Allah rızası için yardım edin kızlar içim yanıyor

Üzülme lütfen çok etkilendim yazdıklarından allah yavrunu sana kavustursun en kısa zamanda. Korkma bebeğin gerçekten iyi olacak, benim annemle babamda kn uyusmazlığı varmıs doğar doğmaz ısın tedavisine almıslar beni, iki haftada iyi olmusum, şuanda bebeğin iyileşme aşamasında gün geçtikçe daha da iyi olacak. Sen dimdik durmalısın bebeğin için.
Sütün gelmesi için de sıcak havlu ile masaj yap devamlı çok iyi geliyormus.

Canım önce hayırlı olsun. Allah analı babalı büyütsün. Benim yengem hamileliğinde ve sonrasında sürekli rezene içerdi, çok sütü oldu. Bulgur pilavı da öyle yapıyormuş. Başka nasıl olur hiçbir fikrim yok. Ama tek bildiğim kendini üzersen sütünün azalacağı. Üzme derim kendini. Sütü gelmeyen bir sürü kadın var. Geçici bir durumdur inşallah ama değilse de sanırım yenidoğanlar için mamalar muhakkak vardır. Yani çözümsüz bir şey değil ki. Çok şükür ki bebeğinde de ciddi bir rahatsızlık yok. Kötüsünü düşün ve kendini teselli et. Allah sağ salim sana bağışlamış. Gerisine bi çözüm bulursun. Tekrar hayırlı olsun. Kızınla sana bir ömür mutluluklar :)

Zaten o hemonlobil değerleri düştüğü için sarılık oluyor bildiğim kadarıyla yani her sarılık olan bebekte bu oluyor inş. En kısa zamanda toparlar.

İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşur bebeğin. Sütün gelmese bile emzir ve o emmese bile devamlı sütünü sağ ki vücudun süt üretebilsin ve süt kanalların açılsın. Sıcak banyo masajı iyi geliyormuş.Emziren bir anne günde 700-800ml süt üretebiliyormuş. Bu da fazladan enerji ihtiyacın var demek.Yani çok iyi beslenmelisin ve günde 2,5 lt su tüketmen gerekiyor. Sütü arttıran başlıca yiyecekler kalsiyumlu gıdalar (süt,peynir,yoğurt), bulgur, yeşil yapraklı sebzeler özellikle dereotu, boza,komposto ve çorbalar,zeytinyağı gibi...engelleyen besinleri de bir sitedeki dr.'un verdiği bilgilerden alıntılıyorum.

Anne sütünü azaltan baharat ve bitkiler:

> Ada çayı
> Nane / Mentol
> Kekik
> Maydonoz
> Kara ceviz
> Civanperçemi
> Kuzu kulağı
Emziren annelerin acı baharatlardan, sigara, kahve, çay ve alkolden uzak durması gerekmektedir. Bu tür maddeler anne sütü yoluyla bebeğinize geçebileceği gibi süt üretimini de olumsuz yönde etkileyecektir.

Bebeğin emmeye başladıktan sonra kan değerleri düzelmeye başlar merak etme canım sen moralini yüksek tutmalısın

Bi bilgisi olan yok mu kızlar :'(((((
canım benim rabbim şifa versin inş yavruna sen üzüldükçe sütün kesilir kafanı boşalt yavrucugun tedavisini oluyor iyileşiyr inş çaresi oldugu için şükret bol bol dua et zor ama üzme kendini diyetisyene başvurup beslenme planı alabilirsin süt hormanal bişeydr stresden çok etkilenr kuzucugn karnı doysun aç kalmasn mama yesin bunada şükür cnm mamayla büyüyen bisürü bebek war inş sütün gleir ve bol bol emişirsiniz

Allah yerden göge kadar razı olsun hepinizden gönlunüzden geçen bütün güzellikleri nasip etsin size inşallah kuzumun sarılık degerleri gece düşmüş ama bu sabah biraz yükselmiş neden yükseldiginide anlamadım doktor yarın hormon testi yapacaklarını sonucun ertesi gün açıklanacagını söyledi neden hormon testi yapacaklarınıda anlamadım Allah rızası için dua edin yavruma doyamadım kuzuma çok özlüyorum parçamı koyup geldim oraya :'(((((( kurban oluyum duanıza cok ihtiyacı var kuzumun

çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda bebeğin sağlıkla hastaneden çıkar. oğlum da doğar doğmaz yoğun bakıma alındı onbir gün kaldı. benim de üzüntüden sütüm gelmedi. yattığı sürece sadece üç kez kucağıma aldım o da bir iki dakika. hastanede doktor Galactago diye bir damla tavsiye etti o damladan sonra sütüm geldi. malt içeceği de faydalıymış. emziren anne çayları,ısırgan otu, rezene çayı da içebilirsin. ı
iki oğlumda da ayranın faydasını çok gördüm. oğlum bir yaşında geçen hafta hastalandı hiçbir şey yemedi sadece anne sütü aldı tabi süt de az artık. gece yatmadan önce hatta gece kalkıp ayran içtim. oğluma süt yetti. içmediğim geceler çok sık uyanıp ağlıyordu.

