Allah rizasi icin okuyun, yardim edin bana lütfen cok önemli...

ben bide kaçkere tedavi olsun diye götürdüm ama ilaçlarını kullanmadı zaten bnde hiç bir sorun yok diyo ama beni öldürmeye bile kalktı kaçkere hatta hastaneye kendimi göstercm diyipte götürdüm ama malesef. sakın dul olupta bidaha evlenebilirmiyim diye düşünme benim kuzenim 2 sene evli kaldı çoçuğu olmadı oda şiddet görüyodu ayrıldı ve şimdi bekar bir insanla evlendi

herşeyin farkındasın neden evlendin bu adamla ? 5 senelik ilşki diyorsun hep böylemiş zaten ..madem sinirli bir yapısı var neden evleniyorsun anlamadım ....

Zaten resmi nikahı kıyıp kendine de kıymışsın.
Eşin düzelmez.Hele ki tedavi olmuyorsa.
İleride sana da zarar vercektir aynı evin içine girince.

Eşinizin bu durumunu tedavi ettirmek için gereken gücü ve sabırı kendinizde görüyormusunuz?Belki uzun bir süreç boyunca bunları yaşıyabilirsiniz...Eğer tahammülüm yok diyorsanız bence yolun başından vazgeçin..

lale devrinde oynayan bir adam var hani karısına surekli döven gecende tecavuz eden, psikolog felan kesmez böylelrerini dogrudan akıl hastanesi.
Orada adam olur olur olmaz kalır ömür boyu. Canım ben olsam ömür boyu stres altına yaşamak ve dayak korkusu yaşamakdansa ayrılırdım.
Ama unutma birde böyleleri hayatı zindan etme durumuda var, malum kadın cinayetleri o konuda bir avukatada danışman en guzeli.

Selamlar beni tanirsiniz belki az cok konum olmustur..

konuya geciyim.. hic iyi degilim cok üzgünüm

2 ay sonra dügünüm var, esimle evlendik nikahimiz kiyildi..

5 senedir beraberiz

esimin yapisi cok öfkeli cok sinirli, en kücük seylerde firlar yerinden sinirden cildirir duvarlara vurur kapilari carpar herkeze saldirir
sirf o sinirlenmesin diye ara ara icime atigim dertler oluyordu, altan almasini hic bilmez bende sinirlendigim zaman o ortam yikilir cünkü altan almaz ilaki ben susacam sakinlestircem..

gecen gün yine aynisini yapti, mesaj yazdim onu sinirlendirmis gecenin vaktinde arayipta nasil bagiriyor ev yikilcak.. ertesi gün pismanim vs..

kafamda cok büyük soru isaretleri olustu annemle babam bence bu isi bozalim diyorlar.. ömür boyu senmi altan alacaksin, ömür boyu her kücük birseyde sinirlenip seni üzecek bagiracak dediler

ve dedikleri yanlista degil.., esim pismanim ben hastayim bilerek yapmiyorum kontrol edemiyorum dedi ama yaptigi herzaman ayni..

aslinda esim cok iyi bir insan altin gibi kalbi var beni cok sever , bir dedigimi iki etmez her istedigimi alir yapar fiyati ne olursa olsun, herseyime izin verir ne hesap sorar ne bisey, herzaman cok sansli oldugumu düsündüm
ama bu siniri beni artik cok korkutuyor ömür boyu ondaki bu sinirle yürürmü? beni üzgün görse bende söylemicem desem ona bile sinirlenir vurur kapiyi gider benden sakliyorsun diye tavir yapar o derece..

evlenirsem ailemden 4 saat uzakliga gidicem.. sizce napmaliyim? düzelirmi? gerekirse terapiye bile giderim diyor..

Allah rizasi icin yardim edin hayatimin kararini degistirmek üzereyim, bi yanim birak gitsin diyor, bi yanim nikahimiz oldu ama eli elime deymedi kagit üzerine..
dul olarak gecicem birdaha birisi evlenmek istermi benimle.. millet ne der bosanmis dicekler..:KK43: ,ya buldugum insan kötü olursa
suna inanirimi 1 ci nasibi allah yollarmis..

lütfen yardim

Çok zor bir durum ama ailenize katılıyorum... :KK14: Dürüst olmak gerekirse aynı evde yaşamaya başladıktan sonra en fazla 1 yıl dayanabileceğinizi düşünüyorum ki duvarları yumruklayan,kapılara vuran :KK53: bir insana 1yıl çok bile...

"ileride dayanamıyorum veya sinirle bana vurdu ama sonra ağladı affettim" diye konu açmanızı hiç istemem...

