Allah rızası için bana da dua edin.

Arkadaşlar 30 yaşındayım. Bu zamana kadar neyin hayalini kursam olmadı ya de oldu ama yarım kaldı. Artık çok yoruldum. Yalnızım. Kardeşim yok tek çocuğum. Eşim biranda benden boşandı. Annem ve babam artık yaşlandılar ve sorumlulukları arttı. Çok yorgunum. Yaşamak istemiyorum hiç. İnsanın hiçbir hayali mi gerçek olmaz ? Olmadı. Şuan ciddi bir depresyondayım. Artık dua etmek bile istemiyorum çünkü olmuyor olsa da benim hiçbir hevesim kalmadı. Allah rızası için bana da dua edin.
şu hayatta her şey bir sınav olmadı dediğimiz çoğu şeyle Allah bizi birşeylerden koruyor aslında olmaması gerektiği için olmuyor bazı şeyler önemli olab inancını umudunu yitirmemen her şeye rağmen Allaha sığınıp düzelmesi için dua etmen.

Anladım bir dini kitapta mi okuduğum bir sohbette duydum bilmiyorum ama olmayanda bin hayır ara derler ya ona benzer birşeyler okumuştum onu demek istemiştim sadece
Bugün biraz ağrım var ve gerginim kusura bakmayın sizi kırdı isem

Kesinlikle öyle.
Çok çok ağir şeyler yaşadim. Aklimi yitirmeme ramak kaldığı zamanlar oldu. Allahim neden ben diye sorguladiğim oldu. Küstüğümüm bile oldu. Insan Allaha küsermi? Ben küstüm işte. Kücücük çocukken neden bana böyle sorunlar, hayat savaşlari verdi diye küstüm.

Geri dönüp bakinca aslinda beni nekadar sevdiğini, kolladiğini, hiç elimi birakmadigini anliyorum.

Hayatım inanamiyacağim kadar güzel. Nasil taşlar yerine oturdu bilmiyorum ama allahin planina inanip ve güvenmek gerektiğini öğrendim. Dağina göre kar veriyor. Okadar çesur, Okadar kendine güvenen bir kadin oldumki nerde o kekeleyen korkudan titreyen kiz diye soruyorum kendime. Yaşadıklarım beni ben yaptı. Ben bu halimi çok sevdim. Iyikide cekmişim o dertleri.

Arkadaşlar 30 yaşındayım. Bu zamana kadar neyin hayalini kursam olmadı ya de oldu ama yarım kaldı. Artık çok yoruldum. Yalnızım. Kardeşim yok tek çocuğum. Eşim biranda benden boşandı. Annem ve babam artık yaşlandılar ve sorumlulukları arttı. Çok yorgunum. Yaşamak istemiyorum hiç. İnsanın hiçbir hayali mi gerçek olmaz ? Olmadı. Şuan ciddi bir depresyondayım. Artık dua etmek bile istemiyorum çünkü olmuyor olsa da benim hiçbir hevesim kalmadı. Allah rızası için bana da dua edin.

Tabiki dua edelim ama onun yanı sıra piskolojik destek alıyormusun?

Kesinlikle öyle.
Çok çok ağir şeyler yaşadim. Aklimi yitirmeme ramak kaldığı zamanlar oldu. Allahim neden ben diye sorguladiğim oldu. Küstüğümüm bile oldu. Insan Allaha küsermi? Ben küstüm işte. Kücücük çocukken neden bana böyle sorunlar, hayat savaşlari verdi diye küstüm.

Geri dönüp bakinca aslinda beni nekadar sevdiğini, kolladiğini, hiç elimi birakmadigini anliyorum.

