Aile evinden gitmek istiyorum? Neden onların yanında ezik gibi hissediyorum? Çok mutsuzum burda

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

__srr

Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2023
13
1
Üniversiteden mezun oldum aile evine döndüm. Ama ben oldum olası hep burdan uzaklaşmak istedim. Yaz tatillerinden nefret ediyorum. Ailemin yanında hep ezik gibiyim. Uzaktayken iyiyiz. Ama buraya gelince üni okuduğum şehri özlüyorum. Ailem bana eczane açmak istiyor. Ben asla istemiyorum. Sevgilimle evleneceğiz inşallah onunla birlikte uzaklaşmak istiyorum burdan. Babam çok katı bir insan. Bana eczane bakıyor şimdiden. Üstelik o eczane benim bile olmayacak. Babam açtığı için. Ne yapacağım ben? Eczane açmadam bile iş bulabilecek miyim?

Üniversiteden mezun oldum aile evine döndüm. Ama ben oldum olası hep burdan uzaklaşmak istedim. Yaz tatillerinden nefret ediyorum. Ailemin yanında hep ezik gibiyim. Uzaktayken iyiyiz. Ama buraya gelince üni okuduğum şehri özlüyorum. Ailem bana eczane açmak istiyor. Ben asla istemiyorum. Sevgilimle evleneceğiz inşallah onunla birlikte uzaklaşmak istiyorum burdan. Babam çok katı bir insan. Bana eczane bakıyor şimdiden. Üstelik o eczane benim bile olmayacak. Babam açtığı için. Ne yapacağım ben? Eczane açmadam bile iş bulabilecek miyim?
İş başvurusu yaptınız mı ? Babanıza da niyetinizi söyleyin de adam eczane açmaya kalkışıp, boşa para harcamasın.

Eczacımısınız ? Benim babamda eczacı artık sizde de staj dönemi gibi birşey var yardımcı ecz. Olarak çalışmanız gerek bir süre direk nasıl açacaksınız biryerde çalışmadan ? Şayet bu dönemi bitirdiyseniz şımarıklık etmeyin ve kabul edin derim bu fırsat birdaha gelmez. Evlenecekseniz yine evlenirsiniz neyin atarındasınız anlamadım

Eczacımısınız ? Benim babamda eczacı artık sizde de staj dönemi gibi birşey var yardımcı ecz. Olarak çalışmanız gerek bir süre direk nasıl açacaksınız biryerde çalışmadan ? Şayet bu dönemi bitirdiyseniz şımarıklık etmeyin ve kabul edin derim bu fırsat birdaha gelmez. Evlenecekseniz yine evlenirsiniz neyin atarındasınız anlamadım
Babam eczaneyi ortaklaşa acmak istiyor. Ömür boyu onun eline bakacağiım. Daha ne probpemeler cikcak kim bilir. Evet yardimci eczacilik da yapacagim ancak biter bitmez bana eczane açacak gibi furuyor. Üstelik benim olmayacak ki o eczane.

Eczacı sensen babanın olmaz ayrıca hemen de açılamaz eskiden öyleydi. Ne sorun var tam olarak neye karışıyorlar

İş başvurusu yaptınız mı ? Babanıza da niyetinizi söyleyin de adam eczane açmaya kalkışıp, boşa para harcamasın.
Ben hep söylüyorum bana eczane bakmayin diye. Israrla bakıyorlar. Abimi de ortak etme niyetindeler. Boşa para diyorsunuz da onlar beni dusunerek acmiyorlar. Kendilerini de dusunuyorlar

Eczacı sensen babanın olmaz ayrıca hemen de açılamaz eskiden öyleydi. Ne sorun var tam olarak neye karışıyorlar
Her şeye karişacaklar. Gelir gider ne varsa yani. Bana ait olmayacak ki orası. Hep babamın eline bakacağım. Lafta ortak olacak bana zaten. Sürekli işlerime karisip duracaklar

