Aileler yüzünden ayrılma aşamasındayım

samsun55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2008
7
0
42
söze nerden başlıyacam bilmiyorum ben 2 senelik evliyim ama 3 ay evli kaldım kaynana yüzünden psikolojim bozuldu daha sonra baba evine geldim dediğim gibi 2 seneden beri evliyim ama boşanma aşamasındayım eşim ve ben birbirimizi çok seviyoruz ama bu seferde aileler istemiyor barışamamızı zaten? aileler istemeyerek evlenmiştik eşim ordu da bende samsundayım birbirimizi gizli gizli görüyoruz boşanmamızın kesinleşmesine 1 ay var neyapacağız bilmiyoruz her ikimizde ailelerin kırılmasını istemiyoruz olan bize oluyor anlıyacağınız ne ben orduya gidiyorum nede o samsuna geliyor karışık anlattım biliyorum ilk defa derdimi birilerine anlatıyorum yani işin kısası birbirimizi çok seviyoruz ama aileler kesinlikle bize karşı neyapmayalıyız lütfen yardım edin akıl verin çıldıracam benim psikolojim bozulduğu için orduya gitmiyorum zaten gidersem babam evlatlıktan red edecekmiş eşim de samsuna gelmiyor neolrsunuz yalvarıyorum yardım edin çare bulun sessiz kalmayın neolur

Evet zor bir durum aileler neden istemezler bir türlü anlamam sanki hayatı kendileri yaşayacakmış gibi... Canım ikiniz ailelerden uzak başka bir şehirde otursanız sonuçta evlisiniz boşanmak o kadar basitmi canım!!! Baban reddeder ama belirli bir zaman sonra yine barışırsınız çünkü sen onun evladısın sana ne kadar küs kalabilirki

Hayatim keskeler icin cok gec tabiki ne desek bos!!:nazar:

Lakin söyle düsün bence, sevgi iyi güzelde yetecekmi acaba??

Bak deliler gibi sevdigin adami onun icin aileni bile karsina aldigin adami kaynananla yasadigin sorunlar yüzünden terk ettin ve yine baba evine döndün! Bunun tekrar olmicagindan eminmisin??CADIARZU

Ailen senin bir daha üzülmeni istemedigi icin buna karsi onlarida anlayabiliyorum fakat hayat tabikide yine senin hayatin...

He bana sorarsan, Ailenmi kocanmi diye Ailem derim ama bu benim düsüncem herkez düsüncesine saygim var.:kahve:

canım sizin tedirginliğim anladığım kadarıyla sürenın kısalmasıyla alakalı...
fakat siz neye istinadene 1 ay lık süreyi iddia ediyorsunuz...

1.karar duruşmasımı 1 ay sonra
2-karar verilidede ilam size yada avukatlara yapıldımı
neye istinaden 1 aylık süreyi söylüyorsunuz...
şu andaki hukuki süreci anlatırmısınız...

ayrıca sızleristedıkten sonra aileler nıye karışır anlamıyorumm.
bu sabahtan beri okuduğum kaçıncı kaynana vakası ya...
aileden sorumlu bakannımız buna el atsa ıyı olacakk...
1 çalışıyormusunuz
2 yaşınız kaç

Allah yardımcınız olsun...

Bence en iyi yol eşinle ailelerinizden uzak bir yere yerleşmek.
Şimdi ailelerinizin yanındasınız diye sizleri savunma yoluna gitmişler sanki..Ama birlikte mutlu olduğunuzu görürlerse sinirleri geçer,
Aileler çocuklarına asla kıyamaz, baban da yumuşar diye düşünüyorum..

Arkadaşım aileleri karşıya alınırak başladığınız ilişkiden hayır gelmemiş maalesef..:nazar:
Bence önce aile problemlerinizi çözün..
Hele kayınvalidenizin yeniden sorun çıkarmayacağınına inansa aileniz inanıyorum onlar da ikna olacaktır.. Sizin daha fazla üzülmemeniz için izin vermiyorlardır şu anda..benneyaptımki

konu eşler arasında olunca hele ki ayrılma aşamasında olanlardan olunca etkilelemek amaçlı yorum yapmak istemiyorum ben...

ama...

ne yazık ki hiçbirimizin evliliği sorunsuz değil canım...

ama sen hatayı kayınvalidenle geçinemeyip eşini ve yuvanı terketmekle yapmışsın...

bunun sonucunda da araları iyi olmayan aileler iyice karşı karşıya gelmiş...

ve olan size olmuş....

böyle yürümesi zor zaten ikinizde ailelerinizi atıp satamzsınız...

eğer kendinizden ve evliliğinizin yürüyeceğinden eminseniz ortak noktayı bulmaya, her iki tarafta fedakarlığa hazır olmalı bence...

hakkınızda hayrılısı olsun...

