Akit'ten Leman-Şevval Sam bombardımanı!

benim karaktersiz dediğim şu şekilde benim amcamın olunun dogum günü vardı ben izmirde oturuyorum alsancaga gidelim dedik akşam vakti eşlerle katıldık kızın biri külotlu corap giyinmiş bildik kilotlu corap ya altınada kırmızı seksi bir kilot üstünede bir badi kışın ortasında daha töbe töbe bişiler bakınıyoduk gelip dibimizde eşimin önünde eğildi gülümsedi kocama gitti :KK22: ben bu tiplerden bahsediyorum kuzum agzım acıkta kaldı eşiminde benimde sinirlerim boşaldı resmen yani bütün mini etek için demiyorum canım istisnalara diyorum karaktersiz söz gelimi benim dayı kızlarıda giyer ben giymem ama cok mini değil ama siz üstü işte adabıyla giyerler öle milletin nefsini üstüne toplamazlar :KK31:

Yeni nesil üniversite öğrencileri hep öyle giyiniyor ki. Kuşak farkı. Biz de öğrenciyken bence bizden eski olan insanlara marjinal geliyorduk ki şimdi üniversitede giyindiğim gibi giyinemem. Yaş meselesi bence. Ama neden sinirleniyorsun ki başkalarının giyimlerine, herkes utanmadığı sürece istediğini yapsın.

ipek ne guzel yazmıssın. uzun uzun yazmamayayım bosuna, katılıyorum!

fakat krizantemin sorunu eşine kendini göstermeye calısıp kaş göz etmesi anladıgım kadarıyla. dolayısıyla olaya biraz daha duygusal bir pencereden bakıyor.

krizantem sinirin gectiginde amaaan bana ne isteyen istedigi gibi giyinsin, baskalarıyla yersiz iletisim kurmaya calısmasınlar ona buna göz koymasınlar yeter diyecekmissin gibi geliyor :KK66:

yukarda arkadaşa neden kızdımı yazdım tatlım bu örneklerden birisi o gün annemlere gidicem bir tane kız süper minimi ne diyorlar bacaklarını acmıs oturuyo kilodu gözüküyo bilerek yapıyor eminim yani bütün erkekler agzını acmıs bakıyor resmen agızlarının suyu aktı yani bu kadarına saygı duyamıyorum bende acık bir bayanım askılıda giyirum elbisede etekte yerine göre askılıda ama bu kadarını kaldıramıyorum canım ya

Ne iğrenç demi ona buna bakarken ağzının suyunun akması.
Erkeklerin en iğrenç yönlerinden biri..

Sunu ayirt edin artik.
Bir kisi saygisiz ise siz o kisiye saygi duymazsiniz.
Ama bir inanc, bir olusum, bir kurum vb gibi topluluk icinden biri size saygisizlik ediyor diye sizde kalkip tüm o topluluga saygisizlik edemezsiniz, yanlistir bu.

Burada islamiyet bir dindir ve milyarlarca inanani vardir.
Kalkip ISlamiyete, müslümanlara, inanc ve ibadetlerine saldirirsaniz bende tepkimi veririm. ( Bagyan LEman icin bu cümle)

Amacının bu olduğu kesin mi acaba?
Masumane bir şekilde kendi düşüncelerini de söylüyor olabilir. Zira ben kendimi bildim bileli reklam peşinde koşan bir kadın olarak hiç tanımadım.

Ama demiş ki ben Araplara para kazandırmam! ya zaten oraya gidenler araplara para kazandırıyım onların ekonomilerini güçlendiriyim diye gitmez, ibadet amaçlı gidildiğinin bile farkında değil! kaldı ki millet her sene yabancı ülkelere tatile gidiyo oraya giden ibadet amaçlı gitmiyo 'tatil' amaçlı gidiyo.. Yani çok saçmalamış bence ne diye ortalık yerde böyle şeyler söyledi reklam olmak amacındadır diye bi yargı uyandırdı bence!

Sunu ayirt edin artik.
Ama bir inanc, bir olusum, bir kurum vb gibi topluluk icinden biri size saygisizlik ediyor diye sizde kalkip tüm o topluluga saygisizlik edemezsiniz, yanlistir bu.

