Gecen gun kafasina gore dolabimdan kiyafetlermin bzilarini alıp giymiyosun bunlari diye atmış. Bazilarini yeni almıştim daha 1 kere giymiştim. Ve sıkça yapıyor bunu. Benzer bir suru garip hareketi var. Ve ben her harektime birilerine gore karar vermekten son derece yoruldum. Beni bu kadar begnmiyosan düş yakamdan dedim en sonunda uniye gittim benle geldi atandim gidiyorum gene geliyo. Nefes aldirmiyolar. Sevgilim var bitane. Cok iyi anlaşıyoruz evlensek de kurtulsam raddedine geldim. Evde durmak istemez oldum. Bi de der niye durmuyosun evde. Eve geldiğimde huzurlu ortam yokki. Tişörtü mun kolu batar, elimdeki telefon batar, yemek az yiyomusum zayıfmışım o batar. Sevgilim de ogretmen adayi henüz atanamadi. Atanmadan evlenemezsin elin adamini mi beslicen bile dedi abim. Sanki benim beynim yok düşünemiyorum karar veremiyorum. Arkadaşlar delirecegim gerçekten dayanamiyorum artık ruhum daraliyo. Kalbim sıkışıyo bu ev, ailem beni boğuyo. Görmek bile istemicek hale getirdiler beni o kadar canimdan bezdim. Abim zaten sozde modern tam bi ataerkil. Yatar diker ayaklari emirler yagdirir onu getir bunu getir. Aday ogretmenim bir de seminerdi oydu buydu canim çıkıyo bu sicakta. Abim butun aksam agzina geleni saydi. Hayvan manyagiymisim baska bisey bilmiyomuşum delircekmisim en sonunda sonum kotuye gidyomus. Hayvan sevgisinden değil de baska seylerden delircem ben dedim. Hayvan pesnde koscagina anneme yardim et kadin kosturuyo butun gun yemek bulaşık diyo. Ben yatiyom sanki bütün gun. Aksama kadar iş seminer geberiyorum. Ayrica boş buldugum vakitlerde süpürge ceker temizlerim ben de evi. Yemek yapmsam da Hicbisey yapmiyo da değilim. Kediler var her gün supurge çekiyorum nerdeyse bel fıtığım var ustelik gıkım çıkmıyo. Oyle bi davraniyolar ki duyan sanar issiz güçsüz evde aksama kadar yatıyorum hicbiseye elimi surmuyorum kedilerden kopeklerden bska işim yok. Abartiyomuşum böcek yılan oldurmemeyi de savunma diyo abim. Sana zarar vermedikce oldurmemelisin evet dedim. Allah yılani bocegi sen olduresin diye mi yaratti. Bi rolu var ki yaratti. Bana zarar vermeye kalkmdikca hicbi hayvni oldurmem evet dedim. Bocek mi var evde nazikce alırım peceteyle. Atarim dışarı öldürmeden. Anormalsin çünkü hayvanlarl kafayi bozmusun ben de merhametliyim de seninki merhamet degil diyo. Seninki hayvana değil kedi köpeğe merhamet dedim. Bocek de hayvan. Gerekmedikce oldurmek yanlış dedim. Çok mu anormal bi sey bu arkadaşlar. Her anlamda bunaldim. Napicam bilmiyorum. Aile dediğin olduğun gibi davranabildigin yerdir. Bende tam tersi ailemin yani hariç her yerde gercek ksiligimi gosterebiliyorum. Ailemin yaninda herseyi saklar oldum.

Bence atanacagin yere annenle gitme. Annen abinle kalsın sen de biraz kafanı dinlersin..

Bırakmıyorlar problem de bu... ben de bunu istiyorum ama olmuyor. Abim atandigi yerde erkek arkadaşıyla kaliyo. Haliyle annemorda rahat edemez goturemez. Şeker hastsi bi de yalniz da kalmaz. Birakmiyorlar bırakıp gitsem ya tamamen bağları koparıcam ya da onu da goturucem. Ataerkil aile tipi. "Kız başına" oralarda naparmisim ben çok safmışım yalnız yapamazmism evlenene kadar yalniz birakmazlarmis beni. Koyun satıyolar sanki.

zor bir durum haklısın ama her evde ayrı sorunlar var hani derlerya herkesin bir derdi var durur içerisinde o hesap kimi eşinden kimi babasından kimi evladından imtihana tabi bu dünyada ama çaresiz değilsin bir tek ölüme çare yok düzelirsin merak etme okumuş insansın allah yardımcın olsun merhamet güzel şeydir hayvan sevgisi de keza tabi onuda abartmamak lazım bunu neden diyorum insanlar farkında olmadan çok bağlanır hayvanlara sahiplenir bi yerde evladı gibi görür bu hem iyidir hem kötü ...öldüğünde,yaralandığında yada kaybolduğunda travma yaşarsın avatarımda gördüğün gibi bende kedi hastasıyım ama dozunda çok bağlanmamak lazım üzülüyor insan çok.. bakmak sevmek güzelde anladın sen..insnaların ağzı torba değil büzesin

ayrıca çok gençsin takma kafana her ailede olur bu tür şeyler analar babalar abilerde saçmalar bazen ama kötülüğünden değil eleştiriler kırıcı boyuta ulaşabilir ama dedimya sen okumuş bilgili insansın se onları eğiteceksin hizaya getirecksin bi yerde iyiliğinle alttan alarak daha önünde katetmen gerekn çok yol var kusura bakma biraz böle öğüt verir gibi oldu ama içimden geçenleri söledim allah yardımcın olsun..

