Aldigim Ah'tan nasıl kurtulurum?

Seninkine benzer bir durum yaşadım. Eski erkek arkadaşımdan yüz yüze bile konuşamadan ayrıldım. Bende çok pişman oldum ama dua ederken onu da mutlaka işin içine kattım. Sadaka verirken bazen onun adına verdim. Şu anda evleniyor :KK66: Benimde Allah'a şükür düzgün güzel bir ilişkim var. İçin rahatlayacaksa bunlara benzer şeyler yapabilirsin. :KK66:

Seninkine benzer bir durum yaşadım. Eski erkek arkadaşımdan yüz yüze bile konuşamadan ayrıldım. Bende çok pişman oldum ama dua ederken onu da mutlaka işin içine kattım. Sadaka verirken bazen onun adına verdim. Şu anda evleniyor :KK66: Benimde Allah'a şükür düzgün güzel bir ilişkim var. İçin rahatlayacaksa bunlara benzer şeyler yapabilirsin. :KK66:

InsAllah yapacagim belkide benim ona edcegim dua böyle bi skilde vesiledir

Selam hatunlar ... Eski konularimdan beni tanıyan vardır eşimle bosanma surecindeyiz

Bugün artık kendime itiraf ettim...
Lise zamanindayken bir cocukla karşılıklı birbirimizin sevmiştim ama sevgili olmamistik daha sonra ben uniyi kazanmıştim hala da birbirimizi seviyorduk daha sonra bi araya gelince sevgili olmuştuk 1 yil kadar ama beni aldatmişti ve ayrılmıştık
Daha sonra onu unutmak için beni seven bi cocuga evet dedim ve sirf ona inat olsun diye ciktim ama o kimsede beni öyle böyle sevmiyordu tapiyordu adeta... yapamadım unutamadigim eski sevgilimle paylaştığım herseyi gittigimiz heryeri o cocukla gidiyor onu onun yerine koyuyordum ve malesef bundan beni seven cocugun haberi yoktu yani zamanında biriyle çıkıp ayrıldığımi biliyordu ama onu onun yerine koyarak davrandığımi nerden bilecekti ki ... Yani anlayacağınız hatayi hatayla kapatmaya acimi dindirmek icin birini kullandim gibi oldu ,daha sonra yapamadım ki zaten çok kısa 1 buçuk ay çıktım hatta evlenme teklifi etti bunu duyunca korktum açıkçası daha fazla ileri gidemedim 2. cocukla sebepsiz yapamıyorum dedim yapamazdimda ben acimi dindirmek icin onu harcayamazdim sevmeye calisyiysamda sevemedim hem ailem onuda bana uygun gormemisti en son sebep olarak bi neden göstermemi istediginde bunu öne sürdüm ve bana çok ah ettiğini biliyorum

Aradan yilar gecti ,bu sureçten sonra karşıma çıkan ciddi niyetli kişilerin isimleri hep onunla aynı oldu mesela beni gerçekten seven 1,5 ay çıktığım çocuğun adı hasan olsun
İlk görücüm onunla aynı isimdeydi ve karşıma çıkan ciddi talipleriminde bana aşık olan bi baska çocuk yine hasan oldu ... ve sonra eşimin adı da hasan ...
Eşimle ilk tanjstigjmda aslında niye yalan soyluyeyim korktum acaba onun ahı çıkar mı diye söz günümüzde aklıma bu geldi ama eşimi çok seviyordum hatta delicesine o da beni onu her koşulan zorlugu rağmen sevdim ikimizde birbirimiz icin evliliğimiz için her türlü zorluğu birlikte göğüs gerdi ama malesef öyle olamadık sonuna kadar...ve şimdi içim yanıyor eşim ailem seni istemiyor diye istemiyor sevip sevmediğini bilmiyorum beni görünce aldırış bile etmiyor ve bosanmanin esigindeyim..
Şimdi bulsam o çocuğu gidip ayaklarına kapanıp nolur beni affet hakkını helal et diyeceğim ama imkansız aradım bulamadım sosyal medyadan bulunduğu şehirden sanki yok olmus
Esimle tanışmadan 6 ay önce bana faceden mesaj yazmıştı o hesabtan bile aradım yok yok yok kaybolmuş ve ben şimdi o ahin altından nasıl kalkacağım bilmiyorum eğer o kişinin ahindan kurtulursam en azindan vicdanen daha rahat olacağım halimi anlayacak kimseydi ve ortada masum evladim var

