Aldatılmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evlilikte hiçbir şey dört dörtlük değilken boynuzları ren geyiğine benzetmekten bahsetmiyorlar yalnız. Herkes kendi seçimlerini yaşıyor. Yaşça büyük biriyle mesleğin yok bir şey yok yangından mal kaçırır gibi evlenip üstüne 1 de değil 2 çocuk birden yaparken de akıllıca davranmamışsın hala davranmıyorsun. Hatanın neresinden dönersin kardır, ama sen inatla sürdürmekte kararlısın. Boşanma aman sıkı sıkı yapış 3-5 tane daha doğur adamın da telefonunu kurcalayıp rahatsız etme.

Evlilikte hiçbir şey dört dörtlük değilken boynuzları ren geyiğine benzetmekten bahsetmiyorlar yalnız. Herkes kendi seçimlerini yaşıyor. Yaşça büyük biriyle mesleğin yok bir şey yok yangından mal kaçırır gibi evlenip üstüne 1 de değil 2 çocuk birden yaparken de akıllıca davranmamışsın hala davranmıyorsun. Hatanın neresinden dönersin kardır, ama sen inatla sürdürmekte kararlısın. Boşanma aman sıkı sıkı yapış 3-5 tane daha doğur adamın da telefonunu kurcalayıp rahatsız etme.
Yorumları görünce şaşırıyorum. Çevremdeki insanlar ben derdimi anlattığımda derdimi küçük görüp kendi dertlerini anlatıp ben böyle sabrettim şöyle sabrettim diyorlar. Kendi kendime diyorum ki ben ne yaşamışım bu insanların yanında sanırım bu benim kendimi teselli etme şeklimmiş hatta ailem de bazen aynı şeyi söylüyor…

Yorumları görünce şaşırıyorum. Çevremdeki insanlar ben derdimi anlattığımda derdimi küçük görüp kendi dertlerini anlatıp ben böyle sabrettim şöyle sabrettim diyorlar. Kendi kendime diyorum ki ben ne yaşamışım bu insanların yanında sanırım bu benim kendimi teselli etme şeklimmiş hatta ailem de bazen aynı şeyi söylüyor…
Çok çok üzüldüm.

Demek ki çok problemli bir çevreniz var. Siz de halinize şükreder duruma gelmişsiniz.

Oysa ki eğitimli gencecik hanımsınız,bunları hak etmediğinizi düşünemiyorsunuz bile…

Genç kızlarımızın zihniyetinin bu kadar geride olduğunu hiç düşünmemiştim…

Merhaba dostlar. 22 yaşında iki çocuk annesi ve üç yıllık evliyim. Henüz atanamamış radyoloji teknikeriyim. Erken yaşta evlenmiş üç yıla iki çocuk sığdırmışsın diyenler olacaktır ama maalesef bazen hayat istediğiniz gibi gitmiyor. Her neyse konuya gelelim eşim serviscilik yaparken üniversiteli bir kızla tanışmış daha sonra numaralaşmışlar derken whatsapta birbirlerine aşk sözleri ve durumları paylaşmışlar (tabi ben bunları daha sonra öğrendim kendim telefonunu karıştırarak ) ne kadar uyarsamda bu durumun tekrarladığını fark ettim. Kızın burada olmadığını kendi şehrinde olduğunu ve aralarında bir şey olmadığını söylüyor.Sorun şu ki eşimin sevgisinden hiç şüphe etmiyordum gün içinde sık sık görüşürüz kızlarına çok ilgili bir baba bana her seferinde salaklık yaptığını beni ne kadar çok sevdiğini söylüyor ama davranışları bunu göstemiyor yine bunun gibi bir durum yakaladım bu arada eşim benden 13 yaş büyük aileme yansıtmak istemiyorum yeterince bazı sorunları yansıtmıştım çünkü ne yapacağımı bilmiyorum artık canıma tak ediyor bazen ben de ona aynı şekilde karşılık vermek istiyorum ama biliyorum ki bu yaptığım beni yanlış yola sürükleyecek siz olsaydınız ne yapardınız ben eşimi üç dört kere aldım karşıma konuştum bu konuda ne kadar üzgün olduğumu da söyledim dış görünüş olarak yatak ilişkisi olarak kendime oldukça güveniyorum bunu neden yaptığını bir türlü anlam veremiyorum şunu da belirtmek isterim ki eşim çok sık alkol kullanıyor buna ne kadar engel olmak istesem de olamadım. Boşanmayı da inanın çok düşündüm fakat hiçbir evliliğin dört dörtlük olmadığını sorunların öncelikle aşılması taraftarıyım ama inanın sabrım tükenmiş durumda bunu hak edecek hiçbir şey yapmadım bu bana çok adice geliyor…
Sorun dediğiniz aldatılmak ?

