Akay Hast. Tolga Ecemiş'e gidenler buraya lütfen

sonuç normal çıktı arkdşlr. Desteğiniz ve dualarınız için teşekkür ederim. Allah kimseye yaşatmasın bu korkuyu. Bebeğim yeni doğdu sanki. Akay da doğum yaparsanız orada bir çocuk doktoru var . Bebeği kontrole geliyor. Her geldiği bebeğe bir teşhis koyup gidiyor. Yani ben hastanede yatarken her anne babayı biraz hoplattı ağlayanlar bile oldu. Yani siziede birşeyler söylerse rahat olun .Bize ilk gün kalp hastası olabilir dedi. İkinci gün down sendromu olabilir dedi. Yani biraz patavatsız. Temkinli olun.

geçmiş olsun canım. Allah kimseye yaşatmasın eminim çok zordur. akaydaki çocuk doktoru konusundaki yorumum: O doktorun psikolojik sorunları olabilir:KK35: bazen kulakları kapatmak lasım:KK36: doktor çooook önemli, tolga ecemişten önce yer bulamadığım için gül savcıya gitmek zorunda kalmıştım. Allah bidaha zorunda bırakmasın ona gitmeme!!! Gülümsemek ve moral çok önemli bizim için, diymi kızlar:KK49::124:

ama neden kımse bana cevap yazmadı:KK5:...hastaneye ne gotureyım sızce ıkram ıcın ...kendıme hurma falan gotursemmı yada meyve suyu

Ben de 4 gün sonra doğuma gideceğim.Kendim için kayısı hoşafı götüreceğim,sezeryandan sonra kayısı hoşafı iyi geliyormuş bağırsakları çalıştırmak için.hurma ve icir götürenleri de duymuştum. Biz
ikram için börek yaptıracağız.
Bu arada doğmunuz ne zaman?

sonuç normal çıktı arkdşlr. Desteğiniz ve dualarınız için teşekkür ederim. Allah kimseye yaşatmasın bu korkuyu. Bebeğim yeni doğdu sanki. Akay da doğum yaparsanız orada bir çocuk doktoru var . Bebeği kontrole geliyor. Her geldiği bebeğe bir teşhis koyup gidiyor. Yani ben hastanede yatarken her anne babayı biraz hoplattı ağlayanlar bile oldu. Yani siziede birşeyler söylerse rahat olun .Bize ilk gün kalp hastası olabilir dedi. İkinci gün down sendromu olabilir dedi. Yani biraz patavatsız. Temkinli olun.

İnan çok sevindim.Gözünüz aydın.Sağlıklı bir şekilde büyüsün yavrunuz..Kendinizi boşuna üzdünüz ama anne olunca insan gözünden sakınır bebeğini..O doktora da çok kızdım,sizi boş yere telaşlandırdı...

arkadaşlar bişey sormak ıstıyorum doguma gıderken yanınızda yıyecek ıcecek goturdunuzmu yanı meyve suyu gelene ıkram ıcın falan

canım meyve suyu-börek çörek vs ne istersen götürebilirsin,gün gibi sofra kuranı gördüm ne diyeyim:))))
kendine tatlı şeyler götür bence,benim acaip canım istemişti,elimde tatlı olan fotoğraflara bakıp gülüyorum,ağzım kulaklarımdaymış yerken:))

selam kızlar,
biz 18.haftamızdayız. istanbuldan tolga bey'e geliyoruz. 25inde 3lü testimiz var, ama daha çok bebeğimi göreceğim için heyecanlıyım. Eşim henüz göremedi ultrasonda bebeğimizi, ayrıntılı ultrason için 19.hafta uygun zaman mıdır sizce? tolga hocaya soracağım yine, ona göre babası da görsün istiyorum.

istanbuldan geliyorsunuz ha,süper valla:)
ayrıntılı usg için biraz erken 19.hafta ama sor istersen doktorumuza..
ayrıntılıda görsün ama babası,herşey net oluyor çünkü:)
ayy ne güzel heyecanlar:KK16:

canım çok geçmiş olsun..birşey olmadığını tahmin ettik ama insan duyana kadar rahat edemiyor,haklısın kesinlikle..
yenidoğan doktoru için de kötü konuşmayalım,o da işini en iyi şekilde yapmak için tüm detayları değerlendiriyordur muhakkak..soru işaretine yer vermemek için uyarıyordur..