Hayatım inanamiyacağim kadar güzel. Nasil taşlar yerine oturdu bilmiyorum ama allahin planina inanip ve güvenmek gerektiğini öğrendim. Dağina göre kar veriyor. Okadar çesur, Okadar kendine güvenen bir kadin oldumki nerde o kekeleyen korkudan titreyen kiz diye soruyorum kendime. Yaşadıklarım beni ben yaptı. Ben bu halimi çok sevdim. Iyikide cekmişim o dertleri.
Sizin adınıza çok sevindim demekki Rabbim sizi çok sevmiş bana ve evladıma da dua ederseniz çok sevinirim bizim hayatımızda da yolunda gitmeyen şeyler var yoluna girmesi için
Bazen o kadar yıpranıyoruz ki ama yaşamak zorundayız ümitsizlik dergahı değil bu dünya yoksa kaybederiz

Çok konuşuyorum ama sanki ettiğim hiçbir dua kabul olmuyor. Olumsuz ne konuşsam beni buluyor ama olumlu hiçbir şey olmuyor gibi. Çocukluğumdan beri yalnızım. Ananem hep dayımın çocuklarını sevdi. Dedelerimi hiç görmedim, babaannem çok uzaktaydı ben küçükken öldü. Baba tarafım yok gibi. Teyzemler sürekli birbirlerini eleştirir herkes kendi ailesinde. Bir annem bir babam var onlar da yaşlandılar işte. Evlendim en sevdiğim olacak yuvam olcak kalabalık olacağız dedim o da olmadı. Oysa ben insanları öyle seviyorum öyle değer veriyorum ki neden böyle oluyor ? İntihar mı etmem gerekiyor ne yapacağım bilmiyorum
Namaz kılıyor musun bilmiyorum kardeşim bende çok düzenli kiliyorken bir ara sekteye ugrattim ama bir abdest al şer seccadeni sadece dua et hâlini anlat ağla yalvar şikayet et hatta Rabb'im beni üzüyorlar de
Rahatlacaksin emin ol

Sizin adınıza çok sevindim demekki Rabbim sizi çok sevmiş bana ve evladıma da dua ederseniz çok sevinirim bizim hayatımızda da yolunda gitmeyen şeyler var yoluna girmesi için
Bazen o kadar yıpranıyoruz ki ama yaşamak zorundayız ümitsizlik dergahı değil bu dünya yoksa kaybederiz

Tabiki. Içinizi ferah tutun. Nasil zor olduğunu biliyorum ama umidinizi asla yitirmeyin

Kesinlikle öyle.

Ne güzel 🧿 bende güçlü bir insan oldum ama güçlü olmayı ben istemedim ki. Ben güçlü değil yanımda birileri olsun istiyorum artık yalnızlıktan çok sıkıldım. Herkesin kardeşi, abisi, ablası var benim yok. Neden yok mesela ? Ben bu kadar insan severken neden yapayalnızım ?
Tabiki dua edelim ama onun yanı sıra piskolojik destek alıyormusun?
Alıyorum

Ne güzel 🧿 bende güçlü bir insan oldum ama güçlü olmayı ben istemedim ki. Ben güçlü değil yanımda birileri olsun istiyorum artık yalnızlıktan çok sıkıldım. Herkesin kardeşi, abisi, ablası var benim yok. Neden yok mesela ? Ben bu kadar insan severken neden yapayalnızım ?

Alıyorum
Benim kardeşlerim var mesela ama yok gibiler oysa ben büyüttüm ileride ki eşin en iyi arkadaşın ve dert ortağın olacak belki kardeşleri kardeş olacak sen kalbini ferah tut canım neden neden dedikçe daha çok bogulursun

Benim kardeşlerim var mesela ama yok gibiler oysa ben büyüttüm ileride ki eşin en iyi arkadaşın ve dert ortağın olacak belki kardeşleri kardeş olacak sen kalbini ferah tut canım neden neden dedikçe daha çok bogulursun
Önceki eşim için böyle düşünmüştüm o da olmadı 🤷🏻‍♀️

daha cok gencsiniz ama ya umutsuz olmayin lütfen lutfen🙏
Eski esiniz sizin icin yanlış bir insanmis ki cikmis hayatinizdan.
Daha iyisi icin yer açılmış, pozitif kalmayi sürdürün lutfen.
cok değerlisiniz bunu unutmayin.

Alıyorum

Vallah canım çok klasik olacak ama bazen olmamasi daha iyi.
Şimdi benim neden annem babam yok mesela? Senin var. Benim neden yok?
Konu böyle uzun gider.
Niye kardeş gibi arkadaşlarin yok? Boşanma sebebin neydi?
Bence olmayanlara değilde olanlara konzentre olsan.

