Akay Hast. Tolga Ecemiş'e gidenler buraya lütfen

Arkadaşlar,çok sevdiğimiz doktorumuzla ilgili bu yazılanları okumak çok üzücü ama sizler de haklısınız..
hele hele güler yüzü ve pozitif enerjisini öve öve bitiremediğimiz doktorumuzun yüzü gülmüyor ve yorgun görünüyorsa yaşanan hayal kırıklığı büyük oluyor..
ama öyle yorucu bir tempodaki,Allah yardımcısı olsun..
ona başvuran her hastaya bakmak için uykusundan ve ailesiyle geçireceği vakitten fedakarlık ediyor..
çoğu doktor 20.haftadan sonra bile kabul etmiyor yeni hastayı ama Tolga bey kıyamaz,hemen sahiplenir..haa bu kadar insana bakmasın,elindekilere ilgi göstersin diyebilirsiniz ama ya o sırada bekleyip kabul edilmeyen siz ya da yakınınız olsaydı?

tüp bebek kliniği çok yeni ve orada işler rayına girene kadar gece gündüz çalıştı tüm ekip,hala da çalışıyorlar..bebek sahibi olmak isteyen insanlara umut olmak için çaba gösteriyorlar..
yoksa aynı işlerine devam eder,muayenehanesine giderdi mesai çıkışı..
tüm kalbimle söylüyorum,Tolga bey hepimizi ''hasta'' olmanın ötesinde görüyor..

hadi tüm bunları bir kenara bırakın,çok bencilce yaklaşın olaya..
Tolga bey doğum konusunda çok başarılı bir doktor,siz de muayenelerdeki detayları görmezden gelin ve iyi bir doktorla doğum yapmayı kar kabul edin

sezeryanını yaşamış biri olarak diyorum ki cerrahi başarısı tartışılmaz..bir çok doğum yapan gördüm ama Tolga beyin hastası olup da memnun kalmayan görmedim..

seçim sizin tabii..
herşey gönlünüze göre olsun..

söylediğiniz bir çok şeye katılıyorum,bu nedenlerden ötürü hala doktorumu değiştirmedim.insan hamilelik dönemi gibi özel bir dönemi hayatı boyunca bir ya da iki kez yaşıyor.her şeyin mükemmel olmasını istiyor.ben çoook araştırdımda gittim Tolga Bey'e .şanssız bir döneme denk geldim herhalde ,bu da benim şansım.iyi dilekleriniz için teşekkürler.

merhaba arkadaşlar,
aslında gebeliğimin 13. haftasından beri forumu takip ediyorum fakat şu ana kadar işlerimin yoğunluğundan dolayı da pek yazmaya fırsat bulamamamıştım. aranıza yeni katılabildim.
13. haftamdan beri Tolga Beyin hastasıyım. kendisini de bu sayfa aracılığı ile buldum.
şu ana 38+4 günlük hamileyim. 33. haftamdan beri asistanı Yasemin Hanıma muayene olmuştum. sorunlu bir gebelik geçirmediğim için de pek bu konunun üzerinde durmamıştım. Yasemin Hanım ayrılınca, Tolga beyinde yoğunluğu malum biraz streslenmiştim. Ama Tolga bey yoğunluğuna rağmen ben normal doğum istediğim için beni teşvik etti. oysa ben hep sezeryana yönlendirileceğimi düşünmüştüm (tabi son andaki riskler neler getirir bilinmez) fakat Tolga bey geçen haftaki muayenemde takıldı ve "ben sana alalım şimdi bebeği" diyorum diyerek espri yaptı bende almasak diyince şaka yapıyorum gece kaç olursa olsun emrine amadeyim diyerek beni çok mutlu etti ve rahatlattı. yoğunluğu malum yüzünden akıyor ama bence bunlara cok takılmayalım. çünkü gercekten iyi bir doktor ve herseyden önce tecrübeli. el pratiği çok fazla. sezeryan bile olsam Tolga bey ile bbu ihtimalden korkmuyorum. tabi ben sorunsuz bir hamilelik geçirdim hep. kendi içimde de rahatım belki bunlarında etkisi olabilir. muayenemin on dakika sürmesine çok aldırmıyorum. ama biliyorum ki riskli bir durumum olsa Tolga bey çok daha uzun süre ilgilenir.
önce bir doktordan ne aradığınızı belirleyin sonra tercih yapın ben bunu doktor değiştirmiş biri olarak söylüyorum