Cok pismanim hasana yaptiklrim için ... cok yaraliyim çok canım yanıyor kahroluyorum ve cok seviyorum seni canım eşim ... Anlamsiz bi haldeyim ... Etme bulma dunyasi Simdi esimin ailesi bana cektiriyor o da ayrı ya neyse... benim durumumda olsaydınız napardiniz en azından bu dünyada helallesmek istiyorum belki bana acirda duasini alirim belki çok sevdigim esimden ayrılmam onun bana acıması sayesinde hersey yoluna girecekmis gibi inanıyorum hasana ulaşamıyorum kaybolmuş belkide vefat etmiştir kimbilir

Lütfen kırıcı olmayın zira yeterince pskolojim bozuk diplerdeyim bide oh iyi olmuş demeyin biliyorum hatalıyim yüzüme vurmaniza gerek yok beni seven ahini aldığım bu insan için ne yapabilirim sadece bu konuda yardım istiyorum
Not: eşimle tanisana kadar sadetce bu iki ilişkim oldu zaten sonrada eşimle tanıştım 4 yıl sonra
Hem yaşınız kucukmus hem de liseden Ünivesiteye bi geçiş zamanindaymissiniz ilişkinizi de 1 buçuk ay sürmüş ama su an boşanma aşamasında ve psikolojiniz bayagi sarsilmiş oldugunuz için bunları düşünmeniz normal her gün yeni bişey takarsiniz aklıniza böyle cubku muhtemelen depresyondasiniz. Sizin için en iyi sey bi psikiyatra gitmek ve Terapi almak. Allah bu süreçte yardımcınız olsun inşallah

Canım senin beyin gitmiş.format atmak lazım.yazdıklarının elle tutulur tek yanı yok.kısacık ilişkinin ne ahı olcak Allahını seversen..ah dediğin şey öyle basit bişey olsaydı ,kimseciklerin iki yakası bir araya gelmezdi..acil pskologa gitmelisin çünkü yaşadığın olumsuzlukları eskilerden anlamsız bir olaya bağlaman hiç normal değil...

Ben buradakilerin aksine düşünüyorum, ne ahı olacak ki demişler, o adam seni cidden sevmişse ardından gelen bi yıkım ve geleceğini etkilemiş olabilirsin. Bu da az bi kul hakkı değil, kul hakkından da; ancak kişi affederse kurtulursun.

Öyle ama adam beni o ilişkiden sonra hep takip etmiş ve 2 buçuk yıl sonra ne haldeyim diye mesaj atmıştı bense direkt engelledim
1,5 aylik iliskiyi kafasina taktigina gore takintili manyakmis deyip gecmek lazim. Ah almayan bosanmiyor mu sanki.

Bende digerleri gibi dusunmuyorum bence ahini almissiniz sonucta 1 aylikta olsa insan cok sevebilir ve canini yakmis olabilirsiniz.. karma olarak size geri dönmüs bence.

Eger birisinden helallik dileme imkaniniz yoksa ahireti ve mutlulugu icin dua etmeniz gerekli. Oyle biliyorum ben. Ki.. ahirette hesap gunu geldiginde " hakkini helal ediyimomusn x"e" suali geldiginde. O hasan senin onun icin dua ettigini ogrendiginde yuregine bi yumusama gelicek ve helal etmek istemese bile helal eder insallah.
Bu ornegin dusmaninla kozlarini bolusmek icin tarlaya giderken, bi bakmissin dusmanin sana bi gul uzatmis misali.
Ofke sinir kaybolur insallh.