Of ben bunaldim.
Annene açıkça söyle neden her yere peşinden geliyor huzur vermecekse
Kendi evinde neden kalmıyor
Çalışınca da özgürlük yok

canım benim yaa senin gibi insanları gördükçe umudum artıyor.
insanlardan kaçma sebebi işte.
mesela ne tür bir bahane bulabilirsin de atandığın yere annenle gitmezsin. ne olsa gelmez?
iyi düşünmen lazım. çünkü yakanı bırakmayacaklar gibi.

Bizde hayvan besliyoruz diye oturduğumuz yerde tepki alıyoruz ormanlık bölgeye yakın olduğu için varlar yani. Babam da bu aralar kediye köpeğe takar oldu şiddetli kavgalar oluyor bu yüzden bazen ama ben takmiyorum. Yaratılıştan diyorum ben. Herkes vicdan sahibi değil maalesef. Açlığın ne demek olduğunu anlamak zor geliyor bazı insanlara. Düşünce yapınız uymuyor demekki siz biraz daha hislerinizle hareket ediyorsunuz. Umarım sizin kuracağıniz aile düşünce yapiniza uyar.

Bizde hayvan besliyoruz diye oturduğumuz yerde tepki alıyoruz ormanlık bölgeye yakın olduğu için varlar yani. Babam da bu aralar kediye köpeğe takar oldu şiddetli kavgalar oluyor bu yüzden bazen ama ben takmiyorum. Yaratılıştan diyorum ben. Herkes vicdan sahibi değil maalesef. Açlığın ne demek olduğunu anlamak zor geliyor bazı insanlara. Düşünce yapınız uymuyor demekki siz biraz daha hislerinizle hareket ediyorsunuz. Umarım sizin kuracağıniz aile düşünce yapiniza uyar.

Sevgilim de fazlasiyla hayvansever. Bunaltmaz da beni. Bi evlensek ciksam su evden kurtulcam inşallah da ozamanakadar nasil dayancam bilmiyorum.

canım benim yaa senin gibi insanları gördükçe umudum artıyor.
insanlardan kaçma sebebi işte.
mesela ne tür bir bahane bulabilirsin de atandığın yere annenle gitmezsin. ne olsa gelmez?
iyi düşünmen lazım. çünkü yakanı bırakmayacaklar gibi.

Bunun için çırpınıp duruyorum. Kabul eder gibi oluyoe ama surekli basa sariyoruz. En son dedim ki bosa tasinmayalim. Zaten 1 sene sonra eş durumu tayini isteyebiliyorum. Evleniriz sevgilimle es durumundan yanina gecerim bosuna hem esya tasimayalim hem sen sıkılma bilmedigin etmedigin yerlerde dedim. Ikna olur gibi oldu ama dengesiz bi oyle diyo bi vazgeciyo. Abim de yangina körükle gidiyo. 1 sene sonra evlencegi ne malum atancak mi bakalim cocuk falan diyo. Her şeye karimasa olmaz az kaldi birlik olup delirtcekler beni kariscak dert etcek kimselri kalmadi. Olseler de kurtulsam dicek hala geliyorum bazen düşünün o derece psikolojim bozuldu

İnşallah. ..

Bunun için çırpınıp duruyorum. Kabul eder gibi oluyoe ama surekli basa sariyoruz. En son dedim ki bosa tasinmayalim. Zaten 1 sene sonra eş durumu tayini isteyebiliyorum. Evleniriz sevgilimle es durumundan yanina gecerim bosuna hem esya tasimayalim hem sen sıkılma bilmedigin etmedigin yerlerde dedim. Ikna olur gibi oldu ama dengesiz bi oyle diyo bi vazgeciyo. Abim de yangina körükle gidiyo. 1 sene sonra evlencegi ne malum atancak mi bakalim cocuk falan diyo. Her şeye karimasa olmaz az kaldi birlik olup delirtcekler beni kariscak etcek kimselri kalmadi. Olseler de kurtulsam dicek hala geliyorum bazen düşünün o derece psikolojim bozuldu
gideceğin zamana kadar abinle pek muhatap etmemeye baksan?
abin evli mi bekar mı? onda "benden uzak olsunlar, rahat rahat kafa dinleyeyim" durumu mu var?

Sevgilim de fazlasiyla hayvansever. Bunaltmaz da beni. Bi evlensek ciksam su evden kurtulcam inşallah da ozamanakadar nasil dayancam bilmiyorum.