geçmiş olsun canım. Allah kimseye yaşatmasın eminim çok zordur. akaydaki çocuk doktoru konusundaki yorumum: O doktorun psikolojik sorunları olabilir:KK35: bazen kulakları kapatmak lasım:KK36: doktor çooook önemli, tolga ecemişten önce yer bulamadığım için gül savcıya gitmek zorunda kalmıştım. Allah bidaha zorunda bırakmasın ona gitmeme!!! Gülümsemek ve moral çok önemli bizim için, diymi kızlar:KK49::124:

kızlar aman dikkat,hiç bir doktor için hakaret sayılabilecek şeyler yazmayalım..hepsi işinde iyi doktorlardır muhakkak..
amaa en iyisi bizim doktorumuz:KK19:

Ben de 4 gün sonra doğuma gideceğim.Kendim için kayısı hoşafı götüreceğim,sezeryandan sonra kayısı hoşafı iyi geliyormuş bağırsakları çalıştırmak için.hurma ve icir götürenleri de duymuştum. Biz

kelebek şaka maka 4günün kaldı dimi:81:

Evet Esra Hanım sadece 4 günüm kaldı,oysa ki hiç geçmeyecekmiş gibi gelirdi zaman..Heyecanımı tahmin edebiliyorsunuzdur....

yarınnnnn sabah dogumummm:KK37:
Allah yardımcımız olsunnnn:18:
ben son hazırlıklarımı yapıyorummm

canım meyve suyu-börek çörek vs ne istersen götürebilirsin,gün gibi sofra kuranı gördüm ne diyeyim:))))
kendine tatlı şeyler götür bence,benim acaip canım istemişti,elimde tatlı olan fotoğraflara bakıp gülüyorum,ağzım kulaklarımdaymış yerken:))

istanbuldan geliyorsunuz ha,süper valla:)
ayrıntılı usg için biraz erken 19.hafta ama sor istersen doktorumuza..
ayrıntılıda görsün ama babası,herşey net oluyor çünkü:)
ayy ne güzel heyecanlar:KK16:

Nasıl yani şimdi istediğimiz şeyi götürebilir miyiz yemek için :) Gözlerim ışıldadı birden :KK66: Peki esracım bu gaz denen şey ne zaman çıkıyor da biz bunları yemeye hak kazanıyoruz ??

Bu arada doğum yapacak arkadaşlara şimdiden hayırlı doğumlar diliyorum.Güzel haberlerinizi bekliyoruz.Ahh ahh benim şu 3 ayım da bir geçse hemencecik :KK52:

Merhaba,
Şimdiden Allah kolaylık varsin.Ben oradayken kayısı hoşafını hemşire yukarı,kafeteryadan getirtmişti.Tadı da çok güzeldi.

Evet Esra Hanım sadece 4 günüm kaldı,oysa ki hiç geçmeyecekmiş gibi gelirdi zaman..Heyecanımı tahmin edebiliyorsunuzdur....

ayyy nasıl tatlıdır şimdi o telaşlar:))
ama herşeye değiyor,dünyanın ennnnn güzel duygusu anne olmak:KK69:
8aylık oldu kızım,hala gözlerine bakıp bu benim mi diyorum:KK16:
sağlıkla gelsin kuzucuk,annesini uçursun mutluluktan:KK16:
yarınnnnn sabah dogumummm:KK37:
Allah yardımcımız olsunnnn:18:
ben son hazırlıklarımı yapıyorummm

:21:süpeeer,dünyaya bir güzellik daha geliyor yarın:21:
allahım kolaylıklar versin,çook güzel bir doğum diliyorum:KK16:
en kısa zamanda güzel haberleri bekliyoruz..
dualarımız seninle..
Nasıl yani şimdi istediğimiz şeyi götürebilir miyiz yemek için :) Gözlerim ışıldadı birden :KK66: Peki esracım bu gaz denen şey ne zaman çıkıyor da biz bunları yemeye hak kazanıyoruz ??