Kalkip ISlamiyete, müslümanlara, inanc ve ibadetlerine saldirirsaniz bende tepkimi veririm. ( Bagyan LEman icin bu cümle)

bunu belirttiğin iyi oldu. herkes olunca üstüme bile alındım bir an:KK34:

fakat krizantemin sorunu eşine kendini göstermeye calısıp kaş göz etmesi anladıgım kadarıyla. dolayısıyla olaya biraz daha duygusal bir pencereden bakıyor.

krizantem sinirin gectiginde amaaan bana ne isteyen istedigi gibi giyinsin, baskalarıyla yersiz iletisim kurmaya calısmasınlar ona buna göz koymasınlar yeter diyecekmissin gibi geliyor :KK66:

Ben krizantemin yazısını okuyunca direk kendi yıllarım geldi gözümün önüne. Hatta ilk işe başladığımda bir sabah yolda bir arkadaşımla karşılaştım. Nereye gidiyorsun demişti. “işeeee” demiştim. “o ne öyle rock partisine” gider gibi demişti.
Şimdi üniversitelerin önünden geçerken yaşlandığımı hissediyorum. Kesinlikle şu an onların giydiğini ben giyemem he belli sınırlarda giyerim ama yakışmaz sanki. Ne bilim tozlukla işe geldiğimi düşünemiyorum.
Nedense insanların giyimleri beni çok rahatsız etmiyor. Ben kıskanç biri değilim ama eşim de çok bakarsa gönül koyabilirim sanırım.
Ama kendi kızımın da iç çamaşırının göründüğünü bilerek oturmasını istemem şahsen. Tamamen duygusal bir konu sanırım.

dünkü konuda saygı gösterenleri gördük zaten. biri, o konuya olumlu bakan herkesi sıraya dizmiş. her mesajı eksilemiş. :)
saygı verene verilir vermeyene verilmez bu tamam ama herkesi kapsamıyor bu. az. şükür ki az. her 2 düşüncedede az bence..

katılıyorum oky, bazen oyle konular oluyor ki bir hevesle yazıyorum, benzer dusuncede oldugum insanlardan tut en farklı dusunduklerime kadar herkesin yazdıklarına şaşırıyorum, bir süre daha yazasım gelmiyor.

herkes saygı saygı diyor ama beklemekle yetiniliyor, cogu kisinin beklediklerini göstermek gibi bir gayreti yok.
zannediliyor ki hakarete cevap hakaretle verilir, bu tip konulardaki yorumlar hos degil ama turnusol kagıdı gibi insanların asıl karakterlerini gosteriyor işte.

Ne iğrenç demi ona buna bakarken ağzının suyunun akması.
Erkeklerin en iğrenç yönlerinden biri..
evet yaa kızda hiç bir tepki vermiyordu erkeklerde durumundan cok memnundu simdi buna ben nasıl saygı duyim bana göre olmaması gereken bir şey :KK20:

aynen şekerim yaaa cok sinirliyim bu konuda :KK70: evet sanırım duygusal yönden baktım:KK1: biraz da ama napim yani kocamda olsa erkektir sonucta gidip dibine girmenin ne alemi var :KK19::KK14:

böyle kelli felli adamların tutupta niyet okuyuculuğu yapmalarına gıcık oluyom . sana ne milletin ne dedğinden. inanıyorsan değerlerini anlat millete saracağına

Sunu ayirt edin artik.

hiii bende bir an irkildim papara yedik diye kızz bu kadar kızma bune şiddet bune celal :KK1::KK14:

Ama demiş ki ben Araplara para kazandırmam! ya zaten oraya gidenler araplara para kazandırıyım onların ekonomilerini güçlendiriyim diye gitmez, ibadet amaçlı gidildiğinin bile farkında değil! kaldı ki millet her sene yabancı ülkelere tatile gidiyo oraya giden ibadet amaçlı gitmiyo 'tatil' amaçlı gidiyo.. Yani çok saçmalamış bence ne diye ortalık yerde böyle şeyler söyledi reklam olmak amacındadır diye bi yargı uyandırdı bence!

Bu kısımda bir belirsizlik var zaten. Yani ne anlatmak istiyorsa makaslanmadıysa daha net anlatması gerekirdi ki ona karşı ön yargısız olan gurup için bir yerlere çekilmezdi yazısı. İnanmıyorsa ki bunun özgürlüğüne hep sahip çıkıp “ben ibadetin gerekli olduğuna inanmıyorum ya da hac diye bir şey yoktur” diye daha net cümleler kullansaydı daha iyi olurdu eğer amaç oysa. Ama sadece bu ziyarette oynanan oyunları ele aldıysa devamı gelmesi gereken bir yazı. Yani dedem masal anlatıyor da sanki bitirmiş ben arkasından “eeee” diyorum. Yani devamını bekliyorum gibi. Leman Sam’ın bu açıklaması yetersiz.
Ama senin dediğin gibi reklam amaçlı olduğunu sanmıyorum. Yıllardır ne malzemeler vardı da kullanmadı.

