Ağustos ayı gebelik planlayanlar 2022 (güncel )

Bence olur ya tam bilmiyorum ama denemekten zarar gelmez kuzucum normal de benim de şu anda kistim yok ama en azından düzene girer çikolata kisti öyküm var diye aldım
Cikolata kisti engel mi dogal gebelige tecrubelerinizden faydalanmak istiyorum.

Cikolata kisti engel mi dogal gebelige tecrubelerinizden faydalanmak istiyorum.
Kuzum maalesef engel ama boyutu falan da önemli benim 6 cm di 3 yıla yakın hamile kalamadım 2 kez de aşılama yaptım her şey normaldi. En son kistler büyüyüp çoğalınca 2. Ameliyatı oldum Kasım ayında hala da gebelik yok.

2 yıldır evliyim artık çocuk düşünmeye başladık tecrübelerinizi almak istiyorum öncesinde doktora gitmem gerekir mi herhangi bir test vs yaptırmak gerekiyor mu hiç bilgim yok

Hemen 1 2 gunde dollenip rahme tutunmasi pek munkun degil bence ya

Ama suan sen diyosun oldu yandim ben :)

Canim beni de ekleyebilir miisn? 3 Ağustos

2020 ekim ayında gonal f ile yumurtaları takip edip, çatlatma iğnesi yapıp, ardından aşılama yapılmıştı. 5 yılın ardından nihayet olumlu sonucu almıştık 5 kasım 2020’de. Herşey çok güzel gitmiş, meleğim beni hiç yormamış, gayet güzel bir hamilelik süreci geçirmiştim. Taaa ki 11 Mart 2021 de 3 doz aşıma rağmen 2. Kez covid olana kadar…
11 Mart günü hastaneye yatışım yapıldı, covid enfeksiyonu sebebiyle rahmim açılmış, maalesef 13 Mart günü suyum geldi, 16 marta kadar susuz yaşadı meleğim içimde… ve o gün normal doğumla, ölü doğum yaptım. Maalesef bebeğimizi kaybettik. Şu an tekrar bir tedavi sürecine başladık. Bu sefer doktorum famera kullandırmaya başladı. 27 temmuzda kontrolüm var, eğer istenilen büyüklüğe ulaşmışsa hemen çatlatma ve ardından yine aşılama olacak. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağım. Rabbim hepimizin gönlüne göre versin…

İnsallah canim Allah isteyen herkese nasip etsin Cikolata kisti engelmi hersey normalken tup bebek yaptirmak mantıklı mı sizce ?
Çikolata kisti engel.diye duymustum ama teyzemde de vardi bu kist sogan kaynatip icerdi hep eritti kisti , yaş ve kac yıllık evli oldugunuz onemli bence tup bebek.icin birazda bütçe tabi, ben once bizde bi sorun var mi diye esimle muayene olcam, sonrasinda doktorun onerisiyle ne yapabilirim cunku hapla filan da gebe kaliniyomus sanirim bende bilmiyorum

Rabbim yardımcınız olsun, meleğiniz ahirette şefaatciniz olsun, acısını unutturacak çocuklar nasip etsin inşallah

2 yıldır evliyim artık çocuk düşünmeye başladık tecrübelerinizi almak istiyorum öncesinde doktora gitmem gerekir mi herhangi bir test vs yaptırmak gerekiyor mu hiç bilgim yok
Öncelikle adetinizin 3. Günü gidip bi hormon testi verin, 10 15 gune testin sonuclari cikiyor, sonrasinda ise bide 21. Gün hormon testi var adetten itibaren saycaksiniz 21. Gune kadar gidip kan vereceksiniz 21. Gunde(doktor size soyler zaten soylemezse hatirlatin), kanda vs bi sorun yoksa sizden hsg isteyecek. Onda da size bj numara verilecek, adetin 1. Gunu o numarayi arayacak adetim basladi diyeceksiniz. Size adetinizi vs sorarlar 10. Gun gibi sizi çağırırlar, anestezili veya anestezisiz hsg yani rahim filmi çekecekler, tabi bir gun öncesi gebelik ve kovid testi vermeniz gerek sonra doktor antibiyotik filan yazcak sonra kullanmak icin . Neyse sizde bi problem yoksa esiniz ürolojiye gidip spermiogram testi vercek. Onda da bi sorun yoksa ilacti aşılamaydi olmadi tup bebek devam etcek.

Ben suan hsg seviyesindeyim kanlarim temiz cikti adetimin baslamasini bekliyorum bakalim

Sizde problem yoksa dedim ama varsa da yoksa da gidip esiniz sperm testi versin

30 yasindayim canim 1 yillik evliyim. Korunmasiz sadece bir ay denemistim sonra ben kontrol icin doktora gittigimde ogrendim kistleri. Hsg cekildi tuplerim acik yapisiklik yapmamislar. Amh 4.35 cikti. Reglim gununde gelir hic bir sıkıntı yaratmadilar simdiye kadar bende o yuzden biraz denemek istiyorum cunku dediginiz gibi bütçe gerekli

Bende 25 yasindayim 1 senelik evliyim hic korunmadik benimde amh gecen ay 1,42 ydi simdi düşmüş 1.13 filan

Daha önce çocuk yapmayı denemedik hep korunduk yine de bunların hepsini yapmamız gerekiyor mu? Hsg bir problem varsa yapılıyor diye biliyordum

Daha önce çocuk yapmayı denemedik hep korunduk yine de bunların hepsini yapmamız gerekiyor mu? Hsg bir problem varsa yapılıyor diye biliyordum
Sizin yerinizde olsam zaman kaybetmemek adina bisey var mi yok mu diye baktırır sonra yoluma devam ederim. Ben bende de bisy yoktur diye girdim bu yola 13 aydir evliyiz korunmadik.hic.olmadi çocuk. Basta gitseydim belki bu kadar zaman kaybetmezdim ha 13 ay cok mu uzun bi sure degil ama her ay bi umit beklemezdim. Hsg problem varsa degilde bi problem var mi acaba diye yapilan bi islem, rahim filmi diger adiyla cektirip ne var ne yok ogrenmek daha iyisi, tupler ki kapali rahim mi sıkıntılı o gözüküyor tupler kapaliysa solüsyonla açılıyor acilmayacak kadar sıkıntılıysa baska islemlere yönlendiriliyor

Amin canım inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…