Allah sabır versin. Ben sizi anormal bulmadim bu zamanda böyle insanlar garipsenir sorgulanir oldu. Bunca kötülük varken iyilikler sorgulanip yadirganiyor. Yaptiginizin başkasına bi zararı yoksa sevabı size. Üzülmeyin. Baskı konusunda artık öğretmen olmussunuz ama işte onların gözünde küçüksunuz demekki hala. İşe başlayın duzelecektir diye düşünüyorum.

Avrupadaki yasama cok özeniyorum bu anlamda. Insanlar özgür. Birbirine bağımlı değil. Herkes istediği hayati yaşıyor. Ben anneyim babyim abiyim benim dedigim olcak diye bisey yok. Bi omur peşinden gideyim falan yok. Insan annesinden sıkılır mı? Yeminle bıktırdılar beni kendilerinden. Ben buyum yahu boyleyim. Benim hayata bakış açım bu. Begenmiyomusun yasama benle. Kimse size gelin beraber yasiycaz illa diye yalvarmiyo. Hem benden sikayet ediyolar hem pesmi birakmiyolar. Begenmiyosa gelme arkadaş benle. Mesafeli ol. Sevgilimle konustum. Evlenip yurt dışına gidelim dedim. O da istiyo zaten. En iyisi bu olcak galiba. Bi nefes alırım.

Allah sabır versin. Ben sizi anormal bulmadim bu zamanda böyle insanlar garipsenir sorgulanir oldu. Bunca kötülük varken iyilikler sorgulanip yadirganiyor. Yaptiginizin başkasına bi zararı yoksa sevabı size. Üzülmeyin. Baskı konusunda artık öğretmen olmussunuz ama işte onların gözünde küçüksunuz demekki hala. İşe başlayın duzelecektir diye düşünüyorum.

Çalışıyorum zaten atandim. Suanda seminerler var. 3.30 a kadar faln okuldayim

Teşekkür ederim. Benim vicdanımrahat. Bunlri yapmzsam rahat olmaz asil. Kotu bir sey değil ki yardim etmek. Kimseye bi zararim yok. Insanlara neden batiyor anlamiyorum. Cok yoruldum. Evime gelen bi cok kisi kedimden dem vuruyo. Sanne arkadaş. Begenmiyosan gelme sana gore mi yasicam. Özgürlük istiyorum ya. İstediğim hayati kimseye sormadan yasamak. Zenginlikte lukste gozum yok. Az olsun oz olsun ama huzur olsun evde. Çok sey mi bu?

gideceğin zamana kadar abinle pek muhatap etmemeye baksan?
abin evli mi bekar mı? onda "benden uzak olsunlar, rahat rahat kafa dinleyeyim" durumu mu var?

Aynen oyle ödü kopuyo annem ortada kalcak da senin yanina geliyim dicek diye. Kendi rahatina duskun cunku cekemez. Gezer tozar eglenir kafasina gore yaşar. Bekar kendisi. Atandi gitti rahatligi buldu 27 yasinda ama evlenmeyi falan da pek düşünmüyo ne guzel rahatim ne gere diyo

Aynen oyle ödü kopuyo annem ortada kalcak da senin yanina geliyim dicek diye. Kendi rahatina duskun cunku cekemez. Gezer tozar eglenir kafasina gore yaşar. Bekar kendisi. Atandi gitti rahatligi buldu 27 yasinda ama evlenmeyi falan da pek düşünmüyo ne guzel rahatim ne gere diyo
evet tam düşündüğüm gibiymiş. annen ona kalmasın diye aklı sıra abilik taslıyo. abilik böyle yapılmaz ya neyse..
annen de oğluşuna söz geçiremeyen biri anladığım kadarıyla. yurtdışı fırsatın varsa kaçırma bence.

Teşekkür ederim. Benim vicdanımrahat. Bunlri yapmzsam rahat olmaz asil. Kotu bir sey değil ki yardim etmek. Kimseye bi zararim yok. Insanlara neden batiyor anlamiyorum. Cok yoruldum. Evime gelen bi cok kisi kedimden dem vuruyo. Sanne arkadaş. Begenmiyosan gelme sana gore mi yasicam. Özgürlük istiyorum ya. İstediğim hayati kimseye sormadan yasamak. Zenginlikte lukste gozum yok. Az olsun oz olsun ama huzur olsun evde. Çok sey mi bu?

Bu sıkıntılar yüzünden hemen evliliği care olarak düşünmeyin tabiki zamanı geldiğinde olur. Ama meslek hayatınızda ilerledikçe zaman gectikce sizinde Değişimleriniz olacaktır insanlara karşı. Ogrencilerinize saygıyı, sevgiyi, merhameti aktarabilirseniz ne mutlu. Dedim ya oturdugum yerde hayvanları sevdiğim beslediğim için tepki alıyorum nasıl seviyorsun nasıl dokunuyorsun neden besliyorsun gibi. Oysa onlar vuruyor taş atıyor ve çoğunluk bunu yaptığı için birbirlerine normal olan bu geliyor. Bazen Allah var diyorum. Hesabı sorulur birgün. Siz kendinizi biliyorsunuz Nerede ne yapacağınızı bildiğinizi ailenizde zamanı geldiğinde anlar.

X