Allah rızası için yardım edin kızlar içim yanıyor

halime-halimee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2014
185
54
38
Çok kez buraya konu açtım gebeliğimle ilgili Allaha şükür dün normal yolla yaptım doğumumu Rabbim esirgesin dünya güzeli bi kızım oldu Mevlam hepinize yardım etsin ama sorun şu ki bebeğimi hiç emziremedim bir damla bile sütüm gelmiyor yavrumla kan uyuşmazlığımızda var bu yüzden Rh uyumsuzluğuna bağlı olarak sarılık ve kanında enfeksiyon görüldü yavrumu yeni doğan ünitesi olan bi yere götürdüler beni de taburcu ettiler saat 5 te yanındaydım ışın tedavisine başlamışlar her yerinde kablolar takılı kuzumun bi fırına koymuşlar mavi ışık yayan bi fırın gittiğimde inanılmaz aglıodu kucağıma alır almaz sustu kuzum boş memelerimi emdi durdu sonra biberonla mama verdim bir damla bile sütüm yok ( bu durum ne kadar sürecek bilmiyorum Allah rızasına bebeğime dua edin bir an evvel gelsin yanıma kuzum yüzü gözümün önünden gitmiyor o mavi ışıklı fırında aglaması aklımdan çıkmıyor sürekli ağlıyorum kendimi tutamıyorum yarın yine gideceğim saat 11 de kuzumu emzirmeye çalışacağım günde bi kaç kere emzirme saatleri var ama ben yalnızca bir kez gidebileceğim çünkü evim çok uzak yavrumu öylece bırakıp geldim dayanamıyorum yaa yazarken bile aglayıp duruyorum kızlar sütümün gelmesi için ne yapabilirim neler yemeli içmeliyim bana yardım edin ne olur

Canim bol bol sivi tuket su komposto ozellikle ayrica pekmez cok sut yapiyo pekmez ye ama sivi en onemlisi birde bu pestil tarzi seyler bende cok sut yapmisti.. surekli corba yap ic rabbim yardimcin olsun en kisa zamanda melegine kavusursun ins ..

Merhaba öncelikle hayırlı uğurlu olsun, sakın üzme kendi üzüntü de sütün gelmesine engel olabilir, süt çayları satılıyor ondan al, güzel beslen bol sıvı tüket, bebeğinin durumuna gelince, annem ve babam arasında da var kan uyuşmazlığı, erkek kardeşim ağır sarılık geçirdi baya yüksekti, annem Kırşehirde doğum yaptı kayseri tıpa havale ettiler düşün, annem lohusa gidemedi, ananem gitti yanında, o emziremedi bile, kardeşim şu an aslan gibi, sakın korkma, ışın onu çabucak iyileştirecek, azcık sık dişini, emzirmeyi de bırakma mamanın yanında inşallah sütün gelir, dualarımız seninle

Allah yardimciniz olsun.. bol bol pekmez yiyin pekmz sut yapiyor ins faydasini gorursunuzz

canım bi kere kendini üzmeye devam edersen sütünün gelmesi daha da gecikir, sütün geç gelmesi çok rastlanan normal bi durum dert etme 3 gün sonra gelen bir arkadaşım oldu ve 2 yaşına kadar da gayet güzel emzirdi çocuğunu... gelecek inşallah lütfen stres yapma, bebeğinin kıyafetlerini kokla, rezene çayı iç, bolca yeşillik ye ve su iç...dua et, Rabbim bebeğinin rızkını gönderir inşallah...

Benimde iki gun gelmemisti arkadasim hemen banyo demisti.kafamdan su inmesiyle goguslerime agirlik takilmis gibi olmustu.hemen emzirdim.simdide aklimda hemen dusa girecegim dok.izin verdigi an gelmezse sutum tabi

İlik dus sut getirir diyolar onun disinda bi arkadasim boza iciyormus guzel sut yapiyormus benim stoklarimdada kuru borulce ve bugday var sut yaptiklarini duydugum icin hasladim bol bol gerek corba yapin gerek biraz sekerle ivir zivirla asure gibi yapip yiyin ve bol bol su tuketin insallah guzel bebeginizde tez zamanda yaniniza gelir guzel guzel beslenir sizden uzulmeyin demek kolay ama yinede kendinizi bebeginiz icin uzmeyin ki sutunuz rahat rahat gelsin...Allah yardimciniz olsun...

Allah hepinizden razı olsun kızlar Mevlam ne derdiniz varsa gidersin inşallah az önce yine hastaneden geldik kuzumu fırından alıp kuvöze koymuşlar hala ışın tedavisi devam ediyor doktoruyla konuştuk alyuvarları yıkıma uğramış ve bu da hemoglabin değerinde düşüş yapmış kan almışlar sonucunu bekliyorlarmış ne zaman çıkacağı belli değil içim öyle yanıyor ki anlatamam yavrumun gözleri ışıktan zarar görmemesi için bandajla kapatılmış ayaklarında kollarında hortumlar takılı bi kaç yerinden damar yolu açmışlar ne zaman gitsem hep ağlıyor kucağıma alınca susuyor vakit dolupta geri kuvöze koyduğumda tekrar ağlamaya başlıyor yanından gitmek istemiyorum ama hastanede de kalamıyorum kabul etmiyorlar onu öylece bırakıp geliyorum :'(((((( hepiniz annesiniz kurban oluyum dua edin yavruma bir an evvel iyileşsin kuzum dayanamıyorum :'(((((