Allah razı olsun hepinizden dün damla damlada olsa sütüm geldi ama yavruma yetmiyor tabi zaten bir saatlik bir emzirme süresi veriyorlar onda da doyduğunu sanmıyorum kuzumun değerleri düşmüştü ama bugün tekrar yükselmiş hemde epey yükselmiş tekrar ışın tedavisine aldılar ağlaya ağlaya geldim eve canımın parçasını oraya bırakıp geliyorum bugün 5.günü ve azalmak yerine artıyor kan uyuşmazlığı nedeniyle oluyormuş bu daha ne kadar devam edecek değerler ne zaman düşecek bilmiyorum Allah korusun ama düşmeyip artmasından korkuyorum ne olur dua edin kuzuma doğum yaptım yapalı hastanedeyiz dikişlerim çok acıyor ağrım sızım felaket ama tüm bunlara razıyım yeter ki yavrum iyi olsun çok özlüyorum onu içim parça parça yaa

idrarda çık

Allah şifa versin çok zor bir durum ama emin olun gececek aynı seyi bizde yaşadık yegenım dogdu 2 gunlukken yogun bakıma aldılar 25 gun kladı, aynı sıızn gıbı kardesım bellı saatlerde emzırıyordu .kardesım sureklı aglıyordu dayananılmazdı acınızı anlıyorum.ama gececek şimdi yegenım gayet ıyı 2 yasında,Allah şifa versin.

Allah razı olsun hepinizden çoookk sağolun yeğeninizde de kan uyuşmazlığı var mıydı o yüzden mi 25 gün yattı çok merak ettim benim kuzumla kan uyuşmazlığım var o yüzden böyle yükseliyormuş sarılık değerleri ((((

evet kan uyuşmazlıgı vardı hastaneden çıktık eve geldık çocuk sürekli uyuyordu dr u aradaık hemen getırın dedi geri hastaneye gittik.kardeşimi eve götüremedik dikişli dikişli hastane köselerinde sabahladık.oda vermediler bize bebek yoğun bakımda diye.sonra orda enfeksiyon kapmış ,ama inanın hepsi geçiyor dua edin hayırlısıyla çıkar.yogun bakımda yatan çok kotu durumda olan bebekler vardı onlarda iyileşmişlerdi,çok zor çok acı biliyorum ama geçecek..

Öncelikle kendini üzmemen ve rahat olmaya çalışman lazım.Şükür bebeğin hayatta ve tedavisi olmayan bir hastalığı yok,şükret lütfen.

Bulgur çorbası, bol su ve hurma süt gelmesi için birebir yiyecekler.Bunları tüketmeye çalış canım.Besmeleni çek olacağına inanarak huzurla bekle.

Rabbim şifa versin inşallah Allahım sana bagislasin evladını çok üzüldüm ama şükür derdi veren dermani vermiş sabırla bekle inşallah yakın zamanda seninle olsun bebeğin

inşallah en kisa zamanda bebeğiniz evinize gelir.. Allah acil şifalar versin... Ben oğluma hiç süt veremedim. Hastanede biberon alıştığı için beni emmeye uğraSmiyirdu. Zaten benim ruh halim iyi olmadığı için hiç sutüm gelmedi. Ikişini de 15 er dk sagiyordum ama gelen sut toplam 20 ml di. Ve hiç artmadı bitti.
Ben sütün psikolojik olduğuna çok inandım. Inşallah sizinki gelir malum sütün önemi her acidan çok buyuk. Icinizi ferah tutmaya çalışın moralinizi yüksek tutun

canım benim. Şu an ezan okunuyor okunan ezanlar hürmetine inş. bebeğin en kısa sürede sağlığına kavuşsun, çektiğiniz sıkıntılar ayrılık kısa sürsün inş. Allah'ım dert verip de derman aratmasın, elini kolunu bağlamayan geçici hastalıklar dertler versin. Rabbim evlatlarımızı bizlere bağışlasın inş. Sende moralini yüksek tutmaya çalış pisikolojik olarak sütün gelmeyebilir doktorlarınla görüş neler yapılabilir diye , bebeğini gördüğünde senin için sağlığın için şuan burdasın hepsi geçicek diye konuş ve lütfen buna inan. İNAN Geçmiş olsun canım.

Allah hepinizden razı olsun ne zaman buraya yazsam yalnız bırakmadınız beni Mevlam da sizi yalnız bırakmasın her iki dünyadada razı gelsin sizden inşallah prensesim iyileşti cok şükür bi hafta kuvözde kaldı bu süre icinde sütüm damla damla gelmeye başladı Rabbime gece gündüz dua ettim cok degi. yavruma Yetecek kadar süt versin bana diye bol bol sıcak su icip gögüslerime sıcak havlu koydum bunların pek faydası olmayınca eczaneden humana nın bitki cayını içtigim günün akşamı sütüm gelmeye başladı Allaha bitanem her şey yolunda derken önce rahim sarkması oldu bende sonrada inanılmaz bir bel agrısı ve bogaz iltihabı hepsine razıyım Mevlam ne verirse bana versin yavrumu ve hepimizin yavrusunu korusun inşallah şimdi kızım kucagımda sanki benimle birlikte o da yazıyor size sürekli tekefonun tuşlarına basıp duruyor :)) hepsi beni mi buldu bilmiyorum ama Rabbim beterinden esirgesin kuzum bir aylıkken uykuda nefesi kesildi önce kusar gibi yaptı ama kusması falan yoktu sonrada nefesi kesildi vebunu defalarca yaptı sabaha kadar başında bekliyorum eşim namaz icin uyanınca bi saat kadar uyuyorum bende doktora götürdük ve burnunun cok küçük oldugunu bu yüzden nefes almakta zorlandıgını sürekli takipetmem gerektigini söyledi birde ventolin diye bir şurup ve burun spreyi verdi kullandık ama henüz degişen bir şey olmadı (((( sizher anımda yanımdaydınız şimdi bunun icin dua istiyorum sizden Allah korusun uykuya yenik düşüpte uyuya kalırsam yavrumun hayatına bile srbep olabilirmiş her günüm dua etmekle ve aglamakla geciyor uyumuyorum bırakıp yemek bile yiyemiyorum ne olur dua edin kızıma Allah tekrar hepinizden coook razı olsun melegimle birlikte öpüyoruz sizi :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…