Insanlar konusma özgürlügü adi altinda gercekten bazen hadlerini o kadar cok asiyorlar ki.
Ne demek " araplara para kazandirmak" yahu.
Tatillerde yurtdisina gider, Ingilizlere, Fransizlara, Almanlara, Amerikalilara vb vb para kazandirirsiniz bunda sakinca görmezsiniz.
Yediginiz giydiginiz hep ithaldir, gidip yurtdisindan alirsiniz bunda sakinca görmezsiniz.
Sözkonusu Müslmanlar ve ibadetleri olunca beyninizi rafa kaldirir bir tarafinizla konusursunuz.

Yeter artik yahu.
Saygi ise insanlarin inanc ve ibadetlerinede saygi.
Sakin bunun adini düsünce ve konusma özgürlügü koymayin zira bazi insanlar bi tarafi ile düsünüp bi tarafi ile konusuyor.
Gitmessin, inanmazsin falan filan ama bir Müslümanin en büyük ve en önemli ibadetini " araba para kazandirmak" diye nitelersen bende seni ve o düsünce tarzini öyle seylerle nitelerim ki aklin durur, sonrada düsünme, konusma özgürlügü der cikarim.

Cekin artik su kirli elinizi, dilinizi islamin üzerinden ya.
Yokmu baska isiniz gücünüz.
Siz zannediyorsunuz ki, müslümanligi karalarim, insanlari caydiririm, engellerim falan filan yok kardesim, sen ALLAHA SAVAS aciyorsun, karsiliginida önünde sonun da ALLAH tan alacaksin!!!

Heee bu arada unutmadan Bagyan Leman yeni kitap cikarmisin:)) Satislar nasil...

Burada müneccim b.ku yemeye gerek yok.

Tatillerde g.tünü ata ata yurtdisinda cirit atip, Avrupa, Amerika turu yapanlar sözkonusu Müslüman ve Ibadeti olunca bir tarafindan konusrsa bende tepkimi veririm.

Herkes masallah saygi gösterin bizeeee demeyi biliyor ama müslümana ve ibadetine saygi hak getire...

Sevgili weiss , yukarıda senin yazdıkların aşağıda Leman Sam ın söyledikleri var. Okuyunca göreceksin ki islamiyete ve inananlara herhangi bir hakareti , kırıcı bir sözü bulunmuyor. Ya senin yazdıkların ?

Leman Sam: 'Hacca ve umreye gitmem'

Leman Sam: 'Hacca ve umreye gitmem'

20/04/2014 16:36
A+ A-

Edirne'ye konser vermek için gelen sanatçı Leman Sam, gösteriş yapmak için hacca ve umreye gidenlere karşı olduğunu ifade etti.

Edirne’ye konser vermek için gelen sanatçı Leman Sam, gösteriş yapmak için hacca ve umreye gidenlere karşı olduğunu ifade ederek, "Araplar bu işi kazanç haline getirdi. Ben buna karşıyım. Zaten ülkemiz fazla parası olan ülke değil. Gidip de Araplar'a para kaptırmak benim için ters. Bana sorarsanız hacca gider misiniz? Hayır gitmem. Herkesin kendine göre bir dini inancı vardır. Araplar'a da para kaptırmam" dedi.

Leman Sam dün geceki konserinin ardından konakladığı otelin çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hac ve umreye gitmediğini, bunun sebepleri olduğunu ifade eden Sam, Arapların bu işi kazanç haline getirdiğini söyledi. Hac ve umreye gidilmesine değil, bunun ticarileştirilmesine karşı olduğunu savunan ünlü sanatçı Leman Sam şunları söyledi:

"Araplar bu işi kazanç haline getirdi. Ben buna karşıyım. Zaten ülkemiz fazla parası olan ülke değil. Gidip de Araplar'a para kaptırmak benim için ters. Hac yapılan yerde büyük büyük oteller yapıldı. Kabe’yi görenler çok pahalı, insanlar lüks elbiseleriyle mücevherleriyle gidip orada bir birlerine hava atıyorlar. Bu artık dini inanç olmaktan çıkmış gibi görünüyor. Zaman zaman, kimisi samimi niyetlerle kimisi şov için gidiyor. Bunlara da karşıyım. Ama en önemlisi yani ben neden bu açıklamayı yapıyorum, genel olarak Atatürk ’e 'Dinsiz', 'Dini şöyle böyle yaptı' derler. Haksız eleştirilerde bulunurlar buna o kadar kızıyorum anlatamam."