Sürekli telefonu kurcalayıp kavga ettiğinizide söylemişsinzz. Durumu sindirip normalleştirmemissinizde aslnda.. düşünsenize siz bunu hazmedemeyip sürekli kavga edeceksiniz belliki eşinizde hiç durmayacak yerinde ve eninde sonunda bitecek bu evlilik.. cünkü adamda sonunda eeehh yeter artk der kavga etmekten bıkıp.. bosanmak istemiyorsanız hcbseyi karıstrmayıp bsey yokmus gbi yaşamaya çalısacaksnız ama inanın dgru olan bu değil. Ruh saglıgınız bozulur hatta muhtemelen bozulmaya baslamıs bile.. cocuklarnzın olması ve ekonomik özgürlüğünüzün olmaması cok zor bi durum evet ama aldatmayı ispatlarsanız varsa adına ev falan muhtemelen cocuklarla yasamanız için size tahsis eder mahkeme diye düşünüyorum..
siz önce bi tam olarak ne yapmak isteidğinize karar verin.. o onu cekmiş böyle idare etmişte bu doğru değil.. ihanet normal bseyse ozmn kadınlarda aldatsın.. o ben cok cektm diyenler aynı seyi kadın yaparsa o…pu diyorlar.. çelişkinin dik alası buda

Çok çok üzüldüm.

Demek ki çok problemli bir çevreniz var. Siz de halinize şükreder duruma gelmişsiniz.

Oysa ki eğitimli gencecik hanımsınız,bunları hak etmediğinizi düşünemiyorsunuz bile…

Genç kızlarımızın zihniyetinin bu kadar geride olduğunu hiç düşünmemiştim…
Hak etmediğimi düşünmeyecek olur muyum hiç elbette düşünüyorum. Aile yaşantım o kadar çalkantılıydı ki… Annemin bana zamanında engel olmayışına çok kızıyorum düşünsenize ben 16 yaşında nişanlanmak istedim ve nişanlandım kimse de bana engel olmadı bugün ki aklımla düşündüğümde o yaşta nasıl böyle bir şeye kalkmışım halbuki okul birinciliğim vardı ve çok başarılı bir öğrenciydim… Çok istekli evlenmedim çok ayrılıp barıştım ama en sonunda ayrılmaya karar verdiğim zamanda bir durum öğrendim mecbur evlendim diyelim… Çocuğumla birlikte üniversiteden mezun oldum ne olursa olsun okumalıyım dedim ve KPSSden 75 aldım 6-7 puanla kaçırdım atanmayı. Bakmayın o kadar canım yanıyor ki hukuk fakültesi hedefleyen ben düştüğüm duruma çok üzülüyorum sonra vardır bunda bir hayır diyorum

Sürekli telefonu kurcalayıp kavga ettiğinizide söylemişsinzz. Durumu sindirip normalleştirmemissinizde aslnda.. düşünsenize siz bunu hazmedemeyip sürekli kavga edeceksiniz belliki eşinizde hiç durmayacak yerinde ve eninde sonunda bitecek bu evlilik.. cünkü adamda sonunda eeehh yeter artk der kavga etmekten bıkıp.. bosanmak istemiyorsanız hcbseyi karıstrmayıp bsey yokmus gbi yaşamaya çalısacaksnız ama inanın dgru olan bu değil. Ruh saglıgınız bozulur hatta muhtemelen bozulmaya baslamıs bile.. cocuklarnzın olması ve ekonomik özgürlüğünüzün olmaması cok zor bi durum evet ama aldatmayı ispatlarsanız varsa adına ev falan muhtemelen cocuklarla yasamanız için size tahsis eder mahkeme diye düşünüyorum..
siz önce bi tam olarak ne yapmak isteidğinize karar verin.. o onu cekmiş böyle idare etmişte bu doğru değil.. ihanet normal bseyse ozmn kadınlarda aldatsın.. o ben cok cektm diyenler aynı seyi kadın yaparsa o…pu diyorlar.. çelişkinin dik alası buda
Ruh sağlığım bozulmak üzere evet zaten artık sonunu görmüyorum bu evliliğin çocuklar için diyoruz ama onlara da tek başımıza güzel hayatlar sunabiliriz atanana kadar delil toplayacağım en iyisi bu olacak çünkü

Egitimli bir insansiniz korunmayi bilmiyor musunuz pes pese iki cocuk daha siz cocuksunuz. Esinizde serefsiz karaktersiz biri o yuzden aldatiyor. Atanana ya da bir ise girene kadar sabredin ne telefonunu karistirin ne de yaniniza yaklastirin ise girince de hic bir sey soylemeden evi terk edip bosanma davasi acin. Daha cok gencsiniz onunuzde umarim ki guzel bir gelecek var kendinize inanin bu hayata mecbur ve mahkum kalmayin

Hak etmediğimi düşünmeyecek olur muyum hiç elbette düşünüyorum. Aile yaşantım o kadar çalkantılıydı ki… Annemin bana zamanında engel olmayışına çok kızıyorum düşünsenize ben 16 yaşında nişanlanmak istedim ve nişanlandım kimse de bana engel olmadı bugün ki aklımla düşündüğümde o yaşta nasıl böyle bir şeye kalkmışım halbuki okul birinciliğim vardı ve çok başarılı bir öğrenciydim… Çok istekli evlenmedim çok ayrılıp barıştım ama en sonunda ayrılmaya karar verdiğim zamanda bir durum öğrendim mecbur evlendim diyelim… Çocuğumla birlikte üniversiteden mezun oldum ne olursa olsun okumalıyım dedim ve KPSSden 75 aldım 6-7 puanla kaçırdım atanmayı. Bakmayın o kadar canım yanıyor ki hukuk fakültesi hedefleyen ben düştüğüm duruma çok üzülüyorum sonra vardır bunda bir hayır diyorum
İyi ya işte tüm bunları kenara bırakıp derslerinize çalışın.

Sınavı kazanıp hayatınızı kurarsınız inşallah.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X