arkadaslar bende yazdıklarınızı okudum sızı cok ıyı anlıyorum ama tolga beyın yogunluguna takılmayın kesınlıkle sızde ters gıden bısey gorurse ılgılenır uyarır ve sıze bılgı verır.
benım merak ettıgım ıse tolga beyde epıdural sezeryan olan var mı nasıl oluyor kac gunde ıylesırım evımde gezebılırım cook agrınız oluyormu neler oldugunu bana yazarsanız cok sevınırım cunku haftaya dogumum varrr

disikus aynı zamanlarda doğum yapabiliriz. ben normal doğumu bekliyorum şimdilik. epiduralli olacak ama belli olmaz haftaya sezaryana da gidebiliriz.sen kaç haftalıksın? epidural sezeryan doktorun yeteneği ile çok ilgili diyorlar bu açıdan tolga beye çok güveniyorum. hepimiz için hayırlısı oldun.

Merhaba arkadaşlar,benim de doğumum 25 ocak'ta.Epidural sezeryan olacağım.37.haftamdayım şu anda.Ben de Tolga Bey'e çok güveniyorum.

Esracım ben de yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum ve bu kadar ılımlı bir şekilde bize destek olduğun için teşekkür ediyorum.Zaten tolga beyi bırakmak o kadar kolay olsaydı bu kadar sitemkar bile olmaz, umrumuzda olmadan başka bir doktora çeker giderdik bile.Dediğin gibi insan doktorunun alıştığı enerjisini göremeyince üzülüyor biraz, durum sadece bundan ibaret.İnşallah biz anne adayları da sizler gibi güzel ve kolay doğumlar atlatır ve burda güzel anılarımızı paylaşırız.

ben 38+2 de olacagım..ıns hepımız ıcın hayırlısı olsunnnn

hıc arastırdın mı nasıl oluyormus benımkıde 21 ınde cok panıgımmm:18:

Hiç panik yapma bence,ben de senin gibi tedirgindim aslında ama korktuğumuz gibi değilmiş,10 gün önce de bir arkadaşım epidural sezeryanla doğum yaptı,ne olup bittiğini anlamadan bir de bakmışsın bebeğin dışarıda..Anestezi doktoruyla görüştün mü hiç? Bence önceden bir tanışmanda fayda var,ben de salı günü gittiğimde görüştüm.Kenan Bey için olumlu duyumlar almıştım,anestezi konusunda çok iyiymiş.Ben bayağı bi araştırmştım aslında,ne nasıl oluyor diye,ameliyat öncesinde ve sonrasında.Kenan Bey doğum saatinden 1-2 saat önce hastanede ol dedi,tetkikler için.Ben sondadan korkuyordum mesela,ama sonda epiduralden sonra,yani sen uyuşukken takılıyormuş,hiçbir şey hissetmiyormuşun..Bu arada senin bebeğin kaç haftalıkken alınacak?sezeryanda 38 veya 39.haftalarda alınabiliyormuş.Hayırlı doğumlar inşallh sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına alırsın.

arkadaşlar facebook grubumuzda tartışmalar bölümünde doğum hikayelerimiz var,diğer başlıklarda da doğumla ilgili deneyimlerimizi aktardık,isterseniz bakın:)kafanızdaki sorulara cevap bulacaksınız eminim..

