Ailem hic kabul etmeyecek mi?

Eğer sevgine inanıyorsan vazgeçme.Sende söylüyorsun kör aşık olmadığını ailen de zamanla kabullenecektir.

Annen ve baban okumuş olmaktan daha çok davul bile dengi dengine çalar atasözünü bir ağızdan apaçık okumaya devam ediyorlar. Senin sevginin değilde koşullar olarak senden üstün birini çıkardığın zaman evet işte bu olur diyecekler. Taa ki bir gün kendi kararında diretip evlendiğinde senin ne kadar ciddi olduğunu anlayacaklar belkide.

Her zaman haksız mı çıkıyorlar peki. Her ne kadar bunun olmasını istemese de insan bazen haklı olabiliyorlar. Zamanla yılları paylaştıkça insan fikir ayrılıklarının, yaşam farklılıklarının buna benzer belkide daha önce farkında olamadığı bir çok şeyi gördüğünde ben ne yaptım diyebiliyor ama iş işten geçtikten sonra ne fayda tren kaçmış oluyor çoktan. Geri dönüş treninin son vardığı noktasında bir zamanlar çarpıp çıktığın kapıları açmaksa daha bir acı.

Sen yinede hiç bir zaman ailene dediğim dediktir diyip kestirip atma yolunu seçme kendini ifade etmeye seni anlamalarını sağlamaya çalış. Ben buna karar verdim diyeceğin an son noktan olsun hiç belli olmaz ne kadar anlayışsız olacaklarını düşünsende ummadığın taş baş yarıyor bazen.

X