Akşam 18.00'den Sonra Yemeyerek Zayıflama Deneyimlerimiz

Aynen canımcım, ben de aynı psikoloji içindeyim mafoldumben Birde uzun zamandır görmeyenlerin seni gördükleri andaki tepki aaaaa akannehir ne olmuşsun sen böyle falan demeleri insanı çileden çıkarıyo. Bende sırf kilo verdikten sonra beni tekrar gördüklerinde yüzlerindeki o ifadeyi görmek için zayıflıcam canım. Bu hafta sonuda eve eliptik bisikletimi alıcam, hergün yarım saat çalışsam yeter de artar bana zemuszemus

hadi hayırlısı tatlımm=)) bekliyoruz iyi haberlerini=) olumunekankayizsmile

Bende bugün hangi gün diyete başladığıma baktım 18 gün olmuş, ben daha fazla zannediyorum, demek ki o kadar baskı altındayım ki öyle gelmiş :) Ben bu kadar süre içinde 7 kilo verdim. Hesaplayınca 3-4 günde bir kilo vermişim. Bir çok şey yedim ama kalorisi düşük beslendim. Fakat kesinlikle tatlı yemedim özellikle çikolata bir lokma bile yemedim. 4 kilom daha kaldı ha gayreeeeeeeeeetttttt....

Son düzenleme:
hadi hayırlısı tatlımm=)) bekliyoruz iyi haberlerini=) olumunekankayizsmile

Umarım amacıma 50 kg. hedefime ulaşırım. Tabii umarım isteyen herkes ulaşsın kaydirigubbakcemile5 Bu aralar iştahım açıldı gene malum dönemden ama ohaoldumsmile sonrasında sıkı diyete başlayacağım, ayyy ne güzel olur 15 kg. versem ona da razıyım :gitme: umarım başarabilrim... :lepi:

Bende bugün hangi gün diyete başladığıma baktım 18 gün olmuş, ben daha fazla zannediyorum, demek ki o kadar baskı altındayım ki öyle gelmiş :) Ben bu kadar süre içinde 7 kilo verdim. Hesaplayınca 3-4 günde bir kilo vermişim. Bir çok şey yedim ama kalorisi düşük beslendim. Fakat kesinlikle tatlı yemedim özellikle çikolata bir lokma bile yemedim. 4 kilom daha kaldı ha gayreeeeeeeeeetttttt....

Maaşallah canım seni tebrik ederim. Bu kadar kısa zamanda iyi kilo vermişsin. Maaşallah sana. Umarım ben herkes hedefine ulaşır :1hug:

ışden ayrılmayı düşünüyorum ondan sonra daha iyi besleneceğime ve spor yada en azından evde egzersiz yapıcağıma inanıyorum bakalım hakkımda hayırlısı olsun catgirl24 ne yiyon ne içion bizede anlat biraz :KK70:

ara tatile giridk düzenim altüst oldu kızlar ya:1no2:
ben işteyken daha iyi besleniyodum saati belliydi en azından.şimdi sabah kahvaltıyı 10-11 gibi yapıyoruz.ne kadar azıcık yesemde bişeyler yolunda gitmiyor.tatildeyim diye herkes beni davet etti çaya-çorbaya.yemiyorum tabiki porsiyonlarım hep sabittir.ama ara öğün vs olmuyor ya çok sinir oluyorum.bu gn alışveriş merkezine giitik kızımla çantamda bir elma vardı onu yedim ayak üstü orda bişi atıştırmiim diye.eve geldik tabi yemek saat 4 te yedim.akşamlarıda meyveyle geçiştiriyorum ama bişeyler ters gidiyor sanki.tartı yok evde.işyerimde tartılıyodm hep.
bu sabahki listemi yazayım:
sabah
1 haşlanmış yumurta
2 dilim ekmek
birazcık fıstık ezmesi
beyaz peynir
şekersiz çay
ara
1 elma

öğlen(akşam olmuştu artık tabi)bilmiyorumkismile
1 kepçe mercimek çorbası
4 kaşık kıymalı bamya
1 küçük kase yoğurt
ekmek yok
gece yatana kadar sadece meyve yiyeceğim.

canım önce tebrikler ama diyet derken neler yaptın anlatırmısın.sendemi akşam yemiyorsun???

Sabah:
Kahvaltıdan önce form macununu yedim üzerine su içtim.Günde bir kez yiyorum.

Menemen yedim

Geç uyandığım için öğlen yiyemedim.

Ara:
Sütlü gevrek, meyve

Akşam:
İç pilav
1 Sosis
Zeytin yağlı pırasa

yedim.

sabah
4 fincan şekersiz çay
2 dilim kızarmış ekmek
biraz peynir

öğlen
koca 1 dilim çikolatalı pasta (regl dönemim)

akşam
2 fincn şekersiz çay
1 bardak meyve suyu

çok saçma şeler yemişimalsanaalsanasmile

kızlar 6 dan sonra yemek yememek,işe yararmı gerçektenbilmiyorumkismile

tatlım bence işe yarıyor .bende bi dönem akşam yemeyerek zayıflamıştım.sadece meyveyle geçiştiriyorsun akşam yemeğini,ha bide bitki çayı gibi sıvı şeyler tüketebilirsin.sana başarılar:))kaydirigubbakcemile

sabah
4 fincan şekersiz çay
2 dilim kızarmış ekmek
biraz peynir

öğlen
koca 1 dilim çikolatalı pasta (regl dönemim)

akşam
2 fincn şekersiz çay
1 bardak meyve suyu

çok saçma şeler yemişimalsanaalsanasmile

:eek:klava: pastayı iyi ki yemişsin. Evet çok saçma şekilde beslenmişsin.Daha güzel beslenmelisin.

