Aldatıldımm:(

Cesaret almayı.korkuyorum annem babam dışında herkes karşı rezil perişan olursun diyorlar oysaki babam üniversiteye devam etmemi bile teklif etti
Ee daha ne?
Böyle mükemmel babayı dinleme yerine elalemi dinliyorsan her şeyi hakedersin.

Ne kıymetli şu elalem. Babanızdan bile kıymetli.

Yazık...

Aileniz dediğin gibi arkandaysa buraya konu açman bile saçma. Direk boşansana... adam aldatmış ve sana şiddet uyguluyor. Yaşın daha çok genç elbet daha iyi birini bulabilirsin. Ya da ayrılırsan evlenmek için acele etme büyük ihtimal üniversite okumamışsındır git sınava hazırlan yeni bir hayata başla.
Okumadım o istemiyor diye lise sonda bırakmıştım şimdi herşey dank ediyor kafama

neden kocaniz icin hastane hastane dolastiniz ki bebek icin. bebek birine jest olarak yapilmaz.
ailesi dovdurdu kismini da anlamadim. dovulduktan sonra, arkanizda duran ailenize gitmissinizdir heralde di mi? gururunuz falan kirilmistir kapi gibi ailemde arkamda bu ruh hastalari kim oluyoki diyip ailenize gittiniz di mi?
evde oturup uzuldugunuzu sanmiyorum?

Bu yaşıma kadar bana tokat atmamış babam böyle bir adamdan şiddet gördüm diye deliye dönüyor
Ve sen bu asil adamı 20 yıl sana emek veren adamı, 5 para etmez bir müsvedde için harcıyorsun.

Sen ne hayırsız evlatsın ya.
Babayı değil de elalemi dinliyorsun hala.

neden kocaniz icin hastane hastane dolastiniz ki bebek icin. bebek birine jest olarak yapilmaz.
ailesi dovdurdu kismini da anlamadim. dovulduktan sonra, arkanizda duran ailenize gitmissinizdir heralde di mi? gururunuz falan kirilmistir kapi gibi ailemde arkamda bu ruh hastalari kim oluyoki diyip ailenize gittiniz di mi?
evde oturup uzuldugunuzu sanmiyorum?
Ailemin yanına döndüm hemen gitmemekte karalıyım ama asla boşanmam diyor
Ve sen bu asil adamı 20 yıl sana emek veren adamı, 5 para etmez bir müsvedde için harcıyorsun.

Sen ne hayırsız evlatsın ya.
Babayı değil de elalemi dinliyorsun hala.
Babam her şeyden kıymetli benim için o da üzülür bu yolda ondan korkuyorum

Bebek tedavisine devam mi konuyu okumadiniz heralde kadın bebek olsun diye hastahane hastahane gezerken adam kadını başkasıyla aldatıyor ne bebek tedavisine devam yahuuu
Bebek tedavisine devam mi konuyu okumadiniz heralde kadın bebek olsun diye hastahane hastahane gezerken adam kadını başkasıyla aldatıyor ne bebek tedavisine devam yahuuu
Sanırım ironi yaptınız
aynen öyle, ama sadece siz anladınız bunu:)

Ailemin yanına döndüm hemen gitmemekte karalıyım ama asla boşanmam diyor
Babam her şeyden kıymetli benim için o da üzülür bu yolda ondan korkuyorum
onun ne dedigi muhim degil. hakimin diyecekleri onemli. ben cok asla bosanmam cok seviyorum diye tenyalar gordum, hem tazminat odediler hem nafaka.

Şartlarınızı ve olayların gidişatını bilmiyorum ama 20 yaşında üniversitede vize-finallerde ne yapacağız diye düşünürdük. Bunu kendinize yapmayın. Gencecik bir kadınsınız. Aileniz yanınızda bir evlilikte olabilecek en kötü şeyleri yaşamışsınız.
Kaldıramam demeyin kurtarın kendinizi böyle bir pislikten. 20 yaşındasınız kendinize yepyeni ve tertemiz bir hayat kurabilirsiniz.

Sevgili kardeşim. Sana bu kadar zulmeden herif seni aldatsa ne olur aldatmasa ne olur?

Aldatma mevzusu niye bu kadar önemli ben anlamıyorum. Dayağa, işkenceye, küfüre,hakarete katlanip işin içine başka kadın girince mi anlıyorsunuz katlanmamak gerektiğini? Bu kadar şeye sustuguna göre buna da ses çıkarmaya bilirsin.

Öyle bir durum ki nefes almaya bile katlanamıyorum.
Tabi tabi.
Kesin hala aşıksındır, seviyorsundur.
Aldatması da dövmesi de hep aşktan.

