Ailem var mı yok mu..

melodyae

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
31
16
28
Selamlar herkese.. Bazen insan nereden başlayacağını hakikaten bilmiyor. 28 yaşındayım ve şu yaşıma kadar ailemden yana çok kırgınlığım oldu. Kıyaslanmalar, yok sayılmalar, dövmeler sövmeler, küsmeler vs vs.. O kadar zor çocukluk geçirdim ki hiç unutamıyorum ve affedemiyorum özellikle babamın yaşattıklarını. Şimdilerde nişanlıyım, 1 ay sonra düğünüm var. Ama hiç kızı evlenecek bir baba yok karşımda. Hiçbir şeyi sormuyor, her şeyi nişanlımla ben yapmaya çalışıyoruz. İnsan hiç mi merak etmez acaba diyorum kızım ne yapıyor ne yaptı diye. Ben anlatınca pek oralı da olmuyor. Kınayı kadınlar arasında yapmak istiyorum dedim diye bile tavırlı bana. Sırf elalem böyle olur mu der diye.. Ah ah.. Bir kere bile beni önemsedin baba, şimdi 1 ay sonra çıkıp gideceğim şu evden. Bunun bile mi kıymeti yok.. Bu kadar mı gözden çıkardığın bir evlat oldum ben. Nasıl affedicem, şu 1 aylık zaman diliminde nasıl davranıcam artık bilmiyorum. Çok yoruldum çok...

Selamlar herkese.. Bazen insan nereden başlayacağını hakikaten bilmiyor. 28 yaşındayım ve şu yaşıma kadar ailemden yana çok kırgınlığım oldu. Kıyaslanmalar, yok sayılmalar, dövmeler sövmeler, küsmeler vs vs.. O kadar zor çocukluk geçirdim ki hiç unutamıyorum ve affedemiyorum özellikle babamın yaşattıklarını. Şimdilerde nişanlıyım, 1 ay sonra düğünüm var. Ama hiç kızı evlenecek bir baba yok karşımda. Hiçbir şeyi sormuyor, her şeyi nişanlımla ben yapmaya çalışıyoruz. İnsan hiç mi merak etmez acaba diyorum kızım ne yapıyor ne yaptı diye. Ben anlatınca pek oralı da olmuyor. Kınayı kadınlar arasında yapmak istiyorum dedim diye bile tavırlı bana. Sırf elalem böyle olur mu der diye.. Ah ah.. Bir kere bile beni önemsedin baba, şimdi 1 ay sonra çıkıp gideceğim şu evden. Bunun bile mi kıymeti yok.. Bu kadar mı gözden çıkardığın bir evlat oldum ben. Nasıl affedicem, şu 1 aylık zaman diliminde nasıl davranıcam artık bilmiyorum. Çok yoruldum çok...
Ailenizden ve babanızdan birşeyler beklemeyi bırakın nişanlınıza bunlar hakkında konuşup.eline koz vermeyin erkekler ilk fırtına da sizi yaralarınızdan ve acilarinizdan vururlar
Malesef kan bağı olması da bazen işe yaramıyor sevgi merhamet bunlar çok başka şeyler

İnşallah çok mutlu olursunuz evliliğinizde.. Üzgünüm ama bazı insanların hamurunda annelik-babalik olmuyor. Kimse düzelmiyor siz de kendinize odaklanın lütfen zaten çok az zaman kalmış, mutluluğunuza odaklanın ve hiç birşeyin ve hiç kimsenin mutluluğunuza gölge düşürmesine müsade etmeyin. Bir ömür boyu mutluluklar dilerim 🙏🌺

Şimdi belki zamani değil ama ilk fırsatta terapini al canim. Eskinin gölgesi yeni hayatina yansimasin.
Malasef bazılarımızin içindeki küçük kiz istediği ve hak ettiği ilgiyi ve sevgiyi alamıyor. Kendine annelik ve babalik yapmak zorunda kalıyor.

Kendini çok sev ve şımart. Düğününü ve evini içinden geldiği gibi yap. Yeni hayatin sana uğur getirsin.