"ATATÜRK 'SAVAŞ SEBEBİ' DEMİŞTİ"

Atatürk’ün zamanında Hz Muhammed’in evini yıkmak isteyen Araplara karşı çıktığını ifade eden Leman Sam, şöyle devam etti:

"Atatürk zamanında Hz. Muhammed’in evini yıkmak isteyen Arapları, ‘Sakın böyle bir şey yapmayın bu bir savaş sebebidir’ demiş. Bu benim için çok önemlidir. Bu bir büyük liderin insanların kendi dinine olan saygısı ve korumacılığıdır. Bunu hiç kimse fark etmeyip ondan sonra bu mevzunun üzerine de tartışma dönemsi benim için tatsız bir şey tabi. Bana sorarsanız hacca gider misiniz? Hayır gitmem. Çünkü neden gitmem. Herkesin kendine göre bir dini inancı vardır. Ben gitmem yani. Araplara da para kaptırmam. Bunlar çok tartışmalı mevzular. Birçok fakir insan var belki çok gitmek istiyorlar inançları dolayısıyla fakat bir türlü gidemiyorlar. Ama birde burada onun bunun sırtından çala çırpa dolandırarak para kazananlar durmadan oraya gidiyor. Peki onlar cennete gidecek, fakirler cennete gitmeyecekler mi? Bu anlayışlara çok karşıyım. Ben bunları kabul etmiyorum. İstiyorum ki Türk halkı dinini uygulayacaksa biraz düşünerek, araştırarak okuyarak ve muhakeme ederek hayata geçirsin. Tanrı insanın arasına kimsenin girmesine taraftar değilim."

LEMAN SAM’DAN TÜRKÜ ALBÜMÜ GELİYOR
Türkü albümü yapmak için hazırlıklara başladığını belirten Leman Sam, kendisinden bu konuda bir beklenti olduğunu kaydederek, "Bu son albümden sonra yakında bir albüm daha yapacağım. Prodüktörüm proje albüm diyor. Ben bir ara türkü albümü yapmak istiyorum. Oturacağız. Muhtemelen onun dediğini yaptıktan sonra hemen bir türlü albümü yapacağım. Çünkü böyle bir beklenti var. Ben de türkü söylemeyi çok seviyorum. Sesime de yakıştığını söylüyorlar. Hayata geçirmek istiyorum. Eski derlemeden hiç hoşlanmam. Kenarda kalmış, pek duyulmamış türküler var. Onlardan bir albüm yapacağım" dedi.

Engin ÖZMEN- Ali Can ZERAY/EDİRNE, (DHA)

Kaynak : http://www.radikal.com.tr/hayat/leman_sam_hacca_ve_umreye_gitmem-1187681

Su saygi ve hosgoruden bahseden bagyanlar neden hep saygisiz ve hoşgörüsüz olanlar oluyor:KK66:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu kısımda bir belirsizlik var zaten. Yani ne anlatmak istiyorsa makaslanmadıysa daha net anlatması gerekirdi ki ona karşı ön yargısız olan gurup için bir yerlere çekilmezdi yazısı. İnanmıyorsa ki bunun özgürlüğüne hep sahip çıkıp “ben ibadetin gerekli olduğuna inanmıyorum ya da hac diye bir şey yoktur” diye daha net cümleler kullansaydı daha iyi olurdu eğer amaç oysa. Ama sadece bu ziyarette oynanan oyunları ele aldıysa devamı gelmesi gereken bir yazı. Yani dedem masal anlatıyor da sanki bitirmiş ben arkasından “eeee” diyorum. Yani devamını bekliyorum gibi. Leman Sam’ın bu açıklaması yetersiz.
Ama senin dediğin gibi reklam amaçlı olduğunu sanmıyorum. Yıllardır ne malzemeler vardı da kullanmadı.

Ya neden makaslasın gazete...!
Açık açık söylemiş, daha net cümle nasıl kurmasını bekliyosunuz anlamadım!!

