Akay Hast. Tolga Ecemiş'e gidenler buraya lütfen

ben 39 haftalık olucam...kenan beyle nasıl gorusebılırım.tolga bey sabah 7.30 a randevu verdı sıze 1 saat once falan gelın demısler ya ben 6.30 damı gıtsemkı...

Tolga Bey'le anestezi uzmanı konusunda konuşun bence.Kenan Bey'den bahset, o sizi yönlendirecektir,Kenan Bey'le konuşursunuz,Tolga Bey 7.30 a randevu verdi,kaçta burda oluyum dersiniz.Bi sormnızda fayda var,çünkü bana en son gittiğimde öyle söylenmişti.

kelebek erken git canım,beni 7 olmadan almışlardı ameliyathaneye,7:42'de kızım doğdu..
hatta eşim yatış işlemlerini yapıyordu,doğum öncesi fotoğraf bile çektiremeden girdim..
yani en geç 45 dk önce orda ol bence.. damar yolu açılıyor,önlüğünü giyiyorsun,yatış işlemleri falan derken zaman geçiyor çünkü..

Bugün tolga beyle randevum vardı.Ohh be inanılmaz rahatladım ve şimdi çok huzurluyum.İnşallah hep böyle devam eder ve doktorumuzun yüzü böyle hep güler.

kızlar 10 ocakta doğum yaptım. Tolga hocada . Hocayı burada buldum. Sizin tavsiyelerinizle 20. haftamda doktorumu değiştirip tolga beye başladım. Ama çok kafam karışık şu an.Birincisi ben hep normal doğum istedim. Başta oda öyle söyledi. Ama son haftalarda sezeryan diye tutturdu. Doğumdan sonra gördükki bebeğim söylediği gibi iri değil. Yani normal doğum yapmamam için bir sebep yoktu. Üstelik ameliyatta bebeğim kakasını yuttu. Ameliyat sonrası hiçbir konuda bilgilendirme yapmadı. Üstelik artık kesinlikle ulaşamıyorum. Telefonest yapunu açmıyor. Ayni kanamam ne kadar devam eder. felan filan. Üstelik dikişlerimin olduğu yer şişti. İdrarımı çok zor yapıyorum. Ellerim devamlı şiş sormak için ulaşamıyorum. Üstüne üstlük bebeğimin elinde down sendromlu çocuklarda görülen çizgi çıktı. Kaç gündür kendimde değilim. Genetik test yaptırdık. Bekliyoruz.

Kendisine söyledik hiç umursamadı. Tam 20. haftamda ona başladım. 4 boyutluda bebeğimi inceledi ve hiçbir problemi olmadığını söyledi. Dopler yaptırayımmı dedim gerek yok demişti. Şimdi hep geçmişteyim. Acaba diğer doktoru bırakmasamıydım diye. Dualarınıza ihtiyacım var. Gerçi fiziksel bir belirti yok . Sadece elindeki o çizgi var. Ama kahroluyorum. Sezeryan olanlar tecrübelerinizi paylaşın ve dua edin lütfen ÇAĞAN ıma....

Bence içini ferah tut,bir sorun olsaydı 2'li ve 3lü tarama testlerinde çıkardı.O testlerde herhangi bir risk felan çıkmamıştı değil mi?Tabi gene de bebeğini doktora göstermende fayda var,en azıdan için rahatlar.Şu an bütün kalbimle dua ediyorum,inşallah sağlıklı bir şekilde büyür minik Çağan...Öyle de olcağına inanıyorum,lütfen içini ferah tut,down sendromu olsaydı mutlaka başka belirtileri de olurdu.

Canım çok çok geçmiş olsun.İnşallah çok sağlıklı bir bebktir Çağan. Bu arada canım Tolga bey son zamanlarda aşırı yoğun, telefonlara bakamıyor.Önemli bir durumda bana mesaj at ben seni ararım demişti bir keresinde.İstersen sen de bir mesaj atmayı dene.Durumun ciddiyetinden bahset.

Canım sakın kendini de suçlama.Geçmiş geçmişte kaldı.Herşey olacağına varıyor.Ve herşey yaşanması gerektiği için yaşanıyor.Sen ne kadar moralli olursan bu bebeğine de yansır.Herşeyin iyi olacağını düşün ve dua et....

sevgili eyican,canım bebeğinde hiç bir şey yoktur allahın izniyle..
içini ferah tut,olsaydı gebelikte yapılan tarama testlerinde çıkardı.. 2li ve 3lü testlerde bir risk olsa amniyosentez yapalım derdi Tolga bey..
sakın kendini yıpratma,Çağan'ın senin enerjine ihtiyacı var..mutlu anne=mutlu bebiş:)

hem doppler yapılmadı demişsin,Tolga bey kan akışına bakmak için doppler özelliğini kullanır usg cihazının..zaten doppler ile down teşhisi koyulmaz..
kastın ayrıntılı usg ise,onu da yaptırmışsındır..eğer doktorumuza yaptırdıysan da yeterli zaten..

