Allah rızası için çok önemli yardım edin....

İyi ya siz çıkın biz burada kendi kendimize yazar yazar çizeriz..
Ne de olsa sizin için buradayız zaten..
Allahım ya!

Sanki silah zoruyla yazdiriyorlar size :) gordugunuz nokta sinirlarinda degil kimsenin hayati bu kadar acimasiz yaklasimlariniz basta sasirtsada artik komik gelmeye basladi.. ama konu sahibini uzmek rencide etmek icin illa ugrasmak size ne kazandiracak bilemiyorum... neysene

konu sahibi esinin sana iyi davranmasi hastalaninca hizmet etmesi bir evlilikte olmasi gereken davranislar.. Su an bende hamileyim ve esim zor sartlar altinda calistigi halde bunlari gorev bilip yapiyor.. asil sorun senin dayak yemen ve zalim insanlar icinde yasaman.. ve hala esimi seviyorum ozunde iyi bir insan ama demelerin..
ailene gitmeyi dusunursenki bu senin icin en iyi secenek git cunku onlardan sana yakin kimse yok su an.. sana o evde zulmettiklerini bilseler seni birakirlarmi orda? sana o insanlar kotu davransinlar diye buyutmediler.. basina kalksinlar en azindan o seytan ruhlu kaynanandan daha iyi.. unutulur gider bu gunler.. yeterki sen kendini kurtar.. esin psikatriste gitmesi gerekiyorsa gidin ama herseyide kaynanana soylemen cok gereksiz.. ve esin ailesi icin seni kirmaya devam edecektir orda kaldiginiz muddetce.. bu yuzden bana sorarsan coktan ailene gitmen gerekirdi derim...

Sanki silah zoruyla yazdiriyorlar size :) gordugunuz nokta sinirlarinda degil kimsenin hayati bu kadar acimasiz yaklasimlariniz basta sasirtsada artik komik gelmeye basladi.. ama konu sahibini uzmek rencide etmek icin illa ugrasmak size ne kazandiracak bilemiyorum... neysene

gerçekten artık okadar komik geliyo ki bu arkadaşın yorumları..bide bazı arkadaşlarımız nasıl olurda yorumlarına katılırlar anlamış değilim..herkezin değer yargıları farklı sanırım herneyse ama her yorumunda kırıcı ve sert tavırları artık yeterince komik ve basit kalıyo...benim sölemek istediklerimi çok iyi yorumlamışsın hayatım çok kızdım yaa kız neler neler yaşamış olmadık bişi için olmadık bi yorum pes yani...insanlık nerde kaldı acaba?

canım kayınvaliden hangi cesaretle sana çocuğunu kaybettiğinin dakkasında evi cenaze evine çevirme ilk düşük yapan senmisin diyebiliyo ben anlayamadım bu nasıl gaddarlık düşüncesizlik..yazık RABBİM görüyo ama bunları elbet birgün biyerde cezasını bulur...
çok üzüldüm sana herkez gibi..hakkında hayırlısı

inanamadim okuduklarima ! Bu nasil bir aile ... Cocuk olmadan, kurtul ordan. Ailen bir kizar iki kizar sonra yine hersey normale döner...

ben bekarım belki o yüzden kolay geliyo bana ailene dön demek ama bence ailene döndüğünde en doğrusunu yaptığını daha iyi anlarsın bu kabustan kendini sen krtarabilirsin.eşinin değişeceğini sanmıyorum erkek adam zaten ailesine rağmende olsa eşine sahip çıkar. çocuk olmaması büyük şans kurtar kendini canım ailen bu durumunu bilse kahrolurdu dimi git sığın ailene.. güzel bi geleceğin olsun umarım...

bu arkadas her yerde ayni anlasildi:44:

Ya aileme gidemem bilmem ne diye gurur yapmayı biliyorsunda esinden dayak yiyip yiyip otururken gururunuz nereye gidiyor acaba çok merak ettim yıllık izin falanmi kullanıyor

aileniz ne olursa olsun ailenizdir sakın çekinmeyin..böyle berbat bir hayat çekmeye değmez..bence hemen ailnizle konuşup boşanın çünkü kimseyi dğeiştiremezsiniz..eşinizde kaynananızda diğerleri değişmeyeceğine göre tek seçenk kalıyor siz hayatınızı değiştireceksiniz..Allah kolaylık versin..kendinizi salmayın ve biran önce bu bela insanlardan kurtulup yeni bir hayat kurun..