ama özetle söyleyeyim;epidural çok konforlu..ağrı-sızı yok,en geç birkaç gün içinde hayatınıza dönüyorsunuz..ben bir hafta sonra kızımı tek başına yıkayabiliyordum,siz düşünün:)

anlık kızgınlıklara kapılmayın,tolga bey ve kenan beyin marifetli ellerinden istifade edin

sağlıkla gelsin kuzularsonraki buluşmaya mıncıklanacak kıvama gelsinler

ben cok ısterım katılmayı adres ne acaba

Eylül ayında epidural sezaryanla doğum yaptım. Bende Çok korkuyordum ki stresten ürtiker bile olmuştum son günlerde. Ama inanın çok rahatmış. Anestezi doktoru ve doğuma giren hemşire ve diğerleri hepsi çok rahatlatıyor zaten. Tolga beyi söylememe de gerek bile yok. Benim 2.gün çok ağrım olmuştu ama vücuduna enjekte edilen bir ilaç var. ağrın oldukça düğmeye basıyorsun zaten. Kısacası çok rahat.
hıc arastırdın mı nasıl oluyormus benımkıde 21 ınde cok panıgımmm:18:

ben 39 haftalık olucam...kenan beyle nasıl gorusebılırım.tolga bey sabah 7.30 a randevu verdı sıze 1 saat once falan gelın demısler ya ben 6.30 damı gıtsemkı...

ben 39 haftalık olucam...kenan beyle nasıl gorusebılırım.tolga bey sabah 7.30 a randevu verdı sıze 1 saat once falan gelın demısler ya ben 6.30 damı gıtsemkı...

Merhaba Dişikuş,
Benim doğumum Akay'da epidural sezeryanla oldu.Doktorum tabii ki Tolga Bey,anestezi uzmanı ise Kenan Bey'di.
Öncelikle Tolga Bey'le ilgili yukarıda okuduklarıma yorum yapmak istiyorum.
Ben burada okuduklarımdan sonra doktorumu değiştirdim ve Tolga Bey'e başladım.O'na karşı büyük bir minnettarlığım var çünkü yaşadığım çok çok talihsiz bir olay oldu.İnsanların kötü gündeki yaklaşımları çok önemlidir.Tolga Bey kötü günümüzde öyle iyiydi ki ona karşı büyük bir gönül bağım var.Eğer hamileliğiniz riskli geçmiyorsa bırakın doktorun yüzü biraz asık olsun.Sonuçta çok çalışıyor.Ben bir kere sabah çok erkenden kan vermeye gitmiştim,Tolga Bey oradaydı.Diğer doktorlar insanın yüzüne bile bakmıyor,soru soramıyoruz.Tolga Bey herkesi ismiyle tanır.Bunlar çok önemli ayrıntılar.İyi ve değerli bir insan.
Gelelim epidural sezeryan'a.Benim ilk doğumum genel anestezi ile olmuştu.Çünkü çok korkuyordum.Diyordum ki 'beni keserlerken ayık olamam.'Sonra çok pişman oldum.Doğumdan sonra ayılmam o kadar uzun zaman aldı ki.Oğlumu 3-4 saat sonra o da zorla kucağıma alabildim.Kesinlikle epidural'i tavsiye ederim.Düşünmeyin bile.
Epidural sezeryanı Kenan Bey yaptı.Çok sempatik,güleryüzlü,konuşkan bir doktor.Anestezi teknisyeni bayan da öyle.Beni yaklaşımlarıyla o kadar rahatlattılar ki.Kenan Bey sohbet ede ede işlemleri yaptı ben anlamadım bile.Ancak operasyon başladığında ben yine panik oldum.Anestezi teknisyenine beni uyutun dedim.Operasyon boyunca hafif uykudaydım.Sonrasında da hemen uyandım.
İnanın hiç ağrım olmadı dikiş yerlerimde.Sadece akşam olup da yürümemei istediklerinde ancak 3. denememde ayağa kalkabildim.İlk sezaryanima göre çok iyiydi.3. gün bankaya gittim.Operasyondan sonra Kenan Bey de teknisyen de 2 kez geldiler yanıma ağrımın olup olmadığını sormak için.
Akay Hastanesi'ni iyi hatırlayacağım.Doğum servisinde Hatice Hemşire vardı.Her şeyimize koştu,çok destek oldu.Gerçi herkes iyiydi,sağolsunlar.
Doğum yapacak arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun diliyorum.Hayırlısıyla alırsınız bebeklerinizi kucağınıza inşallah.Evlattan ve sağlıktan daha değerli bir şey yok hayatta.