31 yaşındayım. Yıllardır kendi içimde aşamadığım konu bu benimde. Bende anne de böyle:KK43: evlilik öncesine kadar çok duygusaldım şimdi biraz daha net durabiliyorum mesafeyi koyuyorum onlara karşı babamla görüşmüyorum ama annemle arada sırada. Allah yardımcın olsun. Umarım aşarsın ya da umarım kendi içinde üzülmezsin aile karşı😞

Her koyun kendi bacağından asılır. Sizin aileniz de böyle değişmez lakin nişanlı ve ailesine bunlardan bahsetmeyin. Dengeler değişince bu anlatılanlar canınızı acıtmak için kullanılır. Kendi yağınızda kavrulun acınız üzüntünüzü de içinizde yaşayın zaten o evden ayrılıyorsunuz ayda yılda bayram düğün seyran cenaze dışında nadir denk gelirsiniz. Siz evlilik sürecinize odaklanın keyfini çıkarın

İnşallah çok mutlu olursunuz evliliğinizde.. Üzgünüm ama bazı insanların hamurunda annelik-babalik olmuyor. Kimse düzelmiyor siz de kendinize odaklanın lütfen zaten çok az zaman kalmış, mutluluğunuza odaklanın ve hiç birşeyin ve hiç kimsenin mutluluğunuza gölge düşürmesine müsade etmeyin. Bir ömür boyu mutluluklar dilerim 🙏🌺
Şu cümle o kadar doğru ki bazı insanların hamurunda gerçekten anne baba olmak yok. Duzelmeyi bırakın kac yaşına gelirse gelsin sizi kontrol edebileceğini sanıp hayatınıza yön vermeye çalışıyorlar.

🥰Aile yarası kapanmaz derler, umarım nişanlınızla kendi yuvanız da mutlu bir aile olursunuz birbirinize. Tabi gönül ister kök ailemizle de mutlu olalım. Ama bazı aileler çocuk yapmayı, gönülden değil de toplum baskıyla yani görev gibi gördükleri için dünyaya getiriyorlar. Onların bizleri görev gibi görmesi, o sevgisiz ortam bizim de imtihanımız oluyor. Ne yazık onları düzeltemeyiz. Tek değilsiniz üzülmeyin🙂

Kına gecesi kadınlar arasında olmuyor mu zaten ?
Maalesef bizim burada kına gecesi de düğün gibi olur, herkes öyle yapıyor diye bizimkiler de öyle olsun adetimiz geleneğimiz bu dediler. Ben istemedim, gönlümce doyasıya kendi kınamda oynamak için kadınlar arasında olmasını daha makul gördüm, sebeplerini onlara da anlattım ama düğün davetiyesi basılmasına rağmen hâlâ öyle olmasaydı diyorlar..

Maalesef bizim burada kına gecesi de düğün gibi olur, herkes öyle yapıyor diye bizimkiler de öyle olsun adetimiz geleneğimiz bu dediler. Ben istemedim, gönlümce doyasıya kendi kınamda oynamak için kadınlar arasında olmasını daha makul gördüm, sebeplerini onlara da anlattım ama düğün davetiyesi basılmasına rağmen hâlâ öyle olmasaydı diyorlar..
Amaaaan boşver sen eğlenmene bak

Şu cümle o kadar doğru ki bazı insanların hamurunda gerçekten anne baba olmak yok. Duzelmeyi bırakın kac yaşına gelirse gelsin sizi kontrol edebileceğini sanıp hayatınıza yön vermeye çalışıyorlar.
Evet, ben öğretmenim ve maalesef ailemle aynı şehirdeyim. Kendi memleketime atandım geçen sene. Onlarla yaşıyorum, benden o kadar çok beklentileri olmuştu ki özellikle ilk zamanlar.. Evlenmeme bile babam daha erken demişti, kardeşime "babam da bizim paramızı yiyemeden öldü gitti, ben de yiyemedim" minvalinde bir şeyler demişti.. :) âh.. Çok şey var da, her şey yazılmıyor gerçekten, çok uzar gider.. Hâlâ kendi istediği olsun istiyor işte, hayatıma hep o yön versin istiyor..

