Akay Hast. Tolga Ecemiş'e gidenler buraya lütfen

canım benim hem suyum bitmişti hem kordon vardı kızımın boynunda ve tolga beyin profesyonelliği sayesinde 36+6ya gelebildik..ciğer geliştiriciler falan her önlemi aldı sağolsun..hep koşulsuz güvendim ve doğumdan sonra da ne kadar haklı olduğumu gördüm..
bi daha doğum yaparsam yine tolga beyle sezeryan yaparım,ki ben normal doğumu çok istiyordum ama tolga beyin sezeryanını görünce iyi ki böyle olmuş dedim..
normal doğumdan tek farkı doğum sancısı yoktu..
normal doğumda da kesi var zaten..
ilk gün ayaklandım doğumdan sonra,akşamına tek başına tuvalete gidebiliyordum,ertesi gün her işimi yapabiliyordum hatta sıkıldım hastaneden:)
hiç yatmadım,hiç ağrı sızı da yaşamadım
bugun 24.günümüz ve biz gezmelere gidiyoruz kaç gündür:)
uzman ellerdeysen herşey çok kolay oluyormuş ve tolga bey ve ekibi uzman eller:hooray:

2gecelik az geldi,evden bi tane getirttim,hastane çok sıcaktı,terledim,o nedenle yetmedi..
terlik de rahat olsun,benimki süslü püslü ve önü kapalıydı,rahat edemedim..

canım bebeğin doğumdaki muayenesi,ilk aşısı,bakımı vs herşey dahildi..
topuk kanı için gittiğimizde kaydı babam yaptı,sorayım bakayım ödeme yapmış mı yazarım..
herşey dahil bu pakete..

ama aklınızda olsun 15.gun muayeneye gittik,sgk'ya kaydını yapmayı unutmuşuz,kimliği vardı ama sgk kaydı yoktu:)
90 lira muayene ücreti ödedik,kaydı yapınca 31 lira fark ödemek yetiyormuş oysa..
işitme testi için gittiğimizde 31 lira verdik sadece..

zeynebim misal tolga beye gidersen fiyat aynı ama doktorunu dışardan getirirsen değişir fiyat..
gecelik iki doğum şeklinde de rahat olur bence,zaten öyle sıcak ki hastaneler,gecelik bile çok geliyor:)))
alt bakım örtüsü kullan at ama kirlenince atıyorsun..bi pakette 12 tane var,2-3 gün gidiyor biri..
hem alt açma kirlendi yıka derdi yok hem heryere taşırsın çantada yer de kaplamaz..
çok kullanışlı,ben çok memnun kaldım..

yok cnm ben tolga beye gitmeyi düsnüyorum sne bukadar anlattıktan sonra bide dısardan doktor geticek degilim sana güvenm sonsuz biliyosunopuyorumnanaktan
bencede cok matıklı biyere gittiginde nereye yatrıcam cocugu derdi olmas evdedemi kullanıyosun:uhm: bide hastanede senmide giştirdin cocugun altını hastanededemi gerekti yane:uhm: gene soru yagmuru basladı

opuyorumnanaktan

zeynebim evde de alt açma zımbırtıları var ya üzerine seriyorum,çünkü sandığımdan daha başarılı kızım ortalığa çiş yapma konusunda,bezini değiştirirken birden çiş-kaka oluyor ortalık:))))))
hastanede örtü verdiler istersen veriyorlar ama ben kendim götürdüm..hatta mama takviyesi yaptılar sütüm gelmemişti,biberonu bile verdim,onlar kendi biberonlarıyla veriyorlar aslında ama benim uyuzluğum:)))

sor canım benim,elimden geldiğince yanıtlarımolumunekankayizsmile

ben bir tane tayt almıştım yanıma onun dışında pijama vardı ama kanamadan dolayı pijamadanda pedler hep kaydığı için sürekli pijamalarım kirlendi. yeni doğum yapmışken sürekli pijama değiştirmek hiç hoş ve kolay olmamıştı.
sonuç
bence yanınıza tayt alın. kaymayı önlemek için faydalı.