Ah etmemiştir 1,5 ay sonuçta gorusuyorsun diye evlenmek zorunda değilsin kimseyle ki söz de vermemissin olmamis bitmis dert etme
Umarim esinle ve ailesiyle duzelir sorun neyse

yaşanan şeylere sebep arıyorsun .. bunlar hepimzn yaşadğı şeyler. bnde biryle çıktm sebepsiz bitrdim ve koca adam zırıl zırıl ağladı beddua etti seni unutamam dedi başkasyla asla dedi. sonuç ne oldu biliyo musun? vicdanım rahat etmedi ve 3 yıl snra helallik isteyim dedm. faceden ulaştm ben *** dedm. bna dedi kii *** kim ? özr dilerm gerçkten tanıyamadm dedi. çokda ciddiydi o_O kızardm bozardm engelledm hemen :KK53: :KK70:
başına gelen kötü olaylardan ders al aynı hataları yapma. geçmişi unut..

Ben de kul hakkina cok inanirim kul hakkinin zamanla ne alakasi var bir ay olunca kul hakkina girmedigi nerde soylenmis süreyi kim koymuşta bukadar kolay bir aycik bisey de kul hakki olmaz die kolaylıkla soyleyebiliyo bazi arkadaslar
Oncelikle eger vicdan azabı cekiyosan hata yaptigin icindir buda karsi tarafin ahını aldiğini gösterir ki zaten isim konusuda manidar hem şunuda soylim eger hayatin cok guzel geçseydi acaba vicdan azabida duyacakmıydın onu merak ediyorum gönül işi kul hakkina cok müsait oyuzden birinin duygulari ile oynamak o kişinin tüm gelecegini mahvetmek olabilir bence allaha dua edip icinizden geldigi vakitlerde yada her akliniza gelip uzuldugunuzde sadaka verip birini sevindirin bi nebzede olsa rahatlarsiniz

bence de ah etse bile tutmaması lazım ona şans verdiniz sonuçta her şans verdiğinizi sevecek olsanız ah edecek diye bu sefer yanlış ilişkiler çıkar ortaya bilmem anlatabildim mi o zaman ciddi bir şekilde bu hayatta sürünmem lazım benim

alakası yok.. sadece helalleşmek içinde bilemem ama herşeyi hyatınızı buna bağlamış olmanız saçma.

1,5 aylık çıktığına o da evlenme teklif edip korkutmasaymış. bu mantıkla her aldatan eşin boynunun altında kalması gerekirdi

Selam hatunlar ... Eski konularimdan beni tanıyan vardır eşimle bosanma surecindeyiz

Bugün artık kendime itiraf ettim...
Lise zamanindayken bir cocukla karşılıklı birbirimizin sevmiştim ama sevgili olmamistik daha sonra ben uniyi kazanmıştim hala da birbirimizi seviyorduk daha sonra bi araya gelince sevgili olmuştuk 1 yil kadar ama beni aldatmişti ve ayrılmıştık
Daha sonra onu unutmak için beni seven bi cocuga evet dedim ve sirf ona inat olsun diye ciktim ama o kimsede beni öyle böyle sevmiyordu tapiyordu adeta... yapamadım unutamadigim eski sevgilimle paylaştığım herseyi gittigimiz heryeri o cocukla gidiyor onu onun yerine koyuyordum ve malesef bundan beni seven cocugun haberi yoktu yani zamanında biriyle çıkıp ayrıldığımi biliyordu ama onu onun yerine koyarak davrandığımi nerden bilecekti ki ... Yani anlayacağınız hatayi hatayla kapatmaya acimi dindirmek icin birini kullandim gibi oldu ,daha sonra yapamadım ki zaten çok kısa 1 buçuk ay çıktım hatta evlenme teklifi etti bunu duyunca korktum açıkçası daha fazla ileri gidemedim 2. cocukla sebepsiz yapamıyorum dedim yapamazdimda ben acimi dindirmek icin onu harcayamazdim sevmeye calisyiysamda sevemedim hem ailem onuda bana uygun gormemisti en son sebep olarak bi neden göstermemi istediginde bunu öne sürdüm ve bana çok ah ettiğini biliyorum

