Akay Hast. Tolga Ecemiş'e gidenler buraya lütfen

anladım canım sanah demir hapı bende bas dönmesi-bulantı gibi bişi yapıyor. ögle yemegindne önce alıyorum. osteocare zaten kalsiyum magnezyum beraber. Vitaminide sabah kahv. sonra alayım amdem.
Sağol bilgi için

oyy canım yaaa çocuğuna maşşşallaaah ,nasıl yatmış ya yüz üstü kaydirigubbakcemile3

tırtıldı kelebek oldu teyzesi benim kızım:))

rica ederim canım ne demek:)

esraaa nasıl vakit buluyorsun sen o minik kelebekten. bravo valla her soran arkadaşada yetişmişsin.

tolga bey bitane. 1 ay sonra yaşımızı kutluyoruz inşallah. uğrayacağım kendisine.

esraaa nasıl vakit buluyorsun sen o minik kelebekten. bravo valla her soran arkadaşada yetişmişsin.

tolga bey bitane. 1 ay sonra yaşımızı kutluyoruz inşallah. uğrayacağım kendisine.

hakkaten maşallah banasempatiksalakcinni

yaşınız kutlu olsun,çook mutlu bir ömrü olsun ufaklığınopuyorumnanaktan

bu arada öge hanıma ilk ay muayenesi için gittik,şimdilik memnunuz,çok şeker ve çok ilgili,sen de bir dene istersen..
hatta sen tecrübelisin muayene sonrası fikrini yazarsan daha aydınlatıcı olur bizim içinkaydirigubbakcemile5

arkadaşlar meraba
bende 9 haftalık hamileyim tolga beye gidiyorum merak ettiğim sey tolga bey bebişimin cınsıyetini ne zaman soyler.ınternette okudumda tecrubelı doktorlar 11. haftada bıle soyluyormus cokk merak edıyorumm ama herseyden once saglıklı hayırlı olsun tabiiii

bebişin hayırlı olsun canım,sağlıkla kucağına alırsın inşallah..

cinsiyeti öğrenmek için bebişin pozisyonu çok önemli,12.haftadaki muayenemizde kızım bacaklarını sımsıkı kapatmış kordonu da bacak arasına almıştı,tolga bey pozisyon değiştirsin diye uğraşmıştı ve inatçı zeynom sırtını dönmüştü:))

16.haftada öğrenebildik biz ama daha erken öğrenen arkadaşlar vardı bildiğim kadarıyla..inşallah siz erken öğrenebilirsiniz:)tembihle ufaklığa göstersin:)

esraaa ben çocuk doktoru konusunda da çok deneyim kazandım. her gelişimde farklı birkaç doktora giderek hatta samsuna bile gittim ama henüz bulamadım. tolga bey konusunda olduğu gibi şansım yolunda gitsin istedim ama henüz olmadı. öge hanımdan bu gelişimde randevu aldım ama gidemedim. hacettepeden emekli bir bayan doktora gittim. oda kan tahlili istedi. bu arada 6. aydan itibaren hangi doktora gittiysem kan tahlili istedi. demir ihtiyacı olup olmadığını tespit etmek için. ona göre demir damlası kullanması gerekli çünkü. bende bir kere burada parmak ucundan alınan kanla bakılan bir değer var onu yaptırdım oda normal çıkınca birdahada aldırmadım. ancak bu doktor beni ikna etti ve kan verdik. aklında olsun gerekirse düzen laboratuarının kavaklıdere tunustaki şubesine gittik.tecrübeli bebek hemşireleri olduğunu söyledi doktor. ben yanında bulunamadım ama hemşire tek seferde birkaç saniye içinde almış.
demir eksikliği çıktı ama garip dedi yani kan değerleri düşük ama alyuvarları yüksek gibi bişeyler söyledi. üniversite hastanesinde akademik yönden incelenmeli dedi. ağustosta geldiğimizde ibnisinada bir hoca bulup gitmeyi düşünüyorum.
yani bu doktorda olmadı. bakalım belki bu gidişimizde buluruz....

