Aile hekimliğini bırakmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Balliciklokma1234

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2019
656
377
Kızlar selam çok yakın bir dostum bu gece bizde kalacak kendisinin üyeliği yök o yüzden ben açmak istedim şu an yanımda kendisi yorumlarınızı okuyacak yardımcı olanlara çok teşekkür ediyoruz

Arkadaşım Melis 27 yaşında aile hekimliği yapıyor. Kendisi 165 boyunda 48 kilo gerçekten zayıf ve kilo alamıyor. Ayrıca Demir’i düşük düşük sürekli halsiz yorgun saçı dökülüyor. Demir hapı kullandığı zaman inanılmaz ishal oluyor günde 8 defa wc ye çıkıyor o yüzden Demir hapı kullanmadan bu şekilde idame ettiriyor, damardan da vermiyorlar hap kullanman gerek diyorlar
Aile hekimliği yaptığı İçin her gün yaklaşık 80 hastanın boğazına bakıyor maskeyle de olsa sürekli hastalık kapıyor. Şu an yanımda yine hasta halsiz öksürüyor ateşi var antibiyotik içiyor, ayda 2 kere bu oluyomuş kışın daha çok ve artık çok bezmiş yaşama sevinci kalmamış kendimi çok yaşlı hissediyorum diyor
Aile hekimliğini bırakıp tus sınavına girip hasta görmeyen bölüme mi geçmeli ne yapmalı sizce önerisi olan var mıdır?

Melis kendine başka bir meslek seçsin ve sağlık sektöründen uzak dursun bence.

Doktor mu bunları diyor? Hastalara bakmak doktorun görevi tabiki.. hastalarla ugrasmak istemiyorsa bıraksın meslegi robot mobot ugrassın anca

Arkadaşın trombofili paneli testi yaptırsın mutlaka.
Genlerinde sorun vardır.
Bu sebepten kansızlık b12 folik vs vs sorunları yaşar.

Genlerde sorun oldugunda arkadaşım gibi durumlar oluyor.
Eğer ki böyle bi sorun çıkarsa sadece demir hapı ile olmaz.
B12+folik asit ile birlikte demir hapı içmeli ve demiri vücudunda tutabilmesi için demir hapı ile birlikte mutlaka c vitamini ile birlikte almalı ve yanında laktoferrin takviyesi ile kullanmalı demir hapını. ( c vitamini ve laktoferrin takviyesini tüm kan hapi kullanan ve daha iyi etki edip vucutta kalmasını isteyen herkes kullanabilir).

Arkadaşınız mesleğini istemeden , sevmeden mi yapıyor, ise giderken ayakları geri geri mi gidiyor bu soru çok önemli, cevap verirse yorum yapacağım...

Açılın ben doktorum

Değilim aman Allah korusun şu dönemde

Neyse şöyle önerim var

Melisin yaşı küçükmüş gerçekten inancı varsa kazanacağına bıraksın

Çünkü Melis acilden kurtulup aile hekimliğine yeni geçmiş giibi anladım

Melis eğer aile hekimliğinin rahatlığına alışırsa sittin sene tus filan kazanamaz sevgiler geçmiş olsun Melis’e

Arkadasinin doktor olduguna emin misin? Zayif olmasi ve demirinin duruk olmasi haricinde ciddi bagisiklik problemi yasiyor olmali. Bi de iletin kendisine ishal yapmayan demir ilaclari var piyasada, bilmiyorsa biz soyleriz kendisine.

Te allam yaaa sinirlenmeyecegim

Sen daha bi doktor gibi geldin bana

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…