Aldatılmışlığın verdigi o acıyla nasıl başa çıkıyorsunuz? Doğru olan ne yapmaktır ?

İnsan üzülüyor elbette. Bende bir gün işten eve erken geldiğimde eşimi evde bir kadınla buldum. Bir günde dünyam karardı. Yaşadığım şehre kadar değiştirdim. Onunla gittiğim her yere gitmek zor geliyordu. Çok üzüldüm çok ağladım ama bir gün dedim ki kendime; “ eline ne geçiyor, onun hayatını merak ederek sadece acı çekiyorsun, onun yüzünden daha ne kadar üzüleceksin. Dünyadaki ilk ve son erkek değil. Kendine yatırım yap ve ayağa kalk. Daha iyi şeyler hakettiğini hem kendine hem çevreme göster.”
Alışkanlıklar kaybolmuyor elbette hemen. Üzüyor. Ama bende güçlenmek için onunla gittiğim yerlere gittim. Onsuz yeni anılar biriktirdim oralarda. Yapmak isteyip yapamadıklarım vardı. Onları yaptım.
Artık onu merak ederek kendime işkence etmek istemiyorum. Hayat benim hayatım. O yaptığı pislikle vicdanı er yada geç rahatsız olacak. İlahi adalet onu zaten cezalandıracak. Yakalanmakla ilahi adalet başlamış oldu zaten.
Şimdiden bizim tırtıldan kelebeğe dönme vaktimiz. Hayat güzel ve her ne olursa olsun devam ediyor. Lütfen artık geçmiş için üzülme ve gelecek için de fazla endişelenme. Sadece bugün kendimi nasıl mutlu edebilirim diye düşün
Sizinki dahada travmatik.. Ben öyle birsey yaşasam şuan ne halde olurdum bilmiyorum.
Stalk yapmak bir odayı anahtar deliğinden gözetlemeye benzer" gibi bir söz vardı.
İçeri giremiyorsun o odaya ama bakmaktan da kendini alamıyorsan o imkanları ortadan kaldır. İnsta ise tamamen kapat.
Sil telefonundan. Son görülmesi vb açıksa sen kendininkini kapat böylece göremezsin.
Yani bunlar çözüm değil,yeni hesap acı, tekrar tele kaydedip bakıp silebilirsin ama bu sürekli olmaz bir süre sonra. Günde 2 ye düşer. 2e düşer.
Bir de yani gelmisiz kaç yaşınıza. Sağlıkli, genç ve güzel olarak geçireceğimiz kaç yılımiz daha var. 1 gün bile fazla ah vah etmek için.
Sana çat diye unut demiyorum ama her bakmak istediğinde önüne engeller koy ve düşünmek için dakikaların olsun.

Yatarken mi bakıyorsun mesela. Teli kapat ve öteki odada dolaba kilitle. Anahtarı cantana koy. Yani anahtarı alacagim da teli alıp adamı kaydedip bakacaksin da en az 3-5 dakika. Yapmak istiyorsan yine yaparsın ama her seferinde bu istek azalacak.

Kendine odaklanıp spor falan yap. Doğa yürüyüşü grupları var. Kitap kulüpleri var instada.
Ben mesela evde bı dakika boş durmam ya sepet örerim ya örgü ya dikiş dikerim. Çok mutlu eder beni ve oyalar. Sen de hobiler bul. YouTube da detaylı detaylı anlatıyorlar herşeyi.
Offf aslında deniyorum...
Fake hesabımı siliyorum.. en fazla.1 gün tekrar bakıyorum. Ya gidiyorum babamın telinden bakiyorum ya ablamın sonra bi paylaşım goruyorm saatlerce düşünüyorum salak gibi. Diyorum ki kendime evet başkasına aşık olmuş senide çocuğunu da artık istemiyor. O başkası için paylaşımlar yapıyor başkası için acı çekiyor. Artık kabullen kendi hayatına bak. Sen burda ağlarken ona birsey olmuyor o hayatına kaldığı yerden devam ediyor akıllı ol diyorum ama uygulayamiyorm

X