Her şeye karişacaklar. Gelir gider ne varsa yani. Bana ait olmayacak ki orası. Hep babamın eline bakacağım. Lafta ortak olacak bana zaten. Sürekli işlerime karisip duracaklar
Ortak falan olamazlar eczacı olmadıkları sürece sen de hemen açamazsın. Git bir işe gir bakalım sonra düşünürüz eczacılık işini de. Doktoraya başla mesela? ailenin durumu iyi mi? İyiyse senin dükkana mı kaldılar sence

Aynı sorun içinde dönüp duruyorsun, soruyorsun gidiyorsun felan…

Artık ailenle açık açık konuş…
Yasa bir yerlere başvur çalış dükkan fikrinden vazgeçene kadar…

Babam eczaneyi ortaklaşa acmak istiyor. Ömür boyu onun eline bakacağiım. Daha ne probpemeler cikcak kim bilir. Evet yardimci eczacilik da yapacagim ancak biter bitmez bana eczane açacak gibi furuyor. Üstelik benim olmayacak ki o eczane.
Ozaman açık yüreklilikle diplomanızı kimseye kullandırmayacağınızı ortak iş istemediğinizi söyleyin yardım falan da almayın .. kendi imkanlarinizla açın bir eczane ilerde

Yani eczane acmayacaksaniz eczacilik okumak cok sacma zaten babam 48 49 yasindayken tesadufen hastaneye sözlesmeli girip kadrolu olmustu kapatmistik eczaneyi artik yoruluyordu. Suan kadrolu girmek de cok zor hastanelere stajinizi bitirip onunuze bakin o halde

Sakın ailenizden uzaklaşmak adına başka bir erkeğe umut bağlamayın. Vallahi sonu hiç iyi olmaz. Başka bir meslek mi yapmak istiyorsunuz? Sizin eğitiminiz ve mezuniyetiniz ile açılan eczane sizindir. Baktınız her şey dediğiniz gibi oluyor baba ben yapamıyorum siz kendiniz için açtınız beni kullanıyorsunuz dersiniz devredersiniz veya çekilirsiniz. Bi deneyin bence ya belki kötü olmaz. Ne olacak abinizle ortak olsanız, el işinden iyidir. Koca kızsınız haksızlık olduğunda sesinizi çıkarırsınız.

Senin ezikliğini koca mı giderecek ben anlamadım?
Adam daha ne yapsın eczane açacakmış sana? Niye üstüme değil diyorsun peki batırırsan ne olacak acemi biri olarak? Adam taşın altına elini senin için koyup malı ile dükkan açıyor. Kaldı ki babanın bunu yapma zorunluluğu yok kendin açmalısın. Adam sana milletin yanında perişan olmadan işinin patronu olma ihtimali imkanını sunuyor.
Para kazanınca babandan parasını ödeyip devir al madem açacaksa
Koca adayın sevgilin belki ailen bile bilmiyor sana ne vaat etti?
Ne birikiminiz var
Eviniz var mı?
İş var mı
Düğün yapacak paranız var mı
Altın takı toka gelinlik alacak mı
Askere gitti mi, gitmedi ise bedelli bile 200 binlere geldi
Sevgilinin işi var mı?
Ailenle anlaşamıyorsun , kayın ailenin seni seveceğini nereden biliyorsun burası kaynana terörü kaynıyor

Babanla aklı başında olgun insan gibi konuş madem dürüst ol. Sevgilim var evlenmeyi düşünüyoruz şu şehirde hayat kuracağım de .. Adam yok mu diyecek bir bak.

Senin sevgilinin ayrılmayacağının garantisi mi var? El gider, komşu gider, arkadaş gider, koca gider sevgili gider akraba gider.. Ana baba kalır

Aklını başına topla küçük kız çocuğu gibi mızmızlanmanın alemi yok. El kapısından da medet umma...

Sen bu yazıyı kendi ayaklarım üzerinde durmak istiyorum ben kazanıp açmak istiyorum dükkanımı deseydin helal olsun sana derdim ama şu an ne diyim bilemedim

Baban Anadolu insanıdır tipik kötü niyetli olduğunu sanmam

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X