Sinir oluyorum senin gibi kadınlara.
Ailen 20 yıl emek versin, değer versin, saçının teline kıyamasın. Sen bir karaktersiz için onları çiğne.

Sen burada nefes alamıyorum diye ajitasyon yaparken anne baban da evde ağlıyor, uykusuz geceler geçiriyor, boşan diye dua ediyor.

Ama umrunda mı? Değil. Çünkü kocan ve ailesi daha kıymetli, dövse de sövse de. Bir de bu adamı baba yapmak için canhıraş çaba göstermen de ayrı cehalet.
Okumuşsun ama boşa. Bir erkeğe köle olmak için okumasan da olurdu.

Onlardan üstün yanın olsa ilk dayak yediğinde boşardın.
Ne yaşadıysan şiddete kötü davranışlara göz yumduğun için oldu.
Otur ağla şimdi. Aileni de kahret o evde durdukça.

Aldatılan kadın koca evinde değil baba evinde kalır. Demek ki ayrılmaya niyetin yok. Dayağını ye, boynuzlarını cilala, kal orada.

İnsanın kendine yaptıgı kötülügü kimse yapamaz
Allahım sen gençlerimize akıl fikir ver

20 yaşında erkeği bile askere almıyorlarken sen daha çocuksun 1 sene geçsin öyle adam olacaksın diyorlar. Daha 20 yaşındasın önceki mesajlarından 20 yaşından önce evlendiğini düşünüyorum. Ailen gayet modern, babanın boşan üniversiyete git kendini geliştir sözlerine karşılık "elalem" ne der diyen sensin. Ben boşluktayım cümlesini, ne yapacağımı bilmiyorum cümlesini kimler kurar biliyor musun?
Ne ailesi ne çevresi ne arkadaşlarından senin bulunduğun durumda gram yardım görmeyecek, gram destek görmeyecek, ailesi tarafından evlendin kocandır ne halin varsa gör diye böyle durumda yapayalnız kalanlar.
Bu cümlelerine cevaplarına karşılık sen ne boşanırsın, ne kocişten vazgeçersin. Kocişin seni aldatır, sen 2 düşükten sonra çünkü artık dayakta var çocuk sahibi olursun sonra ömrün boyunca o eve tıkılıp kalırsın. Kocişin gününü gün eder, sen doğurabildiğin kadar doğurursun. Daha gencecik yaşta bu yaşanıyorsa sonrasında daha ağırlarını yaşamaya hazır ol. Hatta o kociş muhtemelen ilerde diğer sevgililerinden çocuk yapacak, belki beraber yaşarsınız. Keşke senin yaşında olan kadınlarımız tamam evlensinler ama kadının görevi çocuk doğurmak, evine kocişine bakmak olmadığını anlasınlar. Ne demek benim okumama izin vermedi. Ne demek senin okuma şansını elinden aldı ve sende buna eyvallah dedin. Bunun adı aşk değildir. Bunun adı çocuk yaşta bir kızı kendisine esir etmektir.Geleceğin halen var ya geleceğin için kalk ayağa yada otur kocişinin ihanet-lerini sineye çek!

çocuk mu dusunuyosun bi de bu adama..
ailen arkanda bence yeter bu durum..

Bir de her cahil kadın gibi "kocam çok iyi, beni çok seviyor, ailesi tü kaka" yazmış diğer konularda.

Ama mesajlara bak "oğullarına beni dövdürdüler, aldattı yine dövdü, aldattı beni suçladı"

Seven adam bu mu? dövüyor, aldatıyor, yine dövüyor.
G Gunbatimii

Okumadım o istemiyor diye lise sonda bırakmıştım şimdi herşey dank ediyor kafama
Liseyi açıktan okuyup bitirebilirisn. Hiç bir şey için genç değil daha çok gençsin. O adam seni artık mutlu edemez, değişse bile yaşadıklarını unutabilecek misin? Ayrıca biri istedi diye liseyi bırakmak ne ya. Sizde de sorun var...

bu hayatı yaşayan sensin , senin kararın tabiki , fakat saygının olmadığı biryede sevgide olmaz, böyle bir ailede zaten sağlıklı bir çocuk yetiştimekte nerdeyse imkansız , bir çok bayan var mecburiyetten böyle bir hayatı sürdüren , arkasında desteği yok , maddi özgürlüğü yok , oysa sizin aileniz destekmiş . hem insan bu hayatta nelere alışmıyorki ? yaş itibari ile çok gençsiniz neden böyle bir hayata katlanıyorsunuzki ?

X