tayt da olabilir,işte herkes farklı şekilde rahat ediyor,bazıları da illa pijama diyor..
ben iç çamaşırının çok önemli olduğu kanısına vardım,yüksek belli,iyi kavrayan pamuklu olanlardan kullanmak çok rahat geldi,pedim de kaymadı..
sırf terlediğim ve aynı gecelikten sıkıldığım için değiştirip durdum:)

başka markalarda da vardır mutlaka ama ben ten'in 3lü paketteki iç çamaşırından almıştım 2 paket,yetti bana..

tedbirli olup hem pijama hem gecelik almak en iyisi,hatta defneyi de dinleyip tayt da koyun,mutlaka biri işinize yarar:)

kızlar bi bakın listeme
ten üçlü 2 paket kilot :)
pijama
gecelik
emzirme sütyeni
çorap
terlik
ped
göğüs pedi
tarak
saçıma takmaya taç(doğuran kadınlar takar ya)
makyaj malzemesi
diş fırçası macunu

bez
alt açma
ıslak mendil
pişik kremi
biberon
zıbın takım 3 yetermi

kendi çantamdakilerin listesini yapmıştım,aynen kopyaladım;

kızım için;
2 takım hastane çıkışı
yedek 2 alt üst takım
bebek bezi
4 çift çorap
ıslak pamuk mendil
pişik önleyici krem
ağız mendili
emzik
biberon
bebek bakım örtüsü

kendim için;
2 adet gecelik(evden 1 tane daha getirttim)
2 adet pijama(hiç giymedim)
1 adet sabahlık
alçak topuklu,kaymayan terlik
kırmızı kurdelalı taç(beyaz eşya paketi gibiydi,annem sağolsun:) )
6 adet iç çamaşırı
2 adet emzirme sütyeni(hiç takmadım:)
2 çift çorap
göğüs pedi(kulanmadım çünkü sütüm gelmedi 2gün)
ped
süt sağma makinası
göğüs kalkanı
göğüs ucu için krem(göğüsle ilgili bir bunu kullandım)
diş fırçası ve macunu
deodorant
makyaj malzemesi
ıslak mendil
kağıt havlu
el havlusu
kolonya
saç fırçası/tarak

hala bitmedi:))
anı defteri
bebek çikolatası,şekeri ve sepet
kolonya
fotoğraf makinası,video
şarj aletleri
kitap

eşim listeyi görünce nakliyeci çağıralım demişti ama kullanmasam bile lazım olması muhtemel herşey vardı yanımda:))

saol canım çok makbule geçti akayın kullan at terlikleri falanda vardı banyolarıda güzel ama senin listeyi tuttum yapayım ayarlamalarımı :)

saol canım çok makbule geçti akayın kullan at terlikleri falanda vardı banyolarıda güzel ama senin listeyi tuttum yapayım ayarlamalarımı :)

rica ederim canım ne demekopuyorumnanaktan

kullan at terlik var ama altı dümdüz ve çok ince,mecbur kalmadıkça kullanılmaz:)
banyo tuvalet pırıl pırıldı,çarşaflar falan da tertemizdi..
kayınvalidem tutturmuştu nevresim götürelim diye,iyi ki dinlememişim:))

esracım günaydın nası gidiyo bebiş :)
doğum fotoğrafçısından bahsetmiştin demi kimdi ne kadara anlaştınız birazda bu konuyla ilgili bilgi versen diyorum :)

esracım günaydın nası gidiyo bebiş :)
doğum fotoğrafçısından bahsetmiştin demi kimdi ne kadara anlaştınız birazda bu konuyla ilgili bilgi versen diyorum :)

günaydın canıma.s.

