Aile içi şiddet (acil yardim)

E

esmer_güzelİM

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi esmer_güzelİM
Arkadaşlar benim bi yakın arkadaşım var aile içi şiddete maruz kız babasını 4 5 yıl önce kaybetti kız devamlı abilerinden annesinden baskı görüyo geçen de öldüresiya dövülmüş kız evden kaçsam kaçamıyorum başıma daha kötü şeyler gelir diye evdeki durum malum eğitim durumu yarımkaldı lise 2 .sınıfta terk etti biraz bilgi verirseniz sevinirim bu konuda bende bilgisizim ya kız şimdi napsın nolur hanımlar biraz aydınlatırmısınız beni

ah canım ya stres topu olmuş ailesini yani..ben bu şiddet mevzularına çok üzülüyorum ya..çözüm ne olabilirki ama devlet himayesine girse,görüyoruz oralardada başlarına neler geliyo..ailesinin yanında kalsa bu şekilde de olmaz...ne dicem bilmiyorumki..

canım yaa..
napabilirki...evi terketse olmaz...daha kötü biyere de düşebilir...
bunun bu saatten sonra çaresi yok....
o adam sıfatına giremeyen abilerinin yıllaaaaar önce eğitilmesi gerekiyodu ama artık çok geç....
o cehaleti, saldırganlığı bu yaşatan sonra nasıl atabilirsinki?
kendinden güçsüz birine vurabilen acizler aslında güçsüz insanlardır..
arkadaşının tek yapacağı şey hayata sımsıkı sarılıp meslek sahibi olmak ve hayata dimdik başlamak....
abisi onu kas kuvvetiyle eziyosa, gün gelecek oda onu olgunluğunla ve bilgisiyle ezicek...
yeterki onlara muhtaç kalmasın...

bazı ailelerde bu çok normalmiş gibi görülüyor.
kayınvalidemin komşusunda da böyle bir durum vardı.kız artık herşeyi yapıyor ama gizli yapıyordu.hayattan bıkmıştı.biri çıksada evlensem diyordu...ama onu kurtarmak için elden hiçbirşey gelmiyordu...

Ya belediyelerin falan kadın sığınma evleri oluyo onlardan birine başvurabilir. Bu arada liseyi dışardan da olsa bitirmeye çalışsın ve bi işe girsin.Bunların hepsini ya da birkaçını yapsa kurtuluş yönünde bir adım olur.

hadi abiler kabadayilik tasliyorlar
anneye ne oluyor ki ? neden izin veriyor boyle birseye ?
nasil uzuluyorum evdeki siddetlere ya...
napabilir acaba...
bi ise giremez mi ? kendi ayaklari uzerinde dursa ?
offf

canım öncelikle arkadaşınız bir iş bulacak...
kendi ayakları üzerinde duracak..
ayrıca aile içi şiddet şikayete bağlı bir suçtur.
Tabi darp ve yaralama derecesı önemli...

X