Ah alma

Herkes aldığı ahlar dan böyle zaten olmadı kayinvalideleri yüzünden hatta.İyimisiniz kimse melek. ,değil sizde bende.Het ilahi adalet arayan kendini pek iyi sanır .Oysa bilemez.Bakin keşke beyninizi dinleyip hiç evlenmeseymissiniz inanın o doğruyu söylüyordu.Oyle helallikle hayat güzelleşmez o kadar kolay değil.Siz hayatınızı o eski eşten çekin başka bı yöne bakın çalışın gezin uyuyun spor yapın dua edin hayatınız degişsin.Kacilacak adamdan bir de helallik istemek .Sizi fena üzer bu hayat siz acıyarak acınacak hale düşmeyi deneyimlemeyin.Böyle ah vah li girdaplara girmeyin .İlahi adalet listesi uzun çoğu insan kendi izin verdiği şeylere agliyor .Aklınızı başınıza alın kimse üzmez o zaman sizi

Merhaba sitede yeniyim bir sıkıntıdayim. Eski eşimin ahını almıştim. Nişanlılık sürecinde ben genelde soğuk bir insandım . O da biraz capkindi. Ben herşeyi büyütüyordum. Ancak bir türlü guvenemiyordum. Ayrılık çok oldu Nisan atmak istedim aileler müsade etmedi. Evlendik nisanliyken aldatmalarini öğrendim . Sürekli paralı kadınlara gitmiş. Hamile kaldım ancak sürekli kavga ediyorduk. Durumu çok iyiydi ancak kiraya çıktık. Eski bir evdi ailesine yakındı. Çocuk oldu ancak çok soğuktu. Ben de sürekli kavga ediyordum o bana vuruyordu. Artık çok saygısız bir hal almıştı. Ailelere anlatıyordum . Hatam buydu ve sinirlenince hakaret ediyordum. Boşanmayı sürekli dile getiriyordum ancak aldatmalari devam etti ben affettim. Değer vermiyordu sevmiyordu hissediyordum. Bir kez yine evden gitti ve ben yine aldatmaya gittiğini düşünüp ailelere böyle söyledim ancak gitmemiş çok ah etti ben de çok hatalar yaptım şimdi sanki ahi tutmuş gibi hissediyorum. Ettiği bedduaları yaşıyorum o da mutlu evlilik yolunda . Evlenmez onunla kimse diyordum bekar genç güzel bı kızla evleniyor ben ise onun beddualarini yaşıyorum. Ne yapabilirim helallik almak da istemiyorum. Bir çözüm ariyorum
Kusura bakmayın sizin kafa gitmiş,sanki hiç aldatmayan para karşılığı sevismeyen bir adammışta günahını aldınız.Adam çatır çatır aldatmış nişanlı zamanında yapmış sizin hayatınızla oynamış onun yerine başkası ile evlenseniz çocuğunuza harika bir baba ve kendinize iyi bir eş bulurdunuz.Hakikaten kendinizden bu kadar nefret edecek kadar ne yaşıyorsunuz????

Ama helallik almakla olmaz ki bu işler.kuru kuru helalligi adam niye versin.
Çocukları olursa bak sonra ne bileyim bu eşine de vurmak istediğinde gelsin sana vursun...

Kadınlarımız bir şunu öğrenemedi.
Siz kendinize değer vermezseniz kimse size değer vermez.
Çok fazla anaç olmanız, fedakar olmanız,iyi niyetli olmanız erkekler için bir şey ifade etmiyor. Ya da onların gözünde artı puan kazanmıyorsunuz.
Size akıl diliyorum.

X