Allah aşkına bu reva mı ya

Gündemi takip ediyorsanız artık kpss olayının kuşun kanadında olduğunu uçup gittiğini ancak tesadüfi bir dala konarsa olacağını bilmeniz gerekiyor Tüm planı bunun üzerine yapmak büyük strateji hatası olur.B,C,D planlarınız olmalı .Evde oturup adamın imkanlarından faydalanıp boşanacagim demek hem saçma,hem komik.Hedefe bile ulaşmadan bunu dillendirmek bende sadece adama gözdağı vermek, ateşini soğutmak, geçiştirmek hissiyatı veriyor......

Hayatımda ilk defa kpss çalışıyorum ve tüm gücümle sadece ona baglandim.
Olmazsa ne olur bilmiyorum onu o zamn düşünecegim.
Tek isteğim küçük bir yuva kızımla mutlu huzurlu.

Şimdi yediğim önümde yemedigim ardında ama huzurum yok
Çünkü geçmiş silinip gitmiyor. Yaşandı bitti olmuyor, demek ki her şeyi susup yutup instalarda " canım kocişimle kahve keyfi ❤💚💏" diye fotoğraf paylaşarak tatmin olamıyorsun. Kontenjanlar her zamankinden daha az şimdi, buna bel bağlama, B planı oluştur. Ailene memur olup kocayı boşucam demen iyi olmamış, hep ayağına sıkıyorsun böyle.

Kpss çalışıyorum çünkü bosanacagim dediğim için telefonlarıma bile çıkmayan ailem var.

Halı hazırda işim yok psram yok
Esiniz gücünü ailenizden alıyor.
Kpss zaten yarin değil mi?
Sonuçlar yerleşme falan uzun iş. Bu sefer olmazsa bir sonraki de iki sene sonra...
O yüzden bence ele gelir plan yapma zamani gelmiş. Cook acil herhangi bri ise girin. Sınav bitti zaten. Kazanır giderseniz ne ala, istifa edersiniz. Kazanamazsanız da para biriktirirsiniz. Madem boşanma niyetiniz var eşinize aldığınızın çok daha azını söyleyin. Eve para katmayın, yok diyin. Olani da banka mesajında altin olarak vs bitiktirin.
Böylece bir cinnet halinde evi terketmeniz kolaylaşır. Hem de başka insanlarla sosyalleşip yorulduğunuz, baska dertleriniz olduğu için eşinizi odak noktanizdan çıkarır, çok da umursamazsiniz

Çünkü geçmiş silinip gitmiyor. Yaşandı bitti olmuyor, demek ki her şeyi susup yutup instalarda " canım kocişimle kahve keyfi ❤💚💏" diye fotoğraf paylaşarak tatmin olamıyorsun. Kontenjanlar her zamankinden daha az şimdi, buna bel bağlama, B planı oluştur. Ailene memur olup kocayı boşucam demen iyi olmamış, hep ayağına sıkıyorsun böyle.
Aileme öyle demedim kpss çalıştığımı bilmiyor lardir bile konuşmuyoruz bosancam dedim diye

Çalışmayan kesimin çoğunluğu evde kpss çalışıyor zaten 🙄

evet, kusura bakmayın ama bu konfor alanından çıkmak istemeyen ama çıkması gerektiğini bilen kadınların bahanesi haline gelmiş durumda. birisi "KPSS çalışıyorum" diyorsa yüksek ihtimalle şu andaki mevcut hayatına dair en ufak bir değişiklik yapmayacaktır.
sorunuzu yanıtlayayım bu bağlamda: kimseye reva değil. kendinize reva görmüyormüyorsanız acilen maaşlı bi iş bulun.