Evet, ben öğretmenim ve maalesef ailemle aynı şehirdeyim. Kendi memleketime atandım geçen sene. Onlarla yaşıyorum, benden o kadar çok beklentileri olmuştu ki özellikle ilk zamanlar.. Evlenmeme bile babam daha erken demişti, kardeşime "babam da bizim paramızı yiyemeden öldü gitti, ben de yiyemedim" minvalinde bir şeyler demişti.. :) âh.. Çok şey var da, her şey yazılmıyor gerçekten, çok uzar gider.. Hâlâ kendi istediği olsun istiyor işte, hayatıma hep o yön versin istiyor..
Aaa evlenirken babam da aynısını demişti. Parasını yiyemedik diye. Atanınca fazla beklemedik eşimle ve evlendik. Zerre kadar bile katkıda bulunmadılar. Hala da beni evimi yönetmeye çalışıyorlar. Yıllardır izin vermiyorum ve yıllardır vazgeçmiyorlar.

Aaa evlenirken babam da aynısını demişti. Parasını yiyemedik diye. Atanınca fazla beklemedik eşimle ve evlendik. Zerre kadar bile katkıda bulunmadılar.Hala da beni evimi yönetmeye çalışıyorlar. Yıllardır izin vermiyorum ve yıllardır vazgeçmiyorlar.
Gerçekten bana da zerre kadar katkıda bulunmuyorlar. Maddi olarak bir beklentim artık yok ama manevi olarak da hiçbir şey yapmıyorlar. Bir kere bile sormadılar ne yaptınız ne ettiniz diye.. Ben başlarda fikirlerini alıyordum onların da haberi olsun istiyordum yaptığımız şeylerden, ama çok önemsemiyorlardı. Şimdi bir şeyler demekten vazgeçtim ve yine suçlu ben oldum. Bu sefer de sen bir şey sormuyorsun demiyorsun demeye başladılar bana.. Siz nasıl üstesinden geldiniz psikolojik olarak beni yoruyor bu süreç ve bu yapılmayanlar.. 😔

Bende sizin gibiydim evlendik o zaman son siniftaydim eşim atanmıştı.butun herşeyi eşim yaptı ailem tek kuruş harcaması neymiş durumları sıkışıkmis.ben uniye başlarken de yine tek kuruş vermediler elimiz bollassin seneye gidersin dediler ki dinlemedim onları.dugun zamanı ne benim ne eşimin ailesi bir kuruş bile harcamadi.sagolsun eşim benim yapmam gereken şeyleri bile yaptı.aileme çok kızgınım hiç mi hakkım yoktu üzerinizde.omur boyu eşime karşı hep ezik olacağım.bu arada benden 2 ay önce abim evlendi ona yine biseyler yaptılar ama bana gelince bir çöp dahi çıkmadı o evden.annem vicdan rahatlatmak için arada söylüyor sana bişey yapmadık diye ama sadece laf işte.bu arada kendileri bişey yapmadı ama biseylere de karıştılar damat az altın yaptı şöyle yaptı boyle yaptı diye.

Bende sizin gibiydim evlendik o zaman son siniftaydim eşim atanmıştı.butun herşeyi eşim yaptı ailem tek kuruş harcaması neymiş durumları sıkışıkmis.ben uniye başlarken de yine tek kuruş vermediler elimiz bollassin seneye gidersin dediler ki dinlemedim onları.dugun zamanı ne benim ne eşimin ailesi bir kuruş bile harcamadi.sagolsun eşim benim yapmam gereken şeyleri bile yaptı.aileme çok kızgınım hiç mi hakkım yoktu üzerinizde.omur boyu eşime karşı hep ezik olacağım.bu arada benden 2 ay önce abim evlendi ona yine biseyler yaptılar ama bana gelince bir çöp dahi çıkmadı o evden.annem vicdan rahatlatmak için arada söylüyor sana bişey yapmadık diye ama sadece laf işte.bu arada kendileri bişey yapmadı ama biseylere de karıştılar damat az altın yaptı şöyle yaptı boyle yaptı diye.
Ya gerçekten ne kadar incitici şeyler.. Ben de böyleyim işte.. Aynı durumdayım. Nişanlımın ailesi bir şeyler yapıyor, heyecanlılar insanlar hiç değilse. Bizimkilerde hiçbir duygu durumu yok. Bir kez bile sormaz mı insan 'kızım var mı bir şeye ihtiyacın, nasılsın, nasıl gidiyor hazırlıklar' ya da 'şunu şöyle yapalım vs.'
Âh.. Bilmem ki geçer mi bu kırgınlıklar..

X