Şöyle düşünün,hayatınızın sonuna kadar asla sinirlenmeyip,her şeyi anlayışla karşılayacak biri misiniz... Kaç gün,kaç hafta,kaç yıl geçer böyle??Bu soruların cevabı sizde.. Tabi ki son karar sizin...

Bir de daha şimdiden ya daha kötüsünü bulursam diye bir yaklaşımı silin kafanızdan hemen birini bulup evlenmek zorunda mısınız.... Allah hayırlısını nasip etsin diye dua edin... :KK14: Hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun.. Lütfen bunu dileyin..

ayni cati altinda oldugunuzda neler yasacagini bir düsün
bunu hayal etmek hicte zor degil
annenin babanin sözünü dinle bence
evlendikten sonra dönüs daha zor
insani aklinda kücück bir soru isareti bile varsa o evlilikten pek hayir gelmiyor

bencede erteleyin düzelmezsede ayrılın size yazık olur,
evlenince daha beter olabilir şimdiden aklını başına alsın.

Ailenden epey uzaklara gidiyorsun, ben olsaydım, bu durum benide cok düşündürürdu çünkü ciddi bir problem var ortada.
nikah kimyanız iyi olmamış ama geç kalmışda sayılamazsın.

madem hasta olduğunu söylüyor, ozaman önce iyileşsin! Ozaman evlen yoksa arkadaşım başını yerlere vurmazsin, o vurur!
ankatiklarin kulağıma hiç hoş gelmedi!
yada aileni dinle ve yol yakinen dön!

Uzaklarada gideceksin, ailen yanında olmayacak, adam seni öldürse haberleri bile olmaz. Yakın Olsaydınız en ufak sorunları bile annenle paylaşır, yardım ederlerdi. Şimdi kv'demi yardım edecek!:KK14:

ben bide kaçkere tedavi olsun diye götürdüm ama ilaçlarını kullanmadı zaten bnde hiç bir sorun yok diyo ama beni öldürmeye bile kalktı kaçkere hatta hastaneye kendimi göstercm diyipte götürdüm ama malesef. sakın dul olupta bidaha evlenebilirmiyim diye düşünme benim kuzenim 2 sene evli kaldı çoçuğu olmadı oda şiddet görüyodu ayrıldı ve şimdi bekar bir insanla evlendi

Geçmiş olsun size de :26:
Böyle akıl hastalarını hastaneye kapatmak gerek :KK20:

Ben korkarım eşiniz gibi sinirlenince gözü dönen adamdan.
Size ayrıl diyemeyiz ama iyi düşünmelisiniz.
Üstelik ailenizde epey uzağa gideceksiniz.
Bir gün duvarları yumruklamak yerine öfkesini , şiddetini size yönlendirirse altından kalkamayacağınız şeyler
yaşarsınız.
Ailenizde durumun farkında ki bozalım diyorlar.

Arkadaşlar çok dogru şeyler yazmış en dogrusu da balık baştan kokar.sen derdini anlatırken sanki benim yaşadıklarımı anlatıyorsun.evliligimin 6. Senesindeyim eşim aynı şeyleri yaptı ve yapıyor.düzelir diyorsan çok üzgünüm ama kendi kendini kandırıyorsun.benimde boyle başta gitti ve devam ediyor.üstelik 20 gün önce aldatıldım.sen çok şanslisın inan bana ilerde sana deger veren ve gerçekten seni seven birisini bulabilirsin.ama bu insanla devam edersen çok pişman olursun benim gibi bide çocugun olursa offfffffff.

[ı]selamlar beni tanirsiniz belki az cok konum olmustur..

Konuya geciyim.. Hic iyi degilim cok üzgünüm

2 ay sonra dügünüm var, esimle evlendik nikahimiz kiyildi..

5 senedir beraberiz

esimin yapisi cok öfkeli cok sinirli, en kücük seylerde firlar yerinden sinirden cildirir duvarlara vurur kapilari carpar herkeze saldirir
sirf o sinirlenmesin diye ara ara icime atigim dertler oluyordu, altan almasini hic bilmez bende sinirlendigim zaman o ortam yikilir cünkü altan almaz ilaki ben susacam sakinlestircem..

Gecen gün yine aynisini yapti, mesaj yazdim onu sinirlendirmis gecenin vaktinde arayipta nasil bagiriyor ev yikilcak.. Ertesi gün pismanim vs..

