Ailem bana zarar veriyor

Kardeşimize normal değil diyosunuz da sizde normal değilsiniz .
Balgamiyla lak diye tükürdü .
Üstün basım kan içinde kaldı çünkü adetimin ilk günüydü .
Bize ne abi bu kadar detaydan, çok detaycı biri olmama rağmen bu nedir ?

Öncelikle büyük geçmiş olsun. Allahım anne babanıza yardım etsin. Çok zor. Evlat bu iki gün eve almasan üçüncü gün aramaya çıkarsın başına bir şey gelmesin diye. Rabbim evladın da hayırlısını versin Üzgünüm yaşadıklarınız için. Ama artık evinizi de biliyor, bu hiç iyi olmamış.

Öyle bir durumda lütfen konu komşuyu düşünmeyin. Onlar zaten duymuştur bunca gürültüyü. Çağırın polisi, ambulansı, herkes gidince kardeşim rahatsız, kusura bakmayın dersiniz. Kimse ayıplayamaz ki zaten böyle bir durumu.

Bu çocuk bir gün öldürür hepinizi Allah korusun. Böyle polissiz hastanesiz kendi kendinize savaşarak uğraşmayın.

Ailenize de öğretin en azından uyurken kendi odalarının kapılarını kilitlesinler ve bu tür taşkınlıklarında hemen ambulansı, polisi arayıp hastaneye yatırsınlar. İlaçlarını içmiyorsa yemeklerine filan katsınlar ona hiç göstermeden. Başka türlü başa çıkılmaz çünkü

Siz de asla para vericem, seni tatile göndericem filan demeyin. Öyle sözleri hayat boyu unutmuyorlar ve en büyük takıntısı haline gelirsiniz.

Ailenize talimat verin hiç bir şekilde size, evinize getirmesinler asla. Kendileri gelsin gitsinler o hastaneye yattıkça filan. Çok benzer durumda bir komşumuz vardı yıllar önce. Kızları evlenmişti, anne ve baba çok özledikçe sırayla gelirlerdi. Aynı anda gelirsek buraya geldiğimizi anlar, Takip edip kızın evini öğrenmesin diye!

Sakın başka şehirdeyim diye güvenmeyin evi öğrenmiş. Olur da çıkar gelirse asla ama asla eve almayın. Mümkünse evi değiştirin ve dediğim gibi hiç bir şekilde bir daha size getirmesinler

Siz de yardım alın tüm bunları atlatabilmek için. Ve üzülmeyin ne olur bakın kendinize özgü bir hayat kurmuşsunuz ne mutlu. Kendi hayatınıza odaklanın mutlu olmayı seçin. Yukarıda bahsettiğim komşum eşi ile çok mutluydu. Sadece abisine evi öğretmiyorlardı ve onunla görüşmüyordu. Eşiyle ve çocuğuyla cıvıl cıvıl bir hayatı vardı. Siz de öyle olacaksınız bir gün eminim. Uzak durun kardeşinizden ve kendinizi ondan koruyun yeter ki.

Böyle olaylar yaşayan bir insanın yani benim psikolojisinin şu aşamada normal olmaması çok normal değil mi hanımefendi
Size neyse ilk tiksindiğiniz yerde okumayı bırakın madem

Konuyla alakasız olacak kusura bakmayın ama İzmir de mi yaşıyorsunuz ? Benzer bi olay yaşandı da mahallemizde .

Ben böyle olaylarda en çok bu insanın aileden birini öldürmesinden korkuyorum. Bakın hergün okuyoruz ve ellerini kollarını sallayarak çıkıyorlar nasılsa hasta diye. İnanın kaç kez okudum sayamıyorum. Siz yine de bu insana niye kapınızı kitlemiyorsunuz. Gece gelip tükürmüş. Evinizden umarım giderler. Ailenizin bir şekilde bu insanı yatırması gerekiyor. Yoksa daha kötü şeyler olabilir.

Konu sahibi sadece bu olaylar yüzünden yaşadığı çektiği eziyeti rezilliği anlatmış. Reglydim o halde üstüm başım batmış şeklinde anlatmış. Normal olmayan ne ? Zaten bunca olaya normal olmasaydı da hakkıydı. Normal olmayan 10 sayfa boyunca hiç kimsenin farketmediği tiksinmediği ya da eleştirmediği bişeyi kişisel hassasiyetiniz sebebiyle anormal diye yaftalamanız. Anlıyorum elbette tiksinmiş olabilirsiniz ama bu psikolojideki birine kardeşine diyorsun da sende normal değilsin demek sizce de çok kırıcı değil mi ?

İlkin okudugumda kuzenimsin sandim. Yasadiklariniz birebir ayni. Tek fark kuzenim kucuk kardes ve erkekti. Bu yaziyi okuyunca o kuzenimi daha cok anladim. Bu hastalarin tedavisi suanlik yeterli degil. Suanlik tek cozum baginizi kopartmaniz. Aman dikkat eyleyin kuytu biyerde yakalamasin sizi. Cunku bunun şaftı kaymış, feleği şaşmış kafaya takar sizi öldürmek ister. Siz günlük tutun. Psikologa gidin. Allaha siginin. Yine darp tehdiz olursa lutfen o benim kardesim demeyin polise ifade verin o ifade ileride isinize cok yarayacak. Dedigim gibi kuzenimle o kadar benziyor ki hayatlariniz. Sukûnetini koruyun ve sakın korkmayın. Yalnız değilsiniz. Sadece sınavınız büyük. Ben burdayım kardesim. Her zaman da seni dinler yardimci olurum. Mümkünse uzun bir süre siz toparlanana kadar ailenizle görüşmeyin. Ve eminim hayatiniza sizin hak ettiginiz degeri verecek iyi insanlar girecektir. Bol bol dua edin namaz kılın. Namaz gercekten şerden koruyor. Ve bir söz vardır: Dertlere bakıp ne çok derdim var demeyin, dertlere dönüp benim sizden büyük Allahım var deyin..