LEMAN SAM’DAN TÜRKÜ ALBÜMÜ GELİYOR amaç ortada :KK14:

Son düzenleme:
Analı kızlı bu ablalarımız söz konusu dini vecibeler olunca kapitalizm mapitalizm diyerek ön saflarda bir alan belirleyip ciyaaaaaaak ciyaaaaaaaaak fikirlerini beyan ederken süper sonik fikir kadını/kadınları ilan ediliyor..Normaldir anacım elitliğin gözü kör olsun :)) Bizim gibi kırsal kesim bebesi değil bunlar..Şehirli (!) Görüntüleri bir başka oldugu gibi fikirleri de başka oluyor bunların..Halktan olduklarını söylerler ama külahıma anlat misali..

bilmem neresinin kırışmasına engel olan kremleri şifa niyetine kullanınca afrodit oluveriyorlar o zaman bu kapitalizm şeysi devreye girmiyor neme lazım sanat camiyası bu derisi parlamayana ekmek yedirmiyorlar pek ! Ye kürküm ye hesabı canları sağolsun :KK37:

Weis bacımın da dediği gibi totosunu yaya yaya o ülke senin bu ülke benim diye gezdiginde evliya çelebi kesiliyorlar..Çok okuyan mı bilir çok gezen mi sorusuna cevab bulmak için (!) o zaman yedirdigi paranın hükmü araba yedirdiginden daha başka :)) Çünkü o avrupada fink atıyor ! Kolay mı la öyle ?

O zaman elin avrupalısına yedirdigi para başka para hatunlar.. hani işin içinde dini bir vecibe yokya işte o zaman harbiden bir başka, çatır çatır yesen hesap sorulamaz nitelikte..Niye ? Çünkü avrupa görmüş kadın olacak o tutmayın !

Yabancı sermayeye verip veriştirip akabinde tam tersi tutumla karşısına dikiliverince insanın..

Ablaaaağ ne oliyi diye sorası geliyor insanın..

hiii bende bir an irkildim papara yedik diye kızz bu kadar kızma bune şiddet bune celal :KK1::KK14:

Ilk mesajimi yazarken burada kim ne yazmis bakmadim.
Hatta köseyazari ne yazmis onu bile okumadim.
LEman Sam in söyledigi cümle sinirlerimi ziplatti.
Saygi ise herkese, her inanca saygi.
Insanlar düsünce özgürlügünü insanlarin degerlerine saldiri zannediyorlar.
Lamen Sam da düsünce özgürlügü adi altinda benim dini degerime saldirmis.

Simdi sorsam Leman Sam a " Kabe neden önemli, neden kabe tavaf edilir, neden insanlar tavafi dönerek yapar, yeryüzünde neden kabe ve bulundugu topraklar kutsal kilinmis vb vb " desem eminim bircoguna cevap veremez zira arastirmis ve biliyor olsa, hac ibadetini " araba para kazandirmak" olarak göremez!

Peki insanlar neden bilgisi olmadigi bir konuda saldiriya gecer.

Zaten forumda gecen bir kisinin yaptigi bir iftira yüzünden hala sinirliyim.
Üstüne bunu okumak iyice sinir etti.
Ne gerek var böyle seylere yahu.
Inanmiyorsan inanma, inanmiyor ama bilmek istiyorsan sor söyleyelim, inanmiyorsan saygim vardir, herkesin mezari ayri, kimsenin inancindan suval olunmayacagim, Allah müslümani inanmayanlar üzerine memur kilmadi.
Müslümanin tek vazifesi anlatmaktir, soran olursa dilim döndügünce anlatirim.
Kimsenin inancina, düsüncesine, yasam sekline hakaret etmem yada sorgulamam.
Ama ben saygili iken benim degerlerime saygisizlik olursada tepkimi cok sert veririm, hakkimdir!

Yoo bak yukarıda biri koymuş. Açıklamaları çok güzel. Yalan da değil hani..
Fakir olan gidemediği için cennete giremeyecek ama zengin olan ki zenginliğinin nasıl olduğunu Allah bilir, o gittiği için cennete girecek. Burada gerçekten ciddi bir tezat var.
Madem Arabistan Müslüman bir ülke. Müslümanların da minimum sınırlar içinde bu ibadetlerini yapmaları için uygunluk verebilseydi. Ama para faniye çok tatlı işte…
Bunun dışında kadın zaten “herkesin kendi inancı ben gitmem diyor” düşüncesi de belli zaten.

Hakikaten yazılanlardan bunu mu anladınız ? Gazete muhabirleri nerede görüşmüşler kendisi ile ? Edirne'ye konser vermek için gittiğinde. Gazetecilerin soru metinleri haberde yer almayınca Leman Sam ın beyanat verdiğini mi kabul ediyoruz ?