Olaylara biraz yüzeysel bakıyorsun.

Vallah canım çok klasik olacak ama bazen olmamasi daha iyi.
Şimdi benim neden annem babam yok mesela? Senin var. Benim neden yok?
Konu böyle uzun gider.
Niye kardeş gibi arkadaşlarin yok? Boşanma sebebin neydi?
Bence olmayanlara değilde olanlara konzentre olsan.

Olaylara biraz yüzeysel bakıyorsun.
Arkadaşlarım var Allah’a şükür ama insanın kanından canından gibi olur mu?
Boşanma sebebim; karşı taraf evlilik sorumluluğunu kaldıramadığını söyledi, tek yaşamak istiyormuş. Başka şeyler de var çok konum vardı burada baştan sorunlarımız vardı zaten karşılıklı olarak oldurmaya çalıştık ama olmadı .

Arkadaşlarım var Allah’a şükür ama insanın kanından canından gibi olur mu?
Boşanma sebebim; karşı taraf evlilik sorumluluğunu kaldıramadığını söyledi, tek yaşamak istiyormuş. Başka şeyler de var çok konum vardı burada baştan sorunlarımız vardı zaten karşılıklı olarak oldurmaya çalıştık ama olmadı .

Kardeşlik sandığın gibi değil malasef. Çok çok nadir bir ömür boyu iyi gidiyor. Coğu insan uzaktan akraba gibi yaşıyor kardeşlerinle.

Ben ablami canımdan çok severim ama hayatımı moklayan insanlar arasındadır. Atsan atamiyorsun, satsan satamiyorsun. Full sorumluluk 0 söz hakki. Kardeşlik böyle :KK66:

Bide sacma sapan enişte/yenge girince işin içine al sana arap saçı

Alıyorum
Sizi çok iyi anlıyorum. Ama samimiyetle söylüyorum ki, yaşınız 'yalnız kaldım' bunalımına girmek için henüz genç.
Zaten erken evlenmişsiniz bence, erken de boşanmışsınız ki bu da daha geç olmadan tekrar bir ilişki kurabileceğiniz anlamına geliyor.
Tek çocuk olmak ayrı, yalnız olmak ayrı zor. Aile önemli.
Ama dediğim gibi yaşınız henüz genç, 33 yaşında hayatınızın aşkıyla karşılaşıp evlenmeyeceğiniz ne malum. Belki ileride çok güzel bir aile kuracaksınız.
Üzülebilirsiniz ama bunalıma girmek için baya bir zaman daha beklemelisiniz bence.

Anne babanız kaç yaşında yaşlandı diyecek kadar yaşlılar mı merak ettim. Onlarla vakit geçirmeye güzel anılar biriktirmeye çalışın. Kardeşlik güzel ama emin olun onların da ayrı sorumlulukları dertleri oluyor. Henüz çok gençsiniz kalabalık aile hayaliniz gerçek olur, mutlu bir aile olun.

Anne babanız kaç yaşında yaşlandı diyecek kadar yaşlılar mı merak ettim. Onlarla vakit geçirmeye güzel anılar biriktirmeye çalışın. Kardeşlik güzel ama emin olun onların da ayrı sorumlulukları dertleri oluyor. Henüz çok gençsiniz kalabalık aile hayaliniz gerçek olur, mutlu bir aile olun.
Annem 63 babam 68 yaşındalar. İnşallah gerçek olur teşekkür ederim 🙏🏻

Annem 63 babam 68 yaşındalar. İnşallah gerçek olur teşekkür ederim 🙏🏻
Benim annem 69 yaşında, babam 61 yaşında vefat etti. Sağlıklarına dikkat ederlerse, her gün hareket ederlerse dinç kalırlar. Benim babam sigara içerdi, çok çabuk çöktü, akciğer kanserinden vefat etti. Anneme her gün yürüyüş yapmasını söylüyorum. Gönlünü hoş tutmaya çalışıyorum.

X