aldatılma travmasından nasıl kurtulabilirim

eceperil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2008
44
0
Selamlar, 3 sene önce kocamın aşk ile birisine bağlı olduğunu ve cinsel beraberlikleri olduğunu hatta evliliğimizden iyice soğuyup boşanmak için can attığını öğrendim

Aşkla evlendiğim ve 10 sene hep öyle sandığım evliliğim başıma yıkıldı, önce kocamı çok seviyorum diye savaştım
yonca adındaki o kadından vazgeçmesini sağladım fakat arkasından hala duygusal boşlukta olan kocamın iş yerinden Sibel adında bir arkadaşıyla mesajlarını yakaladım

bu işide kadını arayarak hallettiğimi sanıyorum ama kocam mücadelemi küçük gördüğü için o arada kocamdan da iyice soğudum

boşanma fikri kafama girdikten sonra çocuklarımın babasız çok mutsuz olacaklarını ve psikolojilerinin bozulacağını düşünerek vazgeçtim

şu anda hala evliyim, herkes çok mutlu buna kocamda dahil

ben kendimi ilaçlarla başka şeylerle uğraşarak tedavi etmeye çalışıyorum ama
ne zaman yalnız kalsam, hala Yonca ve Sibel'i araştırıyor nerdeler ne yapıyorlar bulup kendime eziyet ediyorum

Evet resmen eziyet oluyor bana, çünkü netten çok şey arayıp buldum Yonca adında ki kızın facebookta gelinlikle resimlerini bile buldum
bundan kurtulmak istiyorum

gerçekten beni huzursuz eden bazen kocama hala ağzımdan acı kelimeler çıkartan ve böylelikle kocamında bu olayı ahlaksızlığını unutturmayacak şeyler yapıyorum

nasıl kurtulmalıyım bundan bu acı ile yaşayıp benim gibi olanlar var diyorum ama bir türlü olmuyor

bu siteye bile Yonca adındaki kadın üye olup evli aşkım falan diye bir yazı açmış mıdır acaba diye üye oldum

Unutmayı bana öğretebilir misiniz?

sevgiler

canım bu sende takıntı haline gelmiş yaa ben de öyleyim :KK43: bence terapiye gitmelisin, hatta kocanı da alıp aile terapistine gitmelisiniz, güven tek taraflı geri kazanılamaz canım ya, kocanın da desteği olması lazım

çocuklarınızı düşünüp evliliğinizi herşeye rağmen devam ettiriyorsanız;kendi kendinize şu şekilde yaptığınız psikolojik baskı yanlış..
bir an önce bir psikolog yada psikiyatr dan yardım almalısınız..
yoksa kendini sağlığınızı daha büyük tehlikeye atarsınız..

Tüm yaşadıklarınıza rağmen kocanızı affedip evliliğinize devam ettiğinize göre bildiğiniz bir şeyler var deyip susmak en güzeli aslında..:1closedeyes:
Madem devam kararı verdiniz. Önce bir psikoloğa gidin,yardım alın.. Yaşadıklarınız çok acı maalesef..benneyaptımki

canım sen yine iyi dayanmışsın.ben aşk cinsellik yaşamamış olmasına sadece netten olmasına rağmen öğrenince çok yıprandım.unutamadım.unutmaya çalıştıkça mahvoldum.üstüne üstlük karşımda güven vermek yerine agresifleşen biri vardı.herşey kötüye gitti.keşke hiç yutmasaymışım yada destek alsaymışım dedim.bence sen sadece ve sadece kendine ve çocuklarına kıymet ver.Eskileri açıp bakma artık her defasında canın acıycak.psikoloğa git ve destek al.senden kıymetli hiç bişe yok.lütfen artık kendini yıpratma canım.ben yaşadım anlıyorum seni.hayata bir kez geliyoruz.....

benim açımdan boşanmak çare gibi gözükmedi hiçbir zaman, yaşadıklarımın sadece birazını yazdım sizlere

onu yakaladığım için dayak bile yedim ben, ama kocamın bakış açısıyla da bakmak istedim olaya
şımarık büyütülmüş bir çocuktu, baskı ile yaşamış zaten 23 yaşında evlendik

üst üste 2 çocuk, sorumluluk ve babalık kocalık isteyen bir eş

zor arkadaşlar çok zor

aldatıldım boşanayım bari demek çözüm yolu değil

ama böyle mücadele içinde oldukça da, unutamıyorum işte

önce depresyon, sonra anksiyete bozukluğu oldu ilaç kullanıyorum ama hiç karşılıklı bir doktorla uzun uzadıya konuşmadım