Esiniz gücünü ailenizden alıyor.
Kpss zaten yarin değil mi?
Sonuçlar yerleşme falan uzun iş. Bu sefer olmazsa bir sonraki de iki sene sonra...
O yüzden bence ele gelir plan yapma zamani gelmiş. Cook acil herhangi bri ise girin. Sınav bitti zaten. Kazanır giderseniz ne ala, istifa edersiniz. Kazanamazsanız da para biriktirirsiniz. Madem boşanma niyetiniz var eşinize aldığınızın çok daha azını söyleyin. Eve para katmayın, yok diyin. Olani da banka mesajında altin olarak vs bitiktirin.
Böylece bir cinnet halinde evi terketmeniz kolaylaşır. Hem de başka insanlarla sosyalleşip yorulduğunuz, baska dertleriniz olduğu için eşinizi odak noktanizdan çıkarır, çok da umursamazsiniz
Eylül de yarın değil önlisans a girecegim

Ne yapabilirim peki.
7 yaşında çocukla beş parasız.
Aile desteği yok
Boşanma lafı açılınca bu çocuğu düşünmüyor musun birimiz yerin altında birimiz hapse girse gözün arkada kalmaz mi diyor napayim
Boşanma lafını etmemekle başlayabilirsin mesela.
Yapamayacağınız bir şeyi söylediğiniz zaman bu sadece kışkırtma oluyor başka birşey değil.
Ne yapabilirsin
Sınavına odaklanıp atanabilirsin bu arada umarım atanacağın kadro kamuda tasarruftan etkilenmemiş bir alandır.
Ya da bir iş bulup çalışıp ekonomik özgürlüğünü eline aldıktan sonra bu meseleyi düşünebilirsin.
İkinci seçenek aileni ikna etmek sana destek olmalarını sağlayabilirsin.
Üçüncü olarak kadın sığınma evi ki hiç tavsiye etmem düşünüldüğü gibi çokta iyi yerler değil.
6 ay kalabiliyorsunuz zaten orada da.
Sizin tek çıkar yolunuz bu durumda maddi özgürlük.
Elinize para geçer gücü kendiniz de bulursunuz o zaman boşarsınız.
Ayrıca bazı aileler çalışan kızlarını sever sizin ailenizde öyledir belki para kazanınca kıymetli olabilirsiniz birden.

Madem adamı istemiyor ama boşanmıyorsunuz o zaman para biriktirine kadar onu yokmuş gibi kabul edin.

Kendi hayatınıza bakın.

Kızıp bağırmasını duymayın,saygısızlıklarını görmeyin.

KPSS mi özel sektör mü her neyse bir işe girip çalışın.

Yemek yapma, yatağına girme , kadınlık yapma, çamaşır yıkama yani yapma işte.
Boşanmak istemiyorsa öyle robot biriyle yaşasın. Kendi sıkılır.
Siz adamın önüne yemek koyup donunu yıkarsanız neden boşanmak istesin ki?
gerçekten boşanmak mı istiyorsunuz ölümle mi tehdit ediyor biraz kafanızı kullanın. Yıkanmayın pislik içinde olun ev de öyle. Biliyorum iğrenc ama adamın soğuyup bırakması için , deli gibi falan davranın işte

Madem adamı istemiyor ama boşanmıyorsunuz o zaman para biriktirine kadar onu yokmuş gibi kabul edin.

Kendi hayatınıza bakın.

Kızıp bağırmasını duymayın,saygısızlıklarını görmeyin.

KPSS mi özel sektör mü her neyse bir işe girip çalışın.
Öyle yaptım bir süre bağırdı güldü hakaret etti duymadım küfretti sustum ama içim kaldırmıyor artık

Ne evi??kl karıştırdıniz galiba
Siz arsa almaya calisiyordunuz diye hatirladim, o baska bir uyeymis herhalde, kusura bakmayın.

Yine de anlatin, bi dinleyelim. Tabiki kimseye reva degil bagirilmak, bastirilmaya calisilmak ama bazen kendi yasantimiza objektif bakamayabiliyoruz, malum :)

Siz arsa almaya calisiyordunuz diye hatirladim, o baska bir uyeymis herhalde, kusura bakmayın.