Hayatım kaydı diye düşünme sen başarılı bir insansın çok güçlüsün böyle düşün. Onlar gidince de hayatın yoluna girer. Ama çocuklarının böyle olması anne babanın suçu tedavi için zorlamaları gerekirdi ha kıyamıyorlarsa çeksinler böyle işte. Sen önüne bak. Hayatını zindan edecekmiş etsin de görelim bakalım kim kimin hayatını zindan ediyor ahlaksız! Hiç hasta falan diye acıyamayacağım! Hastalığı tercih edenlere acımam ben terbiyesiz sey !

Sizden tatil için 25 bin isteyecek kadar maddi durumunuz iyi mi mesleğiniz nedir ?

Hastalıkla ilgili bilgim yok ancak normal bir insana bile bu kadar tolerans gösterseniz aynısını yapar. Benim erkek kardeşim de annem sağolsun şimdiye kadar her dediğini yaptığı ve kabul ettiği için geçen yıl buna benzer şey yaşattı bize. Saldırmadı ama bağırıp çağırmaya, kafasını duvara vurmaya başladı. Bunlara susarsanız daha çok üstünüze gelir. Sizin kardeşiniz hasta bir de.
Bakın başına gelmeyen anlamaz ama ben sizin yanlışlarınızı göstermek istiyorum. Ailenizin kesinlikle onu sizin evinize getirmemesi gerekiyordu, 25 yaşındaymış şimdiye kadar tanımadılar mı nasıl güvendiler sözüne. İlk vukuatında polis çağırmalıydınız, o alışmış sizin şiddet görüp susmanıza. Bundan sonra asla evinize gelmesine müsaade etmeyin, o evden taşının imkanınız varsa tayin isteyin. Allah yardımcınız olsun. Aileniz de tedavi ettirsin kardeşinizi. Çekmesinler böyle, onlara da yazık.

Son düzenleme:
Yanımda bipolar bir arkadaş var. İlaçlarını almasa bile böyle saldırgan hareketleri olmuyormuş. İlaçlar insana iyi huy vermiyor yani, bazılarının kişiliğinden mi hastalığından mı olduğunu karıştırıyorsun, ama çok da var, rezil kişiliklerine hastalığını maske yapan.

Çok üzüldüm yaşadıklarınıza
Ama bu gidişle ya o anne babanızı öldürecek ya anne babanız evlat katili olacak. Sizse rezalet çıkmasın diye polis çağırmak istemiyorsunuz. Daha ne rezaleti çıkacak? Bakın benim eşim bipolar bozukluk yaşamış eskiden tedavi olmuş şu an normalim diyenden daha normal, hiç ihtimal vermezsiniz geçmişinde böyle bir rahatsızlık geçirdiğine. Yani sizin için de tedavi sonucu iyileşme Ve sakin bir hayat söz konusu. Zaten anne babanızın konu komşusu biliyordur durumu, tembihleyin bari evden kavga dövüş sesi gelince onlar hemen polisi arasın

Ben de bunu demek istiyordum. Hasta olabilir ama saldırgan ve kötü olması onun tercihi. Buna yol açan da aile.

Sizin eşinizde de tedavi öncesi böyle saldırganlık var mıydı?

Sizin eşinizde de tedavi öncesi böyle saldırganlık var mıydı?
Biz o zamanlar tanışmamıştık ama bana anlattığına göre saldırganlık yok sadece zaman zaman kendi içine kapanma dünyayla iletişimi kesip saatlerce uyuma zaman zaman da aşırıuçlarsa yaşama aşırı sosyallik aşırı hareket isteme her işte aşırıya kaçma. Şiddet eğilimini hiç görmedim sanırım o zaman da yoktu

Kadının başına gelmiş anlatıyor. Neyin rahatsızlığı, okumayın o zaman. Yani balgamdır, kandır, dışkıdır vs bu tarz şeylerden haberi olmayarak yaşayan prenseslerden de nefret ediyorum. Hepiniz tuvalete gidiyorsunuz neyinden haberiniz yokmuş gibi davranıyorsunuz anlamıyorum. Rahatsız edecek biçimde anlatmamış da yani, milletin derdi ne sizinki ne

Allah yardımcın olsun arkadaşım, okurken hissettirdin daralmanı, sıkılmışlığını, üzüntünü.. İnş en kısa zamanda tedavi olurda kurtulursunuz

Bende sana katiliyorum Z zeraseba . Kiz kardesin hasta, gecmiste birsey yasamis olabilir. Herseyini ver demiyorum Ama Kardesine Tedaviden sonra Destekli olman gerekiyor, Moral vermen gerekir. Ve bu Moral Parayla ilestiremesin, yani bir Miktar para istedi diye Vermek zorunda hicdegilsin. Allah yar ve yardimciniz olsun.

Egerki Bunu yapamasan, kesin annene ve Babana VAR oldugunu hisset.

Onu çok araştırdım polis yoluyla hastaneye yatırılmanın imkansıza yakın olduğunu öğrendim
müge anlı da vardı bir kadın kocası vasisiydi kaymakamlıkla görüşüp hastane raporlarıyla falan zorla yatırılmıştı hastaneye siz iyice bir araştırın sadece polisle kalmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…