Yeni çalışmanız var mı , albüm hazırlığı denilmiş olması daha muhtemel değil mi ?

Leman Sam Müslümanlığa, ibadetlere filan saldırmamış ki kendi düşüncesi gayette saygılı ve ölçülü bir şekilde söylemiş. O da onun düşüncesi Allah ile kul arasında. Leman Sam'ın söylediği tek bir cümle ama akit gazetesinin yaptığı onlarca laf var karşılığında üstelik karşısındaki kişinin dini ölçülerini bile bilmeden beyin okuma yeteneği varmış gibi böyle iftiralarda bulunmak, kızını da buna katıp bazı gerekçelerle bunlar Müslüman değil demek ne kadar doğru bir de onu ele alsanız mesela. Akit şunu diyebilir yakışık almamış, doğru olmamış, araplar para kazanacak diye dinimizin gereğini yerine getirmeyelim mi gibi şeyler diyebilir ama tutupta bunu söyledi diye karşısındaki insanı dinsiz diye yaftalarsa olmaz Allah bilir ancak onu. Kimsenin dininin sorgulamak hiçbir kimseye düşmez ben Müslümanım ama İstanbul'da yaşarken alevi, ateist bile arkadaşlarım vardı ama ne onlar beni etkisi altına almaya çalıştı saygısızlık yaptı ne de ben onlara din konusu aramızda hiç geçmezdi çünkü insanlıklarını seviyordum onların. O öyle düşünebilir artık oranın bir ibadethaneden çıkıp bir rant alanına dönüşmesini eleştirebilir ben burada dine, peygamberimize haşa bir hakaret göremiyorum. Eğer hacca gitmedi diye günaha giriyorsa vebali onun boynuna böyle çirkin iddialar da hoş mu yani.

Kaldı ki arapların ne kadar zengin olduğunu hepimiz biliyoruz. Kabenin karşısına lüks oteller yapmanın ne anlamı var, herşeyi aşırı pahalı satmanın ne anlamı var herkes zaten turla gidiyor geliyor İstanbul'dan alınıyor hediyelikler diyorlar kimsenin gezmeye vakti olmuyor İstanbul'da teyzemden biliyorum ayaküstü uğurladık havaalanından turla gittiklerinde. Eşyalar İstanbul'dan alınıyormuş ondan pahalıymış kaç para karla satıyorlar acaba. Paran varsa git sende diyorlar ne demek paran varsa zenginsen git herkes gitmek görmek istiyor bunun için senelerce para biriktiren var insanlar aman ben zengin değilim ama düşmüyor o ibadet demiyorlar o ibadetlerini de yerine getirmek istiyorlar. Peki oradaki insanların herkes için o ibadeti kolaylaştırması gerekirken zorlaştırması, kendine zenginlik kaynağı yapması nedir? bir tespih ne kadar mal olabilir ki onlara? teyzem getirdi seccade, tespih aşırı pahalı diyor durumları olan insanlar onlar tamam ama her giden sevdiklerine o topraklardan bir şey götürmek istiyor İstanbul'dan alınıyorsa ve oranın malı gibi satılıyorsa da kandırmak değil mi? Bütün kadınların elleri kolları dolu. Yalova'da yazlık var gidiyoruz sırf araplar sarmış geçen yaz haftasonu için gittik. Tüm restoranlarda onlar donatıyorlar sofraları hepsi ama ve maalesef çok pis insanlar temizlik imandan gelir ama temizlikle alakaları yok. Bir yemek yemeleri var yemeği yarıda bırakıp çıktık şikayet ediyorsun ama onlarda para bol diye kimse ses etmiyor. Ama komşu ülkeleri fakirlikle boğuşuyor onlar sefa sürerken. Bende bunu sorgularım. Lafa gelince peygamberimiz gibi yaşamak sünnettir diyorlar ama yaşayış şekilleri hiçte öyle değil sakal bırakmakla mı oluyor öyle hani paylaşmak, hani mütevazi yaşamak, oranın gerektirdiği gibi yaşamak bunlar yok orada kazanıp burada tatillerde çatır çatır yiyorlar teyzem dedi çok pisler hiç böyle bilmezdim çok kötü kokuyorlar dedi bir şey alıp yiyemiyorsun lüks restoranlara gidiyorsun mecburen dedi. Leman Sam bunu anlatmaya çalışmış dinin bu gibi şeylere alet olmasına kızan bir insanı dinsizlikle yaftalamak gerçekten çok ilginç.

X