ben cok ısterım katılmayı adres ne acaba

Arkadaşlar hikayelerinizi grubumuzda da paylaşırsanız sevinirim:)
Disikuscum linki veriyorum;

http://www.............................?gid=105125482876085&v=app_2373072738&ref=ts

esracm tolga bey iyi hoşta yeni hasta almasın dedik sonuçta yeni gelen hastada sıkışık sıkışık aynı anda 3 kişiyle muayene olmayı istemez herhalde
tolga beyi bu boyuta getiren sizsiniz çogu kişi burdan sizi takip edip abartılarınızla size belki çok iyi ilgilenmiş olabilir ama ben en az 10 kişi tanıyorum ki tolga beyden artık pek memmun degil en son nezaman gittiniz bilmiyorum ama artık okuyanları bu kadar yanlış yada yanlı olarak doldurmayın abartmayın devlet hastanelerinde bile 3 kişi aynı anda muayene olmuyor ama ben geçen hafta tolga beyde oldum malesef bide ilk aydan beri sezeryan istemedigimi bildigi halde sezeryan diye tutturdu ilk önemsemiyordum ama artık ticari kaygı içinde oldugunu düşünüyorum

Yazdıklarınızı tekrar okuyun lütfen,ne kadar kırıcı ve haddini aşan cümleler kurduğunuzun farkında olmadığınızı düşünüyorum.
Doktorumuzdan memnun değilseniz,değiştirin.Buraya hukuk ve saygı çerçevesinde nedenlerini de yazabilirsiniz.
Ama bunu hakarete vardırmaya hakkınız yok.

Brunch davetinde 150 kişi kadardık,aramızda şehir dışından gelen hastalar bile vardı..Hadi ben taraflıyım da once insan da mı öyleydi?
ya face grubumuzdaki 251 kişi de mi yalan söylüyor?

Geçtiğimiz günlerde Tolga beyin yoğunluğundan şikayetçi arkadaşlarımız oldu ama kimse sizin giibi kabalık etmedi..hoşgörü çerçevesinde durumu değerlendirdik..

Ticari kaygı demişsiniz,en komik olan da bu.

Tolga Bey'in bu kadar yoğun olması,çok tercih edilen bir doktor olduğunu gösteriyor bence..Aynı anda 3 hastaya bakması da yine öyle..Hastaları bundan rahatsız olsalar bile,demek ki doktorumuza çok güveniyor ki ısrarla onu tercih ediyorlar.Ben de çok yoğun olduğu günlerinde muayeneye gittim,ama bir kez bile beni geçiştirdiğini hissetmedim.İnsanın gözlerinin içine bakıyor,defalarca soruyor bana sormak istediğin birşey var mı diye.Bence bunlar çok önemli şeyler.Mesela en son geçtiğimiz salı günü kontrol için gittiğimde,gene çok yoğundu,ona rağmen bana yapmam gerekenleri arka arkaya sıraladı,ve dedi ki: hızlı hızlı söylüyorum ki,öğle tatili olmadan diğer hastaya da bakabileyim diye bize açıklama yapma gereği duydu,yani geçiştiriliyormuşuz gibi hissetmeyelim istedi.Bu da şunu gösteriyor ki,hastasına önce insan olarak bir değer veriyor.O kadar yoğunluğa rağmen hiçbir şeyi unutmuyor.Ayrıca Esra Hanıma katılıyorum,ticari kaygı duyuyor lafı onun için hiç söylenmemesi gereken birşey.önce insan olarak çok iyi bir insan,sonra doktor olarak çok iyi bir doktor.Çok yoğun oması da onun suçu değil bence,tercih ediliyor ki,o da kimseye hayır diyemiyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…