Bebek için hastahane çantasına neler koydunuz kızlar tecrübeli annelere sesleniyorum.
Hastahane çıkışı
Bez vs.yeterli mi?

Bebek için hastahane çantasına neler koydunuz kızlar tecrübeli annelere sesleniyorum.
Hastahane çıkışı
Bez vs.yeterli mi?

canım bizim kızlar yaz moduna girdi,ses yok kimseden:)
kendi listemi yazmıştım 41.sayfaya bakarsan görebilirsin..
aa şunu unutmuşum diyeceğim birşey olmadı,istersen bir bak belki işine yarar..

bu arada sen nasılsın? nasıl gidiyor?

esraaa kurabiyem zeynom nasıl???

bu kadar olur ben de doktor denemelerimizin 2.ayağını dün gerçekleştirdik yazacaktım sana:)
dün sabah yakında bir tıp merkezinin çocuk doktoruna gittik..akay bize epey uzak ve ben şehir trafiğinde araba kullanamıyorum haliyle eşim götürüyor ama o da her seferinde işten izin almak zorunda kalıyor artı allah korusun acil birşey olsa zaman kaybı akaya ulaşmak..
eryaman civarı olunca arabayla götürebiliyorum,malum yollar müsait:) o yüzden civarda doktor arayışına başladım:))
sırada 2 tıp merkezi daha var:)

neyse gittik,doktor epey yaşlıydı,çok sevecenlikle ilgilendi 45 dk muayene etti:) yaşın da verdiği yavaşlık vardı tabi:)))
kulak burun boğaz falan herşeye baktı..uzun uzun konuşma yaptı,banyosundan emzirmeye kadar detaylı bilgi verdi,sorular sordu falan iyiydi..
ama emzirme sonrası bi tatlı kaşığı su ver,ağzı çalkalansın diyince ben öylece kalakaldım:)
bir de şampuan kullanma bebe sabunu ve su temizlik için yeterli dedi,pişik kremi yerine de zeytinyağı sür dedi,ben hepten şaşırdım:)
epey doğalcı çıktı:))
gelenekçi olması iyi mi kötü mü kafam karıştı..
2.ay aşısı için de bu ara çok sıcak biraz erteleyelim ateş yapar bu sıcakta zorlanırsınız ben torunuma yaptırmazdım dedi..

görüş aldığım herkes de ateş yapar diyince ne yapacağımı şaşırdım..sen ne diyorsun deneyimli bir anne olarak?
bir de haftasonu izmire gidiyoruz diyince aşı sonrası tatil zehir olabilir dedi, acaba izmirde mi yaptırsam hem huysuzlanırsa annemler de bakar,hepten bana kalmaz diyorum..

tolga beye gittim ben de,doğum sonrası kontrol için,rutin testler,kan-idrar falan..
tolga beye alışmışım kaç aydır,özlüyorum,daha sık yapalım kontrolleri dedim :))
uff tolga bey kadar olmaz ama ona yakın güven veren,sevebileceğimiz bir çocuk doktoru bulmak istiyoruuumboshayallersmile

sen nasılsın, prenses nasıl?

41. sayfaya baktım esracım çok yardımcı oldu, teşekkürler. Bu arada ben iyiyim 28. haftamızdayız artık yavaş yavaş çantamı hazırlıorum. Sen ve kızın nasılsınız? Darısı bize, sağ salim kavuşuruz ana oğul inşallah:)

rica ederim canım..
biz de dün 2 aylık olduk:)
zaman nasıl akıyor anlamıyorum..
darısı sizin başınıza:)
çoğu gitmiş azı kalmış..
sağlıkla gelsin kuzumuzopuyorumnanaktan

merhabalar.. kızlar önceki sayfada aldığınız ilaçları yazmışsınız. vitamin olarak ne alıyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…