Aile hekimliğini bırakmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Doktora tedavisini tamamlamasını soyleyecegim aklıma gelmezdi. Hap ishal yapıyorsa başka çözümü yok mu ? Hasta görmeyen hangi bölüm var doktorlukta ?

Valla ben de şoktayım

Ben bu ülkede aile hekimi sisteminin çalışmadığını düşünüyordum. Doktor bazlı değil ülkece yani.
Taş çatlasın 3 5 kez doktora gidip asla verim alamamıştım haliyle.
Neyse k aile hekimlerinin kendisi de verim alamıyormuş. Vatandaşı yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim.

Merhaba melis hanim nasilsiniz?

Bakin burda kimler varmis? Hayir neden arkadasim diye aciyorsunuz konuyu? Yillardir kronik yorgunluk ve tembellik ceken sizsiniz.

Melis arkadaşınız Yurtdışından ( Asya ülkelerinden) mezunsa lütfen başka meslekleri de değerlendirsin .
Kendisine geçmiş olsun.

Bu arada ishal yapan kan ilacı hangisi ya?
Bana hangisini verseler kabız oluyorum diye bırakmak zorunda kaldım.
İsim verirseniz aile hekimine danışcam söz.
İşte çoğu kişide kabız oluyor vücutla alakalı, kimisinde de ishal oluyor. Mesela ferrosanol duodenal kimini kabız yapıyor kimini ishal

İş yeri hekimliği en rahatı sanki. Bizim işyerindeki doktor sadece sipariş reçete yazıyor.
Bir de güzel demir hapları var biraz daha pahalı olan. Solgar, nbt falan. Onları kullansın. Bende de geçmeyen bir ferritin düşüklüğü var. Elimdeli ilaçları bitirince diğerlerine gececegim. Hem yiyecekle etkileşime geçmediği için daha hızlı kan yukseltiyormus

niye bu kadar gerildiniz ki?
yalancısınız demiyorum, çözüm bu değil diyorum. annemlerin aile hekimi hiç hasta olmuyor mesela, üstelik maske bile takmıyor genelde. mesele aile hekimliği değil, arkadaşınızın bünyesiyle veya sağlığıyla ilgili bir durum var.

he bana sorarsanız aile hekimliği rahat iş, bizim sağlık ocağında hasta bile yok, 15-20 hasta ancak bakıyor günde, maaşı da gayet güzel. kalabalık bir yerde çalışıyorsa adres atayım bizim oraya tayin istesin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…