Bu arada doğum yapacak arkadaşlara şimdiden hayırlı doğumlar diliyorum.Güzel haberlerinizi bekliyoruz.Ahh ahh benim şu 3 ayım da bir geçse hemencecik :KK52:

gaz çıkınca hepsine hak kazanıyoruz ama o gazın çıkması için boool bol yürümek lazım:KK53:
ben doğumdan 24 saat sonra çıkarmıştım,ay ne kıymetliymiş,hemen kutladım:KK60:
benim gibi gözü aç biri için 24 saat aç kalmak şaka gibiydi:))
hemen gaz çıkarıp yemeklere kavuşmak için yürüyüş rekoru kırarsın sen de:KK53:

Arkadaşlar tolga bey bu ara biraz dalgın sanırım ben muayenehaneye gidiyorum hep bana reçeteni hastanedemi yazmıştım reçeteni dedi...daha önce muayene ederken söylediği bazı detayları atladı verdiği iğneleri hatırlamadı benmi abartıyorum acaba...birde hep muayenehaneye gidiyorum ama her gittiğimde 180+ilaçlar biraz masraflı oluyor bu ay 3 kez gittim 2 sinde 180 tl verdi bidahaki ay hastaneye gitsem ayıp olurmu acaba...yardım edin bi fikir verin lütfen...

Arkadaşlar tolga bey bu ara biraz dalgın sanırım ben muayenehaneye gidiyorum hep bana reçeteni hastanedemi yazmıştım reçeteni dedi...daha önce muayene ederken söylediği bazı detayları atladı verdiği iğneleri hatırlamadı benmi abartıyorum acaba...birde hep muayenehaneye gidiyorum ama her gittiğimde 180+ilaçlar biraz masraflı oluyor bu ay 3 kez gittim 2 sinde 180 tl verdi bidahaki ay hastaneye gitsem ayıp olurmu acaba...yardım edin bi fikir verin lütfen...
niye ayıp olsun ki sanki hep muaynaneye gidiyoruz da bir ayrıcalığıımız mı oluyor.ben de aynı şeylerden şikayetçiyim hiç bir şey hatırlamıyor, bu kadar yoğun olunca hatırlamaması normal tabi ama teknolojiden yararlansa bu kadar ilgisiz olduğunu düşünmeyeceğiz. bir de insanın belli bir kapasitesi var bu kadar hastası olunca çok yoruluyor tabii,bizde memnuniyetsiz kalıyoruz.bu gidişle tolga bey'i hastaları teker teker bırakacak.o kadar çok kişi tanıyorum ki artık memnun olmayan.eski hastaları bu yazılanları okuyunca inanamayıp tepki gösteriyor ama gerçekler bunlar.

Evet sana katılıyorum teknolojiden yaralansa yada her hastanın dosyasını muayeneden önce incelese ve not alsa herşey daha iii olacak...bu ay hastaneye gitmeyi düşünüyorum sonuçta oradadaa ultrsaon var dimi kendi muayenen etmiyormu ultrasonla acaba bu konuda tereddüt ettim odasında kendi muayene edecekse gidipte çok para vermeye gerek yok dimi...

Evet sana katılıyorum teknolojiden yaralansa yada her hastanın dosyasını muayeneden önce incelese ve not alsa herşey daha iii olacak...bu ay hastaneye gitmeyi düşünüyorum sonuçta oradadaa ultrsaon var dimi kendi muayenen etmiyormu ultrasonla acaba bu konuda tereddüt ettim odasında kendi muayene edecekse gidipte çok para vermeye gerek yok dimi...

gerekli olan durumlarda, ayrıntılı ultrason, 3 -4 boyutlu ultrason gibi durumlarda kendi muayenesine gitmek en iyisi. Sonuçta rutin kontroller max 5-10 dk sürüyor. Ama riskli bi durum varsa ve özel ilgilenilmek istiyosa hastane iyi bi seçim olmayabilir her zaman. Bazen 1 saat muayene için beklemek gerekiyor çünkü.

Ben hep hastaneye gidiyorum.Sadece bir kez muayenehanesine gittim o da ayrıntılı usg için.Hastanede de muayenelerini kendi yapıyor elbette.Sadece hastanedeki cihaz siyah beyaz, yani ordaki kadar lüks birşey değil. Ben bir de en son doğumdan önce bebeğimin neye ve kime benzediğini görmek için muayenehanesine gitmeyi düşünüyorum,onun dışında hastaneye devam edicem.

ayyy nasıl tatlıdır şimdi o telaşlar:))
ama herşeye değiyor,dünyanın ennnnn güzel duygusu anne olmak:KK69:
8aylık oldu kızım,hala gözlerine bakıp bu benim mi diyorum:KK16:
sağlıkla gelsin kuzucuk,annesini uçursun mutluluktan:KK16:

:21:süpeeer,dünyaya bir güzellik daha geliyor yarın:21:
allahım kolaylıklar versin,çook güzel bir doğum diliyorum:KK16:
en kısa zamanda güzel haberleri bekliyoruz..
dualarımız seninle..

gaz çıkınca hepsine hak kazanıyoruz ama o gazın çıkması için boool bol yürümek lazım:KK53:
ben doğumdan 24 saat sonra çıkarmıştım,ay ne kıymetliymiş,hemen kutladım:KK60:
benim gibi gözü aç biri için 24 saat aç kalmak şaka gibiydi:))
hemen gaz çıkarıp yemeklere kavuşmak için yürüyüş rekoru kırarsın sen de:KK53:

24 saat aç kalmak mı??? :26::26: Şaka gibi :KK50: Nasıl dayandın, bir de sezeryandan önce zaten bir süre aç kalıyorsun bildiğim kadarıyla aman Allahım :KK43:((

gerekli olan durumlarda, ayrıntılı ultrason, 3 -4 boyutlu ultrason gibi durumlarda kendi muayenesine gitmek en iyisi. Sonuçta rutin kontroller max 5-10 dk sürüyor. Ama riskli bi durum varsa ve özel ilgilenilmek istiyosa hastane iyi bi seçim olmayabilir her zaman. Bazen 1 saat muayene için beklemek gerekiyor çünkü.

Tolga Bey'in Akaydaki muayeneyi bırakacağını duydum,sanırım bu aydan sonra..Artık Akayda sadece tüp bebek bölümünde olacakmış..

Tolga Bey'in Akaydaki muayeneyi bırakacağını duydum,sanırım bu aydan sonra..Artık Akayda sadece tüp bebek bölümünde olacakmış..

nerden duydun merak ettim. eğer öyle olursa kötü olur bence. hastane de hasta kaybeder, Tolga Hoca da... Bence bırakacaksa da o kadar erken bırakmaz... Umarım:97:

24 saat aç kalmak mı??? :26::26: Şaka gibi :KK50: Nasıl dayandın, bir de sezeryandan önce zaten bir süre aç kalıyorsun bildiğim kadarıyla aman Allahım :KK43:((

canım doğumdan sonra gaz çıkarana kadar çorba ve komposto tarzı şeyler veriyorlar yalnızca..
obur bir hamilelikten sonra onlar doyurmuyor,yoksa yemek var yani:)))
hatta sabah kahvaltıda birkaç büsküvi ve bir bardak çay gelmişti,dişimin kovuğuna yetmemişti:))))

doğumdan önce de 12 saat kadar aç kalman gerekiyor,ameliyatta bile yemek sayıklamıştım:))
sen sen ol karnını iyi doyur:)))

Yaa ben hiç duymadım.Hatta 11 marta kadar olan bütün randevularımı aldım,onun da bilgisi var.Ben burda olmayacağım falan demedi.Ben sadece şubat ayında öğleden sonrası için yeni bir doktor geleceğini biliyorum.Yasemin hanım vardı tolga beyle çalışan.O ayrıldığı için yerine yeni bir doktor gelecek demişti mine hanım.İnşallah dediğiniz bu haber doğru değildir :KK43:

canım doğumdan sonra gaz çıkarana kadar çorba ve komposto tarzı şeyler veriyorlar yalnızca..
obur bir hamilelikten sonra onlar doyurmuyor,yoksa yemek var yani:)))
hatta sabah kahvaltıda birkaç büsküvi ve bir bardak çay gelmişti,dişimin kovuğuna yetmemişti:))))

doğumdan önce de 12 saat kadar aç kalman gerekiyor,ameliyatta bile yemek sayıklamıştım:))
sen sen ol karnını iyi doyur:)))

Hımm çorba, komposto, bisküvi,çay...:KK1: Neyse hiç yoktan iyiymiş.Bana da yetmeyeceği kesin ama bebişlerimiz için buna da katlanıcaz artık ne yapalım:KK1: Şimdiden bol bol yürüme ve o hain gazdan biran önce kurtulma planları yapıyorum :KK66: Ayy oburun hali de bir başka oluyo canım,kafama şimdiden taktığım şeye bak:KK1::KK1:

Son düzenleme:
X