Yine de anlatin, bi dinleyelim. Tabiki kimseye reva degil bagirilmak, bastirilmaya calisilmak ama bazen kendi yasantimiza objektif bakamayabiliyoruz, malum :)
Evet karıştırdiniz :KK66:

Nerden başlasam bilmiyorum nereye uzansam neye deginsem bilmiyorum uzun ve çıkmaz o yüzden hiç girmiyorum ☺️

Valla herkes yana döne güvenilir yatılı hasta bakıcı arıyor annesine babasına. Kalacak yer derdi yok, maaş yüksek
Bence eylülde kpssye girdikten sonra bunu düşün. Hatta ajansı varsa öncesinde başvur, onlar yönlendirsin. Ya da sahibinden falan is arama ilanı koy, küçük kızımla kalma koşuluyla diye. Sonra eşini terkeder dava açarsın. İkametgahın değişmediği için seni kolay kolay bulamaz da.
Hiç iş deneyimin yokken yapılacak en mantıklı is bu bence. Benim arkadaşımın babaannesi (komşum aynı zamanda) bakıma muhtaç çok yaşlı. Turki cumhuriyetlerden bir kadın bakıyor iyi bir paraya. Geçen aylarda kızı da turkiyeye gelmiş, "işe girip ev bulana kadar burada kalabilir mi" demiş, tabii diye kabul etmişler. Yani koca kadını kabul eden küçük çocuğu da kabul eder bence. Bu alanı düşünebilirsin. Kazanamazsan o evde boş kaldıkça yine çalışırsın kpss. Sonuçta yatalak değilse hasta çok da bir işin olmaz gün icinde

gerçekten boşanmak mı istiyorsunuz ölümle mi tehdit ediyor biraz kafanızı kullanın. Yıkanmayın pislik içinde olun ev de öyle. Biliyorum iğrenc ama adamın soğuyup bırakması için , deli gibi falan davranın işte
Adam tamam hadi boşanalım dedi
Konu sahibi ne yapacak iş yok aile destek değil
Nafakayla geçinebilir mi ?

Zaten karılık etmezse adam eliyle kor ailesinin kapısına kadını. Ama ailesinden dünyanın lafını yiyecek bi şekilde barıştırılıp geri postalamaya bakılacak. O kısmı da var. Adam bilmiyor mu bunları ki?

Valla herkes yana döne güvenilir yatılı hasta bakıcı arıyor annesine babasına. Kalacak yer derdi yok, maaş yüksek
Bence eylülde kpssye girdikten sonra bunu düşün. Hatta ajansı varsa öncesinde başvur, onlar yönlendirsin. Ya da sahibinden falan is arama ilanı koy, küçük kızımla kalma koşuluyla diye. Sonra eşini terkeder dava açarsın. İkametgahın değişmediği için seni kolay kolay bulamaz da.
Hiç iş deneyimin yokken yapılacak en mantıklı is bu bence. Benim arkadaşımın babaannesi (komşum aynı zamanda) bakıma muhtaç çok yaşlı. Turki cumhuriyetlerden bir kadın bakıyor iyi bir paraya. Geçen aylarda kızı da turkiyeye gelmiş, "işe girip ev bulana kadar burada kalabilir mi" demiş, tabii diye kabul etmişler. Yani koca kadını kabul eden küçük çocuğu da kabul eder bence. Bu alanı düşünebilirsin. Kazanamazsan o evde boş kaldıkça yine çalışırsın kpss. Sonuçta yatalak değilse hasta çok da bir işin olmaz gün icinde
İş deneyimim var.hemde farklı bir çok sektörde.
Ve uzun yıllar sadece. Bir kaç yıldır çalışmıyorum kızım ilköğretime başladığı icin

Eşinizi en iyi siz tanırsınız. Sürekli boşanıp cinayete kurban giden kadın haberlerini okuyoruz. Anlattığınıza göre eşiniz de sizi öldürmekle tehdit ediyor. Bu durumda sadece boşanma çözüm değil, izinizi kaybettitmeniz lazım

Eşim olcak adam bir türlu kurtulamadigim kişi.

Resmen diyor ki ben bagirayim çağırayım sen duymazdan gel alttan al.
Erkek adam bağırir.
Ona kalsa i bagiracak çağıracak ben hep alttan Alaçam dayanamıyorum artık ya

Dayanamıyorsan boşan.
Türlü bahanelere sığınmak yerine adım at.

X