Alkol ve Yalan Sorunu

bu konuda eşini değiştirmeye çalıştıkça eşinin daha çok yalan söylemesine ve tutamayacağı sözler vermesine sebebiyet verirsin. Seni çok iyi anlıyorum .
aynı dertten muzdarip biri olarak bu alkol konusunun üstüne ne kadar çok Düşersen o kadar yüz göz olup saygı nı yitirmeye başlıyorsun.
Kendi içlerinden gelmedikçe bunu bırakacak gibi durmuyorlar. Yok bugün canım sıkkın içeceğim Bugün çok mutluyum içeceğim bugün benim için çok özel bir gün içeceğim bunun sonu da gelmiyor.
Dışarıda içtiğinde alkollü araba kullanıyor diye kavga ediyorduk Bari evde içsin artik dedim bu seferde arkadaşlarımızda bize geliyor bu durumdan da artık mutlu değilim. sarhoş muhabbetinden sıkıldım.
ayda 1 en fazla 2 kere oluyor bu alkol meselesi bizde . eskiden eşimin bünyesi kaldırıyordu bu yüzden çok önemsemiyorum ama artık saçmalamada sınır tanımadığı için gözüme batıyor benimde.
bir iki tane arkadaşı var eşimin .onlar ne zaman bir araya geldikçe ıçmeleri lazımmış gibi birgün içmeden geçirdikleri gün olmaz. ben en son çare olarak bu sosyal çevremiźi biraz değiştirsek daha iyi mi olur diyorum onuda nasıl yapacaksam bilmiyorum.

İçme, azalt , bırak gibi şeylerle karışırsan daha çok içer . 1se 2 olur 2se 4

Kur masayı artık ne içiyosa rakı mı bira mı onlarıda koy çek resmini yolla .
Sen içmek zorunda değilsin rakı mı içiyo sen istemiyosan ayran koy kendine , bira mı elma suyu , şarap mı vişne suyu vs güzel sohbet edin bırak nekadar içiyosa içsin

Bikaç gün sonra yine yap önce bi evde içmeye evde durmaya alışsın eminol alkolik değilse zamanla özel günlere düşürür

Çok üzgünüm ama bir erkek eve gelmiyosa evdeki dört duvarın rengini beğenmediği için gelmemezlik yapmıyo . Kaliteli zaman geçirin asla surat asmayın o da asmanızı istemez

Bir kere ehliyetini alkol yüzünden kaybetti demişsiniz.
Kaza yapmışsınız alkollüyken ve suçu siz üstlenmişsiniz. Siz de yalana alet olmuşsunuz.
Kaza yaptığınız gün size alkol etkisiyle farklı bir davranış sergilemiş.

Bunlar sorun olması için yeterli sebepler bana kalırsa.
Ayrıca bir insan haftada bir iki kere eşinin eve gece yarıları gelmesini istemeyebilir. Bu çok normal bence. Ben de istemezdim.

Alkolden geri duramamak, kullanmayınca sinirli olmak, davranışlarından ötürü sürekli özürler dilemek alkolizmin başlarında gerçekleşir.
Sonra ise sabah alkol almaya başlamak, sarhoşluk evreleri gelir.

Kimse pat diye "bugün ben alkolik olmuşum meğerse" demiyor ki. Bu yola girilmişse şayet yardım etmek gerek. Ama aile kültürü farklı. Baba da anladığım kadarıyla içip eve geç geliyormuş. Anne evde bekliyormuş.

Üstelik bir yerde düğün fotoğrafı istediğinizi maddi durumdan ötürü yapamadığınızı söylemişsiniz. E bu da ailenin rızkı içkiye aktarılmaya başlanmış demek olmuyor mu? Alkol şu an oldukça pahalı zaten.

Forumda alkolden şikayetçi eş olduğu zaman hemen "alkol öcü" diyormuş gibi bir algı oluşuyor ama öyle değil bazen de. Ben severim, içerim de. Hatta eşim hiç içmez, yanımda kola içer. Ama babam alkolikti. Eve nasıl zarar verir, ne olur çok iyi biliyorum.

Keşke ta en başından bu evlilik gerçekleşmeseymiş. Umarım çözüm yolu bulursunuz. Lütfen bebek düşünmeyin.

Hepsini okuyamadım ama durduk yere değilse neden karışıyorsunuz

Geçen gece eşim bira almış yorgunum dedi dolapta da votkamız vardı koydum ben de bir kadeh içtik

İki gün sonra iyi bir şey olur karı koca aman içelim deriz

Ya da dışarı çıkarız arkadaşlarla iki bira İçelim oturalım deriz ya da yanımızdaki biri der içeriz, ayrı ayrı da bir arada iken de

Ben ilkokul çağlarında iken bundan 30 yıl önce anneannemlere gidince rakı sofrası kurulur yer içer muhabbet ederdik

Eşiniz de arada içince bu alkol sorunu olmaz ki

Yalan konusunda haklısınız tabii ama klasik baskı ve saklama döngüsü oluşmuş

adam içiyormuş zaten bile bile kabule dip affedip şimdi bu kadar sorun çıkarmanın anlamı ne? eve alkollu gelmiyo abartmıyo anladığım kadarı ile.