Acaba Meltem hanım bu konulara cevap yazıyor mu , bana da yazarsa sevinirim
Neden unutamıyorum neden?

ilginize teşekkürler

benim açımdan boşanmak çare gibi gözükmedi hiçbir zaman, yaşadıklarımın sadece birazını yazdım sizlere

onu yakaladığım için dayak bile yedim ben, ama kocamın bakış açısıyla da bakmak istedim olaya

zor arkadaşlar çok zor

önce depresyon, sonra anksiyete bozukluğu oldu ilaç kullanıyorum ama hiç karşılıklı bir doktorla uzun uzadıya konuşmadım

ilginize teşekkürler

canım sadece ilaçla olacak bir iş değil bu inanki, içini döküp boşaltman ve tavsiyeler alman gerekiyor profesyonel yardım almadan pek üstesinden gelebileceğini sanmıyorum. Gerekirse eşinle birlikte git ama mutlaka git terapi çok iyi geliyor inanki

Bravo sizin gibi hanımları tebrik ediyorum ben aldatılmayı falan göze alıp dayak hakaret birde çocuklar herşeyi unutmuş gibi davranıp hayatına devam edebilme yeteneğinden ötürü...
Siz bir çok adımı atmış sorunlarınızı mücadele ederek kendinizce halletmeye çalışmışsınız.. BUrda değilde bir psikolokdan yardım alabilirsiniz yaşadıklarınızı mesela ben ne pahasına olursa olsun kaldıramazdım...:bbo:

sevgili eceperil seninki de bişey mi. ben eski sevgilim tarafından aldatıldığım için şimdikine paranoya yapıyorum. kendime de ona da zarar veriyorum. bazen düşünüyorum o bana güvenmeseydi zaten güvenmiyor deyip kötü şeyler yapabilirdim. bence bunlar bi çok kadında var.

Bravo sizin gibi hanımları tebrik ediyorum ben aldatılmayı falan göze alıp dayak hakaret birde çocuklar herşeyi unutmuş gibi davranıp hayatına devam edebilme yeteneğinden ötürü...
Siz bir çok adımı atmış sorunlarınızı mücadele ederek kendinizce halletmeye çalışmışsınız.. BUrda değilde bir psikolokdan yardım alabilirsiniz yaşadıklarınızı mesela ben ne pahasına olursa olsun kaldıramazdım...:bbo:

Kişiliğimde güçlü bir yan var bunu ben de biliyorum ama, unutmamı sağlayacak o gücü hala bulamıyorum

Sipru bu konuları bir-iki dostumla paylaştım seneler boyunca, asıl mesele eşimle konuşabilmekte ama buna hiçbir zaman yanaşmadı

başta özür bile dilemedi, şimdilerde bana düşkün davranıyor, bazen samimi buluyorum bazen rol yaptığını sanıyorum

Ve en kötüsü o aşkı hala unutmadı gibi geliyor bana
Hep inkar ediyor ama kalbim öyle diyor

Kişiliğimde güçlü bir yan var bunu ben de biliyorum ama, unutmamı sağlayacak o gücü hala bulamıyorum

Sipru bu konuları bir-iki dostumla paylaştım seneler boyunca, asıl mesele eşimle konuşabilmekte ama buna hiçbir zaman yanaşmadı

başta özür bile dilemedi, şimdilerde bana düşkün davranıyor, bazen samimi buluyorum bazen rol yaptığını sanıyorum

Ve en kötüsü o aşkı hala unutmadı gibi geliyor bana
Hep inkar ediyor ama kalbim öyle diyor

canım o zaman eşini yine sen ikna edeceksin. sırnaştğı zaman düşüncelerini söyle ona, unutamadığını düşünüyorum takıntı halien getirdim , bu durumdan kurtulmamı istiyorsan birlikte gidelim terapi görelim de.. a.s.

zor arkadaşlar çok zor

ilginize teşekkürler

Arkadaşım Meltem Hanım sitemize gönüllü olarak geliyor,boş vakitlerinde fırsat bulabilirse cevap vermeye çalışıyor..
Ama siz kendi kafanıza göre ilaç kullanmayın. Antidepresanların da yan etkileri çok olur..benneyaptımki
Çevrenizde araştırın güzel bir psikolog bulun önce anlatın,rahatlayın,o önerirse psikayartiste giderisiniz ancak o doktorun verdiği ilaçları kullanın..:teselli:

Laleciğim ilaçlarımı doktor verdi, sadece SSK doktoru işte iki dakka konuştu bıraktı

sağol dikkatin için

Sipru benim adam konuşmuyor ki, konuyu açsam bile hala sen orda mısın ohooo der kapatır

önerileriniz için teşekkür ederim

Yazık kendine hayatı zehir etmişsin, değer mi hiç bir erkek için? O kadınlar kimbilir ne kaygısız ve de mutludurlar şimdi herşeyden habersiz...Sense burada kendine zarar veriyorsun, herkes mutlu bi sen mutsuz, bırak allah aşkına şu fikirleri kafandan at sonunda ölüm yokya...Bu gidişle kanser olursun elin yoncası sibeli için..Hasta olduğundan bile haberleri olmaz, ne kocan ne diğerleri kendini düşün azıcık...Değmez arkadaşım değmez...

Son düzenleme:
affetmemişsiniz ki unutasınız...
ama buna rağmen ilişkinize devam etmişsiniz..
ben affetmezdim ama madem unutmak istiyorsunuz
affedin...I]

siz hayatınızı mahvetmişsiniz bence.. yani bu davranış biçimini takıntı haline getirip kurtulamayarak..kesinlikle psikolojik destek almanız lazım, anksiyete bozukluğu vs bu olayın yan etkileridir, ilaç kullanımıyla bunlar azaltılabilir ama ana etkeni de ortadan kaldırmaya çalışmanız lazım aynı anda..

boşanmadığınıza değdi mi acaba? yalnızca kendinize mi zarar veriyorsunuz o vahim olaydan arta kalanlarla? çocuklarınıza bi yansıması oluyor mu acaba veya ilerdde olabilir mi aşırı şüphecilik güvensizlk gibi? yani bunlar öyle ha deyince geçecek şeyler diil çünkü..

lucita çocuklar babalarının cep telefonunu , laptopunu karıştırırken görüyorlar beni, tartışmaların böyle çıktığından ikiside haberdar ve yapmamamı söylüyorlar

haklısın çok haklısın teşekkür ederim sana

Laleciğim ilaçlarımı doktor verdi, sadece SSK doktoru işte iki dakka konuştu bıraktı

sağol dikkatin için

Sipru benim adam konuşmuyor ki, konuyu açsam bile hala sen orda mısın ohooo der kapatır

önerileriniz için teşekkür ederim

ahhh bu erkekler :eek:klava: azcık minnacık küçücük anlamaya çalışsalar hayat ne kadar güzel olacak halbuki! :1no2:

canım...
öncelikle şunu söylemeliyim, artık obsesif hareketlerde bulunmaya başlamışsın sen...
bu kişilik bozukluklarına kadar da gidebilir...
tabiki bu senin elinde olan bir şey değil yaşadıkların büyük bir travma...
madem ki evliliğine sıkı sıkı sarılmayı tercih ettin,
sadece tek taraflı değil sen de, eşin de bir psikolog ile uzun uzun görüşmelisiniz...
ve bu görüşmelerden sonra sağlıklı kararlar almalısınız...
şuan boşanmak çözüm değil demen bile senin için sağlıksız bir karar olabilir, ama olmayabilirde...
psikologdan yardım aldıktan sonra aldığın/aldığınız olumlu ya da olumsuz kararlar daha sağlıklı olacak diye düşünüyorum ben...

ECEPERİL canım yaşadığın kolay birşey deyil..
senin bu yaşadığını ben 5 yıldır yaşıyorum.ilk başlarda çok sorun ettim ,terapistlere gittim ilaçlar kullandım.ne oldu? hiç herşey aynen devam etti eşim tüm karşı çıkmama vede konuşmalarıma rağmen yinede devam etti...bende çocoğum için boşanmadım.
çok sıkıntılı bir dönem geçirdim.ben boşansaydım maddi vede manevi yöndende sıkıntıya gircektim.tamam herşey maddiyat değil zaten eşimde asla boşanmak istemiyor...
ayrıca boşansam özgürlüğümde kısıtlanacaktı,kızımda ezilecekti.bende bir süre sonra düşündüm vede artık hiç bir şekilde takmamaya karar verdim..vede hayatımı yaşıyorum. hergün eve saatinde geliyor. benim vede kızımın ihtiyaçlarını karşılıyor.. bana hiç bir şekilde karışmıyor ..gerisi umurumda değil.dünyaya 1 kere geliyoruzzz

X