aldatılma ve cinsel yolla bulaşan hastalık

Jupiter neptun

Göğü kucaklayıp getirdim sana kokla açılırsın...
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2019
1.445
1.316
36
dün eşimin cinsel yolla bulaşan hastalığı olduğunu öğrendim, ve adam beni suçluyor benden ona geçmiş, ama biz çocuk doğduktan sonra ve hamileyken hiç birlikte olmadık, 2 yıldan fazla oldu yani, zaten beni aldattığına dair elimde kanıt var (henüz ona söylemedim), şuan dün geceden beri şok içindeyim, dün akşam ilk defa aldatma konusunu açtım, beni aldatıyorsun filan dedim, nerden çıkarıyorsun seninle birlikte olmadığım için mi dedi evet dedim, o da gel bak senin yüzünden böyle oldu dedi ben kaldım tabi, niye bu zamana kadar bana söylemiyorsun dedim, yok tedavi olduktan sonra söylecekmiş falan saçma sapan şeyler..
sorum şu acaba evlenmeden önce de onda bu hastalık var mıydı? bana geçmiş midir, normal doğum da yapmadım açılma olmadığı ve 40+ olduğu için sezeryan oldu, şimdi ben ne yapayım ya, bir yandan ilahi adalet diyorum, bir yandan endişeleniyorum
adı karnıbahar hastalığıymış, hpv diye de geçiyormuş, aranızda başına böyle bişey gelen var mı, ciddi bir hastalık mı, tedavisi var mı, en yakın zamanda kadın doğuma da gidicem ama alttan aletle bakıyorlar dimi, en son hamileyken çatı muayenesi bile zor olmuştu benim için kasılmaktan :KK43: :KK43:
teşekkürler şimdiden

adamda hpv varken seks yaptıysanız bulaşmış olma ihtimali var. alttan muayene edip sürüntü örneği alacaklar ve test edecekler.

Sende öyle bir hastalık olsa hamilelik veya doğum sırasında muyenelerde belli olmaz mıydı?
aynen bende öyle düşünüyorum ve galiba o hastalık olanlar normal doğum yapamıyormuş çocuğa da bulaşmasın diye, öyle olsa doktor söylemez miydi :KK43:

Ey güzel Allah'ım nasıl bir adam bu ya
hem yazıyor, hem oynuyor, hem her haltı yapıyor hem de beni suçluyor :KK14:

K
aynen bende öyle düşünüyorum ve galiba o hastalık olanlar normal doğum yapamıyormuş çocuğa da bulaşmasın diye, öyle olsa doktor söylemez miydi :KK43:
Kesinlikle söylerlerdi ama yine de içine su serpilsin diye bir kontrole git derim hem söz hakkın olur hem de bebeğin varmış sağlıklı olman lazım bir hastalığın varsa çaresine bakarsın

Allah yardımcınız olsun..
Suç bastırıyor senden bana geçti diyerek.. kendi suçunun üstünü kapatmaya çalışıyor..
Boşanmaksa niyetiniz, elinizde kanıt ta varmış rezil edin...

Evlilik öncesi test yapıyorsunuz ikinizden birinde bişey çıksa zaten size ulaşıyorlar
HPV kan testinde çıkmaz. Sürüntü alınması gerekir.

Konu sahibi, hpv virüsünün 100den fazla tipi var. Bazıları siğil yapar, bazıları yapmaz. Her iki tip de uzun yıllar kuluçkada kalabilir, dolayısıyla eşiniz sizden önce kapmış olabilir. Ve evet eşinizden size bulaşmış olabilir.
Hpvnin rahim ağzı kanserine yol açabilen bazı tipleri var ve genelde bu tipler siğil yapmaz yanı görünür belirti vermez. Bu nedenle smear yaptırmanız gerekir. Smear esnasında tipleme testi de yapılır böylece hangi tip hpv olduğu belli olur.

HPV kan testinde çıkmaz. Sürüntü alınması gerekir.

Konu sahibi, hpv virüsünün 100den fazla tipi var. Bazıları siğil yapar, bazıları yapmaz. Her iki tip de uzun yıllar kuluçkada kalabilir, dolayısıyla eşiniz sizden önce kapmış olabilir. Ve evet eşinizden size bulaşmış olabilir.
Hpvnin rahim ağzı kanserine yol açabilen bazı tipleri var ve genelde bu tipler siğil yapmaz yanı görünür belirti vermez. Bu nedenle smear yaptırmanız gerekir. Smear esnasında tipleme testi de yapılır böylece hangi tip hpv olduğu belli olur.
çok teşekkürler onda siğil var, bende yok, dediğiniz gibi en kısa zamanda yaptırmam lazım

dün eşimin cinsel yolla bulaşan hastalığı olduğunu öğrendim, ve adam beni suçluyor benden ona geçmiş, ama biz çocuk doğduktan sonra ve hamileyken hiç birlikte olmadık, 2 yıldan fazla oldu yani, zaten beni aldattığına dair elimde kanıt var (henüz ona söylemedim), şuan dün geceden beri şok içindeyim, dün akşam ilk defa aldatma konusunu açtım, beni aldatıyorsun filan dedim, nerden çıkarıyorsun seninle birlikte olmadığım için mi dedi evet dedim, o da gel bak senin yüzünden böyle oldu dedi ben kaldım tabi, niye bu zamana kadar bana söylemiyorsun dedim, yok tedavi olduktan sonra söylecekmiş falan saçma sapan şeyler..
sorum şu acaba evlenmeden önce de onda bu hastalık var mıydı? bana geçmiş midir, normal doğum da yapmadım açılma olmadığı ve 40+ olduğu için sezeryan oldu, şimdi ben ne yapayım ya, bir yandan ilahi adalet diyorum, bir yandan endişeleniyorum
adı karnıbahar hastalığıymış, hpv diye de geçiyormuş, aranızda başına böyle bişey gelen var mı, ciddi bir hastalık mı, tedavisi var mı, en yakın zamanda kadın doğuma da gidicem ama alttan aletle bakıyorlar dimi, en son hamileyken çatı muayenesi bile zor olmuştu benim için kasılmaktan :KK43::KK43:
teşekkürler şimdiden
Smear testi gibi yapılıyor zaten genelde birlikte yapıyorlar ayrıca kaç yıllık evlisiniz .hpv kesinlikle cinsel temasla buluşan bir hastalık ve erkeklerde kolay kolay belirti vermiyor ama hanımlarda daha çok belirti veriyor mutlaka gidin test yaptırın inşallah bişey yoktur da o sonucu o insanlıktan nasibini almamış iftiracı eşinizin suratına catparsinjz.

X