Eve gelmeme durumu yok. Arkadaşlarıyla dışarda içtiği günler haftada bir yada iki haftada birdir.
Ben genel olarak özel günlerde içme durumu olmayınca evliliğe zarar gelmeye başladığını söylüyorum.
Alkolde, genel olarak aldatma yada şiddet olursa ciddiye alınıyor ama bazen öyle olmuyor işte. Yalanda bana göre ciddi konu

Bu yalandan kalp kırıklığından sonra ben masayı kurup içkiyi koyup hadi gel oturalım iç diyemem... Kendimi kandırmış olurum. Halının altına atmaktan farklı bşy değil bu. Yada belki kırmızı kar yağar deneyeyim demek gibi bşy.
Denenmiş ama fayda olmamış şeyleri tekrarlamak ne kadar dogru?

adam içiyormuş zaten bile bile kabule dip affedip şimdi bu kadar sorun çıkarmanın anlamı ne? eve alkollu gelmiyo abartmıyo anladığım kadarı ile.

Anlatamıyorum şuan Daha iyi anladım yada daha sonraki mesajları okumamış olabilirsiniz.

Sevgililik döneminden itibaren içkiyi kabul etmeyeceğimi söyledim. Bana ve ailelere söz verdi

Ayrıca şöyle bir cümle kurdu.
Zaten seninle tanışmadan önce Bile ' evlendiğimde zaman eşim içme derse içmem ' cümlesini kurdu.
Bu cümleyi kuran biri ara sıra içse. Neden buna gerek duysun? Zaten ara sıra içiyorum der.

Sonuna kadar katılıyorum...
Zoruma gidiyor yani iki bira şuanda 15 tl falandır.
Bunu şu zamana kadar kenara atsa düğün fotografımız çoktan olmuştu. Bunu açık açık söyledim. Bana göre fotoğraflar gelip geçici Yani ben fazla takılmıyorum bu konuya dedi.

Bebek düşünmüyoruz. Böyle sorun varken hiç dogru değil.

Konu ve yorumlar dahil hepsi okunmasına anlaşılmıyor.
Ayrıca ben kendim için dedim. Karışıyorsa bir sorun yaşanmıştır. durduk yere karışmam demek istedim

tamamen baskı sız kabul etmek ıstemesenız de durum bundan ıbaret....
dedıgım gıbı esım bana alkol alma dese gıder ınadına ıcmeyecegım varsada içerim, aynı şekilde ben eşime sigarayı bırak bırak deyip dursam sanane der ....
siz belki sağlığını yada başka şeyleri düşünüyor olabilirsiniz ama koca adam kendi kararlarını kendisi verebilir..

Konuya sadece adam ara sıra içiyor kadında çok baskı kuruyor olarak bakmamak gerekir.

Yalan söyleme durumu var.
Bu durum güveni sarsıyor.
Verilen sözün tutulmaması var.
Ilımlı olup durumu düzgünce anlatıp ortannoktaya gelmesi gerekirken. Ara vericem deyip olayı dış kapının dış mandalı 3 aylık arkadaşına anlatması ve gizli gizli içmesi var.

Aynen hele yalanı... Bu 2 oldu.
İnsanın zoruna gidiyor yani içki yani ya istese bırakabilir. Bu konudan dolayı yalan söyleyip bu noktaya getirmek niye.

benim anlamadigim nokta sanirim bunu hic anlamayacagim: bir insan evliliginin bitmesine nasil göz yumabiliyor, bile bile,
yalani sevmedigini bile bile yalan söyler, onu silebilecegini bilmesine ragmen inatla, israrla devam eder
anlayamiyorum!!!

dedıgım gıbı esım bana alkol alma dese gıder ınadına ıcmeyecegım varsada içerim

Demeniz ne kadar Dogru?

benim anlamadigim nokta sanirim bunu hic anlamayacagim: bir insan evliliginin bitmesine nasil göz yumabiliyor, bile bile,
yalani sevmedigini bile bile yalan söyler, onu silebilecegini bilmesine ragmen inatla, israrla devam eder
anlayamiyorum!!!

Aynı şekilde düşünüyorum birebir katılıyorum bunu bende anlayamadım.

evet her gece eve 3 _4 gibi ve sarhoş geliyorum..başka sorunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…