Ağustos ayı gebelik planlayanlar 2022 (güncel )

Kizlar adet tarihinden once hamilelik testi yapmak istersek bu erken sonuc verenlerden mi almaliyiz? Peki adet tarihini de gecerse ve hala daha adet olmadiysak o zaman mi normal test kullaniyoruz? Ay kafam karisti benim :/
Canım ben 6 gün kala normal 10 liralık testlerle öğrenmiştim yani onda da çıkabiliyor yumurta çatlatma iğnesi kullandıysan ama tabiki erken testler daha net cevap verebilir

Canım ben 6 gün kala normal 10 liralık testlerle öğrenmiştim yani onda da çıkabiliyor yumurta çatlatma iğnesi kullandıysan ama tabiki erken testler daha net cevap verebilir
Hayir igne kullanmadim. Aslinda soyle, ben yurt disinda yasiyorum. 28 yasindayim. Ilk cocuguma hamile kalmaya calisiyorum daha ilk bu ay denedik. Gecen haftalarda saglik ocagina gittim, kan testi yaptirdim. Folik asit, B12, D vitamini kullanmami istedi. Aslinda cok istiyorum bir doktora muaneye gitmek, yumurtalarima baktirmak, kistim var vs diye ama oyle ters giden bir durum olsa bilirdim degil mi? Kusura bakmayin cok cahilim bu konularda :/ daha yeni yeni ogreniyorum her seyi.. ayda 1 kez mutlaka adet olurum ama saat gibi duzenli mi hic dikkat etmedim bu zamana kadar.. sadece haziran ayindaki adet tarihim ile temmuz ayindaki adet tarihim arasinda 30 gun vardi

Doktorlar ilk 12 ay denemeyi öneriyorlar bir sorun yoksa ilk muayeneme gittiğimde doktor pko olduğumu bilememişti ki zaten pko belirtilerim yok benim 3-4 ay sonra farklı bir doktora gittim ve orda öğrendim kist vs alttan ultrasonda görünüyor. Ama mutlaka şu an türkiyedeyseniz iyi bir doktora gitmenizi öneririm detaylıca incelemesi için bütün hormon testlerinizi de yaptırın mutlaka inşallah bir an önce hamile kalırsınız

Anladim yani adet duzenli olsa dahi ve ya herhangi bir belirti olmasa bile bir sorun olabilir, muayene edilmekte fayda var. Ne yazik ki Turkiyede degilim, kasim ayi gibi gelmeyi dusunuyordum. Neyse bakalim kasim ayina kadar normal deneyelim, eger olmazsa geldigimde mutlaka muayene olacagim

aaa burda teste negatifi alanların iyi okuması gerekn bi mesaj bu :) idrarda değerler epey yükseldikten sonmra görebiliyoruz. hemen umutsuzluk yasamayalım negatifi görüp

Ne yazıkki öyle kendimden örnek vereyim kuzum adetlerim düzenlidir 27-28 günde bir olurum şu an kadar bi hastalık vs geçirmedim.hemen ilk ay olur sandım gittim pko var dediler adetlerim düzenlimdedim olabilir dediler. Daha sonra ultrasonda polip göründü 0.7 cm ( ama bu belirti vermişti ara kanamalarım olurdu 14. Günde yumurtlama kanamasıdır dedimpolipmiş ) 2 kez femara denedim tutmadı o sırada polip 1.7 cm oldu büyümez diyen doktorlar hepsi şaşırdı yalnızca bir doktor dışında neyse baktım olmuyor 7. Ayda hsg çekildim ve sağ tüp tıkalı çıktı hsg sırasında basınçlı ilaçla açtılar 2 gün sonra polipi aldırdım ondan 2 ay sonrada hamile kaldım ama ne yazıkki 2 aylıkken kaybettim işte böyle canım içeri bir kez girince çakamıyorsun

Anladim, cok gecmis olsun. Yumurtlama oncesinde berrak, akiskan, yumurta aki kivaminda akintiniz geliyor muydu? Umarim tekrardan bir bebek nasip olur En azindan artik tedavi oldugunuz icin, engeliniz yok diye dusunuyorum

Benide ekler misin bat 20 ağustos

Kuzum bu ay 31 çekiyor, beni 6 ağustosa yaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…