Aile hekimliğini bırakmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hasta görmek istemiyorsa neden tıp okumuş ki? Yukarıda demişler bence de adli tabip olsun ölü hasta görsün :) ben komple meslek değiştirmesini tavsiye ediyorum mutlu değil belli ki. Mutlu olduğu mesleği okusun tıp kazandıysa her şeyi kazanır gözü ile bakcam:)

Şimdi doktor hanım nasıl tavsiye verelim tus çalışıp anatomi de olur, temel tıp birimlerini yazın.

Diyetisyene gidin. Onunla ilerleyin kilo alırsınız.

İşte çoğu kişide kabız oluyor vücutla alakalı, kimisinde de ishal oluyor. Mesela ferrosanol duodenal kimini kabız yapıyor kimini ishal

Hepsini denedim ya.
Doğumdan sonra hala toparlanamadım resmen.

Dalga geçiyor da ondan hepsi kabız yapıyor bunların çünkü

Ya bence yapı ile ilgili.
Mesela gebelikte kabızlık sık görülür ya, benim ömrüm boyunca bağırsaklarımın düzenli çalıştığı tek dönem gebelik dönemimdi demir ilacına rağmen.

İşte çoğu kişide kabız oluyor vücutla alakalı, kimisinde de ishal oluyor. Mesela ferrosanol duodenal kimini kabız yapıyor kimini ishal

Neden ishal ilacı kullanmıyor? Benim kardeşim sağlıkla ilgili bölüm okuyor, bir günden fazla süren ishalde hemen ilaç alıyor. Bu kadar çok ishal oluyorsa zaten serum alması gerek, vücutta su kaybı var.

Temel tıp bölümlerine yönelebilir ama orada da genelde araştırma yapacağı için yine yorgun düşüp hasta olacaktır. Bağışıklığında sıkıntı varsa ona göre muayene ile teşhis konulup tedavi alsın.

İş yeri hekimliğinde de açık vardı bir ara. Onu da deneyebilir.

Aslında anemik olanlar kilo veremez diye biliyorum ben. Yağ yakımı için okjisen lazım. Oksijen için de kan falan demişti doktorun biri

Değerleri düşük olduğu için emilimde sorun vardır veya beslenme bozukluğu olduğu için değerleri kötüdür.

1.65 boyundaki Melisin dr olduğuna emin misin

Melis'e bol bol pekmez yazıyorum, limonla ve ya portakalla birlikte tüketsin. Allah'ınızı severseniz burası Kadınlar Kulübü, bir doktora ne tür tavsiyeler vermemizi bekliyorsunuz? Kusura bakmayın ama Melis kendi söküğünü diyemeyen terzi konumunda gibi gözüküyor şu anda

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…