SABAH
menemen
1dilim ekmek

arada
4tane yulaflı bisküvi
neskafe

öglen pekbiacıkmadıgım için 2portakal yedim

akşam peynirli makarna
azz nohut
salata

Arkadaşlar tebrikleriniz için teşekkür ederim.. Sormuşsunuz ne yiyorsun diye sabah bir kaç çatal reçelden hariç kesinlikle tatlı yemiyorum. Ayrıca bu çok önemli kalorileri hesaplıyorum. Bir şey yemeden evvel hemen kalorisine bakıyorum. Bunun haricinde herşey yiyorum, günde 2 dilim ekmek yada makarna, bulgur (3 yemek kaşığı) , 1 tabak sebze, 1 haşlanmış yumurta, meyve vs... Ama aşırıya kaçmadan... Sizde yediklerinizin kalorisini bilirseniz sorun kalmaz emin olun... Yemeğe koyduğunuz yağ çok az olmalı 1 yemek kaşığı sıvıyağda 130 kalori var bu çok fazla.. Artık kızartma canım çekerse fırında yağlı kağıtta yapıyorum çokta leziz oluyor.

Eğer gerçekten zayıflamak isitiyorum boşa vakit harcamak istemiyorum diyorsanız dengeli ve kalori hesabı yaparak beslenin, yoksa boşa kürek çekersiniz.. Saat 18:00 de yemeğe son vericem diye şartlanmayın eğer geç yatan biriyseniz yatmadan 4 saat önce yemeğe son verin..

Örneğin günde kilo ve boyunuza göre 2000 kalori almanız gerekiyorsa bu sizin kilonuzu korumak için iyidir. Fakaaaatt kilo vermek isterseniz bunun altına düşmeniz gerekiyor örneğin 1500 kalori almalısınız böyle bir durumda.. Sporda yapıyorsanız ne ala.. Gün içinde yediklerim geçmiş sayfalarda var inceleyebilirsiniz.. Umarım herkez istediği kiloya ulaşır..

Bugün yediklerim..

Sabah:patatesli peynirli omlet, 2 adet zeytin, 2 çatal reçel, yarım kepek ekmeği
Ara:Elma, portakal
Öğlen(17:30) fırında mantarlı patatesli köfte, yoğurt
Akşam(21:30) 5 adet sarma, 2 kaşık yoğurt, elma

Toplam 850 kalori aldım bugün.. Hedefime çok az kaldı :)

ara tatile giridk düzenim altüst oldu kızlar ya:1no2:
ben işteyken daha iyi besleniyodum saati belliydi en azından.şimdi sabah kahvaltıyı 10-11 gibi yapıyoruz.ne kadar azıcık yesemde bişeyler yolunda gitmiyor.tatildeyim diye herkes beni davet etti çaya-çorbaya.yemiyorum tabiki porsiyonlarım hep sabittir.ama ara öğün vs olmuyor ya çok sinir oluyorum.bu gn alışveriş merkezine giitik kızımla çantamda bir elma vardı onu yedim ayak üstü orda bişi atıştırmiim diye.eve geldik tabi yemek saat 4 te yedim.akşamlarıda meyveyle geçiştiriyorum ama bişeyler ters gidiyor sanki.tartı yok evde.işyerimde tartılıyodm hep.
bu sabahki listemi yazayım:
sabah
1 haşlanmış yumurta
2 dilim ekmek
birazcık fıstık ezmesi
beyaz peynir
şekersiz çay
ara
1 elma

öğlen(akşam olmuştu artık tabi)bilmiyorumkismile
1 kepçe mercimek çorbası
4 kaşık kıymalı bamya
1 küçük kase yoğurt
ekmek yok
gece yatana kadar sadece meyve yiyeceğim.

aynen tatlım.. benim de düzenim alt üst oluyor tatilde.. hele annemin evine gelince bi düşün:S eyvahedigeldismile

Bugün yediklerim..

Sabah:patatesli peynirli omlet, 2 adet zeytin, 2 çatal reçel, yarım kepek ekmeği
Ara:Elma, portakal
Öğlen(17:30) fırında mantarlı patatesli köfte, yoğurt
Akşam(21:30) 5 adet sarma, 2 kaşık yoğurt, elma

Toplam 850 kalori aldım bugün.. Hedefime çok az kaldı :)

tebrik ediyorum seni tatlımmm ama aldıgın kalori cok az =/ 1200ün altına düşülmemeli hiç bir sekilde diye okumustum ama sen bilirsin yine de tabiki :1hug: nasıl mutlu olacaksan öyle yap Şeniz

Hesaplayınca öyle denk geldi aslında bilinçli olmadı bugün hep dışardaydım. Aslında 1000 kalorinin altına düşmemeye gayret ediyorum..

bende yazayım düzensiz tatil beslenmemi
sabah
haşlanmış yumurta
beyaz peynir
bir çay kaşığı kadar nutella
2 dilim ekmek
şekersiz çay

ara
bir avuç fındık
şekersiz papatya çayı

öğleden sonra 3 te
1 küçük kaşarlı tost
şekersiz çay
akşam
haşlanmış brokoli ve közlenmiş biberi yoğurtladım başka bişi yemedim.

sonrada bugün aksayan meyvemi yerim:nazar:

berbat bir gündü.. cidden tüm düzenim allak bullak oldu. sabah kahvaltımı saat 15:00da yaptım siz düşününün artık.. ööff öf.burda hep böyle oluyor. kızıyorum kendime çok.neyse ki çok yemedim.

X