bencede aileden uzak biyerde hayatınızı devam ettirin daha sonra keşke demek yerine mutluluğu seçin inanıyorsanız tabiki onlarda zamanla affederler sizi mutlu görünce bu sizin kararınız

gerçekten zor bi durum ama üç ay sonra döndüm diyosunuz öç ay çok kısa bir zaman bence biraz daha mücadele etmeliydiniz iki yıldır ayrısınız bence eşinizin buzaman içerisinde ayrı bişehirde ev kurmesı sizi iknaedip geri götörmesi gerekirdi bunları yapamadıysa aynı sorunlarla karşılaşacaksınız muhtemelen bence çok iyi düşünün ailenizede yazık sizin üzülmenizi istemiyorlar

ailenle konuş bence bu evliliğe bi şans versinler..neden istemiyolarki..evlisin o adamla..boşanmış olarak kalmınımı tercih ediyolar..her aile yuva bozulmasın ister..özellikle evladı kız olanlar aldatılmasına bile katlanırlar kızlarının yuvasını bozmasın isterler ama senin ailenin tepkisi çok ilginç..konuş bence bu evliliği yürütmek istediğini söyle..onların isteğiyle neden bitiresin evliliğini...

yani 2 yıllık evlisiniz ve aileler sizi ayırmak istiyor...
bu nasıl bir düzen yaa...
her anne baba evladının mutlu olmasını ister,madem karşı çıkacaklardı,en başta her yolu deneselerdi...
yuva yıkmak ne kadar doğru bir hareket,tartışılır...
eşinizle sırf aileler istemiyor diye boşanma kararı almanız bana çok tuhaf geldi doğrusu..
başka sebep olabilir mi acaba???
ama ne olursa olsun,sizin ailelerinizi ikna etmeniz gerekiyor...
sonuçta kurulmuş bir yuva var,birbirini seven iki eş var...
mesafeler buna enfgel değil...
ne eşler var,aylarca görüşemiyorlar...
pes etmeyin ve kararlı olun...
siz pasif kaldıkça,onlar baskın çıkmaya çalışacaklardır...
kararlı olduğunuzu iki tarafa da gösterin...
sevgiler...

yani 2 yıllık evlisiniz ve aileler sizi ayırmak istiyor...
bu nasıl bir düzen yaa...
her anne baba evladının mutlu olmasını ister,madem karşı çıkacaklardı,en başta her yolu deneselerdi...
yuva yıkmak ne kadar doğru bir hareket,tartışılır...
eşinizle sırf aileler istemiyor diye boşanma kararı almanız bana çok tuhaf geldi doğrusu..
başka sebep olabilir mi acaba???
ama ne olursa olsun,sizin ailelerinizi ikna etmeniz gerekiyor...
sonuçta kurulmuş bir yuva var,birbirini seven iki eş var...
mesafeler buna enfgel değil...
ne eşler var,aylarca görüşemiyorlar...
pes etmeyin ve kararlı olun...
siz pasif kaldıkça,onlar baskın çıkmaya çalışacaklardır...
kararlı olduğunuzu iki tarafa da gösterin...
sevgiler...

Nokta...............................

canım seni kötü yönlendirmek istemem ama ben olsam eşimi seçerdim ama ailmede sırtımı dönmezdim yalvar yakar ağla sen onların kızısın seni kıramazlar onlarıda arkanda gözü yaşlı bırakma ama rızalarınıda al ve eşinin yanına git allah sizi ayırmasın canım

Canım çok üzüldüm. Bu yazdıkların sanki evli değilmiş de sevgiliymişsiniz gibi geldi. Madem o kadar seviyorsunuz birbirinizi aileleri de karşına alarak evlendiniz, neden devam ettiremediniz..

Kayınvalide ile elbette sorunların olacak. Ben bekar biriyim ve eminim benim de olacaktır. Ama yılacağımı hiç düşünmüyorum. Sen ailem ve kocam diye ayırım yapıyorsun. Oysaki senin ailen artık kocan.

Sen onun ailesine o da senin ailene gereken güveni vermelisiniz bunu gerçekten isyitorsanız.

Herkes evladının mutluğununu ister. Senin ailen de eminim bundan dolayı böyle davranıyor. Onları ikna etmek senin ve eşinin elinde. Bence eşin bişeyler yapmalı. Sen bu konuda yalnız değilsin ki kimse sana şunu yap bunu yap diyemez.

Bence ilk olarak eşinle konş.Oda gerçekten boşanmak istemiyorsa gelsin ailenle konuşsun, seviyorum boşanmak istemiyorum desin..
Sende aynı şekilde kayınvalidenle arandaki diyalogu daha seviyeli tutabilirsin.