zeynom da iyi teyzesi,sabah 7de uyandı ve 9:30a kadar uyumamak için direndi,ben uykusuzluktan telef oldum,peki dedim kalkalım,geldik salona,kucağımda uyudu ve benim uykum açıldığı için yatamadım geri:))

doğum fotoğrafları için elçin polat'la çalıştık,süper enerjik biri,biz ailece çok sevdik:)
fotoğraflar ve albüm de h.sonu gelecek buyuk ihtimalle,nasıl sabırsızlanıyorum anlatamam..

sabah sabah enerjiyle cıvıl cıvıl geldi,tonla fotoğraf çekti,hatta hemen o gün zeynep lal'in doğumunu bildiren fotoğraflı e-kartları verdiğim mail listesine göndermiş..
böylece herkesin haberi oluyor doğumdan:)
internet sitesinde de ziyaretçi bölümüne ekliyor,yakınların mesaj bırakabiliyor dilerse..
fiyat ve detaylar için elçin hanım'a mail atarsan hemen ilgileniyor..
en azından fikir edinmek için bile bi mail at derim..
sitesinin adresini de vereyim,çektiklerine bakarsın..bizimkiler gelince de albüm yaparım..

ANKARA DOĞUM FOTOĞRAFÇILIĞI MERKEZİ 0(532) 490 88 38 (24 SAAT RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.)

walla esracım bu liste cok iyi oldu bende liste isticektm sen den belkide istemişimdir hatırlamıyorumkaydirigubbakcemile3
önceden dogurmanın faydaları tecrübeli anneemizzzopuyorumnanaktan

walla esracım bu liste cok iyi oldu bende liste isticektm sen den belkide istemişimdir hatırlamıyorumkaydirigubbakcemile3
önceden dogurmanın faydaları tecrübeli anneemizzzopuyorumnanaktan

canım eğer istedin de ben yollamadımsa eşeklik etmişim:kedi:

işine yararsa çok sevinirim..

ben tüm neti alt üst ettim,her iste farklıydı,kendi listemi oluşturdum hepsine bakıp ama dediğim gibi,ayy şunu alsaydım dediğim bişi olmadı,fazlası oldu ama eksiği olmadı:)

yok yaw estagfrullah ben istedysemde unutmusumdur önceden sölemiş olabilirim aynı seyi tekrar ediyo olabilirim anlamında söledm cnkü cok unutuyorum buaralr kaydirigubbakcemile3
bende bisürü baktım sennki en ideali süper bi liste olmusyerimseniben tskr ederiz teyesiiiiopuyorumnanaktan

Çok güzel çekilen fotoğraflar açıkçası ben böyle tahmin etmiyordum.
hevese geldim :)
benim tek sorunum eşim sadelikten yana abartma,gösteriş yapmayalım der durur her şey için sıra onu ikna etmede.
bana kolay gelsin :)

opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

canımm,eşini ikna etmek için babası,kızının doğum anının tekrarı yok falan diye damardan girebilirsin belkikaydirigubbakcemile3 fotoğrafları gösterebilirsin netten,benim eşim fena gaza gelmişti görünce çünkü..
kolay gelsin inşallah ikna olur..

sanırım biraz geç okudunuz.anladığım kadarıyla doktorunuzdan memnun kalmamışsınız.hangi hastanede bu doktor?akaydamı

ewet 8 ay önce akayda yaptım doğumumu ben..we doktorumdan hiç memnun kalmadım ..içim cız ediyo hala bu tarz topicleri görünce..hiç hoş anılarım yok doğumumla ilgili saolsun..

ewet 8 ay önce akayda yaptım doğumumu ben..we doktorumdan hiç memnun kalmadım ..içim cız ediyo hala bu tarz topicleri görünce..hiç hoş anılarım yok doğumumla ilgili saolsun..

ayy canım,akay tamam ama doktor konusunda yanlış adrese gitmişsin sen:)
keşke güzel hatırlayacağın bir doğum olsaymış ama bebiş sağlıkla gelmiş ya,o en güzel yanı..
allahım kuzucuğuna uzun ve sağlıklı ömürler versinopuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…