Ayrıca herkes laalenin mesajini acımasız bulmuş ama laalenin isyanı bir bayan olarak esinden yediği dayak karşısında hala eşini savunması ben bir kadın olarak kadınların dayak yemesini hazmedemiyorum
ne yaani eşi duzelecekmi daha yilini bile doldurmamış evliliği adam Dayak mangayı yapmış hemde ne için yukarı çıkmamış
adam bildigimiz piskopat sizce bu adam duzelirmi
bana göre yapması gereken ardına bile bakmadan kaçmak

Eğer bir erkek bir kere bile olsa karısını dövmüşse bunun arkası gelir canım. Eğer senin gidemeyeceğini ona mahkum olduğunu anlarsa kesinlikle yine seni döver. İki şansın var ya direk ayrılacaksın ki bir evlilikte dayak varsa bence yapılması gereken budur. Ya da ayrılmak konusunda ne kadar ciddi olduğunu ona göstereceksin evden ayrılacak bir süre ayrı yaşayacaksın ve gerçekten pişman olduğuna emin olduğun noktada kendi şartlarını sunarak döneceksin. Ama bu sefer de ailenle aran kötü olabilir, annenlere gerçeği anlat beni çok üzdü bir ders alsın istiyorum yine olmazsa ayrılacağım de. Bu deneyebileceğin son şey, ondan sonra da yine döverse hiç arkana bakma yoksa hayatın mavfolur. Çocuğunda yok boşanırsın, yeniden bir hayat kurarsın, acılar unutulur, kötü anılar yavaş yavaş silinir, bir gün yüzünü bile zor hatırlarsın. Ailen seni anlayacaktır, sonuçta çocuklarısın. Bir gün senin ağzını yüzünü mosmor görünce daha fazla üzülürler böyle şeyleri fazla saklayamazsın. Ben ya ayrıl ya da son bir şans vermek için ayrılacağına ikna et ve bir daha dene derim. Ama bir daha olursa arkana bile bakmadan o evden çık ve ailenin yanına dön canım.

sen kolik lalenin yorumuna degildi tepki.. yorumunda hakliydi.. kimse aksisini iddia edemez hakliydi.. yorumundan sonra bir mesaj daha yazdi
tepki onaydi..

Aynen katiliyorum baksaniza güya adam özür dilemis bilmemne ama daha sonra ailesinin esine nasihat etmesine izin vermis diyemezmiydi siz karismayin zaten hatali bendim diye.düzelecek insan orda bi adim atardi.dövüyorlar bide kacacak diye kapiyi kitliyorlar ne vicdansizlik ...

Aciz erkek kadina el kaldirir o erkektende ne koca olmasi ne baba olmasi beklenemez.

doğru söylüyorsunuz kızlar.hepinize çok teşekkür ederim.

herkes kendine göre düşüncelerini ve önerilerini yazmış hepinizden Allah razı olsun.

eşimin bana yaptığı iyilikleri göstermeme verdiğiniz tepkide sonuna kadar haklısınız.ben olsam bende aynı tepkiyi verirdim emin olun.

sağlıklı düşünemiyorum,iyi olacağını umut ediyordum ki sizlerin yorumları beni doğruya iletti.

yarın babamın evine döneceğim.inş. hayırlısıyla herşey yoluna girer.

kısacası babamın evine gelince boşanma davasını da açacağım.

Allah razı olsun hepinizden....

Ana - baba evladını her durumda kabul eder.Ne yüzle bakacağım diye düşünme bence.
Bu evlilikten de hayır gelmez.Yol yakınken ailenle görüş ve ayrıl eşinden.

hayir canim dayak yemesini degil bastaki sayfalari okuduysan bilirsin kiz cikacam dedi oda cik biz yazariz falan filan gibi biseler yazdi buna kizdik hani 24 saat pc arkasinda durmak zorundaymis gibi
yoksa doven adam adam degildir kesinlikle!

Hakkinda hayirli olanda budur arkadasim unutma kimse kimsenin kölesi degil...

Sen degerlisin hem kendin hemde ailen icin umarim atacagin adimla hayatin daha güzel olur ve yasadiklarini unutturur.sevgiler....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…