Canım benim inan senin için üye oldum yazdıkların o kadar dokundukii o kadar üzüldumki anlatamam ama lütfen sıkma canını Rabbim büyük en kısa zamanda kucağına alırsın İnşAllah bebeğini dualarım seninle Allah yardimcin olsun

sut sagma pompasi al. her gun sutunu sag, sut kanallarin acilirken aciyabilir azcik ama sutun artacak. surekli emzir sut gelmesi icin bunu yapman gerekiyor gittin zamanlarda.insalllah yavrunu bir an once yuvana getirirsin. Allah sabir versin. bebegini kucagina al eve getirince sut gelmese bile emzir. zamanla hersey yoluna oturacaktir

Canim cok gecmis olsun insallah tez zamanda yavrunu evine getirirsin. Sut icin bolca ilik dus l dus sirasinda goguslerine yavasca masaj yap. Birde lactamil diye birsey var ondan alip ic o da cok sut yapiormus. Bunun yaninda dereotu ye ve boza ic canim.

arkadaşım aynı durumu bende yaşadım çocuğumda sütüm olmadığı için sarılık oluştu.ne yapıyorsun biliyormusun en önce havluyu ıslat nemli olsun ve ütüle sıcak sıcak göğüslerine kapat ve masaj yap iki güne herşey yoluna girer senin yaşadığının bire bir aynısını yaşadım kuzenim yeni doğan yoğun bakım hemşiresi idi o süt kanalların tıkalı sıcak havlu ile masaj yap dedi çoookkkkkkkk işe yaradı Allah rızası için sana yazıyorum çünkü bende çok kötü bir 10 gün geçirdim bu yüzden Allah yardımcın olsun geçecek canım hiç korkma.

canım çok geçmiş olsun. umarım bir an önce sağlığına kavuşur kuzucuk. benim de ilk doğumumda 5 gün gelmemişti sütüm sonra bebek eme eme geldi. bebeğini her zaman emziremediğin için bol bol sağ kendini. bir de kuru börülcenin sütün oluşumunda faydalı olduğunu duydum. denemekte fayda var. tabi bol su şart. allahım yardımcın olsun canım. dualarım seninle...

allah sana ve bebisine şifaversin. oöncelikle morelini ssürekli bir şeyler te
zor ama guclu olmam gerektigini dusundum. hem uzulmen sutunu azaltabilir demislerdi. masallah bak dogurdun bebisini uzulme iyilesecek. sen iyi ol annesi o da iyi olacak sakin ol. sutun icin gogus ucuna masaj yapabilirsin ebe arkadas demistipompa varsa onla sagabilirsin canim.

bebeğiniz bir fırında değil. Vücut ısısını koruyabileceği güvenli bir yerde.Sütün bildiğim en iyi sebebi mutluluk. Eğer bir tedavi sürecine bu kadar negatif yaklaşırsanız sütünüz siz ne yerseniz yeyin;azalacaktır. Bu dünya güzeli bebeğin gelişine mutlu olarak işe başlayın.Ağrınız varsa ağrı kesici alın. İmkanınız varsa sevdiğiniz gıdalarla yeterli ve dengeli beslenin. Bol su için. Süt olsun diye sevmediğiniz, sizi mutsuz eden gıdaları tüketmeyin. Sağlıkla büyütün inşallah. Birde tüm bunlara rağmen sütünüz istediğiniz kadar gelmezse üzülmeyin. Üzüntü en büyük süt düşmanıdır.Birde banyoda sıcak suyla süt kanallarına masaj yapmak iyi gelebilir.

Canım benim öncelikle Rabb im evladına hayırlı uzun ömürler versin bir an önce kavustursun sizi .. Birincisi ,Sut gelmesi için göğsünü sık sık sağ, ılık dus , kayısı hoşafı, pekmez ama pekmezi sulandir meyve suyu gibi yani öyle iç .ikincisi , benim iki tane oğlum var ikisinde kuvezde kaldı ilki sariliktan ikincisi solunum sıkıntısından ama su anda ikisinde yanımda ve sagliklilar çok şükür canini sıkma orda güvende inşallah emin ol kaldığı hastanenin anne oteli misafirhanesi falan yokmu acaba araştır istersen sarılığın en güçlü ilacı Anne sütü yaninda emziremiyorsan bile sağ şu mandallı pompalar oluyor benim baya isime yaramıştı sağ ne çıkarsa gönder melegine ALLAH im şifa versin insallah

Ayrıca senin bebegin hangi hastahane de nerde bilemem ama ben kendi gozlerimlerle şahit oldum benim bebeğim kuvezdeyden o yenidoğan yoğun bakımındaki hemsilerlerden Allah razı olsun hepsi kendi evlatları gibi bakıyorlar kuzularimiza rahat ol diye söylüyorum emin ol yapilan her mudahale yavrulamizin sağlığı için.

Allah yerden göğe kadar razı olsun sizlerden kızlar Mevlam hepimizin kuzusunu korusun gözetlesin inşallah bu akşam pompayla sağarken bi kaç damla geldi sütüm inşallah gelmeye devam eder meleğimi emzirebilirim o kadar çok özlüyorum ki onu anlatamam sürekli dua ediyorum hem benim kuzuma hemde cümlesininkine doktor alyuvarlarının yıkıma uğradığını ve hemoglobin değerinin düştüğünü söylemişti sürekli aklımda olan şey bu acaba yükselir mi bu geçici bi durum mu ne kadar sürede yükselir bileniniz Allah korusun ama böyle bir şeyi yaşayanınız var mı sersemledim resmen hiçbir yere sığmıyorum nereye baksam kuzumun yüzünü görüyorum yarın bir buçukta doktor durumunu söyleyecek kurban oluyum dua edin hayırlı bir haber versin bana kuzumu meleğimi tez zamanda kucağıma alıp evime dönüyüm ciğerimi parçamı orada bırakıp gelmek diri diri öldürüyor beni :'((((((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…