bebeğin kilosuna gelince,benim kızım doğumdan 10gün önce 3550gr görünüyordu ama 3250gr doğdu,
bir arkadaşımınki ultrasondan 600gr fazla doğdu..bu iş istatistik hesabı,yani şaşabiliyor..

bebeğin kakasını yutması ameliyattan değil,minik Çağan'ın strese girmesinden kaynaklanıyor..

telefonu açmamasına gelince,çok yoğun olduğu için açamıyordur ama Banu hanımı arasanız muttlaka yardımcı olacaktır..hastaneyi arayıp Banu hanımı isteseniz bile bağlarlar..

kanaman da devam edecek tabi:) benim 42 gün falan sürmüştü,iyisin yani..

ama dikişlerin ve ellerindeki şişlikler için mutlaka doktorumuzla görüş..mesaj atabilirsin,sesli mesaj bırakabilirsin..

güzel haberlerinizi bekliyoruz..minik Çağan sapasağlam ve herşey yolunda eminim ama :)

bu arada bugun Tolga beyi gördüm,yoğun ama çok enerjikti..
müjdeyi vereyim,geçtiğimiz günlerdeki halleri geçiciymiş demek ki:)

inşallah iyi haberi alır
almaz buradayım. İnanın 2 haftadır ne yaptığımızın farkında değiliz. Eşimde kendini kaybetti. Bebeğimizi hep hasta çocuklara benzetir olduk yanına yaklaşmaya korkar olduk. Hareketlerini vucudunu izliyoruz. Zaten sorunlu hamilelik geçirdim. Şimdide bu. bana mutluluk haram mı acaba. Ne olur dua edin. çok zor bir dönem çok çok zor .Yaklaşık 3 doktor ve bir genetik uzmanı gördü. Benzerlik yok dediler ama neyse şu ana yine kötü oldum. Çıkıyorum....

canım hiç bişey yoktur allah'ın izniyle, dualarım seninle canım. güzel haberlerini bekliyoruz.

Hiç canını sıkma bence,Alahın izniyle bebeğinizde hiç birşey yoktur.Tıp çok ilerledi,bir sorun olsaydı doktorlar mutlaka anlardı.Ben de 6 gün sonra doğum yapacağım,dünden beri dualarım sizinle..Kendinizi boşuna yıpratmayın bence,bu günler geride kaldığında şimdi kendinizi boşu boşuna üzdüğünüze pişman olacaksınız.Benim hislerim çok güçlüdür,nedense sizin bebeğiniz için hiç olumsuz birşey hissetmedim.bence siz elindeki çizgiden dolayı oraya takılıp kalmışsınız,o yüzden iyi düşünemiyorsunuz,sizi çok iyi anlıyorum ama bence olumlu düşünün ki,olumlu olsun..Bebişinizle ilk günlerinizin tadını çıkarın.........

arkadaşlar bişey sormak ıstıyorum doguma gıderken yanınızda yıyecek ıcecek goturdunuzmu yanı meyve suyu gelene ıkram ıcın falan

selam kızlar,
biz 18.haftamızdayız. istanbuldan tolga bey'e geliyoruz. 25inde 3lü testimiz var, ama daha çok bebeğimi göreceğim için heyecanlıyım. Eşim henüz göremedi ultrasonda bebeğimizi, ayrıntılı ultrason için 19.hafta uygun zaman mıdır sizce? tolga hocaya soracağım yine, ona göre babası da görsün istiyorum.

Merhabalar.Tolga Bey ayıntılı ultrason için beni 22.haftada çağırmıştı.Genelde bu haftalarda bakıyor ayıntılı ultrasona,ama bence siz gene de bir sorun Tolga Bey'e...

sonuç normal çıktı arkdşlr. Desteğiniz ve dualarınız için teşekkür ederim. Allah kimseye yaşatmasın bu korkuyu. Bebeğim yeni doğdu sanki. Akay da doğum yaparsanız orada bir çocuk doktoru var . Bebeği kontrole geliyor. Her geldiği bebeğe bir teşhis koyup gidiyor. Yani ben hastanede yatarken her anne babayı biraz hoplattı ağlayanlar bile oldu. Yani siziede birşeyler söylerse rahat olun .Bize ilk gün kalp hastası olabilir dedi. İkinci gün down sendromu olabilir dedi. Yani biraz patavatsız. Temkinli olun.

canım okadar çok sevindim ki...günlerdir bakıyorum seni teselli etmek için bir şey de yazamıyorum,çok sevindim çok.gözün aydın.artık bebişinin keyfini çıkar. allah inşallah bir daha böyle bir şey yaşatmasın.

gözün aydın Allah sağlıkla bebeğini buyutmeyi nasıp etsın....

ama neden kımse bana cevap yazmadı...hastaneye ne gotureyım sızce ıkram ıcın ...kendıme hurma falan gotursemmı yada meyve suyu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…