Aradan yilar gecti ,bu sureçten sonra karşıma çıkan ciddi niyetli kişilerin isimleri hep onunla aynı oldu mesela beni gerçekten seven 1,5 ay çıktığım çocuğun adı hasan olsun
İlk görücüm onunla aynı isimdeydi ve karşıma çıkan ciddi talipleriminde bana aşık olan bi baska çocuk yine hasan oldu ... ve sonra eşimin adı da hasan ...
Eşimle ilk tanjstigjmda aslında niye yalan soyluyeyim korktum acaba onun ahı çıkar mı diye söz günümüzde aklıma bu geldi ama eşimi çok seviyordum hatta delicesine o da beni onu her koşulan zorlugu rağmen sevdim ikimizde birbirimiz icin evliliğimiz için her türlü zorluğu birlikte göğüs gerdi ama malesef öyle olamadık sonuna kadar...ve şimdi içim yanıyor eşim ailem seni istemiyor diye istemiyor sevip sevmediğini bilmiyorum beni görünce aldırış bile etmiyor ve bosanmanin esigindeyim..
Şimdi bulsam o çocuğu gidip ayaklarına kapanıp nolur beni affet hakkını helal et diyeceğim ama imkansız aradım bulamadım sosyal medyadan bulunduğu şehirden sanki yok olmus
Esimle tanışmadan 6 ay önce bana faceden mesaj yazmıştı o hesabtan bile aradım yok yok yok kaybolmuş ve ben şimdi o ahin altından nasıl kalkacağım bilmiyorum eğer o kişinin ahindan kurtulursam en azindan vicdanen daha rahat olacağım halimi anlayacak kimseydi ve ortada masum evladim var

Cok pismanim hasana yaptiklrim için ... cok yaraliyim çok canım yanıyor kahroluyorum ve cok seviyorum seni canım eşim ... Anlamsiz bi haldeyim ... Etme bulma dunyasi Simdi esimin ailesi bana cektiriyor o da ayrı ya neyse... benim durumumda olsaydınız napardiniz en azından bu dünyada helallesmek istiyorum belki bana acirda duasini alirim belki çok sevdigim esimden ayrılmam onun bana acıması sayesinde hersey yoluna girecekmis gibi inanıyorum hasana ulaşamıyorum kaybolmuş belkide vefat etmiştir kimbilir

Lütfen kırıcı olmayın zira yeterince pskolojim bozuk diplerdeyim bide oh iyi olmuş demeyin biliyorum hatalıyim yüzüme vurmaniza gerek yok beni seven ahini aldığım bu insan için ne yapabilirim sadece bu konuda yardım istiyorum
Not: eşimle tanisana kadar sadetce bu iki ilişkim oldu zaten sonrada eşimle tanıştım 4 yıl sonra
çok merhamaetlısınız bence ıyı bırısnız Allah goruyor.

abartmayın bence herkes hayatında boyle şeyler yaşar sadece Allah tan af dileyin...

Yasadiklarinizi alakasiz bi yere yukluyorsunuz.Ah vardir bende inaniyorum ama sizin durumunuzda yok olsa bile ondan helallik alsaniz da artik hicbiseyi duzeltemez muhtemelen.

yaşanan şeylere sebep arıyorsun .. bunlar hepimzn yaşadğı şeyler. bnde biryle çıktm sebepsiz bitrdim ve koca adam zırıl zırıl ağladı beddua etti seni unutamam dedi başkasyla asla dedi. sonuç ne oldu biliyo musun? vicdanım rahat etmedi ve 3 yıl snra helallik isteyim dedm. faceden ulaştm ben *** dedm. bna dedi kii *** kim ? özr dilerm gerçkten tanıyamadm dedi. çokda ciddiydi o_O kızardm bozardm engelledm hemen :KK53: :KK70:
başına gelen kötü olaylardan ders al aynı hataları yapma. geçmişi unut..

Ovvv bu çok sert olmuş :KK53:

Zamanında birini çok sevmiştim ama olmamıştı bir kere ayrıldıkdiye ağlayan adam 3 aya evlenmişti.

Ondan sonra olan evlenene kadar bütün sevgililerimi ben terkettim.
Hepsi de karşımda seviyorum bilmem ne diye baya ağladı zorladı bende yapı olarak aşırı baskıyı sevmem bittiyse bitmiştir gözüyle gördüğüm için en sonunda git işte sevmiyorum diye kırıyordum.
Ah etmiş olabilirler ama tutsaydı herhalde şimdiye ölmüştüm.

Bilemiyorum ya yani saçma geliyor bana.

Takmayın lütfen biz millet olarak ben kime ne ettim de başıma bunlar geldi ye yakındığımız için normal bunlar

X