Kafamda cok büyük soru isaretleri olustu annemle babam bence bu isi bozalim diyorlar.. ömür boyu senmi altan alacaksin, ömür boyu her kücük birseyde sinirlenip seni üzecek bagiracak dediler

ve dedikleri yanlista degil.., esim pismanim ben hastayim bilerek yapmiyorum kontrol edemiyorum dedi ama yaptigi herzaman ayni..

Aslinda esim cok iyi bir insan altin gibi kalbi var beni cok sever , bir dedigimi iki etmez her istedigimi alir yapar fiyati ne olursa olsun, herseyime izin verir ne hesap sorar ne bisey, herzaman cok sansli oldugumu düsündüm
ama bu siniri beni artik cok korkutuyor ömür boyu ondaki bu sinirle yürürmü? Beni üzgün görse bende söylemicem desem ona bile sinirlenir vurur kapiyi gider benden sakliyorsun diye tavir yapar o derece..

Evlenirsem ailemden 4 saat uzakliga gidicem.. Sizce napmaliyim? Düzelirmi? Gerekirse terapiye bile giderim diyor..

Allah rizasi icin yardim edin hayatimin kararini degistirmek üzereyim, bi yanim birak gitsin diyor, bi yanim nikahimiz oldu ama eli elime deymedi kagit üzerine..
Dul olarak gecicem birdaha birisi evlenmek istermi benimle.. Millet ne der bosanmis dicekler..:KK43: ,ya buldugum insan kötü olursa
suna inanirimi 1 ci nasibi allah yollarmis..

Lütfen yardim
[/ı]

bence düğünü erteleyin canım. Ve bu süreçte tedavi olsun gidişata göre kararını ver. Evet çok iyi bir insan olabilir elinden gelmeden de yapabilir ama bugün kapıya vuran yarında sana vurup özür dilicek :KK43:( nikahı keşke erken yapmasaydınız

arkadaşım daha evlenmeden bunları yapan kişiniin tedaviyle bile düzeleceğini sanmıyorum... bence nişanlının karakteri bu.. herşeyin en güzel ve özenli olması gerektiği ,insanların kendilerini birazda olsa sakladıkları dönemde bu kadar ayan beyan sana sözsel şiddet uyguluyorsa yani kendini kontrol ettiği bir dönemde bunu yapıyorsa, evlendiğinde yani artık kendini kontrol etmek zorunda olmadığı zaman ne yapar bilemiyorum...
şu nikah meselesine gelince de ,sen arkadaşım dul olmaktan neden korkuyorsun ,yada neden seni birileri istermi diye tereddüde düşüyorsun? asıl sen birilerini istermisin onu düşün... biraz güven kendine arkadaşım...hayat her zaman deam eder... sen sadece bir daha evlenemem diye düşünüp bu adamı çekebilirmisin?çok zor bir karar değil bence arkadaşım... sadece biraz cesaretli olman lazım...

ama seni bununları nikah yapmadan önce düşünmen gerekiyordu neden bu kadar geç kaldın ki düşünümekte canım..
keşke önce düşünsedin de nikahın kıyılmasadı... herşey senin elinde aslında.. ben ne olursa olsun sinirli hallerine katlanırım herşeyi gerekirse içime atarım diyorsan devam edeceksin.. yok diyorsann biraz zaman vereceksin ama durmuşun düğün arifesinde bunları düşünmek yanlış acıkcası. ..

Sana güzel kızım diye hitap etmek istiyorum çünkü eminim kızım yaşımdasın; canım benim evlilik ne flörte benzer ne nişanlılığa öyle anlar gelir ki bırak alttan almayı bir kaşık suda boğmayı düşünürsün sevdiğin adamı, şimdi alttan alıyorsun kapıları kırıyor ama sen de patlarsan emin ol seni de hırpalar. Neler çıkacak karşınıza evin sorumluluğu, maddi sıkıntılar bir çocuğun sorumluluğu şimdi herşey pembeyken bu öfkesi ne ki böyle dur daha hayat başlamadı, yap yap özür dile olmuyor öyle evlilikte zaten kadınlar daha çok yıpranıyor bir de öfke mi eğliycen bir de böylesine bir öfkeyi. Şimdi kağıt üstünde dul olursun ama sonra bir de çocuk ekleniverir yanına çok iyi düşün, böylelerinden ayrılmak da zor olur ilerde bence önce bir doktora gidin bakalım ne diyecek sakın evlenince giderimlere kanma. Ailenin yanında olması büyük şans etrafa bakma kimse senin hayatını yaşamayacak karşıdan eleştirmek kolay herkes kendi hayatından sorumlu. Sevgiyle kal.

X