Ben hep sevdiğimin annesi benimde annemdir diye düşünürüm. Aynı şekilde sevdiğim için de bu geçerli. Sizin yaptığınız boşanmak değil bence. Sizin yaptığını evliliği becerememiş iki insanın evlilikten sevgililik konumuna geçmesi.

Zor bir durum seviyoruz birbirimiz diyorsun bunu ailelerinizede belli ettirin... Belki yumuşarlar ılımlı olmakda herzaman fayda var kayınvalidenizle sorun yaşarken eşiniz hiçmi size destek olmadı annesinide sizide sakinleştirip ortak noktayı bulamadı.. Ben herzaman karşıyımdır ailelerin çocuklarının yuvasına ne olursa olsun karışmasına madem karışacaksınız evlendirmeyin ozaman:1closedeyes:...
Siz barışmak istiyorsunuz ama dikkatli olun kayınvalidenize karşı bence eşinde dengeyi kurmalı ve size gerektiği kadar sahip çıkmalı yoksa dönsenizde aileler onay versede herşey tekrar eder sizin için daha kötü olur......

Aynı sorunları ben de yaşadım ve hala yaşamaktayım 2 gun sonra düğünum olcak ailesı istemıyo benı hala yaklaşmıyolar düşünun eyer kı annesının ağzına bakarsa eşın kötü kendı kararları ıle hareket etmesı gerek yoksa evlilik yürümez ayrılmayı düşünme bence eşnle bır sürede görüşme iyice düşünsun

şimdiye kadar nasıl yumuşatamadınız anlamış değilim ..
seviyorsanız sorun yoksa ayrılmak olmaz tabi..
ama ailemin sözünden de çıkmam da ayrılmam da diyorum
hadi biraz mücadele

Evlilik yalnızca eşlerin birbirini sevmesi kabul etmesiyle oluyor malesef..Aileleride bir bütün olarak görmeli ve kabul edebilmeli insan..İyi veya kötü kimse ailesini yok sayamaz bence..Onları seçme hakkımız yok..Sizin durumunuza gelince 3ayda evleri ayırmışsınız.Oysa evliliğin en güzel zamanları bence bunlar olmalıydı.2 yılda değişen hiç bir şey olmamış sanıyorum..Ben bu ilişkide pek çaba göremedim.Birbirinizi sevdiğinizi söylüyorsunuz ama bence her iki tarafta aynı şeylerin olmasından korkuyor ve güven duyulmuyor..O yüzden cesaret edipte bir şeyler yapılamamış.Ortada çok büyük bir sevgi olsaydı bence değişen birşeyler olurdu sonuçta siz sevgili değilsiniz..Hayat sizin hayatınız bence enine boyuna düşünün,en iyi kararı yine siz verirsiniz.Hakkınızda hayırlısı olsun..

yeter ki ,siz isteyin ,kararlı olun ,başınızı dik tutun, herşeye her engele karşı...
ne olursa olsun birbirinizden ,sevginizden gücünüzden eminseniz,yola devam edin..
sadece aileler istiyor ,anlaşmazlık var diye bibirini seven evli 2 kişinin buna boyun eğmesi çok yanlış..

bunu kararını ancak siz verebilirsiniz,kimsenin tek elinde diildir bunun kararı...
ama orta yolu da bulmaya,güzellikle hal oluyorsa önce bunu deneyin...
2 yetişkin insansınız,siz kararınız,istekleriniz öncelikli..

ama sizin aranız da ben gelmem oraya ,sen gel buraya durumu yaşanıyorsa,ben sevginiz ve kararlılığınızdan da şüphe ederim...

Canim öncelikle gecmis olsun..
O ortamdan biraz uzak kalman sana iyi gelecek aslinda..
Kendi ailenin yanindada bunalabilirsin.
Samsunda bir yakininiz yok mu, bir kac günlügüne birinde kalsan?
Kafani toparlaman lazim senin önce, yoksa saglikli karar veremezsin.
Bunu mutlaka yapmayi dene, bende buna benzer zor bir animda yalniz kalabilecegim bir yere gitmistim, okudugum ülkeye, ve kisa sürede toparladim kendimi.

Sonra esinle alakali düsüncelerin kesinlesir zaten.
Evliliginin eksilerini ve artilarini bir kagida gecir bakalim hangisi agir basacak.
Anlasamadiginiz noktalar, kisiliklerinizle alakali mi yoksa herkesin dahil oldugu bir aile sorunumu var?

Sanirim ikincisi..
Ne yazik ki bizim kültürümüzde bütün aile evleniyor, sadece ciftler degil.
Ailelerde anlasamayinca sorun yasaniyor.
Dedigim gibi yalniz kalabilecegin bir yer bul önce kendine, sonra eger hala esini istiyorsan gercekten ozaman ailenle otur konus.
Sonucta kocan o senin, sevgilin degil ki ailen ceksin alsin seni esinin elinden.

